Jump to content
Andro

Bukmacherstwo - hazard czy inwestowanie

Recommended Posts

Bukmacherstwo to inwestowanie? Nawet po 10 piwach czegos takiego bym nie wymyslil...

 

 

No to zobacz

wybieram sobie drużynę średniaka który wg statystyk ma sporo remisów

kurs na remis to ok.3

stawiam 1zł jest remis jest +2zł nie ma jestem -1zł

nie ma remisu podbijam stawkę

stawiam 2zł jest remis jest +3zł nie ma jestem -3zł

nie ma remisu podbijam stawkę

stawiam 4zł jest remis jest +5zł nie ma jestem -7zł

i tak podbijam stawkę x2 aż do remisu

 

Uważasz że to nie inwestowanie? Ograniczeniem jest tylko budżet, jak masz XX XXX można z tego żyć

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

 

 

No to zobacz

wybieram sobie drużynę średniaka który wg statystyk ma sporo remisów

kurs na remis to ok.3

stawiam 1zł jest remis jest +2zł nie ma jestem -1zł

nie ma remisu podbijam stawkę

stawiam 2zł jest remis jest +3zł nie ma jestem -3zł

nie ma remisu podbijam stawkę

stawiam 4zł jest remis jest +5zł nie ma jestem -7zł

i tak podbijam stawkę x2 aż do remisu

 

Uważasz że to nie inwestowanie? Ograniczeniem jest tylko budżet, jak masz XX XXX można z tego żyć

chyba bitcoinow :) trafilem kiedys w statystykach na druzyne, ktora przez kilka sezonow nie zanotowala remisu :) ale oczywiscie podwajanie przy remisowych kursach ma sens - moj najwyzszy trafiony remis to 4-4 (w lidze brazylijskiej), najwyzsza ilosc wytypowanych bramek w 1 meczu: +12 (islandzka 2 liga kobiet, moglem grac wiecej :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Tak jest. Da się.

 

Progresja na remisy, którą zaprezentował wyżej promedica także jest przykładem, że się da. Trzeba mieć trochę kasy na start i cierpliwości. Remis w końcu kiedyś musi (teoretycznie) nastąpić, choć (ale) nie jest to pewnik.

 

Natomiast surebety są przykładem na obstawianie bez jakiegokolwiek ryzyka. Gracz nie ma możliwości przegrać. Coraz to jednak bardziej trudny sposób gry, ze względu na coraz mniejsze różnice pomiędzy kursami różnych bukmacherów i ze względu na istniejące różnice kursowe (ale tutaj, rozumiane jako różnice w kursach walut).

 

Można także spróbować sił na najprawdziwszej giełdzie bukmacherskiej, stosując trading.

 

To wszystko powyższe, w świadomości przeciętnego obywatela Polski to "wujek samo zło", bo hazard, hazard i jeszcze raz hazard.

 

Dla mnie, hazardem są dziwne wydmuchiwane przez maszynę losującą kule. Hazardziści natomiast, to miliony obywateli RP stojących w kolejkach do kolektur, podczas tzw. kumulacji związanej z losowaniem numerów naniesionych na wspomniane kule.

Edit: powtarzam się, bo w tym wątku już coś podobnego napisałem :D

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natomiast surebety są przykładem na obstawianie bez jakiegokolwiek ryzyka. Gracz nie ma możliwości przegrać. Coraz to jednak bardziej trudny sposób gry, ze względu na coraz mniejsze różnice pomiędzy kursami różnych bukmacherów i ze względu na istniejące różnice kursowe (ale tutaj, rozumiane jako różnice w kursach walut).

Na szczęście są też specjalne stronki na których umieszczane są na bieżąco zakłady z największą różnicą kursów. Minusem jednak jest to że trzeba mieć sporo środków żeby coś zarobić bo różnice kursów nie są duże, no i trzeba posiadać kilkanaście kont u różnych bukmacherów.

