Jump to content
apze

Zapraszamy na nowe forum

Recommended Posts

Dzień Dobry,

 

Miło mi zaprezentować nowe forum, po małej przerwie. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi funkcjami oraz wylania w tym temacie krytyki jak i pochwał. Mam nadzieję, że tego drugiego będzie więcej.

 

Forum było testowanie wraz z nowymi modyfikacjami (dziękujemy DawPi) jednak w innych warunkach, tak więc może coś nie działać. Mamy świadomość kilku błędów, liczymy jednak, że pomożecie znaleźć nam więcej.

 

Prosimy też o wyrozumiałość. Chcieliśmy jak najszybciej uruchomić forum, toteż pewne rzeczy będziemy zmieniali jeszcze teraz na żywym organizmie.

 

 

Proszę zerknijcie też, na poniższe zasady, które zostały zaktualizowane. Chętnie poznamy uwagi i wprowadzimy (być może) zmiany za waszymi sugestiami.

 

 

Pozdrawiam,

apze

 

 

 

 

Ogólne postanowienia:

# Rejestracji dokonuje się poprzez zapoznanie się z niniejszym regulaminem, wypełnienie formularza oraz aktywację konta zgodnie z instrukcją przesłaną na podany w czasie rejestracji adres e-mail.

# Jedna osoba może posiadać na forum tylko jedno konto.

# Nick'ów na forum nie zmieniamy. W uzasadnionych przypadkach możemy np: dopisać adres strony, zmienić nazwisko.

# Udział w dyskusjach forum jest bezpłatny.

# Wszystkie działy z wyłączeniem działów "Narzędzia" "Wycena i Opinia" "Wolne Domeny" są dostępne dla Gości.

# Publikując swoją wypowiedź na forum sprawiasz, że staje się ona częścią bazy danych strony di.pl i będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych przez nieokreśloną długość czasu. Ponieważ w przeszłości wielokrotnie nasze forum padało ofiarą usuwania swoich wypowiedzi, co powodowało zaburzenie struktury tematu oraz chaos musisz być świadom, że administracja forum ma prawo przetrzymywać i przywracać Twoje publiczne wypowiedzi, a Ty nie będziesz miał możliwości trwałego ich usunięcia pomimo faktu, że jesteś ich autorem. Jeżeli masz zamiar: zadać pytanie, wypowiedzieć się, umieścić ogłoszenie, a następnie usunąć to nie korzystaj z forum.

# Administracja forum zastrzega sobie prawo do usunięcia konta bez uprzedzenia w przypadku notorycznego łamania regulaminu lub przedstawienia fałszywych danych.

# Administratorzy i moderatorzy maja prawo do skasowania, przeniesienia, edycji tematu lub postu, który narusza regulamin i nie muszą tłumaczyć się nikomu ze swoich poczynań.

# Regulamin powinien być respektowany przez każdego użytkownika forum. Użytkownicy nie przestrzegający regulaminu będą karani poprzez upomnienie, ostrzeżenie oraz zablokowanie dostępu do forum na okres kilku dni.

# Administrator i Moderator są autorytetami na forum i nie należy podważać ich decyzji ani prowadzić bezsensownej wymiany zdań próbując dojść swojej racji.

 

Zasady obowiązujące podczas pisania postów:

01# Odpowiadając w danym wątku nie należy odchodzić od głównego tematu (tworzenie OT - Off Topic).

02# Zanim o coś zapytasz użyj opcji szukaj być może temat został już poruszony na naszym forum.

03# Niektóre działy posiadają swój dodatkowy regulamin.

04# Staraj się dobrze tytułować tematy zakreślając w nich problem, założenie tematu w stylu "Pomocy" grozi ostrzeżeniem.

05# Na całym forum wzbronione jest reklamowanie własnych domen zarezerwowanych i testowanych.

06# Do załatwiania prywatnych spraw służy opcja PW (Prywatna Wiadomość).

07# Wywołanie i/lub podtrzymywanie kłótni jest zabronione, grozi ostrzeżeniem oraz zablokowaniem dostępu do forum przez kilka dni.

08# Nie piszemy bezsensownych i pustych postów nie wnoszących nic do dyskusji (emoty, "Hehe", "." „+1” itp).

09# Zabronione jest zbędne pisanie WIELKIMI LITERAMI lub NaPrZeMiEnNie.

10# Nie wolno używać uciążliwego formatowania tekstu (różne, duże i kolorowe czcionki).

11# Nie piszemy postów jeden pod drugim tylko edytujemy.

 

Zasady dotyczące sygnatur, podpisów:

01# Nie mogą zawierać treści obraźliwych i łamiących polskie prawo.

