Jump to content
NASK

NASK obniża ceny za WLS/Opcje

Recommended Posts

Raczej ceny u tych kilku partnerów szybko skocza do poziomu 10 zł. (z obecnych 90 groszy).

 

Czyżby więc jutro miał zostać pobity rekord rejestracji u niektórych rejestratorów? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyżby więc jutro miał zostać pobity rekord rejestracji u niektórych rejestratorów? ;-)

Jak dają to trzeba brać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyżby więc jutro miał zostać pobity rekord rejestracji u niektórych rejestratorów? ;-)

Niee, łebmasterzy sa wlasnie budzieni do zmiany regulaminow na stronach :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy wcześniej nie kupowałem opcji dlatego mam jedno pytanie związane z tym, że w WHOIS nie pokazują się dane takiej osoby.

Rejestrator kupuje opcje w NASK w moim imieniu i na moje dane, czyż tak ?

Jeśli więc w międzyczasie będę chciał go zmienić to opcja cały czas jest wykupiona dla mnie i dane przechodzą automatycznie do wiadomości nowego rejestratora ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A był taki mus, żeby ich usuwać? Akurat takie statystyki byłyby dość przydatne choćby dla potencjalnych klientów.

 

nie mus, ale zalozylismy ze to bedzie dobrowolne od poczatku wiec statystyki po kilku miesiacach zniknely...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widze, ze moje biadolenie na konferencji dalo jakis tam efekt, ale Panowie pytanie czy ta "promocja" nie ma przypadkiem drugiego dna? Bo to za pieknie wyglada ... zakladajac, ze na zachodzie jest w ten sposob, ze jak ktos zrobi backorder to inna osoba juz nie moze, a tu moze byc tak, ze 100 osob da opcje na domene to latwa kalkulacja jest taka, ze 100 x 30 zlociszy = 3000 i tylko nasowa sie pytanie kto dostanie te domene czy pierwsza osoba z listy tych, ktore daly opcje? czy oplata za rejestracje wliczona jest w koszt opcji i czy ewentualnie trzeba bedzie doplacic (nie chodzi o pieniadze ale o sam fakt decyzji o rejestrowaniu danej domeny)? wg. mnie powinno byc tak, że jak nask ma opcje na domene to nie powinien przyjmowac juz ich wiecej, a sam fakt o tym trzymac w taliemnicy, albo przyjmowac opcjena domene, a 30 zlociszy traktowac jako depozyt, ktory bedzie zwrocony w przypadku rejestracji przez inna osobe z listy. Przy uwzglednieniu, ze osoba, ktora miala okazje dostac domene w opcji i znajdujaca sie na pierwszym miejscu listy nie wyrazila checi jej rejestracji w przeciagu powiedzmy 48h opcja przechodzi do kolejnej osoby, a co za tym idzie kolejna w ten sam sposob dostaje swoja szanse, a pierwsza traci 30 zl bo wykorzystala usluge za ktora zaplacila, a nie wyrazila checi skorzystania z rejestracji domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rejestrator kupuje opcje w NASK w moim imieniu i na moje dane, czyż tak ?

 

dokladnie TAK

 

natomiast NASK nie publikuje danych o "opcjonariuszach" - dla nas klientem jest Partner, bo tylko PARTNER moze pozniej zarejestrowac domene jak OPCJA sie zrealizuje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupujesz domenę za 90 groszy w home.pl i zakładasz opcje za 30 złotych i nowa rejestracja 10. Razem kosztuje to 40,90 netto za 2 lata:)

 

A jaka pewnosc, ze za rok bedzie rejestracja 10 zl? To nie bylo tak ze NASK dal taka cene na ten rok? Moze zarejestrujesz domene za 90 groszy + 30 zl opcja + 200 zl rejestracja domeny w 2009 roku? A jak rejestrator zaryzykuje dac taka promocje 10 zl na przedluzenie domen z tego roku to juz jego problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanowilem sie dluzej i myslalem, ze nask moze "ukrecic łeb" kombinowaniu zapisując w regulaminie, że nie można brać opcji na swoje domeny... ale z tego co czytam powyżej u Pana endrju (mam nadzieję, że to nie jakiś troll, który ma "polewkę") to jeśli opcja nie jest imienna - to hulaj dusza...

