Jump to content
korneliusz.com

Gratulacje za przechwycenie sylyx.pl

Recommended Posts

Sprawdzam dostępność domeny, nazwa ciekawa wolna, mówię biorę, ale sprawdzę jeszcze jedną z podobnej tematyki - wolna mówię hurra. No to przechodzę do ich rezerwacji....ZONK zarezerwowane....

 

nie wiem czy o tym samym piszesz, ale był już kiedyś wątek o tym: http://www.di.pl/index.php?showtopic=1922

a poza tym to właśnie nie na temat.

 

co to tematu: mówienie tutaj o cybersquattingu to chyba jakieś nieporozumienie. sylyx spuściłeś domenę, to nie wiem dlaczego masz teraz do kogoś pretensje? czy DD napisał do Ciebie jako pierwszy "sprzedam Ci ją za xxxxxx zł?" (z ciekawości pytam). czy DD wykorzystuje Twoim zdaniem domenę w sposób, który godzi w Twoje interesy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
co to tematu: mówienie tutaj o cybersquattingu to chyba jakieś nieporozumienie. sylyx spuściłeś domenę, to nie wiem dlaczego masz teraz do kogoś pretensje? czy DD napisał do Ciebie jako pierwszy "sprzedam Ci ją za xxxxxx zł?" (z ciekawości pytam). czy DD wykorzystuje Twoim zdaniem domenę w sposób, który godzi w Twoje interesy?

Czytałeś poprzednie posty?? Daniel Dryzek wiedział jak się nazywa moja firma, bo mu sprzedałem dwie domeny i znał mnie z forum. Domenę zarejestrował w "złej wierze", a to już jest cybersquatting. Pan Daniel Dryzek doskonale zna się na parkowaniu domen (prowadził wykład o parkowaniu na konferencji) i musiał wiedzieć, że w ten sposób nie zarobi. Czyli zarejestrował ją celu odsprzedania po zawyżonej cenie.

 

Uważam też, że temat nie powinien zostać usuwany z forum, skoro di.pl nie popiera cybersquattingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem - jezeli ktos dba o swoje interesy to dba tez o to aby przedużyć swoje domeny.

 

Biznes to biznes - nie ma tu miejsca na skrupuły :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę się włączać w kłótnię, ale zastanowię się głośno, ilu z nas miałoby moralne opory przed przechwyceniem domeny netart.pl, active24.pl, seles.pl, varia.pl...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę się włączać w kłótnię, ale zastanowię się głośno, ilu z nas miałoby moralne opory przed przechwyceniem domeny netart.pl, active24.pl, seles.pl, varia.pl...

Myślę, że czas zakończyć próżną dyskusję.

pb jak zawsze szczerze i dobitnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem - jezeli ktos dba o swoje interesy to dba tez o to aby przedużyć swoje domeny.

 

Biznes to biznes - nie ma tu miejsca na skrupuły :)

Nie ważne, czy chciałem ją przedłużać.

 

I nie chodzi o skrupuły, tylko zasady.

 

Nie chcę się włączać w kłótnię, ale zastanowię się głośno, ilu z nas miałoby moralne opory przed przechwyceniem domeny netart.pl, active24.pl, seles.pl, varia.pl...

To je przejmij. Możesz też resztę sylyx :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Budowałeś markę "sylyx" i zmieniasz nazwę? Domena sylyx.pl jakiś czas leżała na aukcji dropped i można było ja kupić no ale dostęp mieli Ci którzy dali ją do przechwycenia http://dropped.pl/bid.php?id=2407 a tak przy okazji to dobrą cenę uzyskałeś za IDN tym bardziej że domena bez ogonków sprzedazdomen*pl poszła na Allegro za około 2k a ja za swoją sprzedazdomen*net dostalem ledwo ponad 100zł.

domena bez ogonka poszła za 3030 zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie! Jest rozwiązanie! Dajcie mi tę domenę do depozytu! I bedzie sprawiedliwie :)

 

Poproszę o authinfo na priv :D

 

Jezeli dobrze mi sie wydaje, to Daniel chciał dac Ci "nauczke" sylyx i pewnie po roku by te domene puscil.. Nie podejrzewam o większa złośliwosc.. No chyba, ze zadre mial w sercu dużą :D

 

Sądzę, że na privie na pewno dojdziecie do konsensusu.

 

Życzę Wam tego!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sylyx:

 

1. Nie zamierzałeś przedłużać sylyx.pl, a robisz z tego ambaras. Jakby "ktoś" nie opłacił varia.pl też chętnie bym ją kupił, bo ładna to nazwa. Wobec czego powinny się na mnie wtedy sypać gromy?