02# Nie powinny zawierać linków do stron erotycznych oraz łamiących polskie prawo.

03# Maksymalny rozmiar tekstu to trzy linie, linia pusta także jest linią.

04# Maksymalny rozmiar czcionki to 3.

05# Zabrania się umieszczania linków oraz podawania adresów w formie tekstu do konkurencyjnych forów, grup dyskusyjnych oraz konkurencyjnych serwisów.

06# Zabrania się umieszczania jakiejkolwiek grafiki w sygnaturze.

07# Sygnatura nie powinna stanowić reklamy zaparkowanych domen w kontekście pozycjonowania oraz zwiększenia zarobków. Zaparkowane domeny można reklamować nadając linkom nazwy domen i/lub używając informacji "Na Sprzedaż".

Przykład nadużycia "darmowe mp3" odnosząca do zaparkowanej domeny www.twojedarmowemp3.pl

 

Zasady działu "Handel i Ogłoszenia":

#Domenę można umieścić tylko w jednym dziale. Jeżeli jest to przykładowo polska domena z ruchem, należy się zdecydować na jeden dział.

#W dziale "Inne Ogłoszenia" można zamieszczać tylko ogłoszenia związane z tematyką domen.

#W tym dziale nie można podnieść/odświeżyć tematu.

#Domenę kolejny raz na sprzedaż można dać po upływie minimum 3miesięcy.

#Nie sprzedajemy domen firm - nie popieramy cybersquattingu

#Nie sprzedajemy domen, które nie zostały zarejestrowane (testy, rezerwacje).

#W dziale 'handel i ogłoszenia' można założyć tylko jeden temat na dzień.

#Gdy użytkownik prosi o oferty na PW, mieszące się w konkretnym pułapie cenowym, konkretnym rozszerzeniem itd. należy przedstawić oferty zgodne z oczekiwaniami. Inne oferty będą usuwane.

#Ten dział to nie "Wycena i Opinia" - opiniowanie domen lub postowanie niezwiązane z ofertą sprzedaży będzie karane.

W przypadku niestosowania się do tych zasad post może zostać usunięty, a autor ukarany ostrzeżeniem.

 

Regulamin działu "Wycena i Opinia":

#Nie wyceniamy tutaj domen patrząc na jej nazwę i pisząc pierwszą lepszą liczbę, która nam przyjdzie do głowy.

#Staramy się wycenić jej REALNĄ wartość - czyli tyle ile można na niej zarobić na dzień dzisiejszy.

#Prosimy o opisanie domeny do wyceny.

#W treści prosimy o podanie takich informacji jak:

Jaki domena ma ruch i skąd pochodzi, jeśli jest z wyszukiwarek to:

* z jakich wyszukiwarek

* na jakie frazy była pozycjonowana i jakie ma pozycje

* ilość backlinków

* jej aktualny PageRank

* ranking Alexa

Jeśli ruch jest type-in to warto go opisać:

* ile go jest

* jaka jest ewentualna grupa docelowa

* z jakiego kraju/kontynentu pochodzi

* ewentualnie jakie jest overture z rozszerzeniem (można sprawdzić na nichebotclassic.com) i ile obecnie zarabia z parkingu

Aby zdobyć większość tych informacji wystarczy wkleić wynik z urltrends.com

#Do wyceny można zgłosić tylko swoje domeny.

#Nie wyceniamy domen firm - nie popieramy cybersquattingu

#Nie wyceniamy domen, które nie zostały zarejestrowane oraz domen, które są testowane (DNT).

#W dziale 'wycena i opinia' można założyć tylko jeden temat na dzień.

#Temat można podnieść/odświeżyć tylko raz.

#Domenę kolejny raz do wyceny można dać po upływie minimum 3 miesięcy.

#W przypadku niestosowania się do tych zasad post może zostać usunięty, a autor ukarany ostrzeżeniem.

 

Zabronione jest wykorzystywanie w celu rozpowszechniania jakichkolwiek wypowiedzi, poradników i artykułów zamieszczonych na forum bez zgody autora.

email: administracja (znak specjalny małpa) di.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

wygląda nieźle. I czat działa :D

Jak znajdę coś co nie binga to dopiszę do wąŧku. Dzięki za odpalenie forum z powrotem, bo to było cięzkie 18h w moim życiu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglibyscie dodac odnosnik do "Oznacz wszystko jako przeczytane" w "Wyswietl nowa zawartosc".

 

Czat dla zwyklych uzytkownikow chyba nie dziala, przynajmniej mi nie dziala - brak uprawnien.

