Jump to content
Sign in to follow this  
Mr.Tea

Dostałem pytania od KK

Recommended Posts

Hej,

dostałem dzisiaj ofertę od KK - nie ukrywam, że z cena, która mi leży.

Domena jest ustawiona na kup teraz w AM.

 

Z ofertą przyszły trzy pytania. Klient mało ogarnia i nie chciałbym go stracić.

 

1. Czy podana cena jest ceną brutto? Czy otrzymam od Państwa fakturę/ rachunek za zakupioną domenę?

2. Posiadam obecnie swoją stronę w home. Czy będę musiała powiadomić ich o chęci utrzymywania tam nowej domeny?

3. Jak wyglądać będzie całą transakcja - wystawiają Państwo jakąś proformę, ja ją opłacam a następnie czekam na pojawienie się domeny w panelu home?, czy muszę jeszcze dokonywać jakichś czynności przed tym?

 

Nie chciałbym namieszać z cesją klientowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tez to dostalem na domene telepc@pl. Hehe cos mi tutaj niepasuje :)

A ty na jaka domene dostales oferte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie Klient tylko jakiś

dzieciak
Posiadam obecnie swoją stronę w home. Czy będę musiała powiadomić ich o chęci utrzymywania tam nowej domeny?

 

Nie wiem jaki Problem ma kupujący kupuje domenę w AM Potem transfer do Home/

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie Klient tylko jakiś

 

Nie wiem jaki Problem ma kupujący kupuje domenę w AM Potem transfer do Home/

 

To, ze dla Ciebie jest to oczywiste - to nie znaczy, ze tak samo jest dla osoby, która nie ma większego styczności z utrzymywaniem stron internetowych i domen. Może być to osoba, która akurat nie potrzebuje takiej wiedzy w swojej działalności - i wcale nie świadczy, ze jest ona dzieckiem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie Klient tylko jakiś

 

Nie wiem jaki Problem ma kupujący kupuje domenę w AM Potem transfer do Home/

 

Życzę udanych kontaktów z klientami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hej,

dostałem dzisiaj ofertę od KK - nie ukrywam, że z cena, która mi leży.

Domena jest ustawiona na kup teraz w AM.

 

Z ofertą przyszły trzy pytania. Klient mało ogarnia i nie chciałbym go stracić.

 

1. Czy podana cena jest ceną brutto? Czy otrzymam od Państwa fakturę/ rachunek za zakupioną domenę?

2. Posiadam obecnie swoją stronę w home. Czy będę musiała powiadomić ich o chęci utrzymywania tam nowej domeny?

3. Jak wyglądać będzie całą transakcja - wystawiają Państwo jakąś proformę, ja ją opłacam a następnie czekam na pojawienie się domeny w panelu home?, czy muszę jeszcze dokonywać jakichś czynności przed tym?

 

Nie chciałbym namieszać z cesją klientowi.

1. Zakładam, że nie prowadzisz DG a KK wymaga FV. Prosisz KK, by zarejestrował się w jakimś resellerze, np. tutaj. W AM zaznaczasz chęć sprzedaży przez reseller i ustawiasz cenę jaka ma być w resellerze (powiększasz o 23-28%). Jeśli ugadałeś się, że na AM jest cena netto, to informujesz, że domena jest do kupienia pod adresem (tu podajesz linka do oferty u resellera) i cena zostanie powiększona o 23% podatku VAT (reseller pobiera chyba dodatkowo 5% prowizji). Jeśli KK chce dać tyle i ile widzi (będziesz bardziej w porządku sprzedając za tę właśnie cenę), to nie upierasz się i w resellerze wpisujesz taką kwotę jaką widział KK (doceń to, że zaakceptował KT).

 

2. Poleć utrzymanie strony u tańszego rejestratora - może KK doceni, że dbasz o jego 50-70zł rocznie i poprostu wyjaśnij jak i gdzie zmienić DNS-y (praktycznie każda moja sprzedaż rozciągała się na kilkudniowe / kilkutygodniowe doradztwo) :)

 

3. Jeśli KK zaakceptuje pkt nr 1 i 2, to wyjaśniasz, że po opłaceniu domeny w ciągu 48h będzie dostępna FV do pobrania w panelu. Jeśli będziesz korzystał z ww. resellera polecam kontakt z Forumowiczem ryskadow - pomoże w razie "W". Zapytaj go też, czy login hasło do AM i resellera są takie same, to punkt drugi stanie się bardziej oczywisty.

