Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Nowy panel AfterMarket.pl

Recommended Posts

Po wielu miesiącach przygotowań, z przyjemnością przedstawiam nowy panel administracyjny naszego serwisu. Został on opracowany wspólnie z domainerami posiadającymi duże portfolia domen, i w zestawieniu z poprzednim zawiera kilkaset zmian usprawniających i ułatwiających pracę z domenami.

 

Aby nieco przybliżyć zmiany, jakie wprowadziliśmy w nowym panelu, przygotowaliśmy zestaw tutoriali, które ilustrują niektóre z wprowadzonych udogodnień:

 

 

Tutoriale będą oczywiście systematycznie rozbudowywane, aby jak najlepiej zaprezentować wszystkie możliwości nowego panelu ;)

 

W nowym panelu położyliśmy nacisk przede wszystkim na usprawnienie i rozbudowanie funkcjonalności związanej z zarządzaniem domenami, ich ustawieniami oraz sprzedażą. Oczywiście nie jest to koniec zmian - za około półtora miesiąca wprowadzona zostanie kolejna iteracja panelu, w której przebudowane zostaną m.in. strony związane z przechwytywaniem domen. Naszym celem jest całkowite usprawnienie panelu pod kątem użyteczności, a następnie systematyczne rozbudowywanie go o kolejne funkcje.

 

Mimo wielotygodniowych testów, nowy panel jak każde oprogramowanie nie jest zapewne wolny od błędów. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość w miarę jak będziemy je usuwać i naprawiać. Dla osób pragnących skorzystać z poprzedniego panelu, udostępniliśmy go pod adresem:

 

http://stary.aftermarket.pl/

 

Stary panel zachowuje całą swoją dotychczasową funkcjonalność, i będzie dostępny dla użytkowników przez następne miesiące, tak aby zmiana na nowy panel była możliwie bezbolesna dla wszystkich. Wszelkie nowe funkcje będą jednak wdrażane tylko w nowym panelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po co tracić czas na takie zmiany i sprawdzanie czy jest dobrze, czy zwyczajnie nie może być czcionka z poprzedniej wersji, jest w tym jakaś trudność,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
po co tracić czas na takie zmiany i sprawdzanie czy jest dobrze, czy zwyczajnie nie może być czcionka z poprzedniej wersji

 

Popieram.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O tym wiemy, dlatego zmieniliśmy ją w tym momencie na Arial. Czy nadal jest źle?

 

Wcześniej była Verdana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to niepotrzebne bardzo te zmiany. No i ta czcionka wszędzie gdzie nie spojrzę jest pogrubiona czcionka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wizualnie gorzej - pod katem użyteczności lepiej. Teraz pytanie czy jedno musi wykluczać drugie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wizualnie gorzej - pod katem użyteczności lepiej. Teraz pytanie czy jedno musi wykluczać drugie.

Zapewne nie - nad formą wizualną postaram się jak najszybciej popracować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

użycie węższej czcionki, raz oznacza, że cały serwis się sypie graficznie, a dwa oznacza to zagęszczenie liczby informacji na danym obszarze, czyli zmniejszenie przejrzystości serwisu, zmiana czcionki to pójście mocno na skróty, i to w złym kierunku,

 

dalsze poprawy nie dadzą ostatecznie tego efektu co był, który był atutem serwisu, po co zmieniać coś co jest dobre na gorsze, to jest jakaś technokracja,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

można ustawić domyślny filtr sortowania domen na wg wygaśnięcia ? czy za każdym razem trzeba zmieniać z alfabetycznego..?

 

Edit: oczywiście można zmienić klikając "ustaw jako domyślne sortowanie"

Edited by Icebreaker

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wizualnie gorzej - pod katem użyteczności lepiej. Teraz pytanie czy jedno musi wykluczać drugie.

 

Jak dla mnie przede wszystkim użyteczność się pogorszyła. Nie chce się w ogóle załadować lista domen. Prawdopodobnie przez zbyt dużą ilość domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kluczowa sprawa - koncepcja nowego panelu.

 

W nowej wersji wczytujemy bardzo wolno wiele domen z dużą liczbą informacji dla każdej, by móc działać szybko na wszystkich załadowanych domenach na stronie, choć zwykle potrzebujemy tylko na jednej konkretnej. Działanie na kolejnej domenie, wymaga odnalezienia jej na liście, co znowu wymaga wczytania listy domen od nowa. Efektem jest wolna praca, i przy takiej koncepcji, nigdy nie będzie odpowiedniej szybkości.

 

W starej wersji jest zdecydowanie sensowniejsze rozwiązanie, czekamy na wczytanie większej liczby danych z okienka Ajax tylko dla 1 domeny, która nas interesuje, przez co działanie jest znacznie szybsze. Potrzebne jest usprawnienie działania tego rozwiązania, czyli działania na 1 domenie, a nie całkowita zmiana koncepcji.

 

Wybrane rozwiązanie powoduje bardzo wolne działanie, a szybkość działania to jest zdecydowanie sprawa numer jeden. Na dodatek w dużym okienku jest bardziej komfortowa praca, czcionka jest większa, skupiamy się na danych tylko dla tej jednej domeny, a w nowej wersji ilość informacji wokół rozprasza.

