Jump to content
silvek

Wygasła mi domena, choć zapłaciłem za jej przedłużenie

Recommended Posts

W gwoli wstępu nadmienię, że do tej pory byłem zadowolonym klientem AM. Sytuacja niestety zmieniła się diametralnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Jedna z moich domen w AM zaczęła wygasać (po zakończeniu okresu rozliczeniowego), a że nie miałem akurat wolnych środków i domena stała wolna, postanowiłem że dopłacę 7.50 i ją później reaktywuję. W ostatnim dniu doładowałem konto, zleciłem jej odnowienie, ale pojawił się jakiś błąd o braku środków prepaid. Na stronach działu pomocy AM nie znalazłem żadnych informacji na ten temat, więc przeszukałem di.pl i dowiedziałem się, że AM ma jakieś problemy z PayPal i że odnawiają domeny w ostatnim momencie. Na drugi dzień sprawdzam pocztę, a tam e-mali z wiadomością, że domena wygasła. 21/05/2012 wysłałem maila do AM i niestety do dna dzisiejszego oprócz lakonicznych wiadomości, nie otrzymałem żadnych wyjaśnień czy choćby "przepraszam". Rozczarowany postawą AM, wziąłem sprawy w swoje ręce i odkupiłem domenę od Premium.pl. W momencie kiedy widzę, że pracownicy AM (w tym właściciel) wypowiadają się na forum di.pl, a nie mają czasu zająć się korespondencją zawierającą moją reklamację wysłaną do oficjalnego supportu, postanowiłem że opiszę sprawę na DI. Brak informacji o problemach przy przedłużaniu domen i niski poziom supportu, uważam za wysoce nieprofesjonalny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa jest jasna, wpłaciłeś pieniądze w terminie a AfterMarket.p nie odnowił domeny. W razie co będziesz mógł udowodnić swoją wpłatę i to, że zleciłeś odnowienie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale jakie przepraszam? przecież dostałeś komunikat o tym, że nie możesz odnowić domeny poprzez brak środków prepaid.

 

Gdybyś ustawił flagę autorenew - wtedy sprawa jasna że leży to po ich stronie. Jednak olewając komunikat zgodziłeś się na brak odnowienia domeny.

 

Gdy jest brak środków na prepaid najlepiej chyba wysłać im ticketa że jest taki problem oraz że chcesz aby domena została odnowiona - wtedy jest jakaś podkładka..

 

W wypadku opisanym przez Ciebie jest to tylko i wyłącznie Twój błąd.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale jakie przepraszam? przecież dostałeś komunikat o tym, że nie możesz odnowić domeny poprzez brak środków prepaid.

 

Gdybyś ustawił flagę autorenew - wtedy sprawa jasna że leży to po ich stronie. Jednak olewając komunikat zgodziłeś się na brak odnowienia domeny.

 

Gdy jest brak środków na prepaid najlepiej chyba wysłać im ticketa że jest taki problem oraz że chcesz aby domena została odnowiona - wtedy jest jakaś podkładka..

 

W wypadku opisanym przez Ciebie jest to tylko i wyłącznie Twój błąd.

Więc u licha udostępniają opcję "reaktywacji". A nie wszyscy mają czas cały dzień siedzieć przed kompem i klikać na reaktywację, z nadzieją ze może juz AM doładował konto prepaid. Utrzymując domeny w AM mam prawo wymagać pewnego poziomu obsługi i niezawodności, a tego nie ma.

 

Oczywiście inną sprawa jest kwestia dowodu, bo jak udowodnić że mimo doładowania konta chciał domene reaktywować? Ale to nie zwalnia AM z winy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale jakie przepraszam? przecież dostałeś komunikat o tym, że nie możesz odnowić domeny poprzez brak środków prepaid.

Gdybyś ustawił flagę autorenew - wtedy sprawa jasna że leży to po ich stronie. Jednak olewając komunikat zgodziłeś się na brak odnowienia domeny.

Gdy jest brak środków na prepaid najlepiej chyba wysłać im ticketa że jest taki problem oraz że chcesz aby domena została odnowiona - wtedy jest jakaś podkładka..

W wypadku opisanym przez Ciebie jest to tylko i wyłącznie Twój błąd.

 

A jakbyś zamówił w sklepie internetowym buty, które na stronie są dostępne, pieniądze zostałyby ściągnięte z Twojej karty, a później dowiedziałbyś się, że produkt nie jest dostępny, to rozumiem, że wina leży po Twojej stronie? :unsure:

Pieniądze za reaktywację zostały ściągnięte z mojej karty, saldo na koncie wyświetlało się poprawnie i zlecenie odnowienia zostało dodane do kolejki zadań. Na stronie AM czy ich oficjalnym FB nie ma żadnej wzmianki o problemach z odnawianiem domen. Gdyby w panelu wyświetlał się komunikat "w przypadku zlecenia reaktywacji prosimy o kontakt telefoniczny" etc, to bym to zrobił. Druga sprawa, skoro jest jakiś brak środków na koncie prepaid choć w moim panelu są środki i saldo wyświetla się poprawnie, to chyba coś jest nie tak z ich systemem płatności. Po trzecie, jeśli nie mogę oferować jakieś usługi, to jej nie sprzedaję. Skoro o problemach dowiaduję się z forum niepowiązanego z AM, to chyba coś jest nie tak, prawda? Rozumiem, że posiadacze wartościowych domen są jakoś szczególnie traktowani i uprzedzani o kłopotach przy odnowieniu.