A progresję na remis osobiście także polecam. Bardzo fajna jest też progresja na zwyciestwo lub porażkę w baseballu, cieżko tam wmoczyć.

Ciekawa sprawa to opcje binarne, dla jednych czysty hazard, dla innych umiejętność czytania i analizowania wykresów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na szczęście są też specjalne stronki na których umieszczane są na bieżąco zakłady z największą różnicą kursów. Minusem jednak jest to że trzeba mieć sporo środków żeby coś zarobić bo różnice kursów nie są duże, no i trzeba posiadać kilkanaście kont u różnych bukmacherów.

A progresję na remis osobiście także polecam. Bardzo fajna jest też progresja na zwyciestwo lub porażkę w baseballu, cieżko tam wmoczyć.

Ciekawa sprawa to opcje binarne, dla jednych czysty hazard, dla innych umiejętność czytania i analizowania wykresów :)

 

Tak jak napisałeś. Są stronki są i programy wyłapujące kursy.

 

Są też w ogóle programy wspomagające typowanie.

Sam stworzyłem algorytm służący do prognozy wyników meczów. Właśnie przypomniało mi się, że muszę zrobić w nim dzisiaj poprawkę ;)

 

O opcjach binarnych niestety nie mam pojęcia. Pewnie zbyt skomplikowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak tam typowanie wyników MŚ w piłkę kopaną ?

:)

 

Chcesz się czymś pochwalić? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak tam typowanie wyników MŚ w piłkę kopaną ?

:)

 

Wyśmienicie.

Bezbramkowy remis Niemców z Algierią (aż: 22 zespół Świata) w regulaminowym czasie gry. Kurs 14.00, stawka 1000, wygrana 14000.

Jednym zdaniem, interes lepszy niz domeny ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niemcy Brazylia 7:1 , jaki był kurs ? Warto obstawiać Niemcy Argentyna 8:0 :) ?

 

bukmacher*pl

 

kupon-o-wartosci-ponad-40-tysiecy-dolaro

 

Kurs 2319 z dodatkiem, że Khedira strzeli bramkę.

- kupon nie mój

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobiście czasami gram. Stawiam na piłkę nożną w większości przypadków. W zeszłym roku w większym stopniu zainteresowałem się tenisem. Wygrywałem, ale tylko wtedy, gdy poświęcałem na sport wiele godzin analiz statystyk itp. Wtedy nawet 3000 wpadło z jednego zakładu. Jednak jeżeli nie siedzisz, to gówno wygrasz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] Wygrywałem, ale tylko wtedy, gdy poświęcałem na sport wiele godzin [...] Jednak jeżeli nie siedzisz, to gówno wygrasz :D

 

Jest jeszcze matematyka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] to o wiele większy hazard niż szacowanie opłacalności kursów, mam tu na myśli typowanie meczów.

 

Dla mnie, typowanie meczów, w ogóle nie zawiera się w terminie "hazard". To jest słowo klucz ale dla "mas".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby co to zapraszam na terapie do mojej żony :P

 

Edit:

wszystkie gry, w których więcej niż 50% zależy od losu są hazardem, tak więc wg literatury obstawianie meczów jest hazardem.

Ale taka ciekawostka - poker to hazard, a bodajże brydż już nie :)

Edited by zabaco
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby co to zapraszam na terapie do mojej żony :P

 

Dobrze wiedzieć. A napisz jeszcze na czym ta terapia polega? ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze wiedzieć. A napisz jeszcze na czym ta terapia polega? ;P

 

To nie ja ją prowadzę, więc nie wiem ;) wiem tylko tyle, że to podlega pod uzależnienia behawioralne.

W Polsce nie ma stricte specjalizacji z uzależnień behawioralnych a tylko dodatkowe kursy, które trwają kilka dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

 

Edit:

wszystkie gry, w których więcej niż 50% zależy od losu są hazardem, tak więc wg literatury obstawianie meczów jest hazardem.

[]..]

