Jump to content
prezes

Zaginięcie domeny w Dropped

Recommended Posts

Ostatnimi czasy poruszano temat różnych problemów aftermarket, nota bene krytykowałem tych, którzy przesadnie histeryzowali.

 

Robiłem właśnie standardowy "controlling" moich domen u rejestratorów i w panelu AM brakuje mi na liście jednej domeny (.net, IDN).

Wg. whois domena w kwestii rejestratora, statusu i abonenta funkcjonuje jak powinna

 

Registrar: KEY-SYSTEMS GMBH

Whois Server: whois.rrpproxy.net

Referral URL: htt p://www .key-systems.net

Status: OK

...

RSP: Michau Enterprises Limited

URL: http://www .dropped.pl

 

Chciałbym spytać, ilu z was spotkało się z taką sytuacją? Wkrótce napiszę do supportu, ale wciąż przeglądam listę i przecieram oczy ze zdumienia, bo nie mogę uwierzyć, że się nie pomyliłem i domeny nie ma u właściwego rejestratora.

Edited by prezes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś wpisany jako abonent tej domeny we whois to jak napiszesz do bok to powinni ją podpiąć z powrotem do konta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso, czyżbyś tym samym sugerował, że jeśli nie jestem wpisany, jako abonent, to spróbują mi jej nie oddać? Przypominam, że wiele osób w AM ma domeny, których dane abonentów nie są zbieżne z danymi użytkownika panelu, bo sam AM jak najbardziej to umożliwia [ustawienia domen->Lista profili (kontaktów)].

W moim przypadku jestem jej abonentem. Napisałem do supportu z nadzieją, że to jednorazowa wpadka. Nie będę już czekał do końca okresu domeny by z ciekawości sprawdzić, czy maile powiadamiające o bliskim okresie wygaśnięcia przychodziłyby, czy raczej nie (skoro domeny nie ma w panelu) i wtedy domena u osoby niezbyt ogarniętej mogłaby po cichu przepaść.

Edited by prezes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa była szybciutko rozwiazana, domena nie była widoczna na liście, ale dopisana do konta użytkownika, powiadomienia itp.

Problem naprawiony na przyszłość - nietypowy idn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pine chciałbym zwrócić uwagę, że po naszych dwóch dzisiejszych rozmowach dwukrotnie przywrócono domenę do panelu (po pierwszym przywróceniu znów się zmyła), ale w chwili obecnej po raz trzeci nie mam jej w panelu od popołudnia i liczba wszystkich zliczonych domen znów się zmniejszyła. Mam nadzieję, że o tym wiecie i że trwają jakieś prace w związku z tym błedem.

Jak rozumiem w/w sytuacja związana jest z wdrożeniem przez dropped nowego panelu, bo od tamtego czasu nie miałem domeny. Jak wynika z powyższego lepiej przechowywać wszelką korespondencję ws. przedłużeń, transferów oraz prowadzić samodzielną dokumentację domen wraz z okresowym jej kontrolowaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak,

 

Support zwrócił informację do działu technicznego o dalszym problemie z tym dziwnym idn. Problem został już rozwiązany, jutro otrzyma Pan odpowiedź - ostatecznie zweryfikujemy poprawność po odświeżeniu cache.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, domenka wróciła i zdaje się, że zamierza zostać w mojej stajni na stałe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×