Jump to content
DawidMExpert

Podkradanie Domen Przez Rejestratorow

Recommended Posts

a nie mogl jej regnac inny domeniarz?

 

Pewnie tak było, ale łatwiej zrzucić winę na rejestratora niż statystykę, a pewnie ze statystyk wyszłoby po prostu, że wiele osób w tym samym czasie szuka domen i szansa, że znajdzie domenę wygasającą po rezerwacji jest duża, a jeśli do tego domena była już kiedyś zarejestrowana to nawet bardzo duża.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a nie mogl jej regnac inny domeniarz?

 

Oczywiście mógł, i być może tak było. Ale jestem daleki od bezgranicznego ufania rejestratorom (czy pracownikom tych firm). To tylko ludzie a wiadomo, że ludzie ulegają pokusom.

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
a nie mogl jej regnac inny domeniarz?

 

To zależy, większość rejestratorów nie udostępnia takiej opcji (rejestracji wygasającej rezerwacji) i jak na dłoni widać że było to „inside job”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja normalnie szat nie rozdzieram,kiedy zdarzają się takie sytuacje-mam swiadomosc,ze sporo ludzi przeczesuje cały czas net w poszukiwaniu perełek. Ale miałam kiedys taką specyficzną sytuację,zresztą chyba opisywałam ją już raz na forum-rejestrowałam domenę pod portal- taki totalnie wymyslony przeze mnie słowotwór.Traf chciał,że padł mi komp,kiedy po chyba kwadransie,czy poł godzinie udało mi się go uruchomic-domena była już niedostępna w pl.a gdy sprawdzałam po kilku dniach,zajęte były jeszcze dodatkowo wszystkie podstawowe rozszerzenia. Jakie jest prawdopodobienstwo,ze ktos dokładnie w tym samym czasie będzie rejestrował takie samo dziwactwo słowne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Internet aż huczy od milionowych zarobków ludzi którzy "uprawiają" nowy zawód domainera. Pieniądze to pokusa nie do odparcia i nie dziwię się, że pracownicy takich firm, którzy na co dzień mają do czynienia z domenami (często super generykami) też chcą dorwać się do tych "milionów" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×