Jump to content
apze

Zapraszamy na nowe forum

Recommended Posts

A co Wy na to aby zrobić te kolory trochę ciemniejsze? Nie wiem czy to wina mojego monitora, ale strasznie się to wszystko zlewa i mam prawie cały ekran biały :(

Kolorystyka jest bardzo męcząca. Wolałbym coś bardziej wyrazistego. Ciężko czyta się posty, a cytaty są prawie niewiadoczne.

To na pewno nie, nie zmieniliśmy skórki tylko cały kod.

 

Przydałaby się nowa skórka (bez ciemnych przycisków), bo obecna jest zbyt kontrastowa.Zgadzam się z powyższym, że obecnie ciężko jest przeglądać forum.

 

Oprócz powyższego, zmiany na plus :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na marginesie dodam (żeby nikt nie widział i nie czytał), że dobrze, że nie informowaliście o zmianach, bo z 70% jak nie więcej by się buntowało ;)

(powyższy cytat .. pokolorowałem na czarno ;) )

... raczej niepoinformowanie o wyłączeniu forum...wywołało tylko niepotrzebną lekką konsternację.

 

Ogólnie graficznie .. nie podobają mi się.. małe czcionki, blade cytaty itp. Forum przez to jest mało czytelne i zniechęca mnie do przeglądania i czytania (i nie jest to efekt "przyzwyczajania się do nowego".)

Skórka (klasyka) są setki podobnych w sieci for z takim układem kolorystycznym (czy jak to zwał) ... i muszę przyznać że, jak je widzę to mnie mdli.

(brak możliwości podbicia swojego tematu w dziale "handel ogłoszenia" to jakaś porażka.. hmm odbieram to za bliżej nieokreśloną karę ;) )

 

Ale to tylko moje zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pierwszy rzut oka nie podobają mi się zbyt duże przyciski, logo tez jest zbyt male. Mimo wszystko - zmiana na plus. W końcu trzeba było się zdecydować na nowszy, bezpieczniejszy skrypt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę zmienić wizualnie sygnaturki, nie działają BBcode.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze odnośnie wersji mobilnej:

- linkowanie domyślnie powinno być ustawione na otwieranie w nowej karcie (bardzo tego brakuje)

- pojawia się jakiś problem przy cofaniu przyciskami przeglądarki/telefonu - wiszą poprzednie komunikaty o wczytywaniu:

http://db.tt/iMdjdE97

- i przydałaby się opcja 'up' u dołu każdej strony

 

model tel i wersję andka podałam w poprzednim poscie ;-)

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie podbijania: Ta funkcja była nadużywana i co dzień pojawiały się te same tematy na górze list. Jeżeli ktoś jest poważnie zainteresowany ofertą to może kliknąć w link oferty i dodać do obserwowanych w premium.pl aftermarket.pl allegro.pl czy gdzie tam została ona wystawiona natychmiast po publikacji ogłoszenia na di.pl.

W dziale aukcje di.pl można postować składając oferty.

 

 

Czcionki i cytaty postaramy się zmienić (kolory, rozmiary).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę podawajcie komunikaty błedów.

Tak jak napisał pshemec, nie ma zadnego komunikatu - poprostu w miejscu gdzie powinnien być button "dodaj nowy temat", jest informacja "nie możesz napisać tematu". (dział wyceny)

Edited by gibu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi też było bardzo ciężko ;) . Tak w ogóle to mi się nowa wersja forum nie podoba (ale ja nigdy nie lubiłem zmian), będę musiał się przyzwyczaić i nauczyć pewnych rzeczy, nie mam wyboru...

 

Sebastian

alpine5

 

Podpisuję się pod postem Sebastiana, tylko że ze mną również jest taki problem że nienawidzę zmian ;)

Nowa kolorystyka jest strasznie męcząca dla moich oczu, może da radę wprowadzić 2 wersje kolorystyczne, np. drugą - zieloną?

Proponuję również aby tła naprzemiennych postów miały różne barwy. Nicki mógłby być większe i bardziej wyróżniające się, również cytowany tekst jest zbyt mało odróżniający się, w przeciwieństwie do informacji o edycji posta.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, jak ktoś ma matrycę błyszczącą w tablecie/laptopie i siedzi na powietrzu, np. na tarasie, to czcionek z cytatów w ogóle nie widać. Coś mi się wydaje, że właściciele forum sami będą myśleć o powrocie do starej wersji ..jak ruch na forum zacznie spadać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie marudzić :P

 

Dla mnie pewnym poziomem abstrakcji jest umiejscowienie nazwy użytkownika, bo najpierw widzę pogrubioną czcionką, że ktoś jest "użytkownik", później nad awatarem czytam, że "uzależniony" albo "maniak", a dopiero na sam koniec na doklejonej listwie znajduję kto zacz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ten komunikat o edycji postu przez użytkownika jest jak dla mnie za bardzo wyrózniony.

2. Cytowanie jest za mdłe

3. Ikonka do góry ( pod zdjęciem uzytkownika ) - niepotrzebna wg mnie

4. Przy edycji sygnatury

- nie środnkuje tekstu

- nie dodaje odnośników

- nie powiększa czcionki

- nie bolduje

- dalej nie sprawdzałem ....

