Jump to content
Sign in to follow this  
Domenion.pl

Transfer domeny globalnej

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

przeszukałem Forum ale nie znalazłem tego tematu, myślę że odpowiedź na moje pytanie może być pomocna dla wielu innych.

 

Chciałem wytransferować wygasającą domenę globalną (Redemption Period) poza OVH. Podobno w odróżnieniu od PL nie można takiej domeny transferować, od registrara uzyskałem taką odpowiedź:

"Kod authinfo można uzyskać tylko, gdy domena jest aktyna, czyli odnowiona."

W OVH przywrócenie domeny globalnej z kwarantanny kosztuje "tylko" 199.99PLN Netto (245.99PLN Brutto) ;)

 

Czy istnieje może transfer domeny globalnej z odnowieniem jak w przypadku PL oraz EU? Czy zna ktoś sposób na tańsze wytransferowanie takiej domeny?

 

Jeżeli nie, jak sprawdzić kiedy dokładnie domena "spadnie"?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Domenion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli domena jest w RGP (Redemption Grace Period), to niestety musi zostać odnowiona, żeby mogła być przetransferowana.

Pisałam o tym tu: http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=493842

 

Twojego przypadku dotyczy fragment: "Note that if the registrar has already begun the deletion process on the domain name and its status shows it to be within a 30-day Redemption Grace Period, the name must be restored by your current registrar before it can be transferred."

 

Co do daty, kiedy domena zostanie przywrócona do puli wolnych, tu się nie wypowiadam, bo zbyt wiele razy zdarzało mi się, że registrar po upływie RGP wykorzystywał domenę do własnych celów (np. aukcje) :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×