Jump to content
NASK

NASK obniża ceny za WLS/Opcje

Recommended Posts

tak, mowilem ze jest to do przemyslenia, bo takie opinie BARDZO czesto pojawialy sie, ze powinna byc kolejka - przy cenie 150 nie mialo to sensu, przy cenie 30... byc moze... ale raczej jestesmy dalece przeciwni takiej ingerencji w ta usluge - chyba ze obecna cena pokaze taka potrzebe (w co bardzo watpie - kto wyda 30 PLN + VAT tylko po to aby pozniej nie zarejestrowac domeny...)

 

Bardziej chodzi o to, że w ciągu tych trzech lat może się bardzo wiele zdarzyć, można o opcji zapomnieć, zmienić maila, wyjechać do Amazonii, wstąpić do klasztoru... ale mimo wszystko wydaje mi się, że będą to przypadki rzadkie i nie uzasadniają wprowadzenia kolejki. Ale nawet jeśli, to powinno to być przy zakupie takiej opcji wyraźnie powiedziane, że jest to drugie, trzecie itd. miejsce w kolejce, a nie prawo pierwokupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
opierdziel jak najbardziej sluszny byl (uproscilem zdecydowanie zagadnienie)... na przyszlosc postaram sie wstrzymac od komentarzy po 22 :P

Pytanie, czy można założyć opcje na zablokowana windykacyjnie domene w NASK. PRZYKŁAD: domena .pl Registrar NASK/ windykacja ją blokuje, nie usuwa, wiec nie expiruje , a jedynie blokada windykacyjna. Czy można założyć opcje? abonenta de facto wiąże jeszcze umowa bo domena nie jest usunięta.

Zaznaczam moje pytanie dotyczy tylko domen gdzie registrar jest NASK i blokuje ją windykacja... bardzo mnie to ciekawi.

Precyzuje to nie dla Ciebie endrju tylko dla innych , bo nie raz temat poruszałem ,ale nie wszyscy łapali o co chodzi.

To mnie bardzo ciekawi...

Jeśli można założyć opcje, to pytanie czy nie powinna być zawieszona możliwość takiej opcji w tym stanie domeny ( nazwijmy ten stan hibernacja ;))

endrju.. możesz odpisać jutro :P

DM

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak, mowilem ze jest to do przemyslenia, bo takie opinie BARDZO czesto pojawialy sie, ze powinna byc kolejka - przy cenie 150 nie mialo to sensu, przy cenie 30... byc moze... ale raczej jestesmy dalece przeciwni takiej ingerencji w ta usluge - chyba ze obecna cena pokaze taka potrzebe (w co bardzo watpie - kto wyda 30 PLN + VAT tylko po to aby pozniej nie zarejestrowac domeny...)

 

Panie Andrzeju mimo moich wielu obiekcji na temat dzialalnoaci Nasku mam nadzieje, ze nie macie zbyt duzego "parcia na korporacje" parafrazujac Pana Jakupa W. :P. Ten model wydaje sie najbardziej sluszny chyba, ze zarobek na opcjach stanie sie waszym priorytetem xco by bylo przykre. Wypada sie cieszyc z obnizki a opcje ale wciaz czekamy na obnizke odnowien mozliwe, ze w tym miejscu nie powienienem o tym pisac, ale ... wydaje mi sie ze model im wiecej kupujez tym wieksza znizke dostajesz bylby sluszny. Na tym forum sa ludzie, ktorzymaja kilka tys. domen z czego pewnie kilkanacie ma kilkaset .pl. od takie OT w gwoli przypomnienia.

 

Tak powaznie to chcialem zapytac czy w niektorych sprawach nie mozecie zrobic jakis konsultacji spolecznych w sensie mowiac wprost trzymacie lape na calym .pl i w pewnych swerach idac na jakis kompromis poznali byscie glebiej potrzeby rynku / klientow przez takie konsultacje nie mowiac juz o wizerunku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info z home.pl:

 

"Liczba zapytań została przekroczona, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta."

