Jump to content
yogomir

Sprzedane domeny zabezpieczające saldo debetowe.

Recommended Posts

Witam!

 

Dawno się nie udzielałem na forum, w sumie już z pół roku nie logowałem - jednym słowem odpuściłem trochę temat domen.

 

Niestety wracam powoli ponieważ spotkała mnie dość przykra sytuacja. Serwis AfterMarket.pl - sprzedał 2 moje domeny, szczegóły opiszę wkrótce (jako nauczkę dla potomnych jak również abyście mogli sami wyrobić sobie opinię na temat tej sytuacji).

 

Dziś napiszę w skrócie, iż nastąpiła zmiana wyceny moich domen w momencie kiedy byłem totalnie spłukany, i nie mogłem sobie pozwolić na uregulowanie różnicy powstałej na skutek zmiany wyceny moich domen. Otrzymywałem maile z informacją iż należy uregulować zaległość w terminie 10 dni, w między czasie po 7 dniach od upływu terminu wysłałem ticketa 11 maja z prośba o przedłużenie termnu spłaty, otrzymałem odpowiedź zwrotną iż mam czekać na odpowiedź z działu technicznego. No i czekałem do wczoraj, wczoraj 30 maja trzymałem wiadomość iż sprzedałem właśnie dwie domeny. Były to domeny które zabezpieczały moje saldo debetowe. A dziś 1 czerwca otrzymałem odpowiedź na mojego ticketa z 11 maja iż przedłużenie terminu nie jest możliwe.

 

Rozumiem, że nie uregulowałem należności w terminie, jednak czuję się trochę poszkodowany ponieważ:

- nie otrzymałem odpowiedzi na wiadomość z prośbą o przedłużenie terminu (jedynie informację iż mam czekać)

- nie dostałem informacji iż domeny trafiły na aukcje

- moja zaległość wynosiła poniżej 200 pln wartość sprzedanych domen prawie 1000 pln - dlaczego zostały sprzedane dwie a nie jedna

- 29 maja uregulowałem debet do kwtoy zabezpieczonej wartością domen

 

Proszę o informację (może być na priv jeśli ktoś woli tu nie pisać) czy komuś również AfterMarket sprzedało domeny.

 

Postaram się w najbliższym czasie opisać obficie całą historię wraz z zrzutami korespondencji - ponieważ chcę abyście ocenili sytuacje. Ja jestem niezadowolony ale wiem, że zawiniłem, czy jednak nie poniosłem zbyt surowych konsekwencji? Przecież starałem się utrzymać kontakt z serwisem i spłaciłem zaległość. Zaznaczam iż nie wiedziałem, że domeny zostały już wystawione na sprzedaż.

 

Dajcie znać co o tym myślicie,

 

Pozdrawiam,

Marcin

Edited by yogomir

Share this post


Link to post
Share on other sites

m.in. w tym wątku było już trochę na ten temat: di.pl/topic/13766-aftermarketpl-uwagi-i-sugestie/page__st__1660__p__502681#entry502681

 

( piszę z tel, ale mam nadzieję, że link będzie klikalny).

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki! Widzę, że nie tylko ja zostałem w taki sposób potraktowany... Muszę poczytać bardziej forum pozbierać informacji i podejmę decyzję co dalej.

 

Nie wiem czemu ale skojarzyło mi się to z sytuacją jak moja znajoma wykłócała się z serwisem pobieraczek.pl :)

 

Nie mniej uważam, że wszyscy użytkownicy AfterMarket.pl akceptują taki regulamin i ja również i zapisy w tym regulaminie są niebezpieczne dla użytkowników co widać na moim przypadku i innych osób również.

 

Byłem winien 190 pln, (zadłużenie postało poprzez zmianę wyceny domen przez serwis) sprzedano moje dwie fajne i ważne dla mnie domeny za 5 krotność mojego zobowiązania - dlaczego?

