Jump to content
dlp

Główny wątek na temat sytuacji finansowej AfterMarket.pl/Dropped.pl

Recommended Posts

Ja tylko wiem, ze w PL do czasu wyroku sądowego jest domniemanie niewinnosci.Ostrzegac innych - tak, dyskutowac - tak, ale nie robic przedszkola ;-)

 

 

Ale o śmierć Petelickiego już zdążyłeś oskarżyć pół sceny politycznej:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy całym szacunku do ilości postów wylanych nt. AM ostatnio, niestety w wielu przypadkach niekoniecznie wnoszących coś nowego, muszę przyznać z przykrością, że od wielu tygodni AM nie reaguje na mój ticket ws. braku mojego maila i błędnych danych we whois jednej z domen. Z uwagi na wiedzę prawną, nie panikuję jednak o los mojej domeny (nie .pl-ki).

 

Mam nadzieję, że Apze rozsądnie rozwiąże sprawę - jako czytelnik forum i jednoczesnie klient AM nie chcę czytać w każdym dziale postów o "upadku" AM - z jednej strony sytuacja firmy daje do myślenia, z drugiej ewidentnie są osoby trollujące na tę firmę. W razie jednoznacznych pogarszających się informacji o stanie AM chciałbym jednak taką informację zobaczyć na forum, bez cenzury, ale obecnie wiele osób po prostu trolluje rozżalone (niezależnie czy słusznie) praktykami AM.

 

Ponieważ ostatnio bywałem na Cyprze, sprawdzałem u źródła - w rejestrze spółek, czy ze spółką nie dzieje się źle. Tego typu informacji nie uzyskałem, choć konstrukcja prawna spółek na cyprze nie daje takich gwarancji nadzoru wierzycieli, jak w PL.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej TU, jednakowoz nie w kazdym innym temacie (czesto niedotyczacym bezposrednio nawet w/w rejestratora) i nie tworzac tysiaca kolejnych tematow o tym samym...

I tu Cię popieram. Powinien być jeden zbiorczy temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuje aby M.P. wydał jak najszybciej poradnich pt. Jak się robi klientów w ..uja... :)

"AfterMarket.pl zaprasza do raju (podatkowego)" - tak jakoś mi się skojarzyło :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej TU, jednakowoz nie w kazdym innym temacie (czesto niedotyczacym bezposrednio nawet w/w rejestratora) i nie tworzac tysiaca kolejnych tematow o tym samym...

 

I to jest sedno sprawy... No może prawie...

 

Jeśli tak wielu ludzi pisze o tej sytuacji w tak wielu miejscach, od wielu miesięcy, tworzy taką liczbę wątków (co chwila zamykanych), to być może ten temat jest na prawdę bardzo poważny.

 

Istotne pytania są inne:

 

- dlaczego podnoszenie tego tematu jest tak skutecznie i systematycznie tępione i ośmieszane na tym profesjonalnym i branżowym przecież forum?

 

- dlaczego do tej pory nikt ze 'środowiska', z 'branży' poważnie się tym nie zajął? gdzie są ci wszyscy lyderzy rynku?

 

- dlaczego lyderzy zamiast wspierać innych w rozwiązaniu tego bardzo poważnego problemu, w napiętnowaniu nieprawidłowości podpuszczają jeszcze pożytecznych idiotów czy też po prostu idiotów do ośmieszania i wyszydzania ludzi, podnoszących ten temat? i to trwa już wiele miesięcy.

 

Może dowiemy się tego, kiedy ktoś z 'wymiaru' zacznie uważnie badać i przeglądać kwity, faktury, rejestry i transfery. A wówczas może się okazać, że niektórym może być na prawdę głupio. I przykro. A nie funkcjonują oni przecież na Morzu Śródziemnym ale znacznie bliżej.