 

Serwer NASK siadł o 2:15 w nocy ;)

 

Przesadziliśmy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwery NASK siadły o 2:15 w nocy :P

 

Nic nie siadło, nic nie siadło... ja do tej pory rzeźbiłem, padam, ale było warto - parędziesiąt ładnych opcji na moim koncie. Trzeba się spieszyć, bo za 20h będzie masakra. ;-)

 

Podobnie zrobiłem przed tą wakacyjną promocją – zarejestrowałem kilkaset ładnych domen jeszcze przed połową maja, a niektórzy z tych, co czekali na 1 czerwca, zostali tylko z listą w ręku i nosem na kwintę. ;-)

 

(że niby zdradzam swoje domenowe sekrety? e tam, domen jest tyle, że dla wszystkich wystarczy – szacuję że jest 50-60 tysięcy domen na które warto założyć opcję, nie licząc trzyliterówek; na większości z nich opcji oczywiście jeszcze nie ma... ;-)

 

Dobranoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic nie siadło, nic nie siadło... ja do tej pory rzeźbiłem, padam, ale było warto - parędziesiąt ładnych opcji na moim koncie. Trzeba się spieszyć, bo za 20h będzie masakra. ;-)

 

Ja do tej pory siedze i rzezbie ;) i u mnie nic sie nie dzialo :P

 

Podobnie zrobiłem przed tą wakacyjną promocją – zarejestrowałem kilkaset ładnych domen jeszcze przed połową maja, a niektórzy z tych, co czekali na 1 czerwca, zostali tylko z listą w ręku i nosem na kwintę. ;-)

 

Oby nie to ... ja zrobilem sobie juz mala liste kilkudziesieciu domen poczekam jeszcze pare godzin, a jako, ze jestem nocnym markiem posune wszystko hurtem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie, czy można założyć opcje na zablokowana windykacyjnie domene w NASK. PRZYKŁAD: domena .pl Registrar NASK/ windykacja ją blokuje, nie usuwa, wiec nie expiruje , a jedynie blokada windykacyjna. Czy można założyć opcje? abonenta de facto wiąże jeszcze umowa bo domena nie jest usunięta.

 

Tak, mozna na taka domene zalozyc opcje, ze wzgledow o ktorych napisales w ostatnim zdaniu.

 

 

Grzesiek Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic nie siadło, nic nie siadło... ja do tej pory rzeźbiłem, padam, ale było warto - parędziesiąt ładnych opcji na moim koncie. Trzeba się spieszyć, bo za 20h będzie masakra. ;-)

 

 

Jak to @pb już zaklepałeś sobie opcje ? Przecież te "zaklepanie" było by jeszcze po starych cenach.

Jeśli jestem w błędzie proszę popraw mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to @pb już zaklepałeś sobie opcje ? Przecież te "zaklepanie" było by jeszcze po starych cenach.

Jeśli jestem w błędzie proszę popraw mnie.

 

Nie jesteś w błędzie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic nie siadło, nic nie siadło... ja do tej pory rzeźbiłem, padam, ale było warto - parędziesiąt ładnych opcji na moim koncie. Trzeba się spieszyć, bo za 20h będzie masakra. ;-)

 

Podobnie zrobiłem przed tą wakacyjną promocją – zarejestrowałem kilkaset ładnych domen jeszcze przed połową maja, a niektórzy z tych, co czekali na 1 czerwca, zostali tylko z listą w ręku i nosem na kwintę. ;-)

 

(że niby zdradzam swoje domenowe sekrety? e tam, domen jest tyle, że dla wszystkich wystarczy – szacuję że jest 50-60 tysięcy domen na które warto założyć opcję, nie licząc trzyliterówek; na większości z nich opcji oczywiście jeszcze nie ma... ;-)

 

Dobranoc.

Ty zamawiałeś opcje, a ja rejestrowałem domeny, i o 2:15 pojawiło mi się info :

"Liczba zapytań została przekroczona, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta."