Kupiłem te domeny za jeszcze większą kwotę, miałem związane z nimi plany, pod jedną już zaczynałem stawiać serwis. Czy to nie jest tak, że straciłem dużo dużo więcej przez takie zapisy w regulaminie?

 

Jednak uważam, że jako użytkownicy i serwis AfterMarket.pl nie powinniśmy balansować na cienkiej granic gry fer wobec siebie. Powinny być jasne i w pełni przejrzyste dla wszystkich zasady. W tej chwili zasady w dużej mierze służą bardziej naszemu rejestratorowi. Sam fakt, że nie mam możliwości z nikim porozmawiać o zaistniałej sytuacji o czymś świadczy - pozostały tickety.

 

Pozdrawiam, tych którzy liczyli tak jak ja na uprzejmość AfterMarket.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki! Widzę, że nie tylko ja zostałem w taki sposób potraktowany... Muszę poczytać bardziej forum pozbierać informacji i podejmę decyzję co dalej.

Wydaje mi się, że za późno już na jakiekolwiek decyzje ;)

Nie wiem czemu ale skojarzyło mi się to z sytuacją jak moja znajoma wykłócała się z serwisem pobieraczek.pl :)

Chyba trochę przesadziłeś ;)

Nie mniej uważam, że wszyscy użytkownicy AfterMarket.pl akceptują taki regulamin i ja również i zapisy w tym regulaminie są niebezpieczne dla użytkowników co widać na moim przypadku i innych osób również.

Niebezpieczne jest również wystawianie wartościowych domen od 1zł, ale czy to oznacza, że Serwis działa na naszą szkodę?

Byłem winien 190 pln, (zadłużenie postało poprzez zmianę wyceny domen przez serwis) sprzedano moje dwie fajne i ważne dla mnie domeny za 5 krotność mojego zobowiązania - dlaczego?

Kupiłem te domeny za jeszcze większą kwotę, miałem związane z nimi plany, pod jedną już zaczynałem stawiać serwis. Czy to nie jest tak, że straciłem dużo dużo więcej przez takie zapisy w regulaminie?

Nie ma takiej opcji. Zadłużenie musiało powstać z innego powodu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma takiej opcji. Zadłużenie musiało powstać z innego powodu ;)

 

W historii operacji od 1 maja do 29 maja nie dokonałem żadnych operacji na koncie, nie kupowałem, nie przedłużałem, nie przechwytywałem domen. Historia operacji finansowych obejmuje codzienne opłaty za debet.

 

Przekroczenie debetu o 125% powstało w skutek zmiany wyceny. Żadne inne obciążenia nie powstały na moim koncie. Jeśli chcesz podeśle screena:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto się zadłuża, musi się liczyć z tym, że zostanie spłukany i wywalony na bruk. Life is brutal and full of zasadzkas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

yogomir - jeśli przekroczysz dopuszczalne saldo o ponad 25% to dropped.pl ma prawo sprzedać zająć wszystkie Twoje zastawione domeny, a nie tylko do wysokości tej różnicy wynoszącej 25% i nawet nie do wysokości salda tylko po prostu wszystkie - tak jest zapisane w ich regulaminie.

 

Właściciel serwisu ma prawo do zajęcia domen stanowiących zabezpieczenie salda debetowego i rozpoczęcia egzekucji należności

 

Zajęcia domen = zajęcia wszystkich domen. I to pewnie zrobili. Tak jest przynajmniej napisane w regulaminie, że można tak to zinterpretować.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Przekroczenie debetu o 125% powstało w skutek zmiany wyceny. Żadne inne obciążenia nie powstały na moim koncie. Jeśli chcesz podeśle screena:)

A to już insza inszość - z tym się zgodzę ;) Wcześniej napisałeś, że z tego powodu powstało zadłużenie, a ja się trochę czepiłem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto się zadłuża, musi się liczyć z tym, że zostanie spłukany i wywalony na bruk. Life is brutal and full of zasadzkas...

