Jump to content
Ores

Dropped.pl-początek końca?

Recommended Posts

Mam nadzieję jednak , że wyciągnięte zostaną konsekwencje wobec takich pracowników. Nie mam przyjemności współpracować z firmą która obraża swoich klientów. Nawet jak ktoś ma 1 domenę co komu do tego ? To jest jego domena i jego wola co z nią robi...

 

Absolutny brak profesjonalizmu po raz n-ty! po wyczynach na profilu FB !

 

Panie Michale zmień Pan szybko pracowników, bo nie dość że problemy zewnętrzne to jeszcze wypowiedzi pracowników tylko jeszcze bardziej pogrążają AM !!

Zaraz, wróć. Czy tylko my mamy prawo do wyrażania własnych opinii a Dropped.pl już nie? Nie bądź hipokrytą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ograniczę się do pomocy i odpowiedzi na pytania techniczne.

Jeżeli chodzi o usprawnienia panelu to cały czas pracujemy i monitorujemy jego działanie. Skupiamy się głównie nad poprawą błędów / niedostatków - aktualnego panelu, a nie nad rewolucją, więc nie ma obaw.

Przeglądam forum, bo niestety nie wszyscy kontaktują się bezpośrednio z supportem.

 

Pawel

 

Obecnie strona z listą domen ładuje się ponad dwie minuty (z zegarkiem w ręku):

http://imageshack.us/photo/my-images/4/zrz...120515o112.png/

 

Tak wygląda zużycie zasobów komputera podczas wczytywania listy domen.

http://imageshack.us/photo/my-images/171/z...120515o112.png/

 

Piszę o wczytywaniu, ponieważ przeglądać tej listy już niestety się nie da. Działa to zbyt powoli.

 

Trzymam tu domeny tylko dlatego, że jeszcze stary.aftermarket.pl działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaraz, wróć. Czy tylko my mamy prawo do wyrażania własnych opinii a Dropped.pl już nie? Nie bądź hipokrytą.

opinia a obrażanie klientów to inna sprawa. Od takiej firmy (a dokładniej jej pracowników) wymaga się jednak chociaż odrobinę profesjonalizmu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak wcześniej wspominałem, jeżeli moja wypowiedź została zrozumiana niewsłaściwie - nie to było moim zamierzeniem. Jeżeli ktoś czuje się obrażony - przepraszam i prosiłbym o powstrzymanie się od dalszych komentarzy. Jedyne co mogę zrobić to przeprosić i przemyśleć podwójnie dalsze sformułowania - moje wypowiedzi mają charakter prywatny. Osobą odpowiedzialną za oficjalne oświadczenia jest @Netmaker.

 

 

@Grzesiek86

Czy możesz napisać na jakiej przeglądarce występuje ten problem (numer wersji przeglądarki).

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

 

edit: Ewentualnie czy inne osoby mają problem z dostępem do Mojej listy domen? Jeżeli tak to na jakiej przeglądarce? Czy wyświetlają się jakieś błędy?

Niektóre problemy pomimo zainstalowania tej samej wersji przeglądarki ciężko jest powtórzyć i wywołać w podobny sposób.

Istotną i wartościową pomocą są wasze sugestie.

Edited by Pine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście jest problem

 

Skrypt na tej stronie może być zajęty lub przestał odpowiadać. Można przerwać ten skrypt teraz lub kontynuować, by sprawdzić, czy jego wykonywanie się zakończy.

 

Skrypt: http://www.aftermarket.pl/static/dropped/js/jquery.js:3

 

Korzystam z FF 12.0

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Grzesiek86

Czy możesz napisać na jakiej przeglądarce występuje ten problem (numer wersji przeglądarki).

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

Oczywiście, proszę:

http://imageshack.us/photo/my-images/404/z...120515o120.png/

To najnowsza przeglądarka i moim zdaniem najszybsza z dostępnych.

 

Napisałem wcześniejszy post, żeby tylko zasygnalizować jak tragiczny jest obecny panel. Być może Wasze narzędzia monitorujące nie wiedzą co się dzieje po stronie klienta.

 

Krótkie porównanie od strony technicznej:

- stary panel był zbudowany z tabeli i wierszy (każdy z wierszy w kodzie html składał się z około 1000 znaków)

$$('table')[14].querySelectorAll('tr')[11].innerHTML.length

- nowy panel jest zbudowany z osobnych tabel (dla każdej domeny osobna) Każda z tych tabel ma rozmiar około 16 tys. znaków

$$('table')[18].innerHTML.length

 

Nie trzeba być Ajnsztajnem, żeby stwierdzić jakie to ma konsekwencje.

