Jump to content
Draft

Znane firmy i ich domeny generyczne

Recommended Posts

D z i e j e . p l

 

Piękna domena na nazwę pasjonującej Gry komputerowej, ale na szczęście jest w dobrych rękach ; )

 

Muzeum Historii Polski

Znane firmy i ich domeny generyczne. Muzeum Historii , znana firma.

 

Dobra, wiem, czepiam się. Można dodać "znane firmy, instytucje". Tak tylko jakoś zestawienie Muzeum Historii i "firmy" po prostu śmiesznie zabrzmiało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znane firmy i ich domeny generyczne. Muzeum Historii , znana firma.

 

Dobra, wiem, czepiam się. Można dodać "znane firmy, instytucje". Tak tylko jakoś zestawienie Muzeum Historii i "firmy" po prostu śmiesznie zabrzmiało.

M H P

ma:

- REGON

- NIP

- Może wystawiać faktury (np. za wynajem dzieł sztuki na zagraniczne wystawy)

 

To jest Firma, której budżet na funkcjonowanie zapewnia Resort Kultury. Samo MHP nie jest nastawione na zysk, natomiast czasami wspiera swój budżet, zarabiając na czymś okazyjnymi sposobami, składając z tego sprawozdania do ministerstwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

centralka.biz w posiadaniu Orange.

 

 

Nie przepadam za bizonami, aczkolwiek ten nawet fajny i sensowny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TV.co.uk v o d a f o n e

Mi to połączenie przywodzi na myśl Japonię i telefony klapkowe z wbudowanymi tunerami tv z wysuwanymi antenkami. Była taka epoka w JP z logowanymi przez V. telefonami Sharp i ..trwa Tam do dziś (?)

W Polsce mobilna telewizja na kieszeń Kowalskiego to dopiero chyba przez pakiety danych na smartfonach...

Co ciekawe, V. nie jest właścicielem pierwotnym tej domeny... Została nabyta jako Aktywo kolejnych przejmowanych firm (!)

Pierwotnie należała do Energis Communications Limited

..który w 2005 został przejęty przez Cable & Wireless, a V. wchłonął CW w 2012.

Taka wielka korporacja, Biliony, a jeszcze nie przenieśli się na .uk. Nie ma też nic pod tą domeną. Wiocha :)

Pamiętam, kiedyś V. miał przejąć ( +. Ale patrząc na te układy w kraju, można śmiało rzec, że + od dawna był zarezerwowany, poza tym to telekom służb spec i poli-tykierów. BTW... ocalała Marka. Z tym, że tutaj są 2 strony medalu :) ..bo wiecie do Czego można cellular-infrastrukturę wykorzystywać :)

Momentami mam wrażenie jakby ktoś wszystko w Naszym kraju pisał na kartce... Tym bardziej z biegiem czasu... ..oraz własnych ..przemyśleń.

 

RENAISSANCE.co Marriott

 

Pizza.tw PizzaHut

Tweet.tw Twitter

Share this post


Link to post
Share on other sites

centralka.biz w posiadaniu Orange.

 

 

Nie przepadam za bizonami, aczkolwiek ten nawet fajny i sensowny :)

 

Jak to jest fajna i sensowana domena to ja nie wiem ... ;-) dla mnie to sciek i przypuszczam ze mało kto z tego forum by ją regnał.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
next.money

next.world

next.life

Po następnej wypłacie lecisz w nowych ciuchach do nowego świata i nie wracasz już do domu. Super marketing pod niewychowanych Gimbusów, z zasobną Kartą ..i "upośledzoną" jeszcze wyobraźnią ; )

NEXT.co.uk Producent wdzianek z UK



P r i d e . I T "Chluba w dziedzinie Łączności" albo "Duma Technologii Informacyjnych" (mniej więcej tak to można przetłumaczyć)

Tyle, że to nazwa przejętego przedsiębiorstwa ; )



Historia jak z IBM. Najpierw urządzenia komputerowe, teraz skomplikowane systemy i outsourcing infrastrukturalny. Co będzie w przyszłości ? ..Kosmos.

Tak powinno się rozwijać każde przedsiębiorstwo.

Edited by Naming

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie jest to jakaś znana marka ale wydaje mi się, że warto o nich wspomnieć:

 

Twoje konto pozwala Ci na bezpłatny dostęp do pełnych treści wszystkich serwisów należących do Grupy e-budownictwo.pl.