PS : Mag - rejestracja 200zl? zejdz na ziemię - wszyscy partnerzy by zbankrutowali - może być tylko taniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)zakladajac, ze na zachodzie jest w ten sposob, ze jak ktos zrobi backorder to inna osoba juz nie moze, a tu moze byc tak, ze 100 osob da opcje na domene to latwa kalkulacja jest taka, ze 100 x 30 zlociszy = 3000 i tylko nasowa sie pytanie kto dostanie te domene czy pierwsza osoba z listy tych, ktore daly opcje? (...)

 

 

 

O ile się nie mylę, to może być tylko jedna opcja na jedną domenę, więc opisana przez Ciebie sytuacja chyba nie ma prawa bytu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile się nie mylę, to może być tylko jedna opcja na jedną domenę, więc opisana przez Ciebie sytuacja chyba nie ma prawa bytu.

 

To juz inna bajka zalezna od tego jak bedzie wygladala polityka nasku w tej materii po 1-ym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
NASK nie przechowuje danych o "opcjonariuszach" - dla nas klientem jest Partner

 

nie ma tez "transferu" opcji

 

Dziękuję za informacje.

Czuję więc, że za kilka dni rejestratorzy rozpoczną wzmożone działania promocyjne w tej kwestii.

Dzięki temu przez najbliższe 3 lata będą mogli liczyć na stały kontakt z klientem.

Tym bardziej, że prawdopodobnie każdy z nas zainwestuje w dużo tańsze opcje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy ( może to nie jest górna granica :P ).

Ale ( przy pełnym zaufaniu do mojego rejestratora i do NASK ) jaką mogę mieć pewność, że kupując taką opcję będę tym, który się na nią załapie w razie nie przedłużenia jej przez dotychczasowego uzytkownika ?

Czy do mojej dyspozycji zostanie tylko zaufanie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo to za pieknie wyglada ... zakladajac, ze na zachodzie jest w ten sposob, ze jak ktos zrobi backorder to inna osoba juz nie moze, a tu moze byc tak, ze 100 osob da opcje na domene to latwa kalkulacja jest taka, ze 100 x 30 zlociszy = 3000 i tylko nasowa sie pytanie kto dostanie te domene czy pierwsza osoba z listy tych, ktore daly opcje? czy oplata za rejestracje wliczona jest w koszt opcji i czy ewentualnie trzeba bedzie doplacic (nie chodzi o pieniadze ale o sam fakt decyzji o rejestrowaniu danej domeny)? wg. mnie powinno byc tak, że jak nask ma opcje na domene to nie powinien przyjmowac juz ich wiecej, a sam fakt o tym trzymac w taliemnicy, albo przyjmowac opcjena domene, a 30 zlociszy traktowac jako depozyt, ktory bedzie zwrocony w przypadku rejestracji przez inna osobe z listy. Przy uwzglednieniu, ze osoba, ktora miala okazje dostac domene w opcji i znajdujaca sie na pierwszym miejscu listy nie wyrazila checi jej rejestracji w przeciagu powiedzmy 48h opcja przechodzi do kolejnej osoby, a co za tym idzie kolejna w ten sam sposob dostaje swoja szanse, a pierwsza traci 30 zl bo wykorzystala usluge za ktora zaplacila, a nie wyrazila checi skorzystania z rejestracji domeny.

 

poczytaj regulamin opcji... jest dokladnie odwrotnie.... na "zachodzie" jest tak ze na opcje moze byc kilku chetnych, stad nazwa Wait List Service.

