Jump to content
DawidMExpert

Podkradanie Domen Przez Rejestratorow

Recommended Posts

w ogóle dziwna ta wasza dyskusja koledzy,....

 

 

.....pozdrawiam i pokój wszystkim

Peace :)

Spokój wszystkich uratuje...

 

Lepiej trzeba się zastanowić nad mechanizmem, dziś zauważyłem, który zaczął stosować jeden z rejestratorów... na razie prowadzę swoje dochodzenie wiec nie powiem jaki ....(ponoć GoDaddy tak robi)

Sprawdzam dostępność domeny, nazwa ciekawa wolna, mówię biorę, ale sprawdzę jeszcze jedną z podobnej tematyki - wolna mówię hurra. No to przechodzę do ich rezerwacji....ZONK zarezerwowane.... przy jednej rozumiem zbieg okoliczności (WAZNE! nigdy nie była taka nazwa zarejestrowana, całe życie nie istniała) ale dwie..... to dopiero śmierdzące gówno...

ale cóż powęszę, pewnie nic i tak nie wskóram bo cóż "First Come First serve"

A mój cały misterny plan w piz.....

Amen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej trzeba się zastanowić nad mechanizmem, dziś zauważyłem, który zaczął stosować jeden z rejestratorów... na razie prowadzę swoje dochodzenie wiec nie powiem jaki ....(ponoć GoDaddy tak robi)

 

 

Ale chodzi o domeny .pl?

 

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak mozna bylo wydzielic z tego nowy watek, przeciez tu nic nie ma. Czytam te pare postow u gory i nic konretnego. Piana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak mozna bylo wydzielic z tego nowy watek, przeciez tu nic nie ma. Czytam te pare postow u gory i nic konretnego. Piana.

Piane ubij sobie sam...

konkrety, Ty od razu chciałbyś wszytko wiedzieć.....

Może uważasz takie działania za standard?

Jak nie masz nic do powiedzenia na ten temat to zmykaj do innych wątków!

....

Share this post


Link to post
Share on other sites
trzeba się zastanowić nad mechanizmem, dziś zauważyłem, który zaczął stosować jeden z rejestratorów... na razie prowadzę swoje dochodzenie wiec nie powiem jaki ....(ponoć GoDaddy tak robi)

 

Także tu nie chodzi o GoDaddy.com, choć jest takie przypuszczenie, że może stosować taką technikę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to i ja mam takie pytanie bo może się mylę ale już tydzień mija od kiedy zakończyła się rezerwacja nie opłaconej domenki nie opłaciłem jej gdyż zauważyłem tańsze lokum czekam czekam a ona nadal w rezerwacji bardzo fajna domenka... to normalne jeszcze długo może być w tej rezerwacji?? Czy to ten przekręt o którym jest mowa?, poczekamy zobaczymy co się stanie i napiszę wam kto mi przetrzymuje domenę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co to jest "z opcji"?? Nie wiem rejestracja jak każda inna, do kompletu dodałem .com.pl i już jest wolna..., a .pl- ciągle zarezerwowana...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co to jest "z opcji"?? Nie wiem rejestracja jak każda inna, do kompletu dodałem .com.pl i już jest wolna..., a .pl- ciągle zarezerwowana...

To nie było z Opcji,

wolna domena od 1857 roku! nigdy takowa nie istniała.

Nikt nie powiedział ze GoDady tak zawsze robi, tak słyszałem.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

w przypadku godaddy łatwo sprawdzić, bo mają giełdę domen, i wiele z nich jest b.tanich, mogą tak robić, ale ktoś musiałby ręcznie je potem przeglądać, bo jakby rejestrowali bez sprawdzania to by stracili

 

wystarczy zrobić test dla np. 100 domen, czy to dla pl czy com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka tygodni temu na zlecenie swojego szefa zarejestrowalem dwie domeny z polskim keywordem na comie i co.uk, a na oku mialem jeszcze do kompletu net.

Same domeny warte zero - cos na wzor duperele.com, duperele.co.uk.

Nastepnego dnia chcialem dokupic net, a tu zonk - domena zarejestrowana ;)

Sprawdza whois i widze Metapredict.com z data rejestracji dzien po tym jak wzialem coma i co.uk.

Z ciekawosci pisze maila do nich i po kilku godzinach dostaje odpowiedz, ze domene moge odzyskac za 2 tysiace dolarow :P)))

Poszperalem troche w sieci i o to co znalazlem na ich temat:

 

Is Spyware Stealing Your Domain Names?