 

Panowie, przecież tu chodzi o podejrzenia (o ile tylko 'o podejrzenia') o nieprawidłowości (o ile nie o nadużycia) finansowe na ogromną skalę, o nadużycie zaufania oraz wprowadzanie w błąd, dotyczące wielu setek o ile nie tysięcy ludzi, trwające od wielu miesięcy. (jeśli nie o coś znacznie, znacznie więcej). Bo to nie są tylko 'przejściowe problemy'.

 

A wy twierdzicie, że nie ma sprawy, że pisanie o tym to przesada, że to trollowanie, że to żale, itd? Albo nie macie bladego pojęcia o podstawowych sprawach dot. nie tylko tego biznesu, albo działacie świadomie albo jesteście po prostu zwykłymi moronami.

 

Ta sprawa trwa już BARDZO DŁUGO, dotyczy SETEK TYSIĘCY ZŁOTYCH, SETEK LUDZI i SETEK TYSIĘCY DOMEN.

 

Taka jest skala problemu. Czy to za mało? Uświadomcie to sobie, uczestnicy rynku, lyderzy, domainerzy, biznesmeni. To jest gałąź na której siedzicie.

 

Jeśli sprawa będzie się dalej toczyć w ten sposób, to myślę, że wielu z was nie będzie już tak bardzo do śmiechu. Już niedługo. Zaczekajmy. Zobaczymy.

Edited by projektor

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To przecież nei jest tajemnica że wielu z Nas ma z AM mniejsze lub większe biznesiki.

Z resztą reklamy AM na forum nie ukazują się za darmo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...)

Ponieważ ostatnio bywałem na Cyprze, sprawdzałem u źródła - w rejestrze spółek, czy ze spółką nie dzieje się źle. Tego typu informacji nie uzyskałem, choć konstrukcja prawna spółek na cyprze nie daje takich gwarancji nadzoru wierzycieli, jak w PL.

 

Niestety informacje w rejestrach pojawiają się wtedy gdy już jest "pozamiatane" ;) Każdy może sprawdzić iż w Polsce w sytuacji gdy spółka utraci płynność finansową i nie ma możliwości regulowania swoich zobowiązań, zarząd musi złożyć wniosek o upadłość.Niezrobienie tego we właściwym czasie jest przestępstwem. Ale może takie jest cypryjskie prawo że spółka która w Polsce była by już bankrutem tam z powodzeniem może działać dalej. Pytanie: dla czyjej ochrony zostały wprowadzone te przepisy i kto na takiej sytuacji traci? Ano właśnie wierzycieli, czyli tych którym spółka jest winna pieniądze.

A wracając do aftermarket, nasuwa się zatem inne pytanie: czy według kryteriów polskiego prawa jest już bankrutem? I jak jest powiązana z innymi spółkami tego samego właściciela i w jaka jest ich kondycja finansowa jeśli są powiązane

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

no projektor tu masz racje, to już pewnie nawet nie teoria, niektóre z firm straciły płynność już dawno, (banki w ameryce to nie jest przypadek odosobniony) tak jest wszędzie, oczywiście swojego majątku nie ruszą, więc namawiają żebyśmy my im wpłacili a dadzą 2% do tej kwoty, takiego własnie maila wielu z nas dostało, kolega wczoraj a ja dzisiaj, od firmy domenowej, bank m....eni..m ostanio proponował mi 8% na 3 miesiące, więc firma która zbierze ładną kasę, (a wielu też dostało tego samego maila) ma na czysto 6%, kiedy firma domenowa bawi się w bank, niby proponując 2% na pieniądze których nie ma, bo nawet nie ma na pokrycie bierzących wypłat, zresztą dyplomatycznie tego nie kryje, zyskuje na czysto chociażby z banku, jeśli nie wpłaci wszystkiego to powoli z wpływów, naszego handlu, i nadwyżki którą zebrali, postarają się wypłacać, z dużymi opóźnieniami, a 8% od dużej kasy to jest duża kasa, nawet 6% na czysto to kupa kasy, na Cyprze jest ponoć raj podatkowy więc pomijając nasze banki, są jeszcze inne, a inne oprocentowanie daje się zjadaczowi chleba i inne komuś kto wpłaca dużą kasę. Może to i ratunek dla nich i dla nas na odzyskanie, za jakiś czas, z tego co zbiorą teraz.