Edited by pshemec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem zobaczyć kto jest na czacie (5 osób ), a tu:

 

Limit użytkowników na czacie został osiągnięty. Nie będziesz w stanie wejść, dopóki nikt z niego nie wyjdzie.

 

Trochę mały limit ustawiliście. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpisuję się pod postem Sebastiana, tylko że ze mną również jest taki problem że nienawidzę zmian ;)

A ja uwielbiam zmiany, ale tylko na lepsze ;)

Wierzę, że ta zmiana będzie na lepsze, bo na razie nie jest. Nie ogarnąłem na razie wszystkiego i pewnie w najbliższym czasie nie ogarnę, ale pierwsze wrażenie jest raczej średnio pozytywne. Niby jest ładnie, ale jakoś tak... obco i sterylnie. Przedtem było tu po prostu swojsko, a teraz czuję się tak, jakbym trafił na jakieś inne (obce) forum. I jak pisali poprzednicy: przeglądanie forum męczy wzrok, wszystko jest teraz takie jakieś wyblakłe i mało wyraziste. Cóż, trzeba się będzie do tego i owego przyzwyczaić...

Liczę na dalszą ewolucję forum w satysfakcjonującym wszystkich kierunku, co pewnie nie jest tak całkiem niemożliwe ;)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem zobaczyć kto jest na czacie (5 osób ), a tu:

 

Limit użytkowników na czacie został osiągnięty. Nie będziesz w stanie wejść, dopóki nikt z niego nie wyjdzie.

 

Trochę mały limit ustawiliście. :P

 

"Zgromadzenie organizowane na otwartej przestrzeni, dostępnej dla większej niż 5 liczby osób, wymaga uprzedniego zawiadomienia organu gminy najwcześniej na 30 dni, a najpóźniej na 3 dni przed planowanym zgromadzeniem."

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Zgromadzenie organizowane na otwartej przestrzeni, dostępnej dla większej niż 5 liczby osób, wymaga uprzedniego zawiadomienia organu gminy najwcześniej na 30 dni, a najpóźniej na 3 dni przed planowanym zgromadzeniem."

 

:D

 

No faktycznie zapomniałem jeszcze zawiadomić:

- Straż Pożarną (bo ktoś może zapalić papierosa podczas pisania na czacie),

- Insytut Roślin i Przetworów Zielarskich (jakby ktoś chciał zapalić coś innego),

- Generalnego Konserwatora Zabytków (gdyby ktoś chciał omawiać jakieś tematy z poprzednich lat z forum),

- Narodowy Fundusz Zdrowia (bo może szkodliwy wpływ tego jasnego tła forum na wzrok może być refundowany),

- Biuro Ochrony Rządu (na wypadek gdyby na czacie były poruszane tematy polityczne, a na pewno byłyby).

 

PS - dzięki uśmiałem się. :) A całkiem serio to limit można by podnieść, bo obecnie cały czas jest 5 osób.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już wspomniałem, sprawdzimy forum w praktyce i poszukamy lepszych palet, jednak nie będą to radyklane zmiany.

 

Czat został zakupiony dla 20 osób, i tak to widzimy w panelu admina. Nadal szukamy przyczyny.

 

Problem sygnatur jest nam doskonale znany, proszę o cierpliwość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brak reklam (narazie?) oraz zwalniającego działanie widgeta AM to duży plus.

 

Jeszcze jakbyście wyzerowali ostrzeżenia z tej okazji to byłoby cacy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

po edycji sygnatury nie mogę zapisać w niej linku. Przy edycji niby jest, jednak po kliknięciu zapisz znika

 

Przy "tworzeniu" sygnaturki z linkiem.. klikam w "Zmień tryb edycji" i udaje się ;)

(może to ci pomoże?)

 

 

klikk.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak ogólnie to bardzo mi się podoba :) chociaż dla niektórych tak duża zmiana "z zaskoczenia" może być ciężka do przełknięcia bo oprócz tej samej bazy postów/użytkowników poprzedni i aktualny skrypt mają ze sobą niewiele wspólnego... na pewno jest to krok w dobrym kierunku i liczę że pociągnie on za sobą inne zmiany - na pewno z marszu przydała by się alternatywa dla cenydomen.pl bo tamten serwis już nie domaga...

 

Z zastrzeżeń (oprócz wyżej wymienionych np. zlewającej się w szarość kolorystyki) polecałbym do IPB mod mapy gdzie użytkownik może przypiąć pinezkę ze swoją lokalizacją (Ułatwi to spędzanie ludzi na spotkania) i wyłączenie czatu (IMHO nie sprawdza się na forach specjalistycznych, dodatkowo rozwadnia dyskusję na niezależne kanały). Boli też brak podświetlania błędów ortograficznych przy pisaniu/edycji posta ale tego się już nie przeskoczy...

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku braku wyników poprzez opcję szukaj informacja o tym nie ma kodowania polskich znaków

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy "tworzeniu" sygnaturki z linkiem.. klikam w "Zmień tryb edycji" i udaje się ;)

(może to ci pomoże?)

Dzięki wielkie. Pomogło.

 

Jednak tak czy tak to błąd forum - prawdopodobnie nadpisywania bazy pola sygnatury

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro odpowiem wszystkim, którzy nie dostali swojej odpowiedzi. Postaram się.

 

Generalnie cieszę się, że większości przypadły zmiany do gustu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×