Jump to content
Sign in to follow this  
promedica

Odnowiona w Dropped.pl domena wygasła

Recommended Posts

Odnowiłem domenę w Dropped.pl i dziś dostałem maila że wygasła, na domenę była założona przez kogoś opcja, domena zniknęła z naszego konta.

To co ostatnio odstawia duet Dropped&AM to trudno nawet niekompetencją nazwać.

Czekam na powrót domeny na konto do wtorku jak jej nie będzie Szanowni Państwo z Dropped.pl zapoznają się bliżej z reprezentującą naszą firmę kancelarią prawną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnowiłem domenę w Dropped.pl i dziś dostałem maila że wygasła, na domenę była założona przez kogoś opcja, domena zniknęła z naszego konta.

To co ostatnio odstawia duet Dropped&AM to trudno nawet niekompetencją nazwać.

Czekam na powrót domeny na konto do wtorku jak jej nie będzie Szanowni Państwo z Dropped.pl zapoznają się bliżej z reprezentującą naszą firmę kancelarią prawną.

 

Tzn tak wygasla ze juz spadla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokładnie, nie mam domeny za której odnowienie zaplaciłem

Share this post


Link to post
Share on other sites

...niestety mam podobną sytuację.

Domena jeszcze nie spadła, ale tylko dlatego że przypadkiem sprawdziłem jej status w whois.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabieram zabawki, coraz dziwniejsze rzeczy się dzieją wokół Dropped.pl, wole zapłacić gdzie indziej kilka złotych więcej ale bez atrakcji typu znikające domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dokładnie, nie mam domeny za której odnowienie zaplaciłem

 

a we whois sprawdzałeś czyje są dane ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

niestety nie moje, domena jest aktualnie zarejestrowana na osobę fizyczną a ja miałem na firmę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciulowa sytuacja się zrobiła.

 

Współczuję tym co mają >200 domen ponieważ ciężko jest śledzić czy faktycznie domena została przedłużona w whois, ja przedłużając swoje domeny zawsze sprawdzam czy jest wszytko w porządku ale domen mam raptem 20.

 

Powiem tak cieszę się że nie mam tam domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciulowa sytuacja się zrobiła.

 

Współczuję tym co mają >200 domen ponieważ ciężko jest śledzić czy faktycznie domena została przedłużona w whois, ja przedłużając swoje domeny zawsze sprawdzam czy jest wszytko w porządku ale domen mam raptem 20.

 

Powiem tak cieszę się że nie mam tam domen.

 

Zaraz po odnowieniu dostałem maila że wszystko cacy, przyszedł też sms o tej samej treści

Jak widać temat niżej takie "dziwne" przypadki nie są jednostkowe. Utrata domen, tolerowanie podbijaczy, wcześniej wałki pierwszego forumowego konfidenta, dziwne sprzedaże rodzinne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to chyba dopiero teraz zaczną się problemy finansowe dropped ;d jak będą musieli odkupić domenę która spadła ;D

 

ale sprawa faktycznie nie do śmiechu...

 

i szczerze współczuję.. mam nadzieję że niebawem problemy z brakami na prepaid nask się zakończą...

Share this post


Link to post
Share on other sites

własnie wygasła mi kolejna domena którą wcześniej odnowiłem. Szykujcie Panowie z Dropped.pl kasę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnowiłem domenę w Dropped.pl i dziś dostałem maila że wygasła, na domenę była założona przez kogoś opcja, domena zniknęła z naszego konta.

Opisywałem taką sytuację już 1 kwietnia, jednak że zauważyłem wcześniej błąd domena została zawczasu przedłużona przez support, inaczej trafiłaby do kogoś obcego, ponieważ również miała opcję. Z tego, co piszesz wynika, że zamiast sprawdzić, czy sytuacja nie dotyczy innych abonentów zbagatelizowali sprawę i są tego efekty.