 

Nauczyciel ma prawo skorzystać z nieoprocentowanej pożyczki, lub niskooprocentowanej, zero lub 1% nie pamietam już, bo mineło pare lat, ale kiedy moja ciotka była nauczycielką to też tak robiła na podratowanie budżetu domowego, a jeśli firma prosi o wpłaty to nie jest dobrze, a nawet bardzo nie dobrze, tak padło sporo firm i nikt kasy nie odzyskał. Nie piszę tego żeby wróżyć upadek jakiejś firmy, martwię się tylko na zapas o własny budżet, dzieki temu mogą stanąć na nogi, pytanie czy my staniemy na nogi? ale warto sie zastanowić zanim wpłacimy, bo jednak w banku 8% z dostępem od ręki w okienku, niż 2% niepewne, nie tylko z terminem, ale wogóle z wypłatą. Ja z każdym tygodniem i miesiacem, bo nie liczę już na dni, z brakiem kontaktu z firmą, (raz na 2 tygodnie) poprostu muszę myśleć o sobie, bo Mi....al enterpr.... sobie poradzi, tej kasy co już ma, my pewnie nie zarobimy przez kolejne 15 lat.

 

Martwię się tylko, bo skoro już mi zalegają ładnych kilka tysięcy, i wysyłają maila żebym im wpłacił jeszcze, to dostanę 2%, może i dostanę, ale pewnie nie prędko. Obym się mylił, bardzo chcę się mylić i mam nadzieję że wszystko się ułoży, jednak jest kryzys i martwię się kolosalnie.

 

Optymiści żyją dłużej, ale realiści dostatniej. - to taka odpowiedź jeśli ktoś mi zarzuci czarnowidztwo w czasach kryzysu.

 

Chociaż życzę Wam z serca abyście zarobili szybko na ładną S-klasę, willę i basen, raz sie w końcu żyje. I jest to możliwe nawet w kryzysie.

 

No i życzę Wam i Waszym dzieciom bogatych rodziców (10 sklepów przynoszacych dochody) i dużo zdrowia.

Edited by beirero

Share this post


Link to post
Share on other sites

...czy według kryteriów polskiego prawa jest już bankrutem? I jak jest powiązana z innymi spółkami tego samego właściciela i w jaka jest ich kondycja finansowa jeśli są powiązane

To wciąż informacja dostępna tylko dla "wąskiego grona", bo tak naprawdę nikt spoza AM nie ustali, co dzieje się z kapitałem. Zresztą nawet w polskich sp. z o.o. "pozamiatać" można z dnia na dzień, a to co dzieje się w polskich spółkach przekracza często wszelkie pojęcie o finansach, nie mówiąc oczywiście o etyce biznesu itp. Współpracowanie ze spółką z o.o. z minimalnym kapitałem jest mocno ryzykowne, a co dopiero zakładanie płynności w spółce cypryjskiej. Zresztą odnoszę nieodparte wrażenie, że 90% osób współpracujących z AM raczej nie przejmuje sie tym z kim współpracuje i jaka jest kondycja tej firmy, którą wybiera się z uwagi na ceny (no i takie było przecież założenie dla powstania tej spółki - ceny). Osobiście trzeba to ryzyko kalkulować wedle włanych potrzeb i w związku z tym podejmować określone decyzje. Ja "określone decyzje" podjąłem, jednak nie będę się z nich publicznie wywodził, gdyż de facto nie widzę powodu do ostatecznej jawnej paniki, choć jednocześnie potencjalnego i poważnego ryzyka wynikającego ze współpracy z AM również nie wykluczam. Życzyłbym sobie natomiast, aby w świetle czarnego PR-u AM udostępnił publicznie na swojej stronie podstawowe informacje dotyczące kapitału i płynności, choć - jak powiedziałem - nawet spółka polska po takim zabiegu nie daje większych gwarancji.

