Jump to content
Sign in to follow this  
promedica

Odnowiona w Dropped.pl domena wygasła

Recommended Posts

Być może wygaśnięcie "całkowite" jest mylone z wejściem w postępowanie? Promedica, jaką datę rejestracji/created we whois posiada Twoja domena dla której założyłeś ten temat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz w innym watku znalazlem taki link: http://blog.dropped.pl/2012/odnawianie-domen-pl/

Z ktorego jak rozumiem, wynika, ze przedluzenie domeny jest zlecone i zostanie wykonane przez NASK w momencie wygasania domeny.

Pytanie czy to jest prawda, czy ja dobrze to rozumiem i czy przypadek w tym watku wynika z bledu Dropped czy NASK?

Była już dyskusja nad tym, ale przemknęla gdzieś bokiem. TO jest prawdziwy syf, a zrozumiałem tyle, że los taki zgotował NASK. Zatem płacimy za odnowienie, a domeny mają renewal dopiero w tym samym moemencie, w którym powinny wejść w wygasane. Zatem od opłacenia do faktycznego przedłużenia potwierdzonego zmianą we whois (las modified) może upłynąć sporo czasu. A co jeśli w tym okresie zrobi się maly bajzel , albo coś tam się zgubi po drodze? POwoli też sam przestaję ogarniać te transfery pomiędzy różnymi kontami w dropped i co chwila przychodzące powiadomienia (jako że abonuję zmiany we whois, w tym swoich domen).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny są u Nas, a autor wątku dostał odpowiedź na zapytanie w ticket. Odnowienia działają poprawnie.
Przepraszam ale ja się wypisuję z AM - po tej właśnie wypowiedzi... Ludzie dopytywali się dlaczego zakładacie opcje na domeny własnych abonentów - na ten moment wygląda to tak:

1) Klient składa dyspozycję przedłużenia adresu

2) Kwota zostaje pobrana, domena nie zostaje przedłużona

3) Na dwie godziny przed końcem okresu rozliczeniowego zakładacie opcję

4) Domena spada, opcja się realizuje, AM dostaje wymarzony adres premium i kasę z przedłużenia

...

Profit? To jest skrajnie nieetyczne, jak możecie naprawić wiarygodność w takiej sytuacji? Reklamą telewizyjną?

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam ale ja się wypisuję z AM - po tej właśnie wypowiedzi... Ludzie dopytywali się dlaczego zakładacie opcje na domeny własnych abonentów - na ten moment wygląda to tak:

1) Klient składa dyspozycję przedłużenia adresu

2) Kwota zostaje pobrana, domena nie zostaje przedłużona

3) Na dwie godziny przed końcem okresu rozliczeniowego zakładacie opcję

4) Domena spada, opcja się realizuje, AM dostaje wymarzony adres premium i kasę z przedłużenia

...

Profit? To jest skrajnie nieetyczne, jak możecie naprawić wiarygodność w takiej sytuacji? Reklamą telewizyjną?

 

Raczej watpie w taki scenariusz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też. Opcje zakłąda pewnie niezależny automat działający od dłuższego czasu, który ma za zadanie zwiększyć skuteczność przechwytywania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze rozumiem schemat działania i nowe regulacje dotyczące odnowień, to pieniądze zapłacone wcześniej przez klienta mogą być "mielone" przez rejestratora ^_^

 

Stanowić mogą formę darmowego kredytowania - w krótkim okresie czasu.

Edited by kaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam tylko dwa pytania do Michała...czemu z Twojej, czy też Waszej strony brak jest jakiejkolwiek informacji? czemu ma służyć ten cały syf który zgotowaliście swoim klientom?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam ale ja się wypisuję z AM - po tej właśnie wypowiedzi... Ludzie dopytywali się dlaczego zakładacie opcje na domeny własnych abonentów - na ten moment wygląda to tak:

1) Klient składa dyspozycję przedłużenia adresu

2) Kwota zostaje pobrana, domena nie zostaje przedłużona

3. Domena transferowana jest do premium i tam przedłużana. (za free z promocji za transfer domen)

 

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=491013

...zebraliśmy wszystkie domeny, które zostały przechwycone a nieopłacone przez użytkowników i skorzystaliśmy z zaproszenia (oczywiście aby po 5 dniach wrócić z nimi z powrotem.

 

(taki mój scenariusz ^_^ )

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mam tylko dwa pytania do Michała...czemu z Twojej, czy też Waszej strony brak jest jakiejkolwiek informacji? czemu ma służyć ten cały syf który zgotowaliście swoim klientom?

