Jump to content
CzarnyElo

Skrzynka e-mail, gdzie?

Recommended Posts

Witam!

 

Niedawno przechwyciłem swoje nazwisko.pl :unsure: Chcę stworzyć dla kilku członków rodziny i dla siebie skrzynki pocztowe imie@nazwisko.pl, przy okazji potrzebuję też hostingu, także sprawa jest prosta... ;)

 

Mam hosting w home.pl, ale panel poczty i jego obsługa jakoś mi tam nie leży... Ktoś z Was korzysta z poczty w home.pl? Gdzie możecie polecić wykupienie hostingu i przy okazji podziałanie z tymi skrzynkami? Może ktoś z Was posiadający hostingi gdzie indziej mógłby dać wejście testowe na PW u innych rejestratorów jak wygląda panel poczty? Proszę o pomoc w wyborze ;)

 

Pozdrawiam!

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam nazwisko.pl podpięte pod google apps i jest ok. Choć pewnie nie każdy lubi, żeby wielki brat mu pocztę parsował. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, już wszystko wiem, czyli poza Gmailem z Gapps nie ma nic ciekawego do polecenia? :unsure:

Czy takie konto pocztowe różni się czymkolwiek od standardowego Gmaila?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja polecam serwery w data center w Łodzi. Chłopaki znają się na rzeczy, ceny bardzo przystępne.

Współpracuję z nimi od długiego czasu i nie mam najmniejszych problemów.

 

A najlepszy jest support... opiszę to bo na prawdę zasługują na pochwałę.

Ogólnie uciekłem dawno temu z innej firmy gdzie "support" kończył się w piątek o godzinie 15:00...

w razie problemu w weekend gość odpisywał maila we wtorek... Porażka, ale nie o nich miałem pisać.

 

Kiedy szukałem wówczas jakiegoś hostingu znajomy polecił mi Kylos, miałem do nich pytanie (nie pamiętam już jakie),

były święta, niedziela, godzina coś ok. 3 w nocy. Napisałem do nich maila. Odpowiedź przyszła po 3-4 minutach!

Z czystym sumieniem mogę ich polecić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja także używam google apps w tym samym celu, co Ty chcesz i doskonale się sprawdza. Trzeba tylko skonfigurować parę rekordów MX na domenie, a potem sama administracja kontami jest łatwa, prosta i przyjemna. Polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Ja korzystam ze zwykłych kont pocztowych na linuxpl.com, podpinam je pod Thunderbirda i nic więcej nie potrzebuje oprócz tego.

 

No ale jeśli to ma być dla rodziny etc. to pewnie j/w: Google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google Apps / GMail

 

+ niezawodność

+ dobre filtry antyspamowe

 

- prywatność

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korzystam z roundcube i jestem zadowolony.

Kolega szukał chyba fizycznego hostingu, a nie softu.

 

Co do skrzynki e-mail to masz milion możliwości w postaci dowolnego konta hostingowego lub co już wyżej polecano podpiąć domenę pod google apps i korzystać z gmaila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś z Was korzysta z poczty w home.pl?

Ja mam w home.pl hosting BusinessStarter wcześniej miałem Linuxpl.com i 1and1 na chwile obecną biorę pod uwagę powrót do 1and1.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam nazwisko.pl podpięte pod google apps i jest ok. Choć pewnie nie każdy lubi, żeby wielki brat mu pocztę parsował. ;-)

 

40 ojro rocznie?! :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google app to koszt 4 euro/miesiąc od jednej poczty.

Kilku członków rodziny np: 5 osób, to już... dedyka można za to wykupić :blush:

 

No chyba, że się mylę.. i te 4 euro to koszt za "podpięcie domeny" a ilość kont nieograniczona?

(nie orientuję się w tym temacie... proszę mnie poprawić gdyby coś)

Share this post


Link to post
Share on other sites

z czystym sumieniem polecam unixstorm.org .Wysoka jakość w stosunku do ceny, bardzo dobry support itd. Przetestowałem wiele firm świadczących uslugi hostingowe, również taki bullshit ( sorry za wyrażenie się ) jak home.pl W unixstorm możesz śmiało pozakładać rodzince skrzynki pocztowe pod swoją domeną i wybrać sobie interfejs www.

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 ojro rocznie?! :blush:

Kiedyś Google Apps było za darmo (chyba do 50 kont na domenie). Od jakiegoś czasu już tylko płatnie. Oczywiście ci co wcześniej założyli nadal mają bezpłatnie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tej samej zasadzie co apps i darmowy całkowicie jest Hotmail w własnej domenie oraz prokonto od o2.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na tej samej zasadzie co apps i darmowy całkowicie jest Hotmail w własnej domenie oraz prokonto od o2.

 

Dalbys namiary na Hotmaila we wlasnej domenie? :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam MS Exchange - kto raz skorzysta z wygody synchronizacji wielu urządzeń w czasie rzeczywistym oraz innych zalet, ten już pozostanie i będzie gotowy płacić kilka euro miesięcznie.

 

A gdzie to już mniej istotne... (prawie)

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś Google Apps było za darmo (chyba do 50 kont na domenie). Od jakiegoś czasu już tylko płatnie. Oczywiście ci co wcześniej założyli nadal mają bezpłatnie.

 

DD

Google Apps płatne?? Parę dni temu założyłem za darmo - bodajże do 10 kont pocztowych (użytkowników).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurde też myślałem, że do 10 kont jest za darmo, a tyle by mi wystarczyło, ale...

 

Nie potrzebujesz nawet karty kredytowej, aby wypróbować usługę Google Apps dla Firm. Do 10 użytkowników może z niej korzystać za darmo przez 30 dni – wystarczy, że wypełnisz ten prosty formularz w celu utworzenia swojego konta.

Jaka jest opłata po tych 30 dniach od konta?

 

Szczerze powiem, że interesowało mnie bardziej bezpłatne rozwiązanie i przyznam, że Gmail mi pasuje, bo obecnie korzystam i nie narzekam. Szukam teraz jakiegoś hostingu, więc też przy okazji pomyślałem o tym, aby zwrócić uwagę na panel poczty. Można to też łatwo rozwiązać bez Gapps i zrobić przekierowanie poczty na skrzynkę Gmail... Ahhh sam już nie wiem :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×