Edited by prezes

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takich sytuacjach może sprawdzić się zasada "samospełniającego się proroctwa". Im więcej osób pisze o prawdopodobnym upadku firmy, tym więcej wycofuje z niej swoje aktywa. Bywa że banki padają nie dlatego, że stoją na krawędzi, ale dlatego, że ludzie w panice wypłacają z niego pieniądze po usłyszeniu plotki na temat sytuacji finansowej.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takich sytuacjach może sprawdzić się zasada "samospełniającego się proroctwa". Im więcej osób pisze o prawdopodobnym upadku firmy, tym więcej wycofuje z niej swoje aktywa. Bywa że banki padają nie dlatego, że stoją na krawędzi, ale dlatego, że ludzie w panice wypłacają z niego pieniądze po usłyszeniu plotki na temat sytuacji finansowej.

 

Dlatego (i w nawiązaniu do pytania Apze z innego wątku odnoszącego się do tego jak powinna reagować administracja tak, żeby nie ograniczać swobody wypowiedzi oraz uniemożliwić ewentualne pomówienie) proponuję wprowadzenie obowiązku udokumentowania swoich zażaleń, np. w postaci screenu przedstawiającego iż AM faktycznie zalega z płatnościami, lub że domena została opłacona i wygasła z powodu błędu serwisu, co będzie można stwierdzić na podstawie WHOIS.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za, rozumiem także iż te same zasady obowiązują obie strony - proponuje więc aby jako pierwsze dropped udowodniło że paypal zablokował im faktycznie kilkaset tysięcy złotych. To w dużej mierze pomogło by uspokoić sytuację.

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paypal ma swój oddział w Polsce. Szczególnie zainteresowani mogą uzyskać informację u źródła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze wątpię w to czy paypal udzieli takiej informacji, choć jest mały sposób aby to inaczej "ugryźć" - trzeba by jednak znać datę tej blokady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś nie ma innych sposobów, zawsze może w akcie rozpaczy narobić szumu na wykopach itp. i zalinkować do paypala doniesienia na ich temat. Wtedy to w ich interesie jest wyjaśnianie takich sytuacji publicznie, przepraszanie z pochylaniem - albo odwrotnie - żądanie usunięcia nieprawdziwych informacji o ich działalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no projektor tu masz racje, to już pewnie nawet nie teoria, niektóre z firm straciły płynność już dawno, (banki w ameryce to nie jest przypadek odosobniony) tak jest wszędzie, oczywiście swojego majątku nie ruszą, więc namawiają żebyśmy my im wpłacili a dadzą 2% do tej kwoty, takiego własnie maila wielu z nas dostało, kolega wczoraj a ja dzisiaj, od firmy domenowej, bank m....eni..m ostanio proponował mi 8% na 3 miesiące, więc firma która zbierze ładną kasę, (a wielu też dostało tego samego maila) ma na czysto 6%, kiedy firma domenowa bawi się w bank, niby proponując 2% na pieniądze których nie ma, bo nawet nie ma na pokrycie bierzących wypłat, zresztą dyplomatycznie tego nie kryje, zyskuje na czysto chociażby z banku, jeśli nie wpłaci wszystkiego to powoli z wpływów, naszego handlu, i nadwyżki którą zebrali, postarają się wypłacać, z dużymi opóźnieniami, a 8% od dużej kasy to jest duża kasa, nawet 6% na czysto to kupa kasy, na Cyprze jest ponoć raj podatkowy więc pomijając nasze banki, są jeszcze inne, a inne oprocentowanie daje się zjadaczowi chleba i inne komuś kto wpłaca dużą kasę. Może to i ratunek dla nich i dla nas na odzyskanie, za jakiś czas, z tego co zbiorą teraz.