 

Mnie zastanawia coś innego. Skoro nadal jest możliwe odnawianie domen na starych zasadach, które jest zresztą cały czas praktykowane u innych rejestratorów, to dlaczego nie może być po staremu w AM? Bez proszenia się o to w ticketach (tym bardziej, że sa błędy w systemie, mogące skutkować bezporotną stata domeny) Naprawdę wydaje mi się, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę...Tak jak już wspomniałem przeniosłem swoje domeny do premium.pl i czekam na dalszy rozwój wydarzeń w AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaraz po odnowieniu dostałem maila że wszystko cacy, przyszedł też sms o tej samej treści

Jak widać temat niżej takie "dziwne" przypadki nie są jednostkowe. Utrata domen, tolerowanie podbijaczy, wcześniej wałki pierwszego forumowego konfidenta, dziwne sprzedaże rodzinne...

Oj, niewygodne tematy poruszasz (i odgrzebujesz stare, dawno zapomniane sprawy) ^_^

 

W temacie nie odnowionych domen, to mogę Ci tylko współczuć (na moje szczęście nie mam zbyt wielu domen na AM)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że są święta i że przeważnie prawda leży po środku ale nie potrafię zrozumieć jak to jest możliwe że mija tyle godzin a sprawa nie została odpowiednio wyjaśniona na forum, skoro została tu nagłośniona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj u mnie wystąpił identyczny problem :-(

 

Domena miła termin wygaśnięcia 9 kwietnia, została odnowiona w Dropped w dniu 2 kwietnia. Została wystawiona faktura, na liście domen data ważności domeny zmieniła się na 2013. Przez ten okres świąteczny nie dopilnowałem sprawdzenia we WHOIS NASKu (zazwyczaj sprawdzam dla ważniejszych domen).

Niestety, dzisiaj nastąpil zonk. Minęła godzina 15 i domena dostała w NASKu status: "po zakończeniu okresu rozliczeniowego".

To jest superważna domena mojego klienta, ma na niej nie tylko multum stron, ale też np. są w niej DNSy. Więc przestały mu działać nie tylko strony w tej domenie, ale wszystkie jego strony. Myślę, że jak do rana nie zacznie to działać, to mam jak w banku od klienta pozew.

 

Do dropped.pl oczywiście o tej porze nie ma żadnego kontaktu. Mogę sobie jedynie zakładać tickety na ticketserver.

Dziękuje za udane święta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zobaczymy, czy zgodnie z obietnicami jutro wróci wszystko do normy. Żeby nie zmieniony e-mail kontaktowy we wszystkich domenach w dropped, to już wczoraj bym uciekł ważniejszymi domenami gdzie inddziej. A tak wolę nie ryzykować i poczekam do jutra. Jak do południa nic się nie zmieni to nie tylko ważniejsze domeny zabieram, ale i pewnie wszystkie. Faktem jest, że jak na razie pomimo zamieszania, nic złego w moich domenach się nie stało, ale za duże nerwy i ryzyko, a muszę pamiętać, że mam troje dzieci na utrzymaniu, które trzeba wykarmić.

Już dawno planowałem dywersyfikację, tak jak mam kilka hostingów, tak zamierzałem mieć kilku rejestratorów. Świąteczne wydarzenia tylko przyśpieszyły moją decyzję.

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nieprawdopodobne, jak luźno trzeba interpretować regulamin NASK by traktować przeniesienie abonenta domeny na partnera i niezapowiedzianą zmianę rejestratora jako zleconą przez klienta usługę przedłużenia domeny?

 

na podobne pytanie próbuje uzyskać odpowiedź od soboty :]

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=491821

 

btw w kontekście rzuconego gdzieś w tym temacie stwierdzenia - afaik, to nie jest tak, że NASK narzucił taki typ odnowienia nazw, jaki dropped aktualnie stosuje. bodajże nawet pb w innym wątku opisywał nawet, po czym poznać, czy domena odnawiana jest przez tzw. autorenew (w chwili wygasania), czy tradycyjnie (w chwili dokonania zapłaty przez Abonenta).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

dopisuje sie do listy - wlasnie wygasa mi oplacona domena, pod ktora stoi serwis... kilka innych spotka to samo za kilka-kilkanascie dni - tez przedluzone

Share this post


Link to post
Share on other sites
dopisuje sie do listy - wlasnie wygasa mi oplacona domena, pod ktora stoi serwis... kilka innych spotka to samo za kilka-kilkanascie dni - tez przedluzone