Zapytałem konsultanta home.pl i powiedział, że "serwer NASK siadł, proszę spróbować za godzinę"

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kilofek: gratulacje, właśnie opieprzyłeś kierownika działu domen w NASK :P

 

 

Coz , gdzie drwa rabia tam wiory leca :P)

Ale pan Andrzej byl uprzejmy przyznac sie do tego ze nieprecyzyjnie sie wyrazil ;)

Ale jesli za mocno pojechalem to sorry ale sytuacja jest mocno dynamiczna a napewno moim celem nie jest poucznie nikogo a jedynie trzymanie sie faktow :P

Moze ja dzis juz nic nie bede pisal a zajme sie jakas robota :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
przedłuzenie = 70

Opcja + rejestracja = 30 + 10 = 40

 

nie mam pytań więcej :P

 

i masz rację PB authinfo za free i bez papierków ;)

 

To srednia cena przedluzenia te 70 PLN. Ale mozesz zrobic opcje za 30-37 PLN + 1,20 PLN (rejestracja w promocji) a miec wyrok na swoje domeny w pstaci przedluzenia za 122PLN lub wiecej, wiec wychodzi ponad 3xtaniej.

 

A jak wyglada sprawa z wygasaniem domen? przeciez jak mam serwis na domenie, ktora kuopilem w promocji, to chyba sie nie oplaci zalozenie opcji i czekanie az mi wygasnie domena z serwisem, co? Wiec to chyba tylko opcja dla osob, ktore biora duze ilosci domen na parking, gdzie te 15 dniw okresie wygasania domeny przed ponowna rejestracja poprzez opcje nikogo niezbawi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@kilofek: gratulacje, właśnie opieprzyłeś kierownika działu domen w NASK :P

Coz , gdzie drwa rabia tam wiory leca :))

Ale pan Andrzej byl uprzejmy przyznac sie do tego ze nieprecyzyjnie sie wyrazil ;)

Ale jesli za mocno pojechalem to sorry ale sytuacja jest mocno dynamiczna a napewno moim celem nie jest poucznie nikogo a jedynie trzymanie sie faktow :P

Moze ja dzis juz nic nie bede pisal a zajme sie jakas robota :)

 

 

to aby temat zakonczyc: OCZYWISCIE TECHNICZNIE TRANSFERY OPCJI SA DOZWOLONE i kolega kilofek mial racje, a to ze nikt nie robi obecnie transferow to inna sprawa...

 

warto dodac ze transfery te ciesza sie "niespotykana" popularnoscia

 

...i tak:

 

w roku 2007: ilosc transferow OPCJI --> 0

 

rok 2004: 1 transfer

rok 2005: 21 transferow

rok 2006: 2 transfery

 

co daje srednio transfer 1/2 opcji na miesiac :P

 

niedlugo bedziemy swietowali kazdy transfer "opcji", chyba ze wzrost ilosci Opcji spowoduje tez wiekszy nimi "obrot"

 

sprawdzilem tez, na ile moglem ilu Partnerow oferuje transfer Opcji do siebie - i wyszlo mi ze obecnie tylko jeden ma to w ofercie (chyba ze nie ma tego na stronach)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasna sprawa, ze nikt nie pusci serwisu na 2 tygodnie zeby zaoszczedzic 50zl... to chodzi o handel parkingowy, no chyba ze onet.pl tnie koszty i sie zdecyduje na taki ruch :P

PS: Podrzuccie info u kogo dzis w nocy mozna hurtowo opcje zakladac? active - moze u Was?

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS: Podrzuccie info u kogo dzis w nocy mozna hurtowo opcje zakladac? active - moze u Was?

 

Postaramy się aby taką możliwość udostępnić, ale nie mogę tego na 100% zagwarantować.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedz mi Michał kiedy planujesz (o której godzinie) tą możliwość wprowadzić.

 

I czy nie będzie tak, że najpierw zamówisz swoje, a później dasz możliwość innym :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiedz mi Michał kiedy planujesz (o której godzinie) tą możliwość wprowadzić.

 

I czy nie będzie tak, że najpierw zamówisz swoje, a później dasz możliwość innym :P

Za ok. 2 godziny...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiedz mi Michał kiedy planujesz (o której godzinie) tą możliwość wprowadzić.

 

I czy nie będzie tak, że najpierw zamówisz swoje, a później dasz możliwość innym :P

Więcej zaufania... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×