Jump to content
apze

Zapraszamy na nowe forum

Recommended Posts

Witam,

będę pisać na wyrywki.

Czat dla zwyklych uzytkownikow chyba nie dziala, przynajmniej mi nie dziala - brak uprawnien.

Powinno być OK.

Godzina nie bangla :) 2 godziny różnicy u mnie (forum 10, real 12)

Ustawisz tak i będzie OK:

2012-05-29 15-25-58.png

 

Wykorzystałeś już dzienny limit pozytywnych głosów reputacji.

Limity zmienione.

Z tego co widzę to nigdzie nie zlicza wejść.

 

Edit: W sumie w tym wątku zlicza. Dziwne :P

Zlicza zlicza, ale z 'opóźnieniem'. To celowe działanie, nie ma się co martwić.

 

 

Czy pod linkiem "Aktualizacje statusu" z prawej strony forum jest jakas prywatna korespondencja ? ;)

Dokładnie.

 

@apze: Poznikały magiczne avatary IPB :(

Musicie je sobie ponownie dograć, dość dawno (w wersjach) zostało to usunięte. Poprzednie systemowe awatary znajdują się w załączniku. Pobrać, rozpakować i wysłać swój.

Do szczęścia brakuje jeszcze linków dofollow :)

W ktorym dokładnie miejscu? Wszelakie 'obce' linki mają takie coś dodawane z automatu.

 

Dorzućcie datę rejestracji użytkownika w tym okienku z ilością postów, płcią i lokalizacją. Myślę, że to przydatna informacja ;)

Jak tylko administracja się zgodzi to wrzucę.

awki.zip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpalenie forum z powrotem, bo to było cięzkie 18h w moim życiu :D

Mi też było bardzo ciężko ;) . Tak w ogóle to mi się nowa wersja forum nie podoba (ale ja nigdy nie lubiłem zmian), będę musiał się przyzwyczaić i nauczyć pewnych rzeczy, nie mam wyboru...

 

Sebastian

alpine5

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Linki dofollow najlepiej w stopce.

 

dodatkowo :

nie można podbijać swoich tematów - przypomnienie o kończących się aukcjach ... ( akurat mam takie :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolorystyka jest bardzo męcząca. Wolałbym coś bardziej wyrazistego. Ciężko czyta się posty, a cytaty są prawie niewiadoczne.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolorystyka jest bardzo męcząca. Wolałbym coś bardziej wyrazistego. Ciężko czyta się posty, a cytaty są prawie niewiadoczne.

 

Zgadzam się z przedmówcą.

 

Da się już "lajkować" posty :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za jasno, wcześniej było bardziej przejrzyście... Może dać po prostu tą skórkę jako domyślną, a starą do zmiany w panelu? Każdy by sobie wybrał to co mu odpowiada ;) Brak oznaczonych nowych postów w tematach powoduje, że szkoda czasu na przeglądanie :/

Edited by CzarnyElo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo poważny błąd w Dziale Wycen, czy też ogólnie w "Tworzeniu nowych postów"..

 

Podczas dodawania domen do wyceny uzupełniam wszystkie pola itd., ale po kliknięciu Podgląd - kasują się wprowadzone przed chwilą ustawienia: 1. Ukryć nick 2. Ukryć dane dla wyszukiwarek 3. Skasował mi się opis tematu

 

Została tylko lista domen oraz "tekst Postu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę dodać nic do wyceny ( ostatnio dawałem temat prawie 2 tygodnie temu )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo poważny błąd w Dziale Wycen, czy też ogólnie w "Tworzeniu nowych postów"..

Sprawdzisz? Powinno być OK.

Nie mogę dodać nic do wyceny ( ostatnio dawałem temat prawie 2 tygodnie temu )

 

Nie mogę dodać nic do wyceny ( ostatnio dawałem temat prawie 2 tygodnie temu )

Jaki masz dokładnie błąd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilką sytuacja zmusiła mnie do przejrzenia di na mobile'u. OMG - jest pięknie!

Jaka ulga dla oka - wszystko czytelne i widoczne na pierwszy rzut :)

 

jedyna uwaga - przyciski nawigacyjne do przechodzenia do kolejnych stron (tak tematów, jak 'forów') są źle przycięte (screen: https://www.dropbox.com/s/jin0tp18ktg4a73/screenshot_2012-05-29_1621.png - Android: 2.3.4 Xperia Neo V, o ile ma to znaczenie ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sprawdzisz? Powinno być OK.