 

Moja, która wygasła wczoraj, dzisiaj około godz. 13.00 powróciła do życia (tzn. została przedłużona). Od wczoraj wieczorem miałem totalną nerwówkę, w nocy nie spałem, co kilka minut odświeżałem stronę z WHOIS, wydzwaniałem na Cypr, do NASKu, pisałem maile. Ze strony Dropped nie doczekałem się żadnego komentarza, żadnych przeprosin, żadnego kontaktu z wyjątkiem lakonicznej odpowiedzi na ticketserver z godziny 9:00: "Opisana przez Pana sytuacja została zgłoszona do dzialu technicznego i pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Poinformujemy Pana, gdy ta domena będzie działać prawidłowo.". Oczywiście nikt mnie już o niczym nie informował. Teraz z panem "Michauem" będę już rozmawiał wyłącznie przez prawnika (miał szansę jeszcze dzisiaj się skontaktować, a nie zrobił tego), natomiast wszystkim którym niebawem się kończą domeny w Dropped mogę jedynie radzić, żeby je czym prędzej stamtąd zabierali. A jeśli już zdecydują się przedłużać, to z dużym wyprzedzeniem i koniecznie sprawdzić w NASK czy faktycznie przedłużenie się dokonało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli wyjdzie z dołka to już nie będzie takie duże, u mnie np w tej chwili zostało jak obliczyłem 3,76% domen. Reszta została przeniesiona i raczej nie wróci.

 

Skoro dzisiaj miał być dzień na który dropped czekało, tzn zasilenie kont, działający support NASKu itd, to wydawało mi się, że od samego rana bedzie bezpośrednia transmisja z prostowania spraw, co udało się naprawić, co jeszcze nie działa itd. Okazało się, że nic takiego nie było ... i nie będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nawet jeśli AM wyjdzie z dołka, to smród w/w spraw będzie się za nimi jeszcze długo ciągnąć....

 

W każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Można było uprzedzić, można też wyjaśnić, przeprosić i zaproponować jakąś rekompensatę. Tak robią ludzie odpowiedzialni.

Inni wolą strategię "nabierania wody w usta" ale to się nigdy nie kończy niczym dobrym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już przejrzałem na oczy przy drugiej promocji na transfery w Premium i wtedy przeniosłem 75% domen. Przy pierwszej jeszcze wierzyłem, że wszystko wróci do normy, byłem przyzwyczajony do AM i ogólnie nie lubię zmian... Natomiast przy obecnej, trzeciej promocji mogę zapewnić, że do 15.04 trafi tam pozostałe 25% domen, a przy okazji następne bonusy wpadną :D

 

Szczerze powiedziawszy zaczynają nudzić te tematy najazdowe na AM na tym forum, które i tak w większości zostają olewane i pozostają bez odpowiedzi ze strony osób kompetentnych, a więc są bezsensowne. Może przenieście się na fejsbuka co? :)

 

Powiem szczerze i dość dosadnie... Tylko idiota pozostawiłby domeny u rejestratora, który odstawia takie szopki, o których czytamy tutaj ostatnio. Także czekamy na następny, pokrewny temat i zobaczymy kto z użytkowników tego forum startuje do tego miana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiem szczerze i dość dosadnie... Tylko idiota pozostawiłby domeny u rejestratora, który odstawia takie szopki, o których czytamy tutaj ostatnio. Także czekamy na następny, pokrewny temat i zobaczymy kto z użytkowników tego forum startuje do tego miana.

 

Ja mam dość dużo (kilkaset) domen .eu i na razie zostawiam je w AM, mam nadzieję, że nie dopiszesz mnie do tej listy, ale transfer wszystkich tych domen (który jest płatny) wymagałby wyłożenia jednorazowo sporej sumy pieniędzy (chyba z kilkanaście tys. zł). Poza tym z domenami .eu jeszcze nie było żadnych problemów.

 

Jednak co do domen .pl to się zgadzam, że obecna sytuacja raczej odstrasza niż zachęca - sam z końcem kwietnia raczej nie będę już utrzymywał polskich domen w AM. Sam jeszcze poczekam na rozwój sytuacji, może się unormuje, może nie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
... poczekam na rozwój sytuacji, może się unormuje, może nie.

Dla całego rynku byłoby lepiej żeby Michau wyszedł na prostą bo monopol zazwyczaj źle wróży klientom a nawet dla samego monopolisty jest dobry tylko na krótką metę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×