A friend recently looked into buying a domain name. She typed the domain into Internet Explorer and nothing came up. She typed the domain name into the search box at GoDaddy.com and the domain was available. But she didn’t buy it right away.

When checking the domain again the next day we saw that the domain had been registered by someone else just a few hours after she had searched for it. Because the name did not contain any English words (or real words in any language) we knew that it could not have been a coincidence.

My first thought was that GoDaddy had stolen the domain name and was kiting it — which would have been hypocritical because the CEO of GoDaddy had written a criticism of the practice on his blog. Further research indicated that domains were being stolen even without typing them into GoDaddy, so that ruled out GoDaddy.

The ICANN Wiki explains "domain kiting" or "domain tasting":

 

"Because there is a 5 day grace period which for returning and receiving a refund on a domain, registrants are utilizing this to register domains, test them for traffic and keep the domains which are monetizable. This approach has the potential to be particularly lucrative and low risk because these businesses can test the residual traffic of a domain name before paying for it. In addition, the registrant can benefit from any residual income from the traffic received during the five day period even if the domain is refunded."

Sure enough, 5 days after the domain was stolen it was released and my friend was able to register it. We had already begun to investigate the issue of who stole her domain name.

The company that appears to have stolen her domain name and “tasted” it is called UltraRPM.com.

ultrarpm-whois-kiting.png

ultrarpmdotcom-stealing-domain-name-190707.jpg

The UltraRPM.com home page says:

"UltraRPM is a next generation, predictive data analysis company. UltraRPM seeks to use its proprietary algorithms to identify and create higher ROI online marketing opportunities.

Our products are still under development so please check back for more information once we have launched."

Internic shows that UltraRPM does business as Metapredict.com, but Metapredict.com does not resolve when typing it into a browser.

metapredict.png

We began testing other domain names to see if they would be stolen and "tasted". For the first test, I booted up Damn Small Linux and and typed a domain into GoDaddy’s search box. I wanted to try it on a clean operating system. The test was not 100% clean though because my friend had also typed the domain into the address bar of Internet Explorer on her computer. Sure enough, the domain was registered by UltraRPM a few hours after searching for it.

 

In my research I came across a blog post on domaintools.com about stealing domain names. The article mentioned that ISPs sell Non-eXistent Domain (NDX) data to people. I began to suspect that my ISP might be stealing the domain names.

 

The DomainTools article didn’t seem to think that spyware was a common issue:

 

For any browser plug-in that is free, ask yourself why is it free and whether they send data back to a server. Avoid software on computers that reports data back to the Internet. Of course this is the most obvious advice, but I need to mention it. The likelihood of someone datamining domain name research from spyware is small. If they have spyware on your computer, it’s more likely they are going after credit cards numbers and social security numbers instead of domain research.

 

To test this, I typed a few non-existent domain names into my browser in Linux on the same Internet connection. Those domains were not registered and kited like the previous ones. That seemed to indicate that the ISP was not responsible. I recommended that my friend run AVG Anti-Spyware which is the strongest spyware/trojan scanner that I’ve found. AVG-Anti Spyware found many problems on her computer including a trojan. I didn’t see the list of scanned items though so I don’t know exactly what spyware was on the computer and whether it could have been responsible for stealing her domain names as she typed them into the address bar of Internet Explorer.

 

The original suspects in this case were GoDaddy, my ISP, and spyware. GoDaddy and the ISP seem to have been eliminated through my non-scientific experiments. At the moment I am suspecting that spyware may have been the problem in this case.

 

It would be great if readers could perform similar tests on their own computers. I recommend running your tests as follows:

 

* Experiment with only one domain at a time

* Don’t use dashes in the domains

* Make up a domain that sounds like a brand name, possibly with a component that is not a real word.

 

The only other mention I’ve found of UltraRPM is on an article about companies who are exploiting the popularity of Madeleine McCann’s Web site (a child abducted in Portugal).

 

O Metapredict.com:

 

Like UltraRPM.com, Metapredict.com has a domain search box on their home page. Many people who end up there probably don’t know about Metapredict’s history of registering people’s domain names just after they are typed into domain search boxes.

 

If your domain has been taken by UltraRPM (dba Metapredict.com) their contact information can be found on Metapredict.com (trent@metapredict.com) or on ICANN.org which gives Metapredict.com contact information as: Trent Cooper +1-626-796-1004.