 

(...)

Oczywiście inną sprawa jest kwestia dowodu, bo jak udowodnić że mimo doładowania konta chciał domene reaktywować? Ale to nie zwalnia AM z winy.

Na moim koncie w zadaniach mam informacje o błędzie - brak środków, choć w panelu mam dalej pieniądze.

Edited by silvek

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Masz całkowita rację. Tymbardziej że błąd "brak środków na końcie prepaid" nie jest dla AM niczym nowym.

A jeśli masz ślad że chciałeś odnowić domenę, myśle że możesz się śmiało ubiegać o rekompensatę za utraconą domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale jakie przepraszam? przecież dostałeś komunikat o tym, że nie możesz odnowić domeny poprzez brak środków prepaid.

 

Gdybyś ustawił flagę autorenew - wtedy sprawa jasna że leży to po ich stronie. Jednak olewając komunikat zgodziłeś się na brak odnowienia domeny.

 

Gdy jest brak środków na prepaid najlepiej chyba wysłać im ticketa że jest taki problem oraz że chcesz aby domena została odnowiona - wtedy jest jakaś podkładka..

 

W wypadku opisanym przez Ciebie jest to tylko i wyłącznie Twój błąd.

@Icebreaker, piszesz to żartem, prawda ? Bo gdyby nie, to piszesz to z perspektywy kogoś doskonale zorientowanego, śledzącego forum, wiedzącego w nocy o północy że takie...przypadki to ostatnio częste są i że należy wysłać ticketa...nie każdy to ma, jak sądzę.

 

A na marginesie - wysłać ticketa ? Tyle piany się już o takich przypadkach ubiło na tym forum że na miejscu dropped już by mnie zemdliło, już naprawdę zainwestowałbym w automat generujący wewnętrznego ticketa/ powiadomienie do osoby odpowiedzialnej, a do pechowca e-mail że przepraszamy i prosimy spróbować za ile tam trzeba, albo że powiadomimy jak już uregulujemy z tym prepaidem...przecież to łatwe w sumie ?

 

W.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale jakie przepraszam? przecież dostałeś komunikat o tym, że nie możesz odnowić domeny poprzez brak środków prepaid.

 

Gdybyś ustawił flagę autorenew - wtedy sprawa jasna że leży to po ich stronie. Jednak olewając komunikat zgodziłeś się na brak odnowienia domeny.

 

Gdy jest brak środków na prepaid najlepiej chyba wysłać im ticketa że jest taki problem oraz że chcesz aby domena została odnowiona - wtedy jest jakaś podkładka..

 

W wypadku opisanym przez Ciebie jest to tylko i wyłącznie Twój błąd.

Ta odpowiedź mnie rozwaliła doszczętnie.

Jeżeli masz w ten sposób pomagać niedoświadczonym to lepiej już nic nie pisz.

:ph34r:

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta odpowiedź mnie rozwaliła doszczętnie.

Jeżeli masz w ten sposób pomagać niedoświadczonym to lepiej już nic nie pisz.

:ph34r:

 

05877517423971620648.png

 

:P

 

PS. Czarny fajny avatar ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubie to, ponieważ do tej pory nie mogę zidentyfikować ticketa w tej sprawie ;)

 

Gdyby nie forum, nic nie było mi wiadomo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubie to, ponieważ do tej pory nie mogę zidentyfikować ticketa w tej sprawie ;)

 

Gdyby nie forum, nic nie było mi wiadomo.

Przepraszam za OT - to może zrobicie sobie i wszystkim udogodnienie, że jak w wyniku próby rejestracji domeny otrzymacie z (któregoś) rejestru taki błąd, to wygenerujecie sobie ticket automagicznie i przy okazji poinformujecie delikwenta że już może znów spróbować rejestrować. To nie może być bardzo trudne ?

W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale jakie przepraszam? przecież dostałeś komunikat o tym, że nie możesz odnowić domeny poprzez brak środków prepaid.

 

Gdybyś ustawił flagę autorenew - wtedy sprawa jasna że leży to po ich stronie. Jednak olewając komunikat zgodziłeś się na brak odnowienia domeny.

 

Gdy jest brak środków na prepaid najlepiej chyba wysłać im ticketa że jest taki problem oraz że chcesz aby domena została odnowiona - wtedy jest jakaś podkładka..

