Jump to content
krystekm

Opcja na domenę niekorzystna dla registrarów

Recommended Posts

Jesli zostało zarejestrowanych ponad 6000 opcji na domenę w ciągu kilkunastu dni od trwania nowej ceny to - skorzystał na tym tylko NASK.

Partnerzy sprzedają opcję po cenie kupna lub z kilkuzłotowym zyskiem. Biorąc pod uwagę koszty, jak chocby wysłanie faktury do klienta to ten zysk jest naprawdę 2-3 złotowy. Niektórzy nawet do tej opcji dopłacają sprzedajac ją ponizej ceny NASKu.

Osoby, które zakupiły te ponad 6000 opcji niewiele zyskają. Ile z tych domen zwolni się przez te 3 lata? Kupno opcji w takim przypadku to strata pieniędzy. Zyskują jeśli wykupili opcję na swoje domeny i tym samym przeniosą się z firm gdzie można kupic tanio domeny do tych, w których można tanio przedłuży.

A NASK? Nask zapewne dotychczas sprzedawał po kilka, kilkanaście opcji i tym samym, pomimo tego, że usługa była droga zysk był niewielki. Teraz kiedy cena jest dostępna dla przeciętnego Kowalskiego można sprzedawa usługę na wiekszą skalę i tym samym mieć nieprównywalnie większe zyski.

 

Niesądze, aby nagle skończyły się promocję domen za kilka groszy, na pewno też nie upadną firmy, które takie promocje oferują. Ale fakt, iż chocby home kilka dni po wprowadzeniu tanszych opcji zmienił ilośc dostepnych w prmocji domen ze 100 na 10 o czyms swiadczy. I tak dopiero za rok okaże się, czy, ile i którzy rejestratorzy stracili na tej obniżce. a bedzie to widoczne po promocjach, ograniczeniach, które wprowadza w marcu przyszłego roku.

1000 opcji po 30zl to 30.000 zl. Opcje bieze sie na domeny wartościowe. Wystarczy, że spadnie jedna domena i jesteśmy na 0 a dwie to już spory zysk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1000 opcji po 30zl to 30.000 zl. Opcje bieze sie na domeny wartościowe. Wystarczy, że spadnie jedna domena i jesteśmy na 0 a dwie to już spory zysk.

Dokladnie sam zalorzylem ich nie wiel, ale za to dokladnie przemyslanych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS. Tak naprawde to w kazdej chwili powolujac sie na 26 punkt Regulaminu mozecie wypowiedziec onetowi lub agorze umowe na domene onet.pl [...]

 

Grzesiek

 

No no, ja tu proszę nie podpowiadać takich rzeczy ;)

 

--

dl

Share this post


Link to post
Share on other sites
1000 opcji po 30zl to 30.000 zl. Opcje bieze sie na domeny wartościowe. Wystarczy, że spadnie jedna domena i jesteśmy na 0 a dwie to już spory zysk.

 

Otóż to. Mam nadzieję, że już dziś lub jutro zwróci mi się ze sporą nawiązką cała inwestycja w opcje liczona od początku roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otóż to. Mam nadzieję, że już dziś lub jutro zwróci mi się ze sporą nawiązką cała inwestycja w opcje liczona od początku roku.

 

To widzę, że podobnie myślimy :-) Ja większość opcji zakupiłem jeszcze przed obniżką cen, więc w sumie wszystko mi jedno ile one kosztują. Jednak jestem zdania, iż NASK zrobił ruch w dobrą stronę. Mam nadzieję, iż w sprawie opcji to nie jest ich ostatnia decyzja.

 

Co myślicie o możliwości odkupienia opcji na domenę od osoby, która tę opcję wykupiła? Taki handel rezerwacją. Strasznie mi tego brakuje teraz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja większość opcji zakupiłem jeszcze przed obniżką cen

 

Ja takoż.

 

więc w sumie wszystko mi jedno ile one kosztują
To już nie kupujesz? Ja zakładam kilka dziennie.

 

Co myślicie o możliwości odkupienia opcji na domenę od osoby, która tę opcję wykupiła? Taki handel rezerwacją. Strasznie mi tego brakuje teraz...

 

A nie ma takiej możliwości?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja takoż.

 

To już nie kupujesz? Ja zakładam kilka dziennie.

A nie ma takiej możliwości?

 

 

 

A przeciez to takie proste do zrobienia tylko NASK musialby chcie bo to "dodatkowe zamieszanie" ale skoro opcja ma authinfo i podlega np transferowi to czemu nie zrobic mozliwosci cesji opcji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A przeciez to takie proste do zrobienia tylko NASK musialby chcie bo to "dodatkowe zamieszanie" ale skoro opcja ma authinfo i podlega np transferowi to czemu nie zrobic mozliwosci cesji opcji ?

