Jump to content
Sign in to follow this  
promedica

Odnowiona w Dropped.pl domena wygasła

Recommended Posts

Dla całego rynku byłoby lepiej żeby Michau wyszedł na prostą bo monopol zazwyczaj źle wróży klientom a nawet dla samego monopolisty jest dobry tylko na krótką metę.

 

Nie po raz pierwszy i pewnie nie po raz ostatni się z Tobą zgadzam. :) Oczywiście, że jakakolwiek zła rzecz, która by się przydarzyła AM byłaby zła dla całego rynku (odpukać).

 

Szczególnie, że ja na przykład cały czas lubię Aftermarket.pl i zamierzam tam zarówno kupować (nawet jeszcze dziś coś licytuję) jak i wystawiać aukcje, a na mnie (i na wielu innych osobach) i tak AM w ogóle nie zarabiał w kwestii utrzymywania domen, skoro odnowienia dla posiadaczy >200 domen są po 40 zł netto. A w kwestii przechwytywanych domen i przy prowizjach za sprzedaż to już tak (i tu jest bez różnicy gdzie jest domena).

 

Problemem jest jednak to, że jeśli człowiek się martwi tym czy jego domena "dożyje" dnia następnego zamiast skupiać się na rzeczach ważniejszych to coś nie tak, szczególnie, że większej liczby domen śledzić się nie da (sam w życiu nie sprawdzałem w whois czy domena naprawdę została odnowiona, zawsze zaufałem rejestratorowi - nie robiłem tego nigdy oprócz ostatnich dni właśnie dla domen w AM).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj około godziny 19:30 przedłużyłem domenę .pl, przyszedł mail (z aftermarket) z potwierdzeniem odnowienia a w bazie whois nadal takie dane:

 

created: 2010.04.11 13:58:59

last modified: 2012.04.10 19:24:32

renewal date: 2012.04.11 13:58:59

 

Po jakim czasie od rzekomego odnowienia zmiana powinna być widoczna?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po jakim czasie od rzekomego odnowienia zmiana powinna być widoczna?

 

Gdyby była normalnie odnowiona to od razu by zmiana była widoczna we whois.

 

Ale obecnie przejściowo domeny są jakoś przenoszone w AM pomiędzy rejestratorami i wtedy dopiero się odnawiają, więc odpowiedź to "nie wiadomo" (może być to godzina, może być kilka lub kilkanaście). U mnie najkrócej była godzina, a najdłużej kilkanaście godzin. Ale to nie jest tylko widoczność tylko domena naprawdę wygasa (jak tam jest strona to też nie będzie przez chwilę działać) - było kilka wątków o tym już na forum.

 

Było też kilka wątków w sumie, że komuś nie odnowiło, więc lepiej się upewnić. Ja np. teraz sprawdziłem, że domena buteleczka.pl zaczęła wygasać wczoraj ok. 22:00, a została pomyślnie (jupi!) odnowiona dziś ok. 9:00 rano. :)

 

EDIT: nie zwróciłem jeszcze uwagi na datę - Twoja domena może liczyć na proces odnowienia dopiero od jutra od godz. 13:58 wzwyż.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj około godziny 19:30 przedłużyłem domenę .pl, przyszedł mail (z aftermarket) z potwierdzeniem odnowienia a w bazie whois nadal takie dane:

 

 

...

 

Po jakim czasie od rzekomego odnowienia zmiana powinna być widoczna?

 

może lepiej profilaktycznie założyć opcję u innego rejestratora (jeśli domena nie ma jeszcze opcji) niż zostawić wszystko w rękach dropped?

Share this post


Link to post
Share on other sites
. Ale to nie jest tylko widoczność tylko domena naprawdę wygasa (jak tam jest strona to też nie będzie przez chwilę działać) - było kilka wątków o tym już na forum.

 

Było też kilka wątków w sumie, że komuś nie odnowiło, więc lepiej się upewnić. Ja np. teraz sprawdziłem, że domena buteleczka.pl zaczęła wygasać wczoraj ok. 22:00, a została pomyślnie (jupi!) odnowiona dziś ok. 9:00 rano. :)

 

domen nie mozna transferowac miedzy rejestratorami w ciagu ostatnich 5 ciu dni waznosci domeny, wiec domena musi!!! wygasnac i dopiero mozna ja odnowic na innym koncie dropped....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi dzisiaj w nocy miala wpasc w expired wiec na wszelki wypadek zalozylem opcje i jestem spokojniejszy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
domen nie mozna transferowac miedzy rejestratorami w ciagu ostatnich 5 ciu dni waznosci domeny, wiec domena musi!!! wygasnac i dopiero mozna ja odnowic na innym koncie dropped....

