Jump to content
damien

Najmocniejsze portfolia

Recommended Posts

Venga ma również bardzo dobre portfolio

 

( dachy.pl , armatura.pl , remonty.pl , cement.pl , tynki.pl , budowa.pl , kleje.pl , ocieplenia.pl , opakowania.pl ... )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zawsze jak potrzebuję solidnego 'zejścia na ziemię' udaję się do tego portfolio: KLIK

 

A teraz wyobraź sobie, że najlepszych domen takich jak tv.pl moda.pl mapa.pl muzyka.pl tam nie ma i to tylko pewien ułamek portfolio tego użytkownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie młodsi stażem inwestorzy nie wiedzą, ale jest taka firma - chyba największa

w branży jak KEYWORD S.A. i ta firma posiada np.

 

rodzina .pl

upominki .pl

zdrowie .pl

pieniadze .pl

morze .pl

motor.pl

medycyna .pl

komputer .pl

kosmetyki .pl

 

i wiele wiele innych o których nawet lepiej nie wiedzieć, bo można wpaść w głęboką depresję ;)

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz wyobraź sobie, że najlepszych domen takich jak tv.pl moda.pl mapa.pl muzyka.pl tam nie ma i to tylko pewien ułamek portfolio tego użytkownika.

 

zastanawia mnie cel przyświecający ludziom zakładającym opcje na domeny z takich portfolio (część jest bardzo świeża, z ostatnich 2-3 miesięcy). Chyba liczą na śmierć w wypadku, bo inaczej przecież nikt tych domen nie puści...

 

A co do Keyword S.A. - to chyba trafniej nie mogli sobie wymyślić nazwy, patrząc na domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

zastanawia mnie cel przyświecający ludziom zakładającym opcje na domeny z takich portfolio (część jest bardzo świeża, z ostatnich 2-3 miesięcy). Chyba liczą na śmierć w wypadku, bo inaczej przecież nikt tych domen nie puści...

 

Wystarczy że właściciele takich domen sprzedadzą je kk a ten np. zapomni ich opłacić bo już takie zdarzenia miały miejsce wielokrotnie. A jak firma która kupiła taką domenę upadnie ? Inny przykład to ostatnio głośne puszczenie przez przypadek setek trzyliterówek. A jeśli taki automat przedłużający spierdzieli się akurat jak setki topowych generyków zaczną wygasać ? Po to właśnie zakłada się opcję na takie domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy że właściciele takich domen sprzedadzą je kk a ten np. zapomni ich opłacić bo już takie zdarzenia miały miejsce wielokrotnie.

Dla mnie to nie jest "wystarczy" to jest "aż". Jedynie niewielki % tych domen w ogóle zmieni właściciela w tym czasie, a dodatkowo liczenie że ktoś po kupnie za nie małe pieniądze, zapomni opłacić... nikłe szanse, no ale może opłaca się założyć np 1000 opcji za 30tysi i może 1 domena wpadnie?...

 

A jak firma która kupiła taką domenę upadnie ?

To i tak wartościowych domen nie puszcza... ;) szanse w mojej ocenie - jak wyżej

 

Inny przykład to ostatnio głośne puszczenie przez przypadek setek trzyliterówek. A jeśli taki automat przedłużający spierdzieli się akurat jak setki topowych generyków zaczną wygasać ? Po to właśnie zakłada się opcję na takie domeny ;)

w tą teorię wierzę z przymróżeniem oka... bo że domeny weszły w ogóle w stan wygasania na skutek awarii, to mogę uwierzyć, ale że nie zostały w ciągu następnych 14 dni przedłużone - to już jak dla mnie za dużo. Kto ustawia automat tak by płacić więcej za odnawianie wygasających?...

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że mając takie topowe domeny nie zabezpieczyli nazwy swojej firmy w pl ;)

 

Domainer sobie przecież zażartował - nie ma takiej firmy jak Keyword S.A. ;)

 

Jest za to taka osoba na forum jak keyword - ma wszystkie te domeny zdrowie.pl medycyna.pl itd. i również domenę keyword.pl (bo jak mogłoby być inaczej). :)

 

Szkoda tylko, że tak rzadko się udziela...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Szkoda tylko, że tak rzadko się udziela...