 

pozdr.

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostawałem różne propozycje od Klientów,

 

Macie dostałem nawet takie coś....

Hello

Am Mis Anabel,

i saw your profile today and became interested in you, i will like to know you the more, and i want you to send an email to my mail so that i can give you my picture for you to know whom i am. Here is my email address (.......@gmx.com) I believe we can move from here. I am waiting for your reply in my mail don't send it in the site.

Remember the distance or color does not matter but love matters allot in life

 

......@gmx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostawałem różne propozycje od Klientów,

 

Macie dostałem nawet takie coś....

 

Zwykły spam. To nie klient.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostawałem różne propozycje od Klientów,

 

Macie dostałem nawet takie coś....

 

Identyko miałem, z okaleczonym przez translator tłumaczeniem na polski... Ludzie to mają fantazję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ta oferta podana przez autora tematu nie wyglada na spam, choc niewiadomo czy nim nie jest, to ze ktos inny dostal takie zapytanie wcale nie znaczy ze to spam, nie raz mialem klientow kupujacych ode mnie po kilka domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem prosić o nie robienie OT i nie dodawanie odpowiedzi, które nic nie wnoszą do dyskusji.

 

Dzięki doggystyle4 i Anubis.

 

Może to zwykły trolling, może zapytanie.

W każdym bądź razie razem z kolegą forumo otrzymaliśmy zapytania od tej samej osoby - na dwie tematycznie różne domeny.

 

Temat założyłem poniekąd z lenistwa i niewiedzy.

Na pewno w Waszej karierze pojawiali się KK, który chcieli domenę a nie wiedzieli "z czym to się je".

Wiadomo wewnętrzny transfer jest dla Nas najwygodniejszy, schody pojawiaj się (zwłaszcza dla płotek) przy cesjach i FVAT (ktoś ostatnio nawet pisał, ze stracił klienta bo nie mógł wystawić faktury, a nie wiedział o możliwości resellera).

 

Proste i jasne wytłumaczenie klientowi jak wygląda proces sprzedaży domeny poza serwis to nie takie proste zadania (powołuję się na siebie). Nie ma (ja przynajmniej takiego nie znalazłem) jasnego i łatwego przewodnika dla świeżego domeniarza odnośnie w.w. spraw.

Każdy z nas uczy się sam - ale czy powielanie błędów innych to mus ?

Do tego służy forum (zwłaszcza dział Pytania i Problemy), aby w przypadku niewiedzy bądź wątpliwości - zapytać.

 

Na koniec chciałem zacytować jedną z osób, która miała duży wpływ na pogłębienie mojej wiedzy.

 

Siłą tego forum jest możliwość zdobywania doświadczenia od tych którzy je już mają i jak tylko macie czas to piszcie bo jestem przekonany że wiele osób to ceni.
- radse #

Poniekąd odpowiedź na dyskusje toczącą się w temacie o dworkach.

 

Pozdrawiam,

Marcin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Tak jeszcze z praktycznej strony bo wcześniej nie miałem chwili:

 

Domenę najpierw należy transferować do Home.pl na swoje konto (bez konta w Home.pl nie zrobisz cesji do klienta), a następnie scedować ją ja konto klienta.

 

Ja do klientów wysyłałem takie coś:

W przypadku transferu domeny od innego rejestratora do Home.pl wymagana jest weryfikacja własności domeny poprzez podanie pełnych danych obecnego i przyszłego abonenta oraz kodu authinfo.

 

Proszę o podanie danych billingowych (oraz jeśli inne, danych korespondencyjnych) które można uzyskać tutaj: https://panel.home.pl/profile oraz informacji o tym jaki status prawny ma Pana konto (firma czy osoba prywatna). Po wypełnieniu danych potrzebna będzie też weryfikacja SMS o czym poinformuje Pana w następnym e-mailu.

