Jump to content
Ores

Dropped.pl-początek końca?

Recommended Posts

Witam

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że do chwili obecnej uważałem AM za najlepszą firmę "domeniarską" działająca na polskim rynku. Niestety wydarzenia z ostatnich tygodni mocno zaczynają zmieniać moją opinię...

Dla wielu z Nas współpraca z AM jest sprawą ważną, a dla niektórych zapewne "wypłata z AM" jest głównym źródłem dochodu...

Dlatego też chciałbym żeby ten temat był miejscem w którym będziemy mogli się informować o zaistniałych "niedogodnościach" w działaniu AM.

Bardzo będę również rad, jeżeli aktywnie będą się udzielali pracownicy w/w firmy.

 

Z nadzieją, że wszytko wróci do normy,

pozdrawiam,

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla wielu z Nas współpraca z AM jest sprawą ważną, a dla niektórych zapewne "wypłata z AM" jest głównym źródłem dochodu...

:( ręka do góry kto to taki?

 

Pomijam fakt że temat do tego przeznaczony istnieje. Jaki masz obrót miesięczny na swoim koncie AM? Możesz odpisać na priv. Tak po prostu, z autopsji. Zazwyczaj nagłośniej krzyczą Ci których problem nie dotyczy.

Edited by administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat jak z jakiegoś "Faktu" albo innego "Super Expressu" - trudno było nie zajrzeć. :(

 

Ja tam nie wierzę w upadek Aftermarket.pl, gotów jestem za to uwierzyć, że wprowadzili tak dużo zmian jednocześnie, że ich to przerosło. To samo uważam o systemie płatności, który być może sprawdzał się, gdy było na przykład 3-4 tys. zarejestrowanych użytkowników, ale obecnie jest ich ponad 57 tys. i na pewno jest tu potrzebna taka zmiana.

 

Mam nadzieję tylko, że prawdą nie jest to, co napisał horacy11 w tym wątku:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=82696...st&p=490514

bo wtedy będzie to dość ciężko ogarnąć.

 

Profilaktycznie przeniosłem swoje domeny w ten weekend do premium.pl, ale tylko dlatego, że cenię spokój i spokojny sen. Mimo, że w Aftermarket.pl jestem od prawie samego początku zajmowania się domenami - 2008 roku. *Gdybym* miał się w 100% utrzymywać z domen (a tak na szczęście nie jest) i z transakcji w AM to przez ostatnie 2-3 tygodnie przeszedłbym kilka ciężkich załamań nerwowych, niestety. Naprawdę kiepsko to wyglądało.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również nie wierzę w upadek AM. Mam nadzieje, że Ich usługi wrócą na najwyższy poziom (tak jak Nas do tego przyzwyczaili). W tej chwili po prostu "spadają z wysokiego C" i zapewne jest to spowodowane między innymi wprowadzeniem wielu zmian i udogodnień w jednym czasie. Dobrze będzie jeżeli z tego "kryzysu' wyjdą bo staną się mocniejsi i konkurencja będzie znowu musiała "podgonić":( ...a wszystko to będzie miało pozytywny wpływ na rozwój domainingu w Polsce...ale warto być czujnym.

Pozdrawiam,

Ores

Edited by Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites

jestem wstanie zrozumieć wszystkie zmiany, poprawki, utrudnienia itp . Ale jak się szanuje klienta to trzeba go o tym powiadomić ! a nie bezczelnie kłamać i się pogrążać.

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites
:( ręka do góry kto to taki?

 

Pomijam fakt że temat do tego przeznaczony istnieje. Jaki masz obrót miesięczny na swoim koncie AM? Możesz odpisać na priv. Tak po prostu, z autopsji. Zazwyczaj nagłośniej krzyczą Ci których problem nie dotyczy.

 

Nie odpowiadam na posty pozbawione wartości merytorycznej.

Warto trzy razy pomyśleć zanim się coś napiszę!

ADIEU!

Ores.

 

Ps. Proszę Moderatorów o usunięcie zbędnych postów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie każdy klient powinien być tak samo ważny, niezależnie czy ma jakiekolwiek obroty na koncie i ile one wynoszą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:(ręka do góry kto to taki?