 

Faktycznie to wiele wyjaśnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
domen nie mozna transferowac miedzy rejestratorami w ciagu ostatnich 5 ciu dni waznosci domeny [...]

 

Dla precyzji ;-) - w ciągu 6 ostatnich dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
może lepiej profilaktycznie założyć opcję u innego rejestratora (jeśli domena nie ma jeszcze opcji) niż zostawić wszystko w rękach dropped?
Mi dzisiaj w nocy miala wpasc w expired wiec na wszelki wypadek zalozylem opcje i jestem spokojniejszy :)

Wy albo jesteście naćpani, albo pijani, na pewno jedno z dwóch, ale tak od razu po Świętach? :D

 

Odnowienie w Dropped to koszt rzędu 40 pln + opcja 30 pln (dla pewności :P ) = 70 pln

To nie lepiej u pewnego rejestratora zapłacić 52 pln za odnowienie i mieć w 100% spokój?

 

Nie no jak to czytam to już głupieje i dochodzę do wniosku, że idiotów na tym świecie naprawdę nie brakuje...

 

PS. thomaso co do domen .eu doskonale Cię rozumiem i jesteś wyłączony z konkursu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wy albo jesteście naćpani, albo pijani, na pewno jedno z dwóch, ale tak od razu po Świętach? :D

 

Odnowienie w Dropped to koszt rzędu 40 pln + opcja 30 pln (dla pewności :P ) = 70 pln

To nie lepiej u pewnego rejestratora zapłacić 52 pln za odnowienie i mieć w 100% spokój?

 

Nie no jak to czytam to już głupieje i dochodzę do wniosku, że idiotów na tym świecie naprawdę nie brakuje...

 

PS. thomaso co do domen .eu doskonale Cię rozumiem i jesteś wyłączony z konkursu :P

 

jak do końca okresu rozliczeniowego jest 3-4 dni to już nie przeniesiesz do tego pewnego rejestratora, a jak już się zapłaciło 40 zł za niepewne odnowienie w dropped to wykupienie opcji nie musi być stratą, bo za rok wykorzystasz ją do przedłużenia

... a pisząc powyższe rzeczywiście potwierdzasz, że idiotów na tym świecie nie brakuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem jakieś dziwne problemy z logowaniem od "pewnego" czasu ;) Opłacone domeny jak spadały tak spadają wprawdzie po napisaniu do dropped.pl potem jakoś ręcznie powracają ale nie mam ochoty sprawdzać co będzie jak takowego maila na czas nie napiszę, bo nie po to płaci się komuś kto ma czegoś pilnować by samemu tego pilnować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś przewrotne były te życzenia świąteczne od AfterMarket...Spokojnych Świąt...mają chłopaki wyszukane poczucie humoru...;)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie przedłużyłem domenę w dropped. W ciągu minuty zmieniła status, więc może juz jest będzie ok.

 

renewal date:		  2013.04.06 20:45:07

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT: BŁĄD - sprawdziałem whois i domena jest zarejestrowana w premium.pl, automatycznie założyłem że w dropped.pl ponieważ licytowałem ja na aukcji w dropped.pl i mam ją w panelu do opłacenia (zostało 2 dni terminu) w dropped.pl. Ale to tez dziwne chyba?

Edited by mirekm

Share this post


Link to post
Share on other sites
własnie wygasła mi kolejna domena którą wcześniej odnowiłem. Szykujcie Panowie z Dropped.pl kasę.

 

U mnie stało się to samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo od kiedy zaczęły być problemy z przedłużaniem?

Też muszę posprawdzać, czy mam wszystkie domeny w panelu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiadomo od kiedy zaczęły być problemy z przedłużaniem?

Też muszę posprawdzać, czy mam wszystkie domeny w panelu...

 

U mnie to zdarzyło się po raz pierwszy, chyba że coś mi umknęło. Dobre jest to, że po interwencji domena wróciła na swoje miejsce i whois też się zmieniło. Ciekawe jest od kiedy są takie problemy, i co by było bez interwencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem większość odnowień, które dokonałem ostatnimi czasy - wszystko jest na swoim miejscu.

Mam nadzieję, że chodzi tylko o odnawiane domeny, nie wszystkie, które trzyma się w AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×