 

Nauczyciel ma prawo skorzystać z nieoprocentowanej pożyczki, lub niskooprocentowanej, zero lub 1% nie pamietam już, bo mineło pare lat, ale kiedy moja ciotka była nauczycielką to też tak robiła na podratowanie budżetu domowego, a jeśli firma prosi o wpłaty to nie jest dobrze, a nawet bardzo nie dobrze, tak padło sporo firm i nikt kasy nie odzyskał. Nie piszę tego żeby wróżyć upadek jakiejś firmy, martwię się tylko na zapas o własny budżet, dzieki temu mogą stanąć na nogi, pytanie czy my staniemy na nogi? ale warto sie zastanowić zanim wpłacimy, bo jednak w banku 8% z dostępem od ręki w okienku, niż 2% niepewne, nie tylko z terminem, ale wogóle z wypłatą. Ja z każdym tygodniem i miesiacem, bo nie liczę już na dni, z brakiem kontaktu z firmą, (raz na 2 tygodnie) poprostu muszę myśleć o sobie, bo Mi....al enterpr.... sobie poradzi, tej kasy co już ma, my pewnie nie zarobimy przez kolejne 15 lat.

 

Martwię się tylko, bo skoro już mi zalegają ładnych kilka tysięcy, i wysyłają maila żebym im wpłacił jeszcze, to dostanę 2%, może i dostanę, ale pewnie nie prędko. Obym się mylił, bardzo chcę się mylić i mam nadzieję że wszystko się ułoży, jednak jest kryzys i martwię się kolosalnie.

 

Optymiści żyją dłużej, ale realiści dostatniej. - to taka odpowiedź jeśli ktoś mi zarzuci czarnowidztwo w czasach kryzysu.

 

Chociaż życzę Wam z serca abyście zarobili szybko na ładną S-klasę, willę i basen, raz sie w końcu żyje. I jest to możliwe nawet w kryzysie.

 

No i życzę Wam i Waszym dzieciom bogatych rodziców (10 sklepów przynoszacych dochody) i dużo zdrowia.

 

A mieliście już na matematyce procenty?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak, ja czekam od 7 maja na wypłatę większej kwoty

 

Był tu na forum taki mój wtek pod tytułem:

 

 

Michau Enterprises, Limited - tej firmie już dziekujemy - epitafium

Co zrobić aby się nie obudzić z ręka w nocniku

 

Czekalem na kasę tez od maja ale trochę krócej niż Ty i mikolaj, opisałem tam co ja zrobiłem, zeby odzyskać przynajmniej z 70% przywłaszczonych pieniędzy bo dropped nie wypłaci już wam przywłaszczonych pieniedzy jak do tego czasu jeszcze tego nie zrobiła. Komuś ten mój watek przeszkadzał. Nie liczcie na pieniądze ze sprzedaży domeny x.de bo na ta chwile jest juz 88990 zł a chętnych do zakupu brak. A jak się sprzeda to sie spłaci kilku znajomków. Przeciez sam własciciel pisał na tym forum, że w pierwszej kolejności regulują zobowiazania webec zasłużonych (czytaj - znajomych). Więc zadaj sobie pytanie: czy jestes zasłuzony? ( ja Ci juz odpowiem, że nie, bo jakbyś był zasłżonym to już kasa downo by była na Twoim koncie) i już będziesz wiedział, że nie dostaniesz kasy.

To jest brutalna prawda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za, rozumiem także iż te same zasady obowiązują obie strony - proponuje więc aby jako pierwsze dropped udowodniło że paypal zablokował im faktycznie kilkaset tysięcy złotych. To w dużej mierze pomogło by uspokoić sytuację.

Paypal jest na bank ściemą. Pamiętasz akcję z początku roku. Za każde doładowanie przez Paypal dostawało się 5% gratis.

Juz wtedy mieli problemy z płynnością stąd ta promocja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Połączyłem tematy. Po co jest to dublowanie prezes?

Nie ja dubluję wątki, nie ja trolluję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mieliście już na matematyce procenty?

bradiaga to całkiem proste, 8% np w banku - 2% które obiecują nam = 6% które im zostają, jeśli umieszczą to np: w raju podatkowym, % bywają różne w zależności od kraju i banku to tylko przykładowe odejmowanie, nie wiem czy rozumiesz? podaj maila wytłumaczę jeszcze prościej.