 

 

Mi chyba(?) nie zniknęły z panelu, ale za to kolejna niespodzianka - zlecone przedłużenie, kasa pobrana, potwierdzenia na maila, ale usługa nie wykonana, gdybym nie sprawdził to bym się pewnie pożegnał z domeną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki poruszeniu tego tematu na forum dowiedziałem się, że i ja jestem w podobnej sytuacji. Opłacone przedłużenie, w panelu Dropped.pl wszystko fajnie, lecz w WHOIS brak śladu o wykonaniu przedłużenia.

Widocznie problemy finansowe nie odpuszczają rejestratora, lub jak zauważył kolega Icebreaker ktoś nie dopilnował płatności w NASK-u. Coś czuję że już pora by poszukać innego rejestratora, w ostatnim czasie za dużo krzaków wyskakuje.

--

Pozdrawiam,

Jarek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiedziałem, że tak będzie!

A jak Ci idzie z typowaniem w lotto?

Odnawiałem wczoraj i dzisiaj parenascie domen. Wszystko cacy...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieprawdopodobne, jak luźno trzeba interpretować regulamin NASK by traktować przeniesienie abonenta domeny na partnera i niezapowiedzianą zmianę rejestratora jako zleconą przez klienta usługę przedłużenia domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnawiałem wczoraj i dzisiaj parenascie domen. Wszystko cacy...

 

Jeśli domeny dziś wygasły to problem przy odnowieniu domen musiał wystąpić 15 dni temu, tylko w panelu data się zmieniła od razu.

 

Obecnie dropped.pl transferuje domeny z rejestratorów do rejestratorów i robi różne rzeczy, żeby domeny się jednak odnawiały, ale chyba z 2 tygodnie temu to zupełnie inaczej jeszcze działało.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tez mam podobna sytuacje, tylko na szczescie jeszcze domena nie spadla. W panelu mam informacje, ze domena wazna do 2013-04-10 a w whois mam renewal date: 2012.04.11 01:41:32. Pieniadze sciagniete z konta ponad 3 tyg. Najgorsza sytuacja bo teraz nie wiem czy czekac i liczyc ze sie odnowi czy tez przenosic i odnawiac gdzies indziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli domeny dziś wygasły to problem przy odnowieniu domen musiał wystąpić 15 dni temu, tylko w panelu data się zmieniła od razu.

 

Obecnie dropped.pl transferuje domeny z rejestratorów do rejestratorów i robi różne rzeczy, żeby domeny się jednak odnawiały, ale chyba z 2 tygodnie temu to zupełnie inaczej jeszcze działało.

Te transfery zapewne po to aby ratować domeny klientów w związku z blokadą środków w PayPalu...Chłopaki porozbijali swoje i dzieci świnki aby ratowali co się da...

Szkoda że się taki syf zrobił bo czasem może się to wszystko skończyć tym że ludki wezmą co swoje i chodu...a ostatni gasi światło...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz w innym watku znalazlem taki link: http://blog.dropped.pl/2012/odnawianie-domen-pl/

Z ktorego jak rozumiem, wynika, ze przedluzenie domeny jest zlecone i zostanie wykonane przez NASK w momencie wygasania domeny.

Pytanie czy to jest prawda, czy ja dobrze to rozumiem i czy przypadek w tym watku wynika z bledu Dropped czy NASK?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tez mam podobna sytuacje, tylko na szczescie jeszcze domena nie spadla. W panelu mam informacje, ze domena wazna do 2013-04-10 a w whois mam renewal date: 2012.04.11 01:41:32. Pieniadze sciagniete z konta ponad 3 tyg. Najgorsza sytuacja bo teraz nie wiem czy czekac i liczyc ze sie odnowi czy tez przenosic i odnawiac gdzies indziej.

 

 

Mam pytanie:

 

registrant type: individual

nameservers: ns2.dropped.pl. [212.91.7.33]

ns1.dropped.pl. [212.91.6.33]

created: 2010.04.13 03:26:20

last modified: 2012.03.18 21:26:55

renewal date: 2012.04.13 03:26:20

 

Czy renewal date powinien się zmienić na 2013.04.13 jeżeli dnia 2012.03.18 21:26:55 zapłaciłem za odnowienie adresu ?

Edited by kaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny są u Nas, a autor wątku dostał odpowiedź na zapytanie w ticket. Odnowienia działają poprawnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×