Nowy panel warto odchudzić. Da się to zrobić. Da się zrobić jeszcze lżejszy niż stary zachowując wszystkie obecne funkcjonalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze jedno porównanie:

document.body.innerHTML.length

stary panel: 688261 (~600kB)

nowy panel: 9204979 (~9.2MB)

 

Jak sam kod HTML nowego panelu zajmuje prawie 10MB. Nie ma co się tutaj doszukiwać winy w przeglądarkach. Prawda jest taka, że na stacjonarnym komputerze (windows) oraz na innych przeglądarkach nowy panel dalej działa tragicznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje za szczegółowe dane,

 

Postaram się porozmawiać z PM w celu odchudzenia panelu kosztem wyświetlania pewnych informacji. Aktualnie stosowaliśmy różne rozwiązania związane z renderowaniem div / table i na różnych przeglądarkach zachowuje się to różnie, czasem w nieoczekiwany sposób.

 

Ile domen na stronę jest ustawione w wyświetlaniu - 30 czy więcej ?

 

 

Czy któryś z Was ma problem z wyświetlającą się białą stroną w momencie zlecenia płatności (po wpisaniu kwoty i [ok]) ?

Na kilku wersjach IE problem występuje.

 

Czy innych urządzeniach (iPad, iPhone, adroid) występują problemy z przeglądaniem listy domen w pełnej wersji serwisu ?

 

Pozdrawiam,

Paweł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na IE 8.0.6001.18702 też problem występuje...

 

Wyświetlanie 30 domen nie powoduje problemu.

Ja korzystam z 200 i 500

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuje za szczegółowe dane,

Proszę.

 

Postaram się porozmawiać z PM w celu odchudzenia panelu kosztem wyświetlania pewnych informacji. Aktualnie stosowaliśmy różne rozwiązania związane z renderowaniem div / table i na różnych przeglądarkach zachowuje się to różnie, czasem w nieoczekiwany sposób.

 

Ile domen na stronę jest ustawione w wyświetlaniu - 30 czy więcej ?

 

Nie trzeba tego robić kosztem funkcjonalności. Można użyć nawet starego panelu i nadbudować nowe funkcjonalności tylko w js. A nawet stary panel można jeszcze odchudzić.

 

Domen na stronę mam ustawionych 500 i nowy panel ledwo działa. A stary panel działa całkiem nieźle nawet dla 10-krotnie większej liczby domen.

 

Jak długo będzie działał stary panel? Zamierzacie się go pozbyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stary panel Nam w żaden sposób nie przeszkadza i będzie utrzymywany tak długo dopóki nowa wersja nie będzie działać w pełni stabilnie.

Generalnie rozbudowanie nowego panelu wyniknęło z dodatkowych nowych możliwości zarządzania masową ilością domen (tagi, sprzedaż domen w widoku mojej listy domen etc).

 

Będę informował o stopniowym odchudzaniu panelu. Cały czas nad nim pracujemy.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystam z mobilnego netu orange. W nowej wersji podczas jakichkolwiek czynności w panelu, składanie ofert, licytacje itp. wylogowuje mnie i nie zawsze mogę zalogować się ponownie. Stara wersja śmiga, nie chodzą tylko aukcje. Po kliknięciu w daną aukcje przenosi na stronę aukcji informując że jest zakończona

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korzystam z mobilnego netu orange. W nowej wersji podczas jakichkolwiek czynności w panelu, składanie ofert, licytacje itp. wylogowuje mnie i nie zawsze mogę zalogować się ponownie. Stara wersja śmiga, nie chodzą tylko aukcje. Po kliknięciu w daną aukcje przenosi na stronę aukcji informując że jest zakończona

 

Fajnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korzystam z mobilnego netu orange. W nowej wersji podczas jakichkolwiek czynności w panelu, składanie ofert, licytacje itp. wylogowuje mnie i nie zawsze mogę zalogować się ponownie. Stara wersja śmiga, nie chodzą tylko aukcje. Po kliknięciu w daną aukcje przenosi na stronę aukcji informując że jest zakończona

 

@Marusa mając na myśli internet mobilny orange, oznacza, że łączysz się laptopem przez modem 3g/hsdpa czy korzystasz z serwisu z przeglądarki telefonu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Marusa mając na myśli internet mobilny orange, oznacza, że łączysz się laptopem przez modem 3g/hsdpa czy korzystasz z serwisu z przeglądarki telefonu?

Pcet ale za modem robi telefon.

Edit:

Nie wiem czy wszyscy mają ten problem ale u mnie w aukcjach opcji z wysprzedaży AM nie moge dokonac zakupu przez kup teraz.

Edited by Marusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jeszcze miałem tyle domen w AM to na wyświetlenie 500 czekało się naprawdę długo (ok. 2 minut)... W starym AM i teraz w Premium lista ładuje się prawie natychmiast. Przeglądarka Chrome, ale jak już zostało tu napisane to nie przeglądarki są winne, tylko optymalizacja kodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

rzeczywiscie idzie ku lepszemu.. tak sie przed chwila zakonczyla proba rejestracji 2 domen:

 

 

Nie można wykonać operacji (Credit limit exceeded)

 

 

wspomne tylko, ze mam tak chyba juz 6 raz z rzedu - poprzednio wszystkie porejestrowalem w AZ...