 

Masz racje:) jednak nie spodziewałem się, że od zmiany wyceny potoczy się to tak szybko i w tak cichej atmosferze:) Pisałem do AM w tej sprawie 11 maja i cisza była do dziś (1 czerwca). A odpowiedź o przyjęciu sprawy dostałem natychmiast i zostałem poproszony o czekanie na odpowiedź z działu technicznego. A normalnie przecież odpowiadają dużo szybciej. Mam prawo podejrzewać, że czekali tak długo z odpowiedzią aż domeny zostaną sprzedane. Bo jaka może być przyczyna braku odpowiedzi na pytanie czy termin płatności może zostać przedłużony. Odpowiedź iż termin nie może być przedłużony dostałem dziś..

 

Zaznaczam, że nie chciałem się uchylić od płatności byłem zainteresowany problem i gdyby termin płatności nie mógł być przedłużony to bym to zapłacił. I to mnie boli, że takim sposobem straciłem domeny... Nie spotkałem się z czymś takim nigdy do tej pory. Sam prowadzę działalność i często się zdarza, że ktoś mi zalega z płatnościami. Ale nie wyłączam temu komuś wszystkich usług z tego powodu bo wiem, że do mnie nie wróci. Zawsze staram się dogadać. AM tak nie działa i niestety ale to nie buduje pozytywnych relacji z klientami.

 

yogomir - jeśli przekroczysz saldo o ponad 25% to dropped.pl ma prawo sprzedać wszystkie Twoje zastawione domeny, a nie tylko do wysokości tej różnicy wynoszącej 25%, tak jest zapisane w ich regulaminie.

 

I to pewnie zrobili.

 

Dokładnie tak zrobili! Uważam, że ten zapis jest szkodliwy dla użytkowników serwisu.

 

Mój błąd że się na to zgodziłem ale jeszcze większy błąd że taki regulamin jest, bo on jeszcze bardziej szkodzi serwisowi w ujęciu długoterminowym. Jeśli przyjąć, że klient który czuje się poszkodowany to jest dla właścicieli AM strata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

yogomir - jeśli przekroczysz dopuszczalne saldo o ponad 25% to dropped.pl ma prawo sprzedać wszystkie Twoje zastawione domeny, a nie tylko do wysokości tej różnicy wynoszącej 25% i nawet nie do wysokości salda tylko po prostu wszystkie - tak jest zapisane w ich regulaminie.

 

 

 

Zajęcia domen = zajęcia wszystkich domen. I to pewnie zrobili. Tak jest przynajmniej napisane w regulaminie, że można tak to zinterpretować.

Thomaso, ja myślałem że umiesz czytać regulaminy ale widzę że nie. Serwis ma prawo ( bo sam je sobie dał ) sprzedać domeny...aż do osiągniecia dodatniego salda...

Autora postu zapraszam na PW bo smród robi się coraz większy. A Pana Doggy coś tam proszę o niezabieranie głosu w sprawach o których nie ma zielonego pojęcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że ten zapis jest szkodliwy dla użytkowników serwisu.

Mój błąd że się na to zgodziłem [...]

 

zgodziles sie na ten regulamin i wtedy Ci pasował, a teraz nie pasuje ? Troche powagi...

Ja nie ubiegalem sie o debet wlasnie ze względu na ryzyko straty domen

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Pana Doggy coś tam proszę o niezabieranie głosu w sprawach o których nie ma zielonego pojęcia.

Można troszkę konkretniej? Chętnie się doedukuję...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomaso, ja myślałem że umiesz czytać regulaminy ale widzę że nie. Serwis ma prawo ( bo sam je sobie dał ) sprzedać domeny...aż do osiągniecia dodatniego salda...

 

Może zająć wszystkie domeny i dopiero:

 

Właściciel serwisu może dowolnie decydować o kolejności i sposobie wystawiania domen na aukcje aż do uzyskania dodatniego salda na koncie użytkownika.

 

Tyle, że jak wystawi wszystkie domeny jednego dnia to może spokojnie wszystkie sprzedać, bo dopiero potem można ocenić czy saldo jest dodatnie czy nie. Po zakończeniu aukcji znaczy.