Poznaj nasze serwisy:

  • e-mieszkanie.pl - urządzamy, aranżujemy i dekorujemy swoje własne M
  • e-lazienki.pl - wszystko na temat łazienek, inspiracje i porady
  • e-aranzacje.pl - prezentacje architektów, projektantów wnętrz i ogrodów
  • e-ogrodek.pl - miejsce dla tych wszystkich, którzy kochają ogrody
  • e-dach.pl - o dachach ludzkim głosem, dowiedz się więcej
  • e-okna.pl - otwarcie o oknach, wszystko w jednym miejscu
  • e-instalacje.pl - instalacje budowlane bez tajemnic
  • e-izolacje.pl - o izolacjach od fundamentów po dach
  • e-sciany.pl - stawiamy ściany, kompletne źródło wiedzy
  • e-projekty.pl - najlepsze projekty domów w internecie
  • forumbudowlane.pl - zadawaj pytania i dyskutuj, tu dowiesz się wszystkiego
  • forumogrodowe.com.pl - dołącz do miłośników ogrodów
  • urzadzone.pl - praktyczne informacje o nowych produktach, niezbędnych do wykończenia i aranżacji wnętrz

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Może nie jest to jakaś znana marka ale wydaje mi się, że warto o nich wspomnieć:

 

Twoje konto pozwala Ci na bezpłatny dostęp do pełnych treści wszystkich serwisów należących do Grupy e-budownictwo.pl.

 

Poznaj nasze serwisy:

  • e-mieszkanie.pl - urządzamy, aranżujemy i dekorujemy swoje własne M
  • e-lazienki.pl - wszystko na temat łazienek, inspiracje i porady
  • e-aranzacje.pl - prezentacje architektów, projektantów wnętrz i ogrodów
  • e-ogrodek.pl - miejsce dla tych wszystkich, którzy kochają ogrody
  • e-dach.pl - o dachach ludzkim głosem, dowiedz się więcej
  • e-okna.pl - otwarcie o oknach, wszystko w jednym miejscu
  • e-instalacje.pl - instalacje budowlane bez tajemnic
  • e-izolacje.pl - o izolacjach od fundamentów po dach
  • e-sciany.pl - stawiamy ściany, kompletne źródło wiedzy
  • e-projekty.pl - najlepsze projekty domów w internecie
  • forumbudowlane.pl - zadawaj pytania i dyskutuj, tu dowiesz się wszystkiego
  • forumogrodowe.com.pl - dołącz do miłośników ogrodów
  • urzadzone.pl - praktyczne informacje o nowych produktach, niezbędnych do wykończenia i aranżacji wnętrz

Na głównej stronie e-budownictwo.pl jest wzmianka, że portale należą do PolskaPresse

Które między innymi są właścicielami stron:

wiadomosci24.pl

to.com.pl - nie bali się postawić serwisu na dwuliterowej com.pl i nie wyciągnęli środków na to.pl, a to zwiększa wartość omawianych na forum com-pelek

wspolczesna.pl

telemagazyn.pl

naszemiasto.pl

gratka.pl

motofakty.pl

prasa24.pl

wspomnijbliskich.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wyciągałbym zbyt optymistycznych wniosków z tego, że jakiś tygodnik jakiegoś niewielkiego miasteczka działa na dwuliterówce com.pl niźli .pl

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wyciągałbym zbyt optymistycznych wniosków z tego, że jakiś tygodnik jakiegoś niewielkiego miasteczka działa na dwuliterówce com.pl niźli .pl

Ja też nie, ale jak widać polskapresse nie wyłożyła pieniędzy na to.pl, i wzięli com.pl.

Co daje wyraźny znak, że nie warto sprzedawać dwuliterowych com.pl za 20zł.

Edited by morderrca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś w radiu usłyszałem "www.tescodlaszkol.pl" fonetycznie "wuwuwukropkatescodlaszkolkropkapeel" - wymawiane "tesco" (nie tesko) i zamiast szkół -> "szkol". Ciekawe doznanie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś w radiu usłyszałem "www.tescodlaszkol.pl" fonetycznie "wuwuwukropkatescodlaszkolkropkapeel" - wymawiane "tesco" (nie tesko) i zamiast szkół -> "szkol". Ciekawe doznanie.

 

Ty siedzisz w temacie więc wiesz o co chodzi...Ciekawi mnie jednak odbiór u zwykłego słuchacza...