 

EDIT (ważne): Transfer i cesję inicjujesz Ty, nie klient.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hej,

dostałem dzisiaj ofertę od KK - nie ukrywam, że z cena, która mi leży.

Domena jest ustawiona na kup teraz w AM.

 

Z ofertą przyszły trzy pytania. Klient mało ogarnia i nie chciałbym go stracić.

 

1. Czy podana cena jest ceną brutto? Czy otrzymam od Państwa fakturę/ rachunek za zakupioną domenę?

2. Posiadam obecnie swoją stronę w home. Czy będę musiała powiadomić ich o chęci utrzymywania tam nowej domeny?

3. Jak wyglądać będzie całą transakcja - wystawiają Państwo jakąś proformę, ja ją opłacam a następnie czekam na pojawienie się domeny w panelu home?, czy muszę jeszcze dokonywać jakichś czynności przed tym?

 

Nie chciałbym namieszać z cesją klientowi.

 

No to ciekawostka, bo ja wczoraj otrzymałem równiez zapytanie dotyczące domeny z ustawioną opcja KUP TERAZ z cena która tez mi lezy:) bez zadnej prosby czy chociaz sugestii negocjacji ceny..a co najwazniejsze...o takiej treści!!:

1. Czy podana cena jest ceną brutto? Czy otrzymam od Państwa fakturę/ rachunek za zakupioną domenę?

 

2. Posiadam obecnie swoją stronę w home. Czy będę musiała powiadomić ich o chęci utrzymywania tam nowej domeny?

 

3. Jak wyglądać będzie całą transakcja - wystawiają Państwo jakąś proformę, ja ją opłacam a następnie czekam na pojawienie się domeny w panelu home?, czy muszę jeszcze dokonywać jakichś czynności przed tym?

Ktos hurtowo rozsyła zapytania??:)

Do mnie napisała młoda Pani..przynajmniej tak z adresu mailowego wnioskuję, jak i podpisu..

Domena trzyliterowa wiec ciezko porównac tematykę z Waszymi Panowie...

Cos mi tu smierdoli:)

Który sie bawi????!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do mnie napisała młoda Pani..przynajmniej tak z adresu mailowego wnioskuję, jak i podpisu..

Domena trzyliterowa wiec ciezko porównac tematykę z Waszymi Panowie...

Cos mi tu smierdoli:)

Który sie bawi????!!

Może to po prostu młoda podinspektor z urzędu skarbowego :)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to ciekawostka, bo ja wczoraj otrzymałem równiez zapytanie dotyczące domeny z ustawioną opcja KUP TERAZ z cena która tez mi lezy:) bez zadnej prosby czy chociaz sugestii negocjacji ceny..a co najwazniejsze...o takiej treści!!:

1. Czy podana cena jest ceną brutto? Czy otrzymam od Państwa fakturę/ rachunek za zakupioną domenę?

 

2. Posiadam obecnie swoją stronę w home. Czy będę musiała powiadomić ich o chęci utrzymywania tam nowej domeny?

 

3. Jak wyglądać będzie całą transakcja - wystawiają Państwo jakąś proformę, ja ją opłacam a następnie czekam na pojawienie się domeny w panelu home?, czy muszę jeszcze dokonywać jakichś czynności przed tym?

Ktos hurtowo rozsyła zapytania??:)

Do mnie napisała młoda Pani..przynajmniej tak z adresu mailowego wnioskuję, jak i podpisu..

Domena trzyliterowa wiec ciezko porównac tematykę z Waszymi Panowie...

Cos mi tu smierdoli:)

Który sie bawi????!!

 

 

a teraz niech kazdy sprawdzi czy te domeny ktorych to dotyczy nie sa wlasnie za chwlie expirujace czyli tak na 10 dni przed data wygasniecia. Jest paru magikow ktorzy w ten sporob sprawdzaja czy domena bedzie aby napewno przedluzona :)

Wielkrotnie tak mialem i nie odpisueje i za pare dni.....widze opcje na jakas trzyliterowke ktorej dotyczylo wlasnie takie pytanie lub zestaw pytan ;)

Nie twierdze ze tak jest w tych przypadkach ale moze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a teraz niech kazdy sprawdzi czy te domeny ktorych to dotyczy nie sa wlasnie za chwlie expirujace czyli tak na 10 dni przed data wygasniecia. Jest paru magikow ktorzy w ten sporob sprawdzaja czy domena bedzie aby napewno przedluzona :unsure:

Wielkrotnie tak mialem i nie odpisueje i za pare dni.....widze opcje na jakas trzyliterowke ktorej dotyczylo wlasnie takie pytanie lub zestaw pytan ;)

Nie twierdze ze tak jest w tych przypadkach ale moze ?

hmmm...

a jaki to ma sens., bo chyba nie chwytam.

