Jump to content
Sign in to follow this  
domenator

EuroDNS - "reaktywacja" aktywnej domeny

Recommended Posts

Czy zauważyliście, że EuroDNS "kasuje" domenę na 2 dni przed jej faktycznym wygaśnięciej i żądą sobie dodatkowej opłaty reaktywacyjnej? Mam teraz taką sytuację, że domena jest ważna do dzisiaj. Już 14.04, czyli przedwczoraj domena niby weszła w stan kwarantanny i aby ją odnowić muszę ją "reaktywować", co kosztuje €38 (przy normalnej cenie za odnowienie €13).

 

Wczoraj napisałem do supportu aby mi ją odnowili po normalnej cenie, bo nie widzę powodu, abym miał płacić za reaktywację za domenę, która jest jeszcze aktywna. Otrzymałem odpowiedź, że w rejestrze .at domena jest już w kwarantannie, stąd ta dodatkowa opłaca. Oczywiście jest to nieprawda, bo domena normalnie funkcjonuje i jest aktywna.

Macie pomysł jak ich zmusić do odnowienia domeny w normalnej cenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za sugestie i pomysły jak walczyć z nieuczciwym rejestratorem! :-) Widać to jest normalne, że rejestrator sam ustala kiedy domena wygasa i kiedy pobierać opłatę reaktywacyjną. Zupełnie niezależne od rejestru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha! Wczoraj im jeszcze napisałem, że kategorycznie żądam umożliwienia mi odnowienia domeny bez opłaty reaktywacyjnej. No i właśnie odpisali, żebym domenę przedłużył, a oni cofną z faktury opłatę za reaktywację (zobaczymy czy faktycznie to zrobią). Czyli jednak można. Ale niesmak pozostaje. Rejestrator kosi "prawie spóźnialskich" na €25! Oj nieładnie nieładnie....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciż sami dwa razy"skasowali" mi z panelu domeny.

(pobrałem wcześniej authinfo , ale transferu nie inicjowałem)

Obie odzyskałem, mając kody zwyczajnie je przetransferowałem, ale jakbym zapomniał to by wygasły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnie zagrywki są coraz ostrzejsze. Cios ostateczny to było wycofanie kodów na przedłużenia domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym przypadku miałeś do czynienia ze "skasowaniem" tylko w panelu, ale czasem jest tak, że rejestrator faktycznie "wkłada" domenę w kwarantannę i każe dopłacać. Tak jest z .eu w key-systems - niby ważna do 30.04, a już 13.04 ustawili dla niej kwarantannę i trzeba dopłacać. Nawet dla .pl rejestrator może zablokować domenę ("postępowanie wyjaśniające") i nic z nią nie zrobisz - podobne akcje są możliwe w większości końcówek. Jeśli jeszcze chodzi o .pl, to trzeba pamiętać, że zagraniczni rejestratorzy faktycznie je kasują na 1-2 dni przed i wtedy już odzysk kosztuje (nask pobiera 100 zł netto za "odkasowanie" domeny).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×