 

W wypadku opisanym przez Ciebie jest to tylko i wyłącznie Twój błąd.

No chłopie, niezły bzdet...:)

Klienta nie powinny interesować kłopoty finansowe firmy AM. Ale do ich profesjonalnego podejścia do świadczonych usług, to jak najbardziej. Jeszcze nie tak dawno Dropped zapewniał tutaj o unormalizowaniu działalnosci serwisu ale jak wszyscy widzą to kłamstwa skierowane do nas tylko po to aby nie nastapil masowy odplyw klkientów. Codzienne klopoty z Dropped i AM stały sie codziennością. To nie są już kwestie jakiś zbiegów okoliczności ale codzienność ich jestestwa. Na tickety odpisują kiedy chcą, jak chcą i komu chcą. Wystarczy że klient wykaże swoją rację, kontakt się urywa.

Serwis na stronach swego regulaminu, ani gdziekolwiek indziej nie zamieścił informacji iż ...sprawne funkcjonowanie naszego serwisu zalezy tylko od przypadku i woli Boskiej... A tak to już mniej więcej od poł roku wygląda. A szkoda ze nie ma wzmianki na ten temat bo niewatpliwie byłby to najbardziej zgodny z prawem i najprawdziwszy punkt ich regulaminu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubie to, ponieważ do tej pory nie mogę zidentyfikować ticketa w tej sprawie ;)

Gdyby nie forum, nic nie było mi wiadomo.

Zgłoszenie: 1068646592 (2012-05-21). Mamy 10 czerwca i wciąż czekam na aktualizację.

Edited by silvek

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 czerwca i dalej cisza. 14 dni roboczych już dawno za nami, żadnego przepraszam czy pocałuj nas w tyłek :wacko:

(...)

Gdyby nie forum, nic nie było mi wiadomo.

 

Gdyby nie forum, to nie dowiedziałbym się o WASZYCH PROBLEMACH FINANSOWO-TECHNICZNO-SUPPORTOWYCH. Jestem osobą cierpliwą, ale ciśnienie mi się pod nosi, gdy ktoś leci tak ewidentnie w kulki.

Edited by silvek

Share this post


Link to post
Share on other sites

podejrzewam że dalej nie mogą zlokalizować ticketa... To co robią to zwykła farsa, "napisz ticketa" - i co z tego jak odpowiedzi na niego się nie doczekasz :) poparte doświadczeniem swoim i przynajmniej kilkunastu osób z tego forum we wszelkich sprawach związanych z finansami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro minie równo miesiąc od momentu kiedy zgłosiłem problem do supportu AM (zgłoszenie: 1068646592). Do dnia dzisiejszego pomimo zapewnień, że sprawa zostanie przekazana do przełożonego, AM zamilkł. Pracownicy AM mają czas na pisanie na forum, ale nie znajdują go na odpisywanie na tickety. Niski poziom obsługi klienta, nie przestrzeganie własnego regulaminu, brak informacji o problemach finansowo-technicznych i traktowanie swojego klienta jak idiotę, uważam za farsę. Na dniach przenoszę się do premium.pl i reszcie użytkowników doradzam to samo.

Z tego miejsca chciałbym pozdrowić użytkownika @Pine, który do dna dzisiejszego nie może zlokalizować mojego ticketa :wacko:

Ps. 2 złotowy bonus za bycie lojalnym klientem możecie przekazać na pajacyka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, mało to profesjonalne w wykonaniu pracownika Dropped najpierw wypowiadać się na forum, a potem zamilknąć gdy sprawa wygląda inaczej niż on to widzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa ma o tyle dziwny przebieg, ze nie poinformowal nas Pan wczesniej (bynajmniej tak wynika z tego numeru ticketu ktory Pan podal) ze nie mogl Pan przedluzyc domeny. Domena po jakims czasie wygasla nieprzedluzona i tu zrodził się problem.

 

Sytuacja zostanie na pewno rozwiazana, za chwile postaram sie zajac sprawa i odpisac w Pana tickecie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takich sytuacjach - prosze o PW z numerem ticketu :-)

 

Czy w zwiazku z zalewem ticketów od niezadowolonych klientów, których nie czytacie i na nie nie odpowiadacie, to forum stało sie oficjalnym kanałem do komunikacji z

Michau Enterprises, Limited

w sprawach technicznych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takich sytuacjach - prosze o PW z numerem ticketu :-)

 

Noname - bez nazwiska? to tak dla zmyłki? - założyłem Ci specjalny wątek do załatwiania spraw zwiazanych z upadającym serwisem.

 

A tak przy okazji to co się dzieje z panią Zuzanną Litawińską - uciekła jak inne szczury z tonącego okrętu. Jakoś wcześniej dosyć często się wypowiadała w imieniu swojego pryncypała a teraz tak nagle zamilkła?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×