2. Domena schodziła, nie opłaciłeś. Domena trafiła na licytację w Dropped, nie interesowało Cię to. Domenę kupił jakiś domeniarz, któremu spodobała się nazwa i teraz dopiero wojna o nic? (bo przecież nie zależy Ci na tej domenie).

3. Zawsze trzeba pilnować tego co Ci spada. Zdarzyło mi się kilka lat temu, że spadło mi stats.pl, które miałem w rezerwacji. Domena od razu trafiła do innego domeniarza (pozdrowienia :)). Czy powinienem z tego robić aferę? Sam się sfrajerowałem, tak jak ty się sfrajerowałeś z tą domeną. Żal można mieć tylko i wyłącznie do siebie.

4. Wciąganie w tego typu dyskusje szczegółów transakcji jakie między sobą przeprowadziliście jest nieprofesjonalne. Jeśli ktoś kupuje od Ciebie domenę to wcale nie zależy mu na tym, żeby cały świat wiedział za ile poszła i w jakich okolicznościach. Ta transakcja nie ma nic wspólnego z tematem. Profesjonalizm nie zależy od humoru.

5. Jeśli masz coś do kogoś - najpierw z nim o tym porozmawiaj, bo jak rozumiem z tematu - takiej rozmowy w ogóle nie było. Większość osób jest zniesmaczona tym tematem.

 

I najważniejsze - no offense - zastanów się tylko nad całym tym tematem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel: wydaje mi sie, ze jeszcze troche i bedziesz musial przepraszac Prezydenta.

 

Proponuje wiec zamknac temat, gdyz uwazam, ze sie juz wyczerpal.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że chciał się Pan "odkuć" za domenę sprzedażdomen.pl. Niestety kwota 5490zł, którą w wielkich bólach mi Pan zapłacił,

 

Czy domena sprzeażdomen.pl byla rejestrowana w dobrej wierze - nie pod katem sprzedazy Danielowi Dryzkowi? Pierwsze "wykroczenie moralne" popelnila wiec osoba rejestrujaca sprzedażdomen.pl . Wszelkie nastepstwa sa na zasadzie "cios za cios".

Zwyciezsca tego sporu w moim odczuciu jest Daniel Dryzek. Sylyx musi jednak odczuwac wewnetrzna strate, chocby sentymentalna, bo w innym przypadku nie rozpoczynalby tego zlosliwego watku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy domena sprzeażdomen.pl byla rejestrowana w dobrej wierze - nie pod katem sprzedazy Danielowi Dryzkowi? Pierwsze "wykroczenie moralne" popelnila wiec osoba rejestrujaca sprzedażdomen.pl . Wszelkie nastepstwa sa na zasadzie "cios za cios".

Zwyciezsca tego sporu w moim odczuciu jest Daniel Dryzek. Sylyx musi jednak odczuwac wewnetrzna strate, chocby sentymentalna, bo w innym przypadku nie rozpoczynalby tego zlosliwego watku.

Mylisz się, domena sprzedażdomen.pl była zarejestrowana zanim Daniel Dryzek został jej właścicielem. I zanim wziął udział w aukcji sprzedazdomen.pl, czyli nie mogłem wiedzieć, że zostanie jej właścicielem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako totalnie postronny obserwator - uwazam ze na ta chwile argumenty pana DD bardziej do mnie przemawiaja.....to tak jakby ktos mial pretensje ze poslubil jego byla dziewczyne.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Sylyx - skoro zmienia Pan nazwę firmy i "spuszcza" (świadomie? - tak zrozumiałem) domenę, bo po co ona Panu, skoro firma będzie inna - to czemu ma Pan pretensję do całego świata? Pan DD licytował domenę na aukcji Dropped - jeśli nie on, domenę zakupiłby ktoś inny - czy wówczas również miałby Pan takie pretensje do osoby (załóżmy, że nieznanej?). Równie dobrze może mieć Pan pretensje do Dropped.pl - Michał również zna Pana z tego forum dość dobrze i mógł Pana poinformować, że domena spada - ale tym tokiem myślenia musiałby on informować wszystkie firmy, co nie leży w jego interesie. Podsumowując jak narazie to Pan Michał z Dropped zarobił na domenie +/- 80 zł, a pan DD stracił 90zł, które odrobi na parkingu lub nie - najwidoczniej zdecydował, że jest szansa... Nie chcę nikogo bronić/oskarżać, ale pierwszy post Pana Sylyx oddaje sendo sprawy - że gra tutaj idzie " o nic".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytam i nie wierzę. U mnie na wsi w piaskownicy nie ma takiego zamieszania, gdy ktoś komuś łopatkę przechwyci. Temat powinien zostać całkowicie usunięty. Szkoda miejsca na serwerze :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
3. Zawsze trzeba pilnować tego co Ci spada. Zdarzyło mi się kilka lat temu, że spadło mi stats.pl, które miałem w rezerwacji. Domena od razu trafiła do innego domeniarza (pozdrowienia ). Czy powinienem z tego robić aferę? Sam się sfrajerowałem, tak jak ty się sfrajerowałeś z tą domeną. Żal można mieć tylko i wyłącznie do siebie.