 

Do not try to get your domain name back until after the 5-day grace period is over. Metapredict.com practices “domain kiting” or “domain tasting” which means that they register a domain for a 5-day trial and probably only keep the domains that look like there is interest in. Wait until at least 5 days after your domain name has been taken to see if it becomes available again. If it doesn’t become available, then you could contact Metapredict / UltraRPM.

 

I wish readers the best of luck in getting your domains back.

 

 

Wiecej na ten temat:

Is Spyware Stealing Your Domain Names?

Metapredict.com - Stealing Domain Names?

Spyware steals domain names

UltraRPM - Profiting From Madeleine McCann Tragedy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
może byś to streścił w kilku zdaniach, to więcej osób by skorzystało

 

Ciekawe, tylko czy na pewno spyware? Ktos pisze "I’m a Mac OS X user ; so it’s unlikely I have any spyware or trojans." A moze jest inna metoda? Choc ktos inny pisze tez " few day’s later I tried to register it. And guess what…Metapredict.com registered the domain. (I’m working on a Mac by the way)"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spokój wszystkich uratuje...

 

Lepiej trzeba się zastanowić nad mechanizmem, dziś zauważyłem, który zaczął stosować jeden z rejestratorów... na razie prowadzę swoje dochodzenie wiec nie powiem jaki ....(ponoć GoDaddy tak robi)

Sprawdzam dostępność domeny, nazwa ciekawa wolna, mówię biorę, ale sprawdzę jeszcze jedną z podobnej tematyki - wolna mówię hurra. No to przechodzę do ich rezerwacji....ZONK zarezerwowane.... przy jednej rozumiem zbieg okoliczności (WAZNE! nigdy nie była taka nazwa zarejestrowana, całe życie nie istniała) ale dwie..... to dopiero śmierdzące gówno...

ale cóż powęszę, pewnie nic i tak nie wskóram bo cóż "First Come First serve"

A mój cały misterny plan w piz.....

Amen.

 

 

Mi się też wydaje, zę jest to możliwe, dlatego po ostatnich moich przykrych wydarzeniach zaczęłam sprawdzać u zródła czyli w NASK. Nie wiem czy to coś da, jest żmudne wpisywanie pojedynczych domen, ale przynajmniej widzę czy są one wolne czy nagle nie robią się zajęte

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi się też wydaje, zę jest to możliwe, dlatego po ostatnich moich przykrych wydarzeniach zaczęłam sprawdzać u zródła czyli w NASK. Nie wiem czy to coś da, jest żmudne wpisywanie pojedynczych domen, ale przynajmniej widzę czy są one wolne czy nagle nie robią się zajęte

Pierdołami się zajmujesz. Tracisz czas i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi się też wydaje, zę jest to możliwe, dlatego po ostatnich moich przykrych wydarzeniach zaczęłam sprawdzać u zródła czyli w NASK. Nie wiem czy to coś da, jest żmudne wpisywanie pojedynczych domen, ale przynajmniej widzę czy są one wolne czy nagle nie robią się zajęte

...a pracownicy NASK myślisz statystycznie są uczciwsi od pracowników jakiegoś zewnętrznego rejestratora?

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie te teorie spiskowe to jakiś dramat. Ile razy już się okazało, że daną domenę zakupił/zamówił jednak domeniarz i to kilka razy z forum, a nie pracownik firmy? Ile jeszcze przypadków potrzeba żeby ludzie skończyli wylewać swoje żale nt. teorii spiskowych...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystkie te teorie spiskowe to jakiś dramat. Ile razy już się okazało, że daną domenę zakupił/zamówił jednak domeniarz i to kilka razy z forum, a nie pracownik firmy? Ile jeszcze przypadków potrzeba żeby ludzie skończyli wylewać swoje żale nt. teorii spiskowych...

 

Pracownicy takich firm zapewne także parają się domainingiem. Miałem kilka razy taką sytuację, że domena spadła mi z rezerwacji i ktoś ją regnął u tego samego rejestratora, gdzie ja rezerwowałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pracownicy takich firm zapewne także parają się domainingiem. Miałem kilka razy taką sytuację, że domena spadła mi z rezerwacji i ktoś ją regnął u tego samego rejestratora, gdzie ja rezerwowałem.

a nie mogl jej regnac inny domeniarz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×