 

w .pl WLS = tylko 1 czekajacy, stad nazwa "OPCJA" gdzie tylko jeden ma "opcje" na domene

 

jesli jestes zainteresowany Opcjami to sugeruje kontakt na adres: partner@dns.pl

 

zmian w WLS nie bedzie, chociazby dlatego ze NASZ model WLS sprawdzil sie, dziala, wszyscy (zainteresowani) uczestnicy rynku go znaja, no i nie zdarza sie aby ktos NIE zarejestrowal domeny jak opcja sie zrealizowala (czyli Registrar mam mozliwosc przez 14 dni zarejestrowac taka nazwe) -jest wiec oczywiste ze 2-gi czekajacy ma zerowe szanse na rejestracje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy do mojej dyspozycji zostanie tylko zaufanie ?

 

lepiej: UMOWA z PARTNEREM NASK ;)

 

klient nie moze tez przyjsc bezposrednio do NASK i powiedziec - zarejestrujcie mi domene na ktora mam opcje, stad fakt posiadania przez NASK danych o "opcjonariuszu" niewiele daje (oczywiscie mozna zlozyc reklamacje na Partnera, niemniej jednak to tylko Partner moze zarejestrowac taka domene). stad lepiej wybierac rozsadnych partnerow :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
NASK nie przechowuje danych o "opcjonariuszach" - dla nas klientem jest Partner

 

nie ma tez "transferu" opcji

 

Kolego jak nie wiesz to nie udzielaj blednych odpowiedzi ze nie ma czegos takiego jak "transfer opcji"

Spiesze cie poinformowac ze jest cos takiego i tak jak napisal pb za nim sie oczymyms dyskutowac zaczyna to moze warto poczytac i zdobyc choc minimum wiedzy

Share this post


Link to post
Share on other sites
zmian w WLS nie bedzie, chociazby dlatego ze NASZ model WLS sprawdzil sie, dziala, wszyscy (zainteresowani) uczestnicy rynku go znaja,

 

I bardzo dobrze, bo jest to bardzo dobry model, ale na konferencji w pewnej chwili usłyszałem coś o kolejkach do opcji (z Pana ust, jakoś podczas panelu), co nie byłoby zbyt fajne, więc dobrze słyszeć że jednak się nic nie zmieni.

 

no i nie zdarza sie aby ktos NIE zarejestrowal domeny jak opcja sie zrealizowala (czyli Registrar mam mozliwosc przez 14 dni zarejestrowac taka nazwe) -jest wiec oczywiste ze 2-gi czekajacy ma zerowe szanse na rejestracje.

 

Bardzo rzadko, ale jednak się zdarza (np. bm.pl). ;-)

 

@kilofek: gratulacje, właśnie opieprzyłeś kierownika działu domen w NASK :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co bylo z bm.pl?

 

Pozdrawiam

 

Michal

 

Ale jazda jedni pisza np. swiety ze moze byc 100 opcji na jedna domene ;))

Inni ze nie ma czegos takiego jak transfer opcji :P Ide spac bo widac temat zrobil sie dosc niski merytorycznie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję, aby osoby zadające tu pytania o działanie opcji przeczytały najpierw jak ona działa, choćby tutaj: http://www.dns.pl/opcje.html

 

1. To dobry pomysł ale pod warunkiem, że ten regulamin nie zmieni się za kilka dni.

2. Jeżeli umowa zawarta jest z Partnerem NASKu a nie ze mną, to zgodnie z punktem drugim pieniądze moje przepadają w przypadku gdy umowa z NASK zostaje rozwiązana ( kto wie co będzie za 3 lata ? )

3. Pkt. 3 regulaminu nie bardzo pokrywa się z tym co przeczytałem powyżej od endrju.

 

4. Czy warunki zawarte w pkt 5 stosowane są łącznie czy wystarczy, że jeden z nich wystąpi ?

5. Pkt 7 na pierwszy rzut oka kłóci mi się nieco z dziewiątym. Na dłuższe wakacje bez kompa lepiej nie jechać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. To dobry pomysł ale pod warunkiem, że ten regulamin nie zmieni się za kilka dni.