 

Mając takie domeny pewnie nie ma czasu bo musi odpisywać na zapytania ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest za to taka osoba na forum jak keyword - ma wszystkie te domeny zdrowie.pl medycyna.pl itd. i również domenę keyword.pl (bo jak mogłoby być inaczej). :)

 

Tak, ale niestety nie ma domeny góral.pl ani goral.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vardess

 

No to odwiedź temat "zrealizowane opcje", wg. Ciebie te dwuliterowe domeny pewnie nigdy by nie zostały nieopłacone, ula.pl , wegry.pl sanatorium.pl i wiele innych pewnie też nie ? A jednak te domeny spadły a to tylko kilka domen którymi się pochwalono albo wychwycono że zmieniły właściciela...

A wracając do Twoich cyfr to jeśli wpadnie taka medycyna.pl (jedna na 1000 opcji) to i tak jesteś do przodu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, ale niestety nie ma domeny góral.pl ani goral.pl ;)

 

Nie można mieć wszystkiego. Zresztą podejrzewam, że jakby chciał mieć te domeny to by już miał. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vardess

[...]

A wracając do Twoich cyfr to jeśli wpadnie taka medycyna.pl (jedna na 1000 opcji) to i tak jesteś do przodu ;)

 

nie ma co vardessa przekonywać, skoro wie lepiej - więcej/większa szansa dla nas zostanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sebastian0000 - nie odbieraj proszę tego co napisałem wyżej jako kłótni - nie wiem czy to się opłaca, myślę że nie.

Zauważ że nie piszę o zakładaniu opcji na dobre domeny lecz na te które są u osób świadomych ich wartości. Domeny z opcji wspomniane przez Ciebie nie wpadły jednak o ile kojarzę, z portfolio żadnego domainerów.

Dodatkowo, przy założeniu że wpadnie 1 na 1000 - to wiele z tych opcji, nawet dwuliterówek, nie pokryje kosztów. Ergo: mając nawet leżące odłogiem 30 tysi nie zainwestował bym ich w ten sposób

 

@thurisaz - jak już pisałem, nie wiem czy się opłaca, myślę że nie. Także zakładaj śmiało, życzę powodzenia. Ja bym wolał zagrać w totka - znam osobę która grając okazyjnie trafiła już 3x piątkę. A nie znam przypadku aby ktoś zrealizował opcję na domenę wartą powyżej 30k netto od domainera - jeśli znasz to chętnie się dowiem?

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wątpliwości czy te fragmenty portfolio bardziej pasują tutaj czy w wątku "znane firmy i ich generyki":

Oba komplety to fragment portfolio będących w posiadaniu "zaprzyjaźnionych" agencji interaktywnych:

 

sms.pl

opis.pl

 

badania.pl

herbata.pl

przetworstwo.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie znam przypadku aby ktoś zrealizował opcję na domenę wartą powyżej 30k netto od domainera - jeśli znasz to chętnie się dowiem?

 

Ja z kolei znam przypadek gdzie nabywca topowego generyka był skłonny zapłacić nawet do xx xxx zł za opcję na tę domenę - ze względu na złożoność zawiłości prawnych przy tej transakcji najlepszym i stosunkowo 'cichym' obejściem było przekazanie przez opcję ;)

Ostatecznie jednak w zw. z problemem z dotarciem do abonenta opcji wszystko odbyło się 'po bożemu' :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dla mnie to DNR system - P.A.H. PATVOLLI

 

Odkopuję stary temat. Pytanie o tą firmę powyżej. Jak ta firma sprzedaje w ogóle domeny? Od 10 lat obserwuję jedną domenę, wysłałem kilka razy jakieś emaile bez odzewu. Przez 10 lat nie zmieniło sie zupełnie nic na stronie domeny:

DOMENA xxxxxxx JEST ZAPARKOWANA w * DNR_system * P.A.H. PATVOLLI

... więcej na ten temat na stronie : www.dnr.pl

 

Możesz również sprawdzić ,

czy szukana domena jest wystawiona do sprzedaży na : Internetowa Giełda Domen w budowie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedź jest prosta. Odpisują tylko na bardzo poważne oferty.

 

Cytuje: "Witam, jestem zainteresowany zakupem domeny xxxxx. Czy domena jest na sprzedaż?"

 

Co w takim pytaniu może być nie poważnego?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytałeś ten wątek Maxy ? Jeśli nie, to polecam.

 

Nie czytałem wcześniej. Dużo mi to wyjaśniło :)

Dzięki

Edited by maxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×