 

np: jeśli kumpel pożyczy ci 20 tysiecy zł, a Ty je sobie wpłacisz do banku na ładny procent, to w określonym czasie masz określone zyski - nie wiem już czy złapałeś?

 

chociaż niektórzy pewnie tak, ale tak działają firmy i banki, nawet pojedyńczy ludzie (możesz nie uwierzyć) oszczędzają czasem w bankach (szok), a niektórzy mają konta i bywa że karty kredytowe lub płatnicze, takie z plastiku, niski procent ale zawsze jakiś, teraz niespodzianka - niektóre karty mają chip, a w niektórych sklepach nie trzeba ich wkładać do czytnika, bywają bezprzewodowe, czasem do banku wystarczy zajżeć i zapytać, to kilkadziesiąt tysięcy okienek w naszym kraju gdzie udzielą Tobie dokładniejszej informacji.

 

A nawet jest jeszcze prostsza metoda, wpisujesz w wyszukiwarce nazwę banku i na stronie (wow) masz sporo informacji, do tego wystarczy kalkulator, czasem paluszki lub liczydło, tudzież napisanie im pytania i poznasz odpowiedź, tylko pamiętaj że w każdym banku oprocentowanie może się różnić.

 

w razie dodatkowych pytań służę pomocą, a nawet za ciebie mogę zapytać w banku, a potwierdzenie z pieczątką wyślę Tobie na maila, będziesz miał co do 0,001% wyliczone jak nic.

 

 

PREZES dobra myśl, nie tylko napisałem ale osobiście zadzwoniłem. Usłyszałem i nagrałem PayPal -nie udziela informacji na temat kont innych użytkowników, na temat konta mogą coś powiedzieć ale tylko mojego. Niestety zero informacji w temacie AM. Także AM może spokojnie mówić co chce bo nikt tego nie sprawdzi. A paypal na szczęście trzyma informacje pod kluczem bo są tam też nasze konta, więc w sumie dobrze że nikt nie może się do nich dostać.

 

no cóż szkoda, ale wolałem się upewnić - widzisz bradiaga, zawsze sprawdzam informacje a 8% -2 dla ciebie to 6% dla nich, W uproszczeniu, nawet zadzwoniłem do PKO z tym jakże trudnym pytaniem, potwierdzili - w uproszczeniu, wiadomo, opłaty za prowadzenie konta, ect, ale potwierdzili że firmy, instytucje i ludzie prywatnie czasami też tak robią, zależnie od kraju, opłacalności, terminów podatkowych lub raju podatkowego ect. + - zysk jest zawsze, jeśli nie zje go inflacja.

 

horacy11 chyba ma racje z przetrzymywaniem przez PayPal to pewnie ściema, moje konto paypal śmiga non stop bez przeszkód, nawet przy przelewach zagranicznych max 2 dni. Niezaleznie od kwoty. Sory 2 dni ale to od wysyłającego na moje paypal i z paypal na moje konto w banku. Łącznie 2 dni. Wygląda że są dość szybcy.

Edited by beirero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest prawdą stwierdzenie iż nie odpisujemy na tickety od naszych klientów. Odpisujemy - codziennie. Od 7 do 22 - gdyz w takich godzinach pracuje support.

 

Zdarzaja sie sytuacje gdzie jakas sprawa potrzebuje zatwierdzenia od innego pracownika czy tez informacji - wtedy ticket ma prawo chwile pozostac bez odpowiedzi az do zalatwienia sytuacji. Oczywiscie wszystko w granicach rozsadku :-)

 

Dlatego prosze wszystkich ktorzy nie otrzymali odpowiedzi na tickety o przeslanie mi ich numerow na PW, lub tez przeslanie nowego ticketu.

 

Pozdrawiam

 

Kolego Noname, podsyłam numer ticketu, który pozostaje bez odpowiedzi:

#1091669296

 

Edit.: przepraszam, dopiero teraz zauważyłem, że prosiłeś, aby wysłać Ci go PW, co też bezzwłocznie czynię.

 

Hej!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×