 

po tym co tutaj przeczytalem, odnosze wrazenie ze gdyby domene przejal ktos inny z forum sylyx nic by na ten temat nie powiedzial itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosc ciekawy spor,

mnie tylko zastanawia wasze nie koleżeństwo, chyba trzeba będzie dużo flaszek obrócić na jakimś zlocie abyście byli bardziej za kolegami hehe

dla odmiany ja bym tej domeny nie brał wiedząc ze to ziomka (nie patrzac na konkurencje) tak samo vari tez

domeny rejestratora chętnie, bo to sie jeszcze nie zdazylo i bylo by bardzo ciekawe heh

o kurde ja mam jednak troche sumienia ;):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Cię sylyx w ogóle nie rozumiem...

 

Po pierwsze jeżeli coś puszczasz, to jakim prawem możesz mieć do niego pretensje za to, że wziął sobie domenę, która spadała - choćby na parking.

Jeżeli byś zapomniał przedłużyć, przeoczył aukcję, napisał do nowego właściciela, opisał sytuację i żądał by kokosów - to uważam za niesmaczne, jeżeli celowo puszczasz domenę to nie widzę tu nic innego jak po prostu "kto chce, niech bierze".

 

Nie znając sytuacji , nie mając urazy, a wiedząc, że osoba z forum ma nazwę taką swojej firmy - nie chciał bym przechwycić bo uznał bym to za mało koleżeńskie, bardziej bym powiadomił, że spada, ale jeżeli wcześniej wyciągnąłeś taką kasę, za domenę, która jest tak jakby "gratisem" do domeny podstawowej, to również mało Cię obchodziło, co "znajomy" z forum ma z tą nazwą wspólnego. Bardziej patrzałeś właśnie ile możesz z niego wyciągnąć.

 

Tak więc w podsumowaniu - ogólnie rejestracja była by niesmaczna, a raczej licytacja - bo jeżeli sam nie jesteś nią zainteresowany to dlaczego nie, zawsze może mieć ruch z naszej tematyki, ale za numer poprzedni sam bym zrobił "ząb za ząb" i tak to odczuwam. Co do emocji to chyba sam chciałeś być złośliwy, zaznaczając cenę, jaką DD dał za domenę, której zapomniał zarezerwować.

 

Cały temat uważam za bezsensowny i śmieszny, bo po pierwsze jest to typowo rozmowa na priv, po drugie jest przepełniona złośliwością.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już zasugerowano, zamknąć albo usunąć temat - ewentualnie dalej dawać użytkownikom możliwość opowiadania się po jednej ze stron :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, w szczególności Daniela Dryzka, lecz także wszystkich użytkowników forum, za rozpoczęcie tego tematu.

W dalszym ciągu jestem przekonany o swojej racji, jednak nie powinienem wyciągać tego na forum publiczne.

 

Przepraszam Was najmocniej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uwazam, ze powinno sie wyciagac takie tematy na forum, gdyz rozmawiamy w dosc malym gronie i jest bardzo prawdopodobne, ze w przyszlosci mozemy prowadzic ze soba interesy, a na podstawie tego mozemy dowiedziec sie o uczciwosci/nieuczciwosci niektorych z nas, osoba pomowiona ma mozliwosc obrony,a co najwazniejsze sami mozemy to ocenic.

 

ja nie widze tu nieuczciwosci ze strony zadnego z was, obie osoby nie zabezpieczyly swoich interesow i sa tego konsekwencje, a jezeli sylyx

nie zamierzal przedluzac domeny, to juz wogole nie rozumiem o co ma pretensje

 

zarzut c. w tym przypadku w stosunku do pana DD jest juz calkowitym nieporozumieniem, na podstawie tego to juz chyba zadna konkretna domena nie moglaby byc zarejestrowana, bo z pewnoscia znajdziemy firme, ktora tak sie wlasnie nazywa.

 

ale najbardziej zadziwila mnie cena za tego IDNa ;) - tutaj gratuluje sylyx transakcji(szkoda ze sam nie wpadlem na pomysl rejestracji tej domeny ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podoba się mi się to, że Panu się podoba, że się podoba...

 

Skoro jest taka roznica zdań, może warto przeprowadzić sondę?

Ciekaw jestem jaki % ludzi na tym forum przejęłoby domenę "kolegi z forum",

ilu powiadomiłoby zainteresowanego o "spadającej domenie" , a ilu

kupiłoby ją w celu odsprzedaży zainteresowanemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×