Jump to content
Sign in to follow this  
fakson

Jakie domeny łatwiej pozycjonować?

Recommended Posts

Witajcie,

 

Szukałem na forum, w necie troche nie jasne więc zapytam ludzi którzy się znają.

Mam wolną domene do zarejestrowania z końcówką com.pl i com, ale chyba załoze jeszcze opcje na pl.

Ale mam pytanie mianowicie czy jest różnica między końcówkami .pl a .com w wypozycjonowaniu strony?

Czy robot google bierze to pod uwagę. Inne dommeny poza .pl wydają mi się gorsze...

Edited by fakson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz rację że ci się tylko wydaje ;) W pozycjonowaniu nie ma pomiędzy .pl a .com żadnej różnicy pod warunkiem że serwis będzie polskojęzyczny i z możliwą geolokalizacją (serwera) na terenie europy.

 

Gdybyś próbował wypozycjonować w pl google domenę z konkurencyjną frazą na ccTLD np. co.uk mogło by być ci ciężko. I tak, .com.pl i .com są gorsze względem .pl ale nie ze względu na dyskryminację w wyszukiwarce ale przy ewentualnym sukcesie cały ruch ci ucieknie na najwyższe polskie ccTLD... Ja bym na Twoim miejscu poszukał po prostu dobrej .pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acha. Dzięki za odpowiedz!

 

Raczej szukać innej nie chce ponieważ mam fraze pod wypozycjonowanie Np. chce wypozycjonowac strone pod fraze "jak ukisic kapuste" to chce zarejestrwac domene jakukisickapuste.com no bo właśnie .pl jest juz zajeta. (Dokładnie .pl oczekuje na rejestracje) Może poczekam i ktos sie rozmysli i nie opłaci.

 

A co myslisz o stronie z myslnikami? gdybym zarejstrowal tą przykładową juz jak-ukisic-kapuste.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy... Gdybyś przygotowywał portal o dużym zasięgu to sugerowałbym żeby domena była w komplecie z myślnikiem i to we wszystkich sensownych końcówkach... Google nie rozróżnia czy domena ma myślniki czy nie, a ludzie tak i klientowi nie zawsze chce się wklepywać dodatkowe znaczniki, moda na t-i-r przyszła ze stanów gdy w gTLD wyczerpały się normalne adresy.

 

Ta .pl "oczekująca na rejestracje" wcale nie musi zostać zarejestrowana, uważnie obserwuj WHOIS a najlepiej dodaj już teraz do przechwytywania - AM i Premium na pewno łapią takie rezerwacje więc mógłbyś nabyć preferowany adres w cenie ~40zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×