 

Przynajmniej ja to tak rozumiem - sam widzisz, że ten regulamin jest tak napisany, że jednak zostawia jakieś pole do interpretacji skoro kilka osób w nim znajduje coś innego.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Może zająć wszystkie domeny i dopiero:

 

 

 

Tyle, że jak wystawi wszystkie domeny jednego dnia to może spokojnie wszystkie sprzedać, bo dopiero potem można ocenić czy saldo jest dodatnie czy nie. Po zakończeniu aukcji znaczy.

Sęk w tym że nie może, ani w Polsce ani na Cyprze. To że któś wymyśli sobie regulamin to wcale jeszcze nie znaczy że może robić co mu się żywnie podoba. Ale jedno Ci mogę napisać, będzie z tego smród większy niż można by sobie wyobrazić. Zadzwoń do mnie to Ci coś uświadomie :)

Edit:

A jak wystawi wszystkie naraz to odpowiada za skutki swoich działań...

 

Do autora postu:

Jeśli zmienił síe whois Twoich domen, napisz do NASKu, i zarządaj przywrócenia stanu poprzedniego co powinno nastąpić z powodu...braku cesji przy zmianie abonenta...i jak wyżej, skontaktuj się ze mną...:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można troszkę konkretniej? Chętnie się doedukuję...

podbijam Panie Bazyli

Sęk w tym że nie może, ani w Polsce ani na Cyprze. To że któś wymyśli sobie regulamin to wcale jeszcze nie znaczy że może robić co mu się żywnie podoba. Ale jedno Ci mogę napisać, będzie z tego smród większy niż można by sobie wyobrazić. Zadzwoń do mnie to Ci coś uświadomie :)

Edit:

A jak wystawi wszystkie naraz to odpowiada za skutki swoich działań...

Nawiązując do "smrodu", to jest takie powiedzenie:

"Sr*ły muchy będzie wiosna..."

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

zgodziles sie na ten regulamin i wtedy Ci pasował, a teraz nie pasuje ? Troche powagi...

Ja nie ubiegalem sie o debet wlasnie ze względu na ryzyko straty domen

 

Nie chodzi o to, że jak się godziłem to nie znałem tych zapisów bo je znałem - bo już wtedy byłą dyskusja na ten temat. Chodzi o to, że nie spodziewałem się, że zapisy te będą realizowane w taki sposób. Zwróć, uwagę, że staram się nikogo nie obrażać, tylko opisać sytuacje jaka miała faktycznie miejsce. W tym momencie gdy wiem jak wygląda cała procedura uważam iż jest ona niekorzystna dla użytkowników. Mam nadzieję, że widzisz różnicę, pomiędzy samymi zapisami w regulaminie, a momentem gdy są one wprowadzane w życie kiedy to brakło informacji iż nie można przedłużyć terminu płatności i domeny lądują na aukcji. A taka informacja powinna być.

Edited by yogomir

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

podbijam Panie Bazyli

 

Nawiązując do "smrodu", to jest takie powiedzenie:

"Sr*ły muchy będzie wiosna..."

pozwolisz że nie skomentuje, za niski poziom Twojej wypowiedzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomaso, ja myślałem że umiesz czytać regulaminy ale widzę że nie. Serwis ma prawo ( bo sam je sobie dał ) sprzedać domeny...aż do osiągniecia dodatniego salda...

 

W sumie faktycznie teraz zauważyłem błąd - myślałem "zająć", a napisałem "sprzedać", już poprawiłem w swojej wypowiedzi. Ma prawo zająć wszystkie domeny - to dokładnie miałem na myśli, późna godzina chyba.

 

Tyle, że przy okazji wyszedł temat, że dużo zależy od kolejności wystawiania tych domen i rzeczywiście jeśli te domeny byłyby wystawiane dużymi partiami albo wszystkie od razu można by ich sprzedać dużo większą ilość niż dług wynikający z salda albo nawet wszystkie domeny.