 

Czcionka w cytatach tez moglaby miec inny kolor niz jasno szary :)

Edited by pokoleniex

Share this post


Link to post
Share on other sites

wygląda nieźle. I czat działa :D

Jak znajdę coś co nie binga to dopiszę do wąŧku. Dzięki za odpalenie forum z powrotem, bo to było cięzkie 18h w moim życiu :D

 

Tak dziko trochę :P Trzeba się przyzwyczaić, jak do wszystkiego w życiu.

 

Również cierpiałem katusze przez ten cały czas poza forum ;)

 

PS. U mnie przy próbie wejścia na chat pojawia się komunikat:

 

Nie posiadasz uprawnień pozwalających na korzystanie z czatu.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wszyscy muszą wprowadzać nowe wersje serwisów ostatni? :P Przestaję nadążać z przyzwyczajaniem się...

 

Pytanie techniczne: w nowym forum ciężko mi się zorientować, w których wątkach zostały dodane nowe posty, a w których nie - jak to jest rozróżniane obecnie? Pamiętam, że przed zmianą było to czytelne i wiedziałem, gdzie są nowe wpisy do przeczytania.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wszyscy muszą wprowadzać nowe wersje serwisów ostatni? :P Przestaję nadążać z przyzwyczajaniem się...

 

Pytanie techniczne: w nowym forum ciężko mi się zorientować, w których wątkach zostały dodane nowe posty, a w których nie - jak to jest rozróżniane obecnie? Pamiętam, że przed zmianą było to czytelne i wiedziałem, gdzie są nowe wpisy do przeczytania.

 

DD

 

Po prawej stronie u góry masz "Wyświetl nową zawartość" po kliknięciu tego przenosi Cię na stronę gdzie masz z lewej strony na belce różne opcje sortowania - m.in. nieczytana zawartość, nowe posty od ostatniej wizyty, ostatnich 24 godzin itp. Z tego co widzę to te jeszcze nieprzeczytane mają przy nazwie tematu "ciemny dymek", a przeczytane jaśniejszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie, ale mogliście uprzedzić.

Dokładnie.

Musiałem się poddać terapii odwykowej... to było straszne :P

Tak jak wyżej Daniel napisał... czy wszyscy musicie wprowadzać jednocześnie zmiany? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

odnośnie regulaminu - w części dotyczącej sygnatur pojawia się zapis:

 

04# Maksymalny rozmiar czcionki to 3.

 

aktualnie do wyboru: 8, 10, 12, 14 ... ;)

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że coś się też wysypało i szybciej niż zwykle temat, który ostatnio założyłem w dziale "Wycena i Opinia" przestał być "anonimowy".

Chyba, że to tylko u mnie widzę, że ja jestem jego autorem :unsure:

 

PS. Czemu nie można lajkować własnych postów?? :P hehe

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po prawej stronie u góry masz "Wyświetl nową zawartość" po kliknięciu tego przenosi Cię na stronę gdzie masz z lewej strony na belce różne opcje sortowania - m.in. nieczytana zawartość, nowe posty od ostatniej wizyty, ostatnich 24 godzin itp. Z tego co widzę to te jeszcze nieprzeczytane mają przy nazwie tematu "ciemny dymek", a przeczytane jaśniejszy.

Dzięki. Faktycznie, chociaż ja chyba wolałbym tak jak poprzednio, czyli dodatkowo przeczytane wątki bez pogrubienia tytułu (tak chyba było wcześniej?).

 

Chyba nie działa edycja stopki - nie można dodawać linków? Chyba, że robię coś źle.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że coś się też wysypało i szybciej niż zwykle temat, który ostatnio założyłem w dziale "Wycena i Opinia" przestał być "anonimowy".

Chyba, że to tylko u mnie widzę, że ja jestem jego autorem :unsure:

 

PS. Czemu nie można lajkować własnych postów?? :P hehe

 

I tak nie działa -chciałem Ci pochwalić post i:

 

 

Wystąpił błąd

 

 

Wykorzystałeś już dzienny limit pozytywnych głosów reputacji.

 

Po kliknięciu w Lubię to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Małe" forum się zrobiło. (czcionki i w ogóle)

Chyba nie zlicza wejść w dziale "Handel i ogłoszenia--> Domeny Polskie"

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Małe" forum się zrobiło. (czcionki i w ogóle)

Chyba nie zlicza wejść w dziale "Handel i ogłoszenia--> Domeny Polskie"

 

Z tego co widzę to nigdzie nie zlicza wejść.

 

Edit: W sumie w tym wątku zlicza. Dziwne :P

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co Wy na to aby zrobić te kolory trochę ciemniejsze? Nie wiem czy to wina mojego monitora, ale strasznie się to wszystko zlewa i mam prawie cały ekran biały :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy pod linkiem "Aktualizacje statusu" z prawej strony forum jest jakas prywatna korespondencja ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×