 

W nowej wersji zaletą jest więcej możliwości działania i szybkie przemieszczanie się pomiędzy zakładkami dla wybranych domen. Nowe rozwiązanie może być niezależną opcją dodatkową, kiedy chcemy działać szybko na grupie domen, a nie jako rozwiązanie podstawowe.

 

Tak w ogóle, to zasadniczych zmian wymaga nie panel, a giełda domen, o czym dawno wiele razy już było pisane, szczególnie teraz kiedy będą reklamy telewizyjne. Ludzie wejdą na stronę, ale nic szybko nie znajdą w tej ilości ofert i przy takiej nawigacji, co oznacza, że mały procent osób zostanie na dłużej.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Cieszę się, że dokonujecie zmian w kierunku polepszenia funkcjonalności i wyglądu :-)

Tak na szybko:

1. Dla mnie czcionka i układ jest ok.

2. Przy każdym elemencie powinien być dymek z pomocą co robi - teraz trzeba klikać, żeby sprawdzić co to jest np. znaczek EUR.

3. Miejcie litość dla użytkowników mobilnych! :-) Sprawdzałem panel w przeglądarce Androida i jakoś jeszcze daje radę, choć strasznie wolno. Sporo też danych przerzuca. Ale już niestety Opera Mini zupełnie odpada - nie wyświetla listy w ogóle. Może mobile przekierować na starą wersję? Czasami trzeba coś szybko zrobić na domenach będąc na wyjeździe - trudno ze sobą targać notebooka.

4. Myślę, że szybkość działania jest jednak ważniejsza od wyglądu i funkcjonalności i wzorowałbym się raczej na mBanku niż Aliorze. Tzn. przydałaby się wersja czysto tekstowa, która się szybko ładuje i dociąga potrzebne informacje po kliknięciu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod IE: "WCZYTUJĘ LISTĘ DOMEN: 0%" i tak już zostaje...

 

Pod Operą: "WCZYTUJĘ LISTĘ DOMEN: 4%" i tak już zostaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zniknely statystyki wejsc na domeny (dzien po dniu).. zniknely statystyki wejsc na testowane domeny w ogole.. oraz nie mozna wejsc na 2 strone wynikow testowanych domen..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, te ajaxy trochę zwalniają wczytywanie podstron i ogólne przeglądanie w panelu :lol:

 

Gdzie teraz widać kwotę bonusową dostępną na przechwytywanie? Miałem wcześniej kilka złotych, wczoraj dostałem emaila o kolejnym bonusie, ale nie widać tego nigdzie, w starym panelu było to w zakładce "domeny do przechwycenia".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, te ajaxy trochę zwalniają wczytywanie podstron i ogólne przeglądanie w panelu ;)

 

Trochę to mało powiedziane. Pod Chromem czekałem ponad minutę aż się pojawił na karcie napis "www.aftermarket.pl" - strona główna nie włączyła się nadal... :lol:

 

Edit: Poszło, ale przynajmniej 3 minuty to trwało. Gdybym był potencjalnym klientem, który zobaczył reklamę w TV i chciał zajrzeć zobaczyć co to takiego to odpuściłbym już po tej minucie...

 

PS. Fajny ten "słupek", aż mi się podstawówka przypomniała ;)

 

74129914482732140323.png

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod chrome WCZYTUJĘ LISTĘ DOMEN zatrzymuje się na 7%.

Dobrze, ze działają subdomeny stary.dropped.pl i stary.aftermarket.pl

 

Panie Michale przy okazji przypominam się w sprawie rejestracji rezerwacji, to już 38 godzin jak oczekują na rejestrację. Zgłoszenie: 1040061219

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym ładowaniem listy domen to faktycznie długo trwa. (po 30 sztuk w miarę sprawnie idzie)

W sumie jest to nowy panel i nowe funkcję... więc trzeba to wszystko ogarnąć.. a później ewentualnie pokrzyczeć na AM ;)

(premiumowski panel ogarnąłem i "przyzwyczaiłem się" do niego po kilku dniach.. )

 

...A reklamy fajne są :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie przede wszystkim użyteczność się pogorszyła. Nie chce się w ogóle załadować lista domen. Prawdopodobnie przez zbyt dużą ilość domen.

 

Dla mnie to stwierdzenie było czysto teoretyczne sugerując się działaniem wszystkich nowych funkcji jakie zostały podane w temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W starej wersji nie działa poprawnie okienko Ajax (dns), a w nowej lista byłaby bardzo długa.

 

Może ktoś napisze co zyskaliśmy w nowym panelu, bo napisać jest fajnie lub mi pasuje, to raczej nie ma sensu. Jak dotąd zauważyłem duże możliwości filtrów, ale nawet tu potrzeba zmian. Cały panel ma wiele drobnych zmian na gorzej, które zostaną zauważone, dopiero jak z domeną będzie się coś działo.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie nowy panel jak najbardziej na plus, nie wgryzałem się jeszcze zbyt głęboko ale na pierwszy rzut oka fajnie to wygląda, multum możliwości i funkcjonalności, do tego serwis działa znacznie szybciej niż poprzednio (prócz listy domen która ładuje się zdecydowanie za długo). Spodobały mi się te małe ikonki "na skróty", ładnie wyglądają i są bardzo funkcjonalne. Generalnie teraz serwis wygląda znacznie bardziej profesjonalnie niż poprzednio, gdyby nie te opóźnienia w wypłata środków które znów się zaczęły (u mnie 13 dnień roboczy i nic) to byłbym mega happy :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×