Jump to content
empireus

Reklamy CPC w AM

Recommended Posts

http://blog.dropped.pl/2012/reklamy-cpc-cost-per-click/

 

 

Niby fajne, ale koszt... 10zl/klik?! :ph34r: Nawet 25gr to kupa szmalu. Inna sprawa, przez takie reklamy i przy tych cenach, mozna ladnie wykonczyc konkurencje, albo siebie samego... Skorzystalbym z checia, gdyby cena byla 1/10 tego, co obecnie w cenniku. Wowczas bylby sens ryzykownej reklamy. Oj, nie chcialem juz czepiac sie AM, ale o ile pomysly nieraz fajne, o tyle ich realizacja fatalna :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam widze, ze 10 zl, to maksymalna stawka cpc, a minimalna to 0.25 zl.

 

A co ja napisalem? :P Jesli nie zrozumiales, to napisalem, ze NAWET te 25gr to duzo za duzo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

oj tam przesadzasz,

wystaw jakas domene i zobacz ile bedziesz mial klików,

 

placisz za kilk, a nie za pokazanie banera reklamowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale przy niskiej opłacie za klik (0.25) kalibracja wyswietleń reklamy jest zapewne na mizernym jesli nie na zadnym poziomie.Nie ma sie co oszukiwać ktos na tym musi zarabiać a skoro tak to najprostszy ekonomiczny schemat podpowiada ze dostaniesz wiecej jak sam dasz wiecej..

Ciekawi mnie jeszcze tylko czy jest możliwość nabijania klików przez pracowników AM????:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam widze, ze 10 zl, to maksymalna stawka cpc, a minimalna to 0.25 zl.

 

0,25 wydaje się byc sensowne ;)

Ja tam cos uruchomilem i dalem 0.3 zl.

Faktycznie klikow praktycznie brak, ale przetestowac nie zaszkodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cos nie widze by to miało jakis odzwiek..moze przy 10 za klik, ale pytanie czy koszty klików nie przewyzsza szybko wartosci domeny, wiadomo ze jesli ta bedzie w miare interesujaca w brzmieniu tymsamym bedzie miała sporo wejsc,jesli pomniejszymy wartosc sprzedazy (gdy do takiej dojdzie) o poniesione koszty klików to sam nie bardzo wiem czy to ma jakis sens...no ale testujmy, testujmy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie brakuje w tym - bo sam korzystam aktualnie dla 4 domen testowo.. - licznika wyświetleń mojego banera...

 

 

Dodam ze na 6 wejść w banerki ani jednej oferty nawet 10zł :P

Edited by Kanturu

Share this post


Link to post
Share on other sites

usunąłem te reklamki - na 14 wejść ani jednej oferty nawet 10zl - wydaje mi sie to ciut przesadne - po co ktoś klika baner i nie daje nawet 10zł :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

usunąłem te reklamki - na 14 wejść ani jednej oferty nawet 10zl - wydaje mi sie to ciut przesadne - po co ktoś klika baner i nie daje nawet 10zł :]

 

No i tym sposobem zasililes konto AM na min. 3,5 zl ;) Totez jak napisalem, fajne to jest, ale nie za taka cene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaję mi się, że problem leży nie w cenie (czy nie tylko w cenie), ale raczej co za tę cenę jest oferowane, a przede wszystkim KOMU jest to oferowane. Reklamy CPC w serwisie AM mają o tyle małą wartość, że trafiają do wąskiego grona zainteresowanych osób z branży. Byc może się mylę, ale sądzę, że osoby zainteresowane zakupem domen d2d i tak śledzą co dzieje się na giełdzie i są w stanie "wyłapać" wszelkiego rodzaju okazje lub domeny