Jump to content
Sign in to follow this  
pb

Jak dotrzeć do klienta?

Recommended Posts

Chciałbym przeczytać wasze opinie i doświadczenia w zakresie docierania do klienta zainteresowanego domeną. Jak do tej pory, najlepsze oferty dostawałem przez kontakt zamieszczony na stronie pod domeną lub w rekordzie whois. Ceny domen na allegro są zwykle żenujące, ułamek prawdziwej wartości. Jakie są inne sposoby dotarcia do klienta, tak aby nie zostać uznanym za spamera? Wysyłanie zapytań ofertowych (jak lepiej, mailem czy zwykłą pocztą?)? Telefon? Czy w ogóle ma sens zgłaszanie się do firm, które mogłyby być zainteresowane (np. domena jest związana z ich działalnością, bo nie mówię o sytuacji gdy domena jest nazwą firmy – w takim wypadku lepiej się nie wychylać, zresztą unikam kupowania takich domen), czy może lepiej trzymać domenę i czekać? Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej zajac sie domenami na które popyt przewyższa podaż i schodzą bez problemu. Są to oczywiście domeny z ruchem. Łatwe w sprzedaży i bardzo łatwe w wycenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym przeczytać wasze opinie i doświadczenia w zakresie docierania do klienta zainteresowanego domeną. Jak do tej pory, najlepsze oferty dostawałem przez kontakt zamieszczony na stronie pod domeną lub w rekordzie whois. Ceny domen na allegro są zwykle żenujące, ułamek prawdziwej wartości. Jakie są inne sposoby dotarcia do klienta, tak aby nie zostać uznanym za spamera? Wysyłanie zapytań ofertowych (jak lepiej, mailem czy zwykłą pocztą?)? Telefon? Czy w ogóle ma sens zgłaszanie się do firm, które mogłyby być zainteresowane (np. domena jest związana z ich działalnością, bo nie mówię o sytuacji gdy domena jest nazwą firmy – w takim wypadku lepiej się nie wychylać, zresztą unikam kupowania takich domen), czy może lepiej trzymać domenę i czekać? Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?

Chyba sam sobie odpowiedziałeś swoimi przemyśleniami a raczej pytaniami. Masz tu 100% racji. Największą ofertę dostaniesz właśnie z kontaktu po przez informacje na stronie lub kontaktu z whoisa. Jezeli spieszy Ci się ze sprzedażą lub chciałbyś sprzedać jedną domenę możesz od czasu do czasu wysłać oferty, choćby mailem. Kwoty te będą kilkadziesiąt razy większe od tych z ewentualnej sprzedaży na allegro ale kilka razy mniejsze od tych które mógłbyś otrzymać czekając na pierwszy krok/kontakt kupującego.

 

Giełdy domenowe nie są popularne tak jak w innych krajach, tu zainteresowany Cię nie znajdzie. Najlepiej zaparkować domenę z linkiem umożliwiającym sprzedaż. Oczekując na bardzo dobre oferty możesz w międzyczasie zbierać na przedłużenie domeny lub zarabiać parkując ją.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepiej zaparkować domenę z linkiem umożliwiającym sprzedaż. Oczekując na bardzo dobre oferty możesz w międzyczasie zbierać na przedłużenie domeny lub zarabiać parkując ją.

 

To jest właśnie wada sedo, nie umożliwia bezpośredniego kontaktu, a za pl chcą wyśrubowaną prowizję. Dlatego wrzucam je tam bez opcji sprzedaży i liczę, że ktoś się zgłosi po wpisie we whois. Na ND zdaje się jest możliwy bezpośredni kontakt (czy się mylę?), więc być może pójdę w tę stronę.

 

Ale tak naprawdę to nigdy nie wiadomo jak się coś potoczy. Miałem kiedyś kilka zapytań o domenę, a po podaniu przeze mnie żądanej kwoty – zero odzewu. Wystawiłem ją potem na allegro i dostałem 2x więcej niż pierwotnie (w mailach) chciałem. Ale generalnie ceny na allegro mnie satysfakcjonują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ND jest właśnie możliwość bezpośredniego kontaktu co jest sporym plusem, no i brak prowizji.

Ja brak odzewu po podaniu przeze mnie kwoty mam w 95% przypadków. Przyzwyczaiłem się ;)

Ceny z allegro nie powinny Cię satysfakcjonować, chyba że sprzedajesz allegrowe domeny tupu: dobredomeny24h.pl czy superdobrealiasy.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×