 

 

Polubiłem, bo na mojej twarzy zagościł uśmiech :)

 

--

 

Literatura ma to do siebie, że bywa, czasem się deaktualizuje.

 

 

Los w sportowych zakładach wzajemnych? I dodatkowo, te ściśle określone, książkowe procenty :)

 

Mecz/zakład dla nieniedzielnego gracza, rozgrywa się bynajmniej nie na boisku.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Temat de facto nie jest taki prosty, bo spójrzmy na tenis ziemny - szanse, że wygra zawodnik X jest 50/50, więc teoretycznie stawianie na mecz tenisa nie jest hazardem ?

Nie jestem terapeutą, więc nie będę ciągnął tematu dalej ;)

ja czasem obstawiam mecze (4-5x w roku) i nie uważam się za hazardzistę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Temat de facto nie jest taki prosty, bo spójrzmy na tenis ziemny - szanse, że wygra zawodnik X jest 50/50, więc teoretycznie stawianie na mecz tenisa nie jest hazardem ?

[....]

 

Faktycznie, nie jest taki prosty.

 

Jeden z przykładów podanych przez Shakal'a, a mianowicie surebety, już się wymyka książkowej definicji.

 

 

Pomijam sytuację, gdy zawodnik skręci nogę i się wycofa a bukmacher zinterpretuje to wydarzenie jako przegraną (możemy jednak wybierać takiego buka, który w odniesieniu do tego samego wydarzenia, zwróci nam postawione pieniądze). Bukmacher może także wycofać w ogóle zdarzenie, które obstawiliśmy albo zmienić kurs. Możemy też od buka otrzymać limity.

 

I jest to jedyna losowość, wpływająca na surebety.

 

W każdym innym przypadku, jeśli faktycznie obstawimy prawdziwego surebeta, wygramy. Wygramy na 100%.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat de facto nie jest taki prosty, bo spójrzmy na tenis ziemny - szanse, że wygra zawodnik X jest 50/50, więc teoretycznie stawianie na mecz tenisa nie jest hazardem ?

 

Źle napisałem. Żona mnie uświadomiła ;) obstawienie tenisa to też hazard. Chodzi o to, że jeśli coś co obstawiamy w więcej niż 50% zależy od losu a nie naszych umiejętności to jest hazardem :)

Załóżmy, że zakładam się z bratem o pieniądze kto jest silniejszy na rękę - nie ma tu hazardu, bo wynik zależy od naszych umiejętności, ale jak moja mama powie "daję 100zł że wygra starszy syn" to już jest hazard :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Źle napisałem. Żona mnie uświadomiła ;) obstawienie tenisa to też hazard. Chodzi o to, że jeśli coś co obstawiamy w więcej niż 50% zależy od losu a nie naszych umiejętności to jest hazardem :)

Załóżmy, że zakładam się z bratem o pieniądze kto jest silniejszy na rękę - nie ma tu hazardu, bo wynik zależy od naszych umiejętności, ale jak moja mama powie "daję 100zł że wygra starszy syn" to już jest hazard :D

 

sorry, ale głupoty piszesz...

 

Jest jeszcze coś takiego jak oszacowanie szans

 

Jeśli będziesz walczył na rękę z Pudzianem i ktoś da Ci 50% szans tzn. że źle oszacował prawdopodobieństwo i taki zakład warto zagrać

 

Jeśli ktoś dał Ci 50% szans na to, że wypadnie reszka to są to dobrze oszczowane szanse i jeśli na to grasz to wtedy jest to hazard

Share this post


Link to post
Share on other sites

sorry, ale głupoty piszesz...

 

Jest jeszcze coś takiego jak oszacowanie szans

 

Jeśli ktoś dał Ci 50% szans na to, że wypadnie reszka to są to dobrze oszczowane szanse i jeśli na to grasz to wtedy jest to hazard

 

Widzę, że za dużo alkoholu na święta ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

alkohol, alkoholem, ale jak o czymś nie masz zielonego pojecia to nawet na trzeźwo sie nie wypowiadaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×