Jump to content
Draft

Znane firmy i ich domeny generyczne

Recommended Posts

Fakt nie jest to generyk, ale należy do o2.pl i nie widziałem potrzeby otwierania nowego tematu, aby o tym napisać.

 

Czemu nie, proponuję: "Znane firmy i ich najgorsze nidże" ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hewlett-Packard - Digital.com (wg DN Journal kupiona za $ 'trzy siedem trzy' tysiące na Heritage Auctions)

Autonomy.com (w tym przypadku to "także" nazwa przejętego przedsiębiorstwa, podobnie jak w przypadku T-Mobile&Aerial.com)

 

Pizza Hut Indonesia - Pizza.id (byli właścicielem .co.id i poprzez Grandfather zawładnęli .id(entyfikatorem))

 

RedBull - win.gs I to nie byle jakie skrzydła, tylko te "wygrywające" ;)

Edited by Naming

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hewlett-Packard - Digital.com (wg DN Journal kupiona za $ 'trzy siedem trzy' tysiące na Heritage Auctions)

Autonomy.com (w tym przypadku to "także" nazwa przejętego przedsiębiorstwa, podobnie jak w przypadku T-Mobile&Aerial.com)

 

Pizza Hut Indonesia - Pizza.id (byli właścicielem .co.id i poprzez Grandfather zawładnęli .id(entyfikatorem))

 

RedBull - win.gs I to nie byle jakie skrzydła, tylko te "wygrywające" ;)

Cena za Digital.com jest dobra ale wg mnie lepszy interes zrobiło HP niz sprzedający conajmniej 2 x lepszy, chociaz mowie to jako czlowiek totalnie bez doświadczenia w tych progach , totalnie obiektywna opinia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Next.com - Apple

Next.my - Philip Morris

Partner.me - Philip Morris

Partner.us - Husqvarna

 

Stream.it - Sky Italia

 

Pleasure.pl - P4 / PLAY

Regio .eu & .com - Przewozy Regionalne

(REGIO po hiszpańsku i włosku - 'Królewski'; portugalsku i holendersku - 'Region').

.eu kupiona na golemie za $10K Ciekawe za ile kupili .com [...] Fajny zakup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pleasure.pl - P4 / PLAY

To NIE JEST znana firma. W sensie: P4 spółka z o.o. spółka komandytowa zarejestrowana w Gdyni i będąca abonentem m.in. pleasure.pl i p4.pl, to nie to samo co P4 spółka z o.o. zarejestrowana w Warszawie i będąca abonentem m.in. play.pl i project4.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revolver.com/.eu - NewsUK, właściciel TheTimes, TheSun itd.

Speed.com - FOX Sports

Rugby.com - Ralph Lauren

Polo.com - Ralph Lauren

Golf.com - TIME Inc.

Coach.com - COACH dom mody

 

Są już daty wejścia gtldsów .Money i .Coach Wg donuts.co/tlds odbędzie się to 4 marca (Early Access (GA))

Taki Coach, czy Build.com będą musieli teraz więcej wydawać na ochronę własnej marki jak i na monitoring sieci. Totalna masakra... "Build" ambitnie kupował ostatnimi czasy; .de za $2XXXX, natomiast za tajemnicze pieniądze, podejrzewam, że bardzo duże, przejął .co(.uk), pod którym funkcjonowało Directory przeniesione na construction.co.uk i przez pół roku przekierowywało jeszcze na nową stronę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lek.eu Novartis


AirPort.com & .eu - Apple


Jet.de BOMBARDIER (aircraft)

Jet.in JetAirways (airways)/national

Jet.pl Conoco Phillips (energy)


a pod...

Jet.com powstaje "Rywal Amazona" (commerce) :huh:




Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdaje się Grupa Wirtualna Polska nabyła ostatnio dwie ciekawe domeny: mikser.pl i mamo.pl

Sprzedałem kiedyś do o2.pl mikser.pl, która była uzupełnieniem portalu mixer.pl.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nawozy*eu

 

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

 

 

DD

Edited by DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jeszcze otwarte.pl trafiło do Grupy Wirtualna Polska. Szaleją ostatnio z zakupami coś.

 

Ta domena też należała do o2.pl przed przejęciem o2 przez WP.pl

 

teraz w regulaminie jets napisane:

Administratorem serwisu otwarte24.pl Grupa Wirtualna Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Jutrzenki 137 A, 02-231 Warszawa

np. w 2009 było tak:

 

Administratorem serwisu otwarte24.pl jest o2.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (kod 02-231), ul. Jutrzenki 177,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamo było na aukcji w 2012

Mikser posiadali wcześniej w ramach o2.

 

i czy przypadkiem wtedy nie licytował (wygrał) aukcji ktoś z o2/wp? Coś mi tak w pamięci utkwiło bo miałem chrapkę na tę domenę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta domena też należała do o2.pl przed przejęciem o2 przez WP.pl

Racja. Wygląda na to, że po prostu porządkują portfolio przenosząc wszystkie domeny, jakie mieli w Agnacie do AZ. Wydawałoby się, że przy ich rozmiarze powinni być rejestratorem, jakim np. Onet jest od bardzo dawna, i u siebie utrzymywać własne domeny, a oni nie dość, że utrzymują swoje domeny w AZ, to do tego zlikwidowali spółkę Domeny.wp.pl - kooperacja Wirtualna Polska S.A i AZ.pl Sp. z o.o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i czy przypadkiem wtedy nie licytował (wygrał) aukcji ktoś z o2/wp? Coś mi tak w pamięci utkwiło bo miałem chrapkę na tę domenę...

"chrapkę na domene" (?) , wiem, że nie ten dział ale domena jak dla mnie koszmar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domenatorix

Onet już nie utrzymuje własnych domen.

Patrz, gdzie jest onet.pl, czy niegdyś domena pocztowa buziaczek.pl ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiem, że nie ten dział ale domena jak dla mnie koszmar.

 

Nie zgodzę się :) Mało jest sensownych, krótkich domen na serwis parentingowy. I dodatkowo utwierdza mnie w tym przekonaniu liczba sensownych ofert, które dostałem na domenę mama24*pl (od kilku różnych podmiotów).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

D z i e j e . p l

 

Piękna domena na nazwę pasjonującej Gry komputerowej, ale na szczęście jest w dobrych rękach ; )

 

Muzeum Historii Polski

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×