 

No ale przecież podobno można, tak pisał Michau. Poprosiłem go w związku z tym o zmianę abonenta moich opcji z firmowego (domyślny id na dropped) na prywatny. Nie wiem czy zmienił, bo nie dostałem zwyczajowych maili z NASK, tak jak to się dzieje przy zmianie abonenta zarejestrowanych domen. Okaże się przy najbliższym spadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To już nie kupujesz? Ja zakładam kilka dziennie.

 

Nie, no nadal kupuje opcje, ale muszę przyznać, że coraz mniej...

 

A nie ma takiej możliwości?

 

A jest taka możliwość?

 

No ale przecież podobno można, tak pisał Michau. Poprosiłem go w związku z tym o zmianę abonenta moich opcji z firmowego (domyślny id na dropped) na prywatny. Nie wiem czy zmienił, bo nie dostałem zwyczajowych maili z NASK, tak jak to się dzieje przy zmianie abonenta zarejestrowanych domen. Okaże się przy najbliższym spadku.

 

Pewnie i można, ale to jak zwykle w gestii rejestratorów. Ja mam na myśli jawny obrót opcjami na rynku wtórnym. Już teraz jestem gotów przepłacić za opcje, które są w posiadaniu innych...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, no nadal kupuje opcje, ale muszę przyznać, że coraz mniej...

 

Niedługo nie będzie na co. ;-)

 

Pewnie i można, ale to jak zwykle w gestii rejestratorów. Ja mam na myśli jawny obrót opcjami na rynku wtórnym. Już teraz jestem gotów przepłacić za opcje, które są w posiadaniu innych...

 

Szybki sposób na zarobek? Założyć opcję na swoją (dobrą) domenę i pozwolić jej wygasać. W trakcie wygasania sprzedać opcję „okazyjnie” za kilkadziesiąt procent rynkowej wartości domeny. Przed upływem 15 dni domenę przedłużyć. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niedługo nie będzie na co. ;-)

 

Niestety... Trzyletnia opcja to ciut za długo.

 

Szybki sposób na zarobek? Założyć opcję na swoją (dobrą) domenę i pozwolić jej wygasać. W trakcie wygasania sprzedać opcję „okazyjnie” za kilkadziesiąt procent rynkowej wartości domeny. Przed upływem 15 dni domenę przedłużyć. ;-)

 

Hehe, świetny pomysł. Tylka zauważ, że nie zawsze zdążysz założyć opcję na swoją domenę. Ostatnio przeglądając Whois swoich domen zauważyłem, że na wiele z nich zostały wykupione opcje, niestety nie przeze mnie...

 

A tak na marginesie. Już widzę aukcje na Allegro: "Kup opcję na domenę sex.pl za 10.000 zł (...) to zaledwie 1% jej wartości...". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolego Andrzeju :P

 

no nie do konca sie zgadzam. Rozwiazanie problemu klonow czy zmniejszenie (?) obciazenia systemu to niewatpliwy sukces. Mozna bylo zrobic to zdecydowanie wczesniej ale jak rozumiem liczy sie efekt. :rolleyes: Natomiast co do zmiany regul w czasie gry, to w mojej opinii jest w tym sporo prawdy. No chocby zwiazanej ze zmiana warunkow wstepnych (choc na dns.pl dalej widnieja kaucja 10k pln ;-)) czy z cena za opcje. Ja rozumiem chocby Home.pl. Moga czuc sie zrobieni "w konia". Oczywiscie, nie obiecywaliscie utrzymania cen za opcje ("a mogl zabic.." ;-) ale czy faktycznie takiej zmiany nie powinno sie z najwiekszymi (i nie tylko) registarami konsultowac? Moim zdaniem warto rozmawiac... :P

 

PS. Tak naprawde to w kazdej chwili powolujac sie na 26 punkt Regulaminu mozecie wypowiedziec onetowi lub agorze umowe na domene onet.pl czy gazeta.pl a pozniej oznajmic ze NIKOMU NIE OBIECYWALIŚMY ŻE NIE WYPOWIEMY UMOWE NA W/W DOMENY ;-))

 

PS 2. Gratuluje :)

Pozdrawiam,

 

Grzesiek

 

Grzegorz,

 

Dyskusja czy zmienilismy zasady w czasie gry czy nie nie ma teraz wiekszego sensu. Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje... :P

 

onetowi i agorze nie wypowiemy umowy bo musilibysmy zaplacic im odszkodowanie - akurat oni moga latwo wykazac ze poniesli konkretne straty.

 

natomiast NASK wypowiada czasami umowy o utrzymanie nazw domen w sytuacji kiedy mamy wyrok sadu arbitrazowego badz abonent nie podpisal zapisu na sad polubowny albo jesli przekazujemy domene regionalna - tak wiec jak najbardziej uzywamy tej mozliwosci rozwiazania umowy relatywnie czesto.

 

PS.

 

Nie wiem czemu przy "Gratulacje" jest :P zamiast ;) - myslalem ze sie cieszysz z nowej ceny opcji... :P

 

Dzieki za zwrocenie uwagi ze na ogolnodostepnej stronie dns.pl jest nieaktualna informacja o kaucji - juz poprawiamy. Jak to warto czytac DI.PL ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×