 

Zadzwonię wtedy jutro do Ciebie, żeby się dowiedzieć co tam masz choć sprawa mnie osobiście nie dotyczy - sam zrezygnowałem z salda debetowego już dawno tylko dlatego, że wiedziałem, że prędzej czy później będzie z tym duży kłopot (bo widziałem ten zapis o tym, że serwis może zmienić wartość domen nawet o 50% i policzyłem, że zwiększy to od razu znacząco debet) i widziałem, że dość trudno było to spłacić / spłacać.

 

I tak tylko przestrzegam przed saldem w niektórych wątkach. I ogólnie przed zakupem domen "na kredyt". Bo dobrze wykorzystane może dać parę dobrych zakupionych domen, a po przeciwnej stronie jest przekroczenie salda i stracenie paru dobrych domen. Bez salda debetowego jest po prostu spokojniejszy sen tak jak np. bez kredytów.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

W sumie faktycznie teraz zauważyłem błąd - myślałem "zająć", a napisałem "sprzedać", już poprawiłem w swojej wypowiedzi. Ma prawo zająć wszystkie domeny - to dokładnie miałem na myśli, późna godzina chyba.

 

Tyle, że przy okazji wyszedł temat, że dużo zależy od kolejności wystawiania tych domen i rzeczywiście jeśli te domeny byłyby wystawiane dużymi partiami albo wszystkie od razu można by ich sprzedać dużo większą ilość niż dług wynikający z salda albo nawet wszystkie domeny.

 

Zadzwonię wtedy jutro do Ciebie, żeby się dowiedzieć co tam masz choć sprawa mnie osobiście nie dotyczy - sam zrezygnowałem z salda debetowego już dawno tylko dlatego, że wiedziałem, że prędzej czy później będzie z tym duży kłopot (bo widziałem ten zapis o tym, że serwis może zmienić wartość domen nawet o 50% i policzyłem, że zwiększy to od razu znacząco debet) i widziałem, że dość trudno było to spłacić / spłacać.

 

... przed saldem w niektórych wątkach. I ogólnie przed zakupem domen "na kredyt". Bo dobrze wykorzystane może dać parę dobrych zakupionych domen, a po przeciwnej stronie jest przekroczenie salda i stracenie paru dobrych domen. Bez salda debetowego jest po prostu spokojniejszy sen tak jak np. bez kredytów.

Fajnie że ktoś wreszcie zauważył tą subtelną różnicę pomiędzy zajęciem a sprzedażą. Bo to trudne bardzo musi być jak nie zauważył tego nawet właściciel Dropped:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytałem kiedyś o tym, że niektóre banki po wzroście kursu franka gdy zabezpieczenie (nieruchomość) nie było wystarczające w stosunku do kwoty zadłużenia (wzrosło z powodu zmiany kursu) wymagały od klienta przedstawienia dodatkowego zabezpieczenia pod groźbą wypowiedzenia umowy kredytowej. Przypomina mi to trochę tą sytuację. Wiem, że zobowiązania trzeba spłacać jednak nagła jednostronna zmiana warunków nie jest w porządku. Ktoś wziął debet i spłukał się z kasy a nagle dostaje info, że ma spłacić jego część w terminie 10 dni. Nie każdy da radę. Podobnie jak przy kredycie hipotecznym. Wyobraźcie sobie, że nagle musicie przedstawić dodatkowe zabezpieczenie (poręczyciel, dodatkowa nieruchomość) lub nadpłacić kredyt aby zmniejszyć saldo zadłużenia. Nie każdy ma na to akurat środki. Takie postępowanie stawia w uprzywilejowanej sytuacji jedną ze stron. A tak przy okazji czy ktoś napisał skąd wzięło się to nagłe obniżenie % salda? Dlaczego wcześniej było dawane chyba na 50% kwoty zakupu domeny a teraz zostało to obniżone? Co takiego stało się na rynku, że ktoś jednostronnie pozmieniał zasady?

