Jump to content
Draft

Znane firmy i ich domeny generyczne

Recommended Posts

Czy znacie inne topowe domeny od Eniro poza budownictwo.pl i restauracja.pl (pewnie niebawem powstanie katalog). Robią ciekawe rzeczy w swoim portfolio. Np puszczają e-biuro.pl a dwie wyżej wymienione kupują. Może jeszcze wykazali się jakąś aktywnością na rynku?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A one nie są u nich od dawna? (budownictwo i restauracja)

Budownictwo.pl od 2009 r.

http://di.pl/topic/30645-budownictwopl/

Restauracja.pl bodajże od 2010 r.

 

... restauracja.pl (pewnie niebawem powstanie katalog). Robią ciekawe rzeczy w swoim portfolio.

Zajrzyj na tą stronę - wcześniej była zapleczówka a teraz nie robią katalogu tylko wystawili ją na sprzedaż.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś w radiu usłyszałem reklamę Aflofarm preparatu na zimne stopy i dłonie - zimnedłonie.pl i zimnedlonie.pl. Natomiast zimnestopy.pl nie należy do nich...

Edited by grey007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem gdzie o tym wspomnieć, a nie widzę potrzeby zaśmiecania forum nowym tematem.

 

Kolega z forum sprzedał kominy.pl

ktoś inny ogrzewanie.pl

a ja kilka dni temu ocieplenie.pl

 

Ktoś otwiera ciekawą kolekcję.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem gdzie o tym wspomnieć, a nie widzę potrzeby zaśmiecania forum nowym tematem.

 

Kolega z forum sprzedał kominy.pl

ktoś inny ogrzewanie.pl

a ja kilka dni temu ocieplenie.pl

 

Ktoś otwiera ciekawą kolekcję.

Przepiękne domeny, bardzo fanie, że te generyki zostaną tak zagospodarowane a jeszcze fajniej by było znać cenę ich sprzedaży... <_<

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładny zestaw domen ma FOGO.

Zadbali zarówno o agregaty.pl jak i fogo.pl

1088.jpg

 

Nie wiem tylko czy zgodzili się innej firmie na wykorzystywanie domeny agregatyfogo.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem gdzie o tym wspomnieć, a nie widzę potrzeby zaśmiecania forum nowym tematem.

 

Kolega z forum sprzedał kominy.pl

ktoś inny ogrzewanie.pl

a ja kilka dni temu ocieplenie.pl

 

Ktoś otwiera ciekawą kolekcję

Jeżeli ktoś lubi pisać artykuły, a kilka osób z forum ma takie zacięcie, to ja tu widzę co najmniej kilka ciekawych tematów o budowie wizerunku w oparciu o najlepsze domeny z danej branży i strategii marketingowej polegającej na wykorzystaniu domen generycznych, z poszerzeniem o wywiad z nabywcą w.w domen. Z pewnością bardziej by się to przysłużyło do rozwoju rynku niż ciągłe publikowanie zestawień sprzedaży na śmieszne kwoty, które dają efekt całkiem odwrotny od zamierzonego.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan_Grzegorz ma doskonały pomysł, blogerzy bierzcie się do roboty!

 

Sprzedawcy pochwalcie się cenami w stosownym dziale forum ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Jeżeli ktoś lubi pisać artykuły, a kilka osób z forum ma takie zacięcie, to ja tu widzę co najmniej kilka ciekawych tematów o budowie wizerunku w oparciu o najlepsze domeny z danej branży i strategii marketingowej polegającej na wykorzystaniu domen generycznych, z poszerzeniem o wywiad z nabywcą w.w domen. Z pewnością bardziej by się to przysłużyło do rozwoju rynku niż ciągłe publikowanie zestawień sprzedaży na śmieszne kwoty, które dają efekt całkiem odwrotny od zamierzonego.

jednakze pod warunkiem, ze ludzie beda to masowo czytac - a to gwarantuje tylko publikacja w ogolnopolskim dzienniku lub portalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednakze pod warunkiem, ze ludzie beda to masowo czytac - a to gwarantuje tylko publikacja w ogolnopolskim dzienniku lub portalu

Poważny portal lub czasopismo prędzej zainteresuje się publikacją artykułu traktującego np. o sposobach na efektywne wykorzystanie domen w reklamie, szczególnie jeżeli będzie to potwierdzone słowami właścicieli przedsiębiorstw niż informacjami, że w jakimś tam miesiącu rekordową kwotą sprzedaży domeny było 4 tys. zł. albo kolejnym artykulikiem na temat jak genialnym sposobem inwestycji jest sprzedaż domen z informacjami typu, że ktoś tam kupił domenę za 50 zł i po pół roku sprzedał za 9 tys. z obowiązkowym wyliczeniem ile to było procent.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie sprawdziłem, że sok.pl jest w rękach

Domain Administrator

MIH Allegro B.V.

Ktoś wie od kiedy?

Soki.pl za to w dużo lepszych rękach

 

Agros-Nova Sp. z o.o.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak mojeauto.pl fax.pl czy podatek.pl od początku należała do Bankier.pl - ta sama grupa kapitałowa co allegro.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje ostatnie odkrycia:

Kurczak.pl i kurczak.com.pl należą do Indykpolu.

Emerytura.com.pl do PZU Życie.

Antykoncepcja.info.pl do BAYERu.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

networks.pl i networks.com.pl zajęte przez NetWorks!

 

Ktoś ma informacje, kiedy i za ile je kupili?

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

networks.pl i networks.com.pl zajęte przez NetWorks!

 

Ktoś ma informacje, kiedy i za ile je kupili?

Tytuł wątku to: "Znane firmy i ich domeny generyczne" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

szeptem.pl to jest generyk? Raczej ninja.

Fakt nie jest to generyk, ale należy do o2.pl i nie widziałem potrzeby otwierania nowego tematu, aby o tym napisać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×