 

fajnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj po raz kolejny nie mogłem przedłużyć EU w Dropped: [No enough funds], ale w ciągu półgodziny od zgłoszenia się udało. W mailu dostałem pisemne zapewnienie od Pani Zuzanny że "problem ten zostanie w najbliższym czasie ostatecznie rozwiązany" ;)

Dzięki za szybką reakcję, czy tym razem uwierzymy? Życzę AM jak najlepiej.

Edited by Domenion.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprowadzenie nowego panelu to wymierne starty, a większość to tych, o których nawet nie wiemy.

 

Próbowałem złożyć ofertę (Firefox 11.0), jednak po przejściu do zatwierdzenia, pojawia się biały ekran. Ile osób zrezygnowało z zakupu, zakładam, że znaczny procent zainteresowanych. Sporo czasu minęło od wprowadzenia nowego panelu, a to dalej poprawnie nie działa, i nie będzie. Nie mówiąc o tym, że dawno już były takie zgłoszenia do naprawy. Teraz, aby korzystać z panelu to część funkcji działa tylko w Chrom, a część tylko w Firefox, raz działają, innym razem nie. I chodzi tu o użytkowników, którzy znają temat, sprawdzają przeglądarki, przeinstalowują jak trzeba, mają cierpliwość do serwisu, bo to są stali klienci zapoznani z trudnościami jakie spotyka się w serwisie.

 

Jednak żaden nowy klient nie będzie walczył o to, by móc złożyć ofertę. I nie oczekujmy, że każdy użytkownik będzie miał najnowszą wersję przeglądarki, wszystko idealnie ze sprzętem, pisał o każdym problemie do supportu, i wtedy uda mu się złożyć ofertę lub panel poprawnie zadziała. Nie każdy jest informatykiem, który co roku kupuje nowy sprzęt, niektórzy klienci mają taki sprzęt, że tego panelu nigdy nie otworzą.

 

Kiedyś ktoś pytał, czy nie można po prostu tak wprowadzić nowego panelu, bez opinii użytkowników, jak widać można, tylko z dużą stratą dla wszystkich. I tu jest największy błąd.

 

Wprowadzenie tego panelu, pomimo korzyści w obsłudze domen, to porażka, wymierna finansowa dla użytkowników serwisu. Po prostu serwis źle jest prowadzony od strony biznesowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wprowadzenie nowego panelu to wymierne starty, a większość to tych, o których nawet nie wiemy.

...

Wprowadzenie tego panelu, pomimo korzyści w obsłudze domen, to porażka, wymierna finansowa dla użytkowników serwisu. Po prostu serwis źle jest prowadzony od strony biznesowej.

On jest w ogole zle wykonany technicznie...

 

Inna sprawa to przedluzanie domen tuz przed wejsciem w stan wygasania. Po oplaceniu przedluzenia, specjalnie nie interweniwalem, ze whois nie zgadza sie z tym, co pokazuje panel. Bylem ciekaw, kiedy dropped przedluzy ta domene. No i ... domena zostala odnowiona ~15 min po czasie, czyli dropped jest 5zl w plecy. To tylko jedna domena. Przeliczmy to (optymistycznie) x 1000 i juz mamy 5 tys. netto straty dla dropped. Dwoch pracownikow dropped nie bedzie jadlo nawet zalewajki...

 

Przyjmijmy, ze tylko kilka domen tak oplacono, a reszta jest odnawiana w czasie, to i tak swiadczy to o niegospodarnosci firmy. Wprawdzie to nie moja pisakownica, aczkolwiek niedobrze to swiadczy o zarzadzie firmy.

 

Teraz czekam na .eu Dawno temu oplacona na kolejny rok, a eurid.eu pokazuje, ze domena wazna tylko do konca maja br. O ile mnie pamiec nie myli, wyciagniecie .eu ze stanu wygasania kosztuje chyba wiecej niz .pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Aftermarket w jakiś sposób weryfikuje domeny wystawiane na giełdzie z opcją "Podanie kodu AuthInfo po dokonaniu wpłaty"? Przykład sprzed chwili, dostałem powiadomienie:

 

Domena mobilki.pl jest teraz dostępna na sprzedaż:

 

http://www.aftermarket.pl/domena/mobilki.pl

 

Domena jest moja, zarejestrowana w premium.pl. Nie wystawiłem jej na sprzedaż w AM, to http://www.aftermarket.pl/seller.php?hash=...0d7caee653355f8 nie jest też moje konto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×