Share this post


Link to post
Share on other sites

... A Pana Doggy coś tam proszę o niezabieranie głosu w sprawach o których nie ma zielonego pojęcia.

pozwolisz że nie skomentuje, za niski poziom Twojej wypowiedzi...

No tak, bo Pański powyższy post był na odpowiednim poziomie. Jak Pan nie potrafisz przepisać nicka, to podwójny klik i wybór "kopiuj" z menu kontekstowego, czy Ctrl+C załatwiają sprawę - wystarczy już tylko wkleić w odpowiednie miejsce i nie trzeba nikogo poniżać Panie Bazyli.

...Do autora postu:

Jeśli zmienił síe whois Twoich domen, napisz do NASKu, i zarządaj przywrócenia stanu poprzedniego co powinno nastąpić z powodu...braku cesji przy zmianie abonenta...i jak wyżej, skontaktuj się ze mną... :)

Takie wysoce merytoryczne rady, proszę udzielać poza Forum, np. na peb.pl... Jeśli dostanie odpowiedź z NASK, to będzie w podobnym tonie, co wcześniej już napisał megalgal.

Fajnie że ktoś wreszcie zauważył tą subtelną różnicę pomiędzy zajęciem a sprzedażą. Bo to trudne bardzo musi być jak nie zauważył tego nawet właściciel Dropped:)

I cała Pańska tajemnica wzięła w łeb... Przykre.

 

Przestańcie bić pianę, bo nie ma do tego powodu. Regulamin, to regulamin.

W wyniku zajęcia domen, właściciel serwisu wystawi je na aukcji w serwisie. Środki uzyskane ze sprzedaży domen na aukcji trafią na konto użytkownika po potrąceniu prowizji od sprzedaży domen na aukcji oraz prowizji za zajęcie domen zgodnie z cennikiem.

 

Generalnie przyczepić można się jedynie do braku informacji o wystawieniu domen na giełdę.

 

edit: Czemu Admin usunął posta napisanego przez Marusa? Niech każdy wie jakiego poziomu jest to "człowiek":

Panie admin, może dałoby radę podpiąć ten temat pod wątek Bazyla ?

A z innej beczki. Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem niektórych to ojciec na próbę nie zrobił, a potem zapomniał zabić.

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grzegorz, od samego początku pisania na ten temat zwracam uwagę za metodę i sposób załatwienia problemu debetów na kontach. Żeby sytuacja była jasna...ja nie brałem żadnych debetów pod zastaw moich domen. Ale jak napisałem w swoim wątku, problem pośrednio mnie dotyczy z różnych względów. To tak dla informacji niektórych oponentów. Błędem było pozabieranie i wystawienie wszystkich ich domen. Spowodowało to sytuacje że jedni nadal mają debet a drugim sprzedano za dużo domen. Tak jak słusznie zauważyłeś, większość kont została ponad normatywnie zdebetowana na skutek jednostronnego przeszacowania domen, na które to druga strona nie wyraziła zgody. Brak jakiegokolwiek dowodu na zaakceptowanie owej wyceny. O braku wypowiedzenia debetu już pisałem. Wystawienie domen przez AfterMarket.pl bez wiedzy, zgody i akceptacji abonentów nosi znamiona przestępstwa. Narobiono tyle błędów w czasie tej akcji że stracono nad tym kontrole. To że serwis nie ma pieniędzy czy też został oszukany przez kilku cwaniaków posiadających konta debetowe ( wyprowadzenie z serwisu wielu zastawionych domen poprzez oferty zakupu za 10zł. ) nie upoważniło właściciela do niezgodnych z prawem zachowań.

 

Edit:

Doggy skończ już z tymi prywatnymi wycieczkami. Strzelasz, strzelasz...ale pudłujesz. Chcesz coś wnieś do dyskusji to podszkol, i wiedze, i styl, i forme, i treść...Wyżej d.py nie podskoczysz

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×