Słuchanie tego wynalazku może uszkodzić słuch słuchaczowi...powinni najpierw ostrzegać...

:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Blog.me
Health.me
Like.me
History.me
N A V E R to najpopularniejszy portal w Korei Południowej oraz '69 strona świata wg Alexa (12.11.2015 ) / 70% rynku ogólnej penetracji oraz 50% w lokalnym Rynku Wyszukiwania, gógl ma ~ 37%.
book.direct Booking.com
Orlando.com EXPEDIA (Hotels.com)
Fajna wskazówka dla kierunku zarabiania na domenach ~ portal Miasta.

Wyjazd.pl NETIA dla Biznesu

Edited by Naming

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ Movie.me NAVER

inaczej Film, coś profesjonalniejszego/kompletnego kalibru/z głębszym pomysłem/przekazem | motion picture ~ motion view

Video.me GoDaddy

materiał, medium elektroniczne, coś bardziej niesztandarowego bez wymogu ambitniejszego przekazu. Keyword bardziej techniczny/operacyjny/nie krępujący.

 

Naverowska domena bardziej designerska, ale czy z większym potencjałem (?) to już 'nie koniecznie', otwarta dyskusja.

 

Montage.me MICROSOFT :huh:

 

Patrzysz na te nowe gtld .. i wręcz logiczne, że z biegiem czasu internet będzie przywdziewał Krótkie, sensowne, seksowne formy.

Nie ma więc sensu sprzedawania premium-generycznych domen za psie kilka tys. dolarów, bo jakiś matoł może zmarnować potencjał domeny.

Koreański Naver jak widać podchodzi do tematu swoich domen bardzo ostrożnie. Na chwilę obecną tylko Blog.me zagospodarowane.

Odnoszę też wrażenie, że CCtld nadaje wyjątkowości frazie generycznej. Oryginalności. Albo na jakże przybierającej na wadze dzisiaj Tożsamości. W rozszerzeniu generycznym jest to już jedna z .wielu jakie można stworzyć, a do tego masz alternatywy generyczne. To już śmietnik. Biorąc pod uwagę, że nowe generyki po kropce będą powstawać, to ten śmietnik będzie powszechnieć. Krótkie master-premium domeny w cctld będą zyskiwać. Warto jednak obserwować Navera jak powoli i ostrożnie rozwija swoje generyczne .me

Edited by Naming

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy było.

Coca-Cola posiada domeny:

Ahh.com, ahhh.com, ahhhh.com i tak aż do ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.com czyli .com + 62znaki.

 

Mają rozmach :)

Edited by morderrca
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coca-Cola posiada domeny:

Ahh.com, ahhh.com, ahhhh.com i tak aż do ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.com czyli .com + 62znaki.

 

Mają rozmach :)

Aż z niedowierzania sprawdziłem i rzeczywiście mają te domeny porejestrowane, no ale kto bogatemu zabroni :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Blog.me
Health.me
Like.me
History.me
N A V E R to najpopularniejszy portal w Korei Południowej oraz '69 strona świata wg Alexa (12.11.2015 ) / 70% rynku ogólnej penetracji oraz 50% w lokalnym Rynku Wyszukiwania, gógl ma ~ 37%.

+ Movie.me NAVER

+

Shop.me

Box.me

Today.me me2day, tak nazywał się konkurencyjny dla Twittera projekt, który jednak zgasł..., ale domena .me wartościowa, z uwagi na globalizację i 'lada chwila' wyzwolenie się 'jakiejś' na pewno części ludzi z komunizmu emerytalnego.. i podążania w kierunku ergonomii pracy, czy łączenia jej z życiem prywatnym.

Line.me - autorski komunikator/Społecznościówka Navera Niesamowity moment powstania projektu i liczba użytkowników

Historycznie/Przedmiotowo nawiązuje też do brandu: Navigator > Naver > navigate me

Zapas generyków w danym rozszerzeniu z 'drobnym' pomysłem "jak widać" pozwala komercyjnie wykorzystać/ spojrzeć na jakieś nadzwyczajne zdarzenia w gospodarce i przyrodzie/geologii.. (Panika > Trend > Czysta intencja prostą nazwą + Użyteczność = Zaufanie). Czasem przypadkowo, a czasem świadomie, więc warto je posiadać...