Ewentualna zapytania raczej skłonią właściciela do przedłużenia

a założenie opcji tym bardziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok zapoznałam się z informacjami na stronie aftermarket, ale nie do końca

rozumiem tą transakcję - fakturę dostaję od firmy trzeciej i w dodatku

z siedzibą na cyprze, a nie bezpośrednio od Państwa, czy nie ma

możliwości sprzedaży bez takiego pośrednika?

 

ciekawe, ciekawe...

Share this post


Link to post
Share on other sites
hmmm...

a jaki to ma sens., bo chyba nie chwytam.

Ewentualna zapytania raczej skłonią właściciela do przedłużenia

a założenie opcji tym bardziej.

jak nie odpisze na zapytanie to albo zlewa domenę albo jest totalnie offline - znaczy można zakładać opcję i liczyć na spad :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do mnie napisała młoda Pani..przynajmniej tak z adresu mailowego wnioskuję, jak i podpisu..

Domena trzyliterowa wiec ciezko porównac tematykę z Waszymi Panowie...

Cos mi tu smierdoli:)

Który sie bawi????!!

 

A może po prostu ktoś ma pieniądze, poczytał trochę o rynku domen i chce spróbować swoich sił, stawia pierwsze kroki? Odpisując nic nie tracicie, ignorując mail nic nie zyskujecie. Rachunek prosty. ;-)

Jasne że może być tak jak napisał kilofek, tylko po co tester miałby pisać elaboraty, wystarczyłoby pewnie zapytanie o cenę, by większość bez szemrania odpisała. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to nie US, to może to jakaś kampania home#pl? Ale co im z tego przenoszenia domeny?

 

Jak to co? Będą mieli większy udział w rynku pod względem utrzymywanych u siebie domen ;)

 

A na poważnie to ciekawa sprawa trzeba przyznać. Jednak wątpię aby ktoś sobie robił tyle zachodu i wypisywał x zdań aby tylko wybadać czy domena będzie przedłużona jak sugeruje kilofek.

Tym bardziej, że jeśli choć trochę "liznął" rynku to powinien wiedzieć, że taka sprawa zostanie wyciągnięta na forum :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może po prostu ktoś ma pieniądze, poczytał trochę o rynku domen i chce spróbować swoich sił, stawia pierwsze kroki? Odpisując nic nie tracicie, ignorując mail nic nie zyskujecie. Rachunek prosty. ;-)

Jasne że może być tak jak napisał kilofek, tylko po co tester miałby pisać elaboraty, wystarczyłoby pewnie zapytanie o cenę, by większość bez szemrania odpisała. :-)

 

Żeby sprawdzić, czy ma doczynienia z noobem czy z doświadczonym domainerem, który potrafi sprawdzić whois (dostrzeże założoną opcję), zna się na rynku domen i pilnuje swojego stadka? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby sprawdzić, czy ma doczynienia z noobem czy z doświadczonym domainerem, który potrafi sprawdzić whois (dostrzeże założoną opcję), zna się na rynku domen i pilnuje swojego stadka? :unsure:

Trochę zneguję Twoją odpowiedź pozwolisz ;)

Co za różnica jak i tak mam cenę KT, o opcji masz info w panelu, z tym pilnowaniem i znajomością to nie przesadzajmy - i tak na końcu akceptujemy cenę, która nam pasuje.

 

Co do domeny to nie wygasa.

Dostałem w sumie 3 zapytania w odstępie około 40 sekund (kopiowane).

Jeżeli to trolling to pytanie - po co ?

Jeżeli kampania to - dlaczego taka nieudana ;)

 

Stay tuned

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×