 

 

Nie sprawdzę, bo już dodałem temat, a próbę edycji blokuje komunikat "Edycja tematu wyłączona".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie daty rejestracji przy nicku to dobry pomysł. Możesz DawPi umieścić ją tam proszę.

 

Natomiast zmieni się sposób korzystania z działu handel. Powołaliśmy specjalny dział aukcje, gdzie można podbijać. Pozostałe fora w dziale Handel posłużą tablica ogłoszeń, bez edycji i podbijania.

 

Więcej informacji podam po pełnej aktualizacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie do administracji - czy będzie możliwość przełączania pomiędzy starą skórką a nową?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie do administracji - czy będzie możliwość przełączania pomiędzy starą skórką a nową?

 

To na pewno nie, nie zmieniliśmy skórki tylko cały kod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba bedzie mozna sie przyzwyczaic :P

nie podoba mi sie tak jak poprzednikom blada czcionka cytatow

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie podoba mi sie tak jak poprzednikom blada czcionka cytatow

+ to samo z sygnaturami.

Ogólnie zmiana na 5 :)

Edited by GreenDerX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla tych, którym też nie odpowiadają zbyt małokontrastowe czcionki:

 

Link do wtyczki do firefoxa umożliwiającej zmianę styli CSS na stronach: Stylish

 

W opcjach wtyczki należy utworzyć nowy styl i umieścić w nim kod:

 

@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);
@-moz-document domain("di.pl") {
body
{
 color: #333 !important;
}
#secondary_navigation a,
.desc.lighter,
.desc.lighter.blend_links a,
.post_date,
.signature,
div.blockquote,
.post_date,
.pagination a,
.pagination .page a,
.pagination .back a,
.pagination .forward a
{
 color: #666 !important;
}
}

 

Powyższy kod przyciemnia "o jeden ton" główną czcionkę (np. treść postów) di.pl oraz lekko przyciemnia większość bladych czcionek (np. cytaty, sygnaturki, linki w menu, daty itp) w nowej skórce forum. Gdyby dla kogoś było ciągle za blado może zamiast #666 wpisać #555.

 

edit: Wtyczka jest dostępna także dla innych przeglądarek. Po instalacji wtyczki można automagicznie dodać powyższy kod poprzez instalację stylu: http://userstyles.org/styles/66413/di-pl-poprawki-kontrastu

 

:)

Edited by deha
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"W dziale 'handel i ogłoszenia' można założyć tylko jeden temat na dzień."

Wcześniej można było umieścić raz na dzień ogłoszenie o sprzedaży w dziale "Domeny polskie" oraz tego samego dnia (nawet po chwili) w dziale "Domeny zagraniczne".

 

Dziś dałem ogłoszenie w dziale "Domeny polskie" i chcąc po pewnym czasie opublikować temat w dziale "Domeny zagraniczne" mam komunikat, że nie mogę tego zrobić :(

 

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre posunięcie z tą zmianą kodu. Stary, poczciwy PHPBB trzeba pożegnać, choć się człowiek mocno przyzwyczaił. Ale wiadomo łatwiejsza integracja w szerokim rozumieniu m.in. "socjalne media", łatwiejsze edytowanie (póki co tylko linków w stopce nie mogę zamieszczać), a wizualnie też czcionki są z efektem wgłębienia jak się należy zgodnie z obecną modą, i z czasem się przyzwyczaimy, również do tych w cytowanych fragmentach. Trzeba iść z duchem czasu, a nowości przyczynią się do jeszcze większej popularyzacji tematyki domen. Kilka poprawek i dociągnięć, i będzie super.

 

Tak na marginesie dodam (żeby nikt nie widział i nie czytał), że dobrze, że nie informowaliście o zmianach, bo z 70% jak nie więcej by się buntowało ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo pozytywna zmiana, wreszcie będzie więcej interakcji między użytkownikami dzięki nowym narzędziom. Well done!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na pewno nie, nie zmieniliśmy skórki tylko cały kod.

A co ma kod do skórki i css w IPB? Naprawdę nie widzicie, że obecnie jest za mały kontrast na forum ogólnie lub choćby między postami użytkowników? Jedyne co jest dobrze skontrastowane to buttony typu "Odpowiedz". Niestety z doświadczenia wiem, że odcieniami szarości ciężko jest skontrastować, natomiast przy kolorach jest to łatwiejsze. Może chociaż belkę z nickiem i "Napisano ..." wyróżnić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×