2. Jeżeli umowa zawarta jest z Partnerem NASKu a nie ze mną, to zgodnie z punktem drugim pieniądze moje przepadają w przypadku gdy umowa z NASK zostaje rozwiązana ( kto wie co będzie za 3 lata ? )

3. Pkt. 3 regulaminu nie bardzo pokrywa się z tym co przeczytałem powyżej od endrju.

 

4. Czy warunki zawarte w pkt 5 stosowane są łącznie czy wystarczy, że jeden z nich wystąpi ?

5. Pkt 7 na pierwszy rzut oka kłóci mi się nieco z dziewiątym. Na dłuższe wakacje bez kompa lepiej nie jechać :P

 

korekta, oczywiscie NASK dane "opcjonariusza" ma ale ich publikuje, stad sprawdzenie w WHOIS nic nie daje.

 

zbyt pozno, tez ide spac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
poczytaj regulamin opcji... jest dokladnie odwrotnie.... na "zachodzie" jest tak ze na opcje moze byc kilku chetnych, stad nazwa Wait List Service.

 

Czytalem obawialem sie jednak drastycznych zmian.

 

w .pl WLS = tylko 1 czekajacy, stad nazwa "OPCJA" gdzie tylko jeden ma "opcje" na domene

 

Razumiem, ze w nasku opcja = 1, a mamy juz ziobro = 0 mozna spokojnie budowac nowy system dwojkowy ;)

 

jesli jestes zainteresowany Opcjami to sugeruje kontakt na adres: partner@dns.pl

 

Swojego czasu prowadzilem korespondencje tradycyjna dosc czest wiec czemu nie :P

 

zmian w WLS nie bedzie, chociazby dlatego ze NASZ model WLS sprawdzil sie, dziala, wszyscy (zainteresowani) uczestnicy rynku go znaja, no i nie zdarza sie aby ktos NIE zarejestrowal domeny jak opcja sie zrealizowala (czyli Registrar mam mozliwosc przez 14 dni zarejestrowac taka nazwe) -jest wiec oczywiste ze 2-gi czekajacy ma zerowe szanse na rejestracje.

 

ciesze sie niezmiernie, ze w tym przypadku nic sie nie zmieni chodz wypadalo by pare punktow ujac bardziej precyzyjnie :P

 

Ale jazda jedni pisza np. swiety ze moze byc 100 opcji na jedna domene :P)

 

Nie chodzilo mi o to ze taki jest stan faktyczny, ale o toze tak moze sie stac jak nask bedzie parl w strone korporacyjna (czytaj im wiecej tym lepiej bo wiecej kasy dla nas) aniżeli w strone powiedzmy misyjna organizacji, ktora de facto powinna zachwywac pewne pozory mniej komercyjnego przedsiewziecia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I bardzo dobrze, bo jest to bardzo dobry model, ale na konferencji w pewnej chwili usłyszałem coś o kolejkach do opcji (z Pana ust, jakoś podczas panelu), co nie byłoby zbyt fajne, więc dobrze słyszeć że jednak się nic nie zmieni.

 

tak, mowilem ze jest to do przemyslenia, bo takie opinie BARDZO czesto pojawialy sie, ze powinna byc kolejka - przy cenie 150 nie mialo to sensu, przy cenie 30... byc moze... ale raczej jestesmy dalece przeciwni takiej ingerencji w ta usluge - chyba ze obecna cena pokaze taka potrzebe (w co bardzo watpie - kto wyda 30 PLN + VAT tylko po to aby pozniej nie zarejestrowac domeny...)

 

@kilofek: gratulacje, właśnie opieprzyłeś kierownika działu domen w NASK ;)

 

opierdziel jak najbardziej sluszny byl (uproscilem zdecydowanie zagadnienie)... na przyszlosc postaram sie wstrzymac od komentarzy po 22 :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×