 

Pomijam fakt że temat do tego przeznaczony istnieje. Jaki masz obrót miesięczny na swoim koncie AM? Możesz odpisać na priv. Tak po prostu, z autopsji. Zazwyczaj nagłośniej krzyczą Ci których problem nie dotyczy.

Na przykład ja.

 

Utrzymuję się ostatnimi czasy ze sprzedaży domen (co prawda w jakichś 60-70%, reszta to inne dochody), nie zapewnia mi to może życia na takim poziomie jaki bym oczekiwał (miewałem w życiu lepsze okresy), ale nie głoduję. Mało jednak domen sprzedaję przez AM (a jeśli już, to są to niewielkie kwoty).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według mnie każdy klient powinien być tak samo ważny, niezależnie czy ma jakiekolwiek obroty na koncie i ile one wynoszą.

 

Dokładnie tak, liczą się zasady.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że do chwili obecnej uważałem AM za najlepszą firmę "domeniarską" działająca na polskim rynku. Niestety wydarzenia z ostatnich tygodni mocno zaczynają zmieniać moją opinię...

Dla wielu z Nas współpraca z AM jest sprawą ważną, a dla niektórych zapewne "wypłata z AM" jest głównym źródłem dochodu...

Dlatego też chciałbym żeby ten temat był miejscem w którym będziemy mogli się informować o zaistniałych "niedogodnościach" w działaniu AM.

Bardzo będę również rad, jeżeli aktywnie będą się udzielali pracownicy w/w firmy.

 

Z nadzieją, że wszytko wróci do normy,

pozdrawiam,

Ores

 

Temat będzie mieszał bo przynajmniej w trzech innych wątkach piszemy o tym samym. Ale może w końcu ktoś z AM tutaj zajrzy i zabierze głos. Osobiście utrzymuje się od dwóch lat tylko i wyłącznie ze sprzedaży domen i szlak mnie trafia jak sobie pod koniec miesiąca wypłacam kilka k a AM przetrzymuje moje pieniądze w nieskończoność. Ok, czasem szli mi na rękę, ale obecnie to tragedia więc omijam sprzedaż przez AM (nie mam zamiaru kredytować kogokolwiek i zamrażać pieniędzy na dwa tygodnie), domeny trzymam nadal w AM bo jestem zbyt leniwy i jest najtaniej ale Przemek nie śpi więc pewnie i to się za nie długo zmieni, o ile w AM nic się nie zmieni. Mimo tych krytycznych słów trzymam kciuki za AM i licze że wszystko wróci do normy sprzed miesiąca lub dwóch.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Temat będzie mieszał bo przynajmniej w trzech innych wątkach piszemy o tym samym.

Dokładnie, o tym też u góry wspomniałem :(

 

Tyle że popatrzcie, w regulaminie wszystko napisane jest - czas wypłaty, tak? Skoro widzisz ze jest sytuacja iz trwa to do 2 tyg, to zlec wyplate w polowie miesiaca a nie na jego koniec. :(

 

W utrzymanie ze sprzedazy domen bardzo wątpie - chyba ze to jeszcze wyprzedaz zimowych zapasow, lub tez mam jakies wygórowane koszty zycia :P

 

 

Rozumiem podejście krytyczne bo też przecież piszę z perspektywy klienta AM, jednak ile można powtarzać że jest ciężko? :P Ok - napiszemy publicznie, cos z tym zrobia = okaza szacunek dla klienta. Napisalismy 100 tys razy i nic... skoro mamy wiec mozliwosc uciec do konkurencji czemu tego nie robimy lub czemu uciekajac do konkurencji krzyczymy na caly glos ze tego dokonujemy? Az taki sentyment? Przeciez tu chodzi o pieniadze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle że popatrzcie, w regulaminie wszystko napisane jest - czas wypłaty, tak? Skoro widzisz ze jest sytuacja iz trwa to do 2 tyg, to zlec wyplate w polowie miesiaca a nie na jego koniec. :(

 

To by było ok, ale popatrz, że są osoby, które czekają ponad 2 tygodnie, tak przynajmniej wynika z kilku wątków na forum i oficjalnym forum Aftermarket.pl

 

http://www.facebook.com/aftermarketpl?sk=a...-941cb98547b7:0

 

Zastanawiające jest jak dla mnie:

 

One post has been deleted

 

Kto co tam wysmarował. :P Ja ostatnią większą wypłatę (o ile pamiętam) zlecałem w październiku i kilka innych trochę wcześniej i o ile pamiętam wtedy wypłaty wychodziły zawsze w poniedziałki i piątki (w tym samym tygodniu). Dużo musiało się zmienić, poza tym ostatnio kilka "szybkich" - jak jeszcze działały.

 

To jest screen, który dostałem od zaufanej osoby, wypłata oczekująca z 20 marca:

http://i42.tinypic.com/25a6qee.png

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję abyśmy właśnie w tym temacie rozmawiali o wszelakich "niedogodnościach" jakie ostatnimi czasy spotykają nas ze strony AM. Jednocześnie mam nadzieję na obszerne (szczere i racjonalne!) wyjaśnienia ze strony pracowników w/w firmy w raz ze wskazaniem drogi którą zamierzają wyjść z kłopotów. Właśnie w tym momencie ważą się losy Dropped, a konkurencja nie śpi.

Pozdrawiam,

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pozwoliłem sobie już jakiś czas temu zmigrować na premium.pl, nie chciałbym tutaj powtórki z Lehman Brothers :(

Po ostatniej wymianie około 20 ticketów przez 10 dni apropos niedziałających funkcjonalności i stratach jakie w związku z tym ponieśli niektórzy użytkownicy (w tym ja) ostateczna odpowiedz AM :

Witam,

 

Jak już został Pan poinformowany, dokładamy wszelkich starań by podobne sytuacje nie miały więcej miejsca. Powiadomienia nie są jednak częścią oferty wystawienia aukcji, a funkcjonalnością dodatkową. Sama aukcja trwała prawidłowo do momentu jej zakończenia, i każdy zainteresowany mógł w niej wziąć udział.

 

W razie dodatkowych pytań pozostaję do Pana dyspozycji.

 

Pozdrawiam,

Jakub Mączyński

 

Więc czekam na ostateczną wypłatę środków z konta na AM (BTW. też masakra z tym czekaniem), i ze spokojem ducha moje domeny są w premium.pl. Niewiadomo co jeszcze wymyślą, ale pozostawiam testowanie zmian reszcie użytkowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

..a tak coś od siebie potrafisz napisać? :(

(bo póki co.. to powtarzasz innych)

 

 

W AMie dzieję się źle.. i to już każdy zauważył.

Ja poczułem się oszukany tym że, przedłużałem domenę według starego systemu przedłużeń.. a jednak moja kasa poszła na "potrzeby AMu". Domena nie została przedłużona.

Czyli przedłużenia według starego systemu zostały (u mnie) wyłączone.. celem.. no właśnie w jakim celu?

(napisałem dwa tickety odnośnie tej "usterki"... i zero odzewu)

 

Zaczynam się bać tego serwisu (a bardziej ludzi ukrytych za nim) :P

 

Jak to napisał @administrator

"Przeciez tu chodzi o pieniadze."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Michal Pleban 6 days ago

Pragnę też nadmienić, iż wypłaty są realizowane szybciej dla użytkowników, którzy nie korzystają z AfterMarket według schematu: wpłata na jedno konto, fikcyjna sprzedaż wydumanej domeny, wypłata z drugiego konta :(

 

A myślałem, że w takiej sytuacji blokuje się konta użytkownikowi. A tu widzę jedynie podśmiechujki...

Swoją drogą, skoro Michał to napisał, to chyba świadczy, że też ma już dość :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem podejście krytyczne bo też przecież piszę z perspektywy klienta AM, jednak ile można powtarzać że jest ciężko? :( Ok - napiszemy publicznie, cos z tym zrobia = okaza szacunek dla klienta. Napisalismy 100 tys razy i nic... skoro mamy wiec mozliwosc uciec do konkurencji czemu tego nie robimy lub czemu uciekajac do konkurencji krzyczymy na caly glos ze tego dokonujemy? Az taki sentyment? Przeciez tu chodzi o pieniadze.

 

No właśnie, tu chodzi o pieniądze, dlatego np. ja trzymam nadal swoje domeny w AM (przedłużenia, rejestracje, prowizje od sprzedaży - wszystko tańsze w AM, jeszcze jak ktoś ma firmę to pół biedy ale jeśli nie to w premium jest o ok. 30-40% drożej, do tego to co mnie bardzo interesuje czyli wpłaty błyskawiczne, w premium kosztują 3% a w AM 0%). Gdyby wypłaty wychodziły jak dawniej czyli dwa razy w tygodniu (pomimo tego że wtedy w regulaminie też było 10 dni roboczych) to AM bije na głowę premium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwię się i to bardzo tym wszystkim którzy nagle się obudzili i dostali olśnienia że AM coś ostatnio d...py daje na wielu frontach. Witam serdecznie drodzy Państwo...miło mi że raczyliście dostrzec to o czym pisałem już dawno i to wiele razy. Pieprzyć ten serwis zaczął się od chwili kiedy na siłę zaczęto eksperymentować na otwartym organiźmie. Odkąd nowość zaczęła gonić nowość odtąd funkcjonowanie serwisu zaczęła się staczać po równi pochyłej. Buńczuczne zapowiedzi poprawy sytuacji doprowadziły do tego że funkcjonalnie serwis stoi na skraju przepaści i pozostaje tylko pytanie, kiedy zrobi krok naprzód...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwagi kierowane personalnie powinny być wysyłane na PW (a najlepiej wypowiadane prosto w oczy, do czego gorąco zachęcam;)), w przeciwnym razie temat odbiega od meritum sprawy. Wracając do rozmowy;

Myślę, że w tej chwili każdy kto współpracuje z AM i przegląda to forum jest zaniepokojony. Nasuwa się podstawowe pytanie; czy istnieje realne zagrożenie, że Dropped zbankrutuje? ...a jeżeli zbankrutuje to czy rozliczy się ze swoimi klientami "na czysto"?

Pozdrawiam,

Ores

Edited by Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pieprzyć ten serwis zaczął się od chwili kiedy na siłę zaczęto eksperymentować na otwartym organiźmie. Odkąd nowość zaczęła gonić nowość odtąd funkcjonowanie serwisu zaczęła się staczać po równi pochyłej.

Bardzo cenię sobie prosty i przydatny skrypt o nazwie 'Generator literówek'. Gdyby on nie przykuł mojej uwagi, nie logowałbym się tam codziennie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A myślałem, że w takiej sytuacji blokuje się konta użytkownikowi. A tu widzę jedynie podśmiechujki...

Swoją drogą, skoro Michał to napisał, to chyba świadczy, że też ma już dość :(

sorry.. ale musiałem uwiecznić tę wypowiedź :P

takwygladaoszust.jpg

 

 

Przepraszam za OTa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak zwykle posuwasz się o krok za daleko, konkurencja konkurencją ale pewnych granic się nie przekracza...

 

Kiedy to sama prawda - ale ok - usuwam swoją wypowiedź "żeby nie było" i jeśli możesz to usuń też cytat. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy to sama prawda - ale ok - usuwam swoją wypowiedź "żeby nie było" i jeśli możesz to usuń też cytat. :(

 

Nie jestem tutaj adminem żeby cenzurować wypowiedzi, wyraziłem swoją opinie i to wszystko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sorry.. ale musiałem uwiecznić tę wypowiedź :(

takwygladaoszust.jpg

 

 

Przepraszam za OTa

Bez bicia mogę się przyznać iż parokrotnie korzystałem z "ukrytej" funkcji tego typu szybkich przenosin kasy z jednego konta na inne. Ale tylko dlatego że wypłaty działają jak działają a trudno płacić kary za nieopłacenie domen. Szkoda tylko że MP zapomniał w swojej wypowiedzi dodać iż serwis na tego typu "szybkich przelewach" również zarabia kasę, tak że tego typu tłumaczenie jest pokrętną gładkością karakułowego futra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • AUKCJA AM cena startowa 1 pln  _ ZAKONCZENIE PIATEK 26.04 20:00   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605824/?utm_source=market_redirect&_track=b757a8f3eabd882fa1e133434b3ebd18
    • Woliery.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/woliery.eu/
    • dobraopiekunka.pl   Sprzedam domenę dobraopiekunka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Nazwa idealna dla wyszukiwarki niań i opiekunek. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • jutro zakończenie aukcji
    • Zapraszam na aukcje domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   autoekspert.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9890/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 13:11:49) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:15   arctic.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9892/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 14:00:38) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:20   DD
    • tanimarmur.pl   aukcja BCM
    • Dziś zakończenie aukcji
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,178
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Conversand
    Joined
×