 

Trzeba przyznać, że każdą z tych domen można szeroko wykorzystać, a więc to są takie deep Premium. Np. Shop.me - wyślij drona po warzywa na bazar, czy jakiś extra ordynarny concierge. Niektórzy mają tyle kasy, że podczas kryzysu wieku średniego miewają naprawdę ostre pomysły.. Na tym też można zarabiać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

exchange.me Microsoft
Exchange.com AMAZON
eXchange.de Deutsche Boerse

Heritage.me Heritage Auctions

Pulse.me LinkedIn
Pass.fr Carrefour (Bank)

 

mercury.com Hewlett-Packard

mercury.co.uk Vodafone

Edited by Naming

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tchibo się zagapiło i straciło bardzo atrakcyjny adres. Kupił go człowiek zajmujący się obrotem domenami i zarobi na nim sporo pieniędzy.
"To jeden z najbardziej spektakularnych przypadków przechwycenia nazwy z końcówką .pl" - pisze portal rynekdomen.pl. Kawowy gigant Tchibo zaliczył najprawdopodobniej (bo raczej nie było to celowe działanie) dużą wpadkę. Firma nie przedłużyła ważności należącej do niej od 10 lat domeny Kawa.pl.

Atrakcyjny adres przejął Bartek Usydus, zawodowo zajmujący się obrotem domenami, i natychmiast pochwalił się tym faktem na Facebooku.http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136159,19480794,tchibo-nie-przedluzylo-waznosci-atrakcyjnej-domeny-kto-inny.html#MTstream

 

To może nowy wątek: Znane firmy i.. ich stracone domeny generyczne? :D

Edited by umberto
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komentarze pod artykułem na gazeta.pl doskonale obrazują zarówno pojęcia ogółu o tej branży, jak i jego nastawieniu do niej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komentarze pod artykułem na gazeta.pl doskonale obrazują zarówno pojęcia ogółu o tej branży, jak i jego nastawieniu do niej.

 

Smutne, ale jakby prawdziwe. Jednak kiedyś ktoś mi powiedział: "miarę swojego sukcesu poznasz po ilości swoich wrogów" - ja jeszcze raz gratuluję przechwycenia. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sky.us DELTA Airlines (+ delta.com/.me/.uk)
sky.in TATA India (TV division)
sky.com .uk .de .eu .me .co .it .ch .at Sky UK Limited (SKY Television)

.com kupiona za $1mln w 2003, .CH za $15K w 2009.

 

Mercury.us FORD
Bridge.com Thomson Reuters
fleet.com Bank of America
wallet.com Google
Paint.me Deviant Art
plan.it 101Domain Inc.
Play.me ESCROW.com
Play.com co.uk .dk .no .ch RAKUTEN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • najlepszawrozka.pl   Sprzedam domenę najlepszawrozka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • www.PaniAI.pl   Krótka, treściwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla... produktu lub marki związanej z AI.   Robot, asystent(ka), aplikacja? Pani AI zrobi dla Ciebie wszystko, o ile powstanie. Ale wymyślona przeze mnie nazwa już czeka, gotowa do zakupu i wykorzystania.
    • Cześć! Wznawiamy promocję na rejestrację domen .pl za 2 PLN netto  Tym razem na nieco innych warunkach - limit dla jednego Klienta wynosi 5 domen w promocji do końca kwietnia. Po wykorzystaniu limitu cena rejestracji wyniesie 10 PLN netto. Odnowienie według cennika dostępnego na stronie https://ddregistrar.pl/cennik/   Tym razem promocyjna cena naliczy się już automatycznie, nie trzeba czekać na uaktualnienie cen przez obsługę.   Pula promocyjnych domen: 500. Promocja trwa do końca kwietnia 2024. Organizator zastrzega sobie możliwość wyłączenia promocji w dowolnym momencie.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.     Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
    • expirki.pl   Zapraszamy do licytacji domen z portfolio expirki.pl Katalog wszystkich aukcji (kwiecień 2024) https://www.aftermarket.pl/katalog/3469/   Lista domen wraz z parametrami SEO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FkFaxbkP25bfcI98I_SnCLeJQwmalixvKGSlCcWs6h8/   Szczegóły na blogu: https://expirki.pl/aukcje-domen-kwiecien-2024/
    • Bardzo ciekawe info! Dzięki  
    • Sprzedałem ją kiedyś za okolice 10k+.
    • Wyscigi.eu     https://www.aftermarket.pl/domena/wyscigi.eu/?utm_source=market_redirect&_track=4d27347ec40a09903b1c380b2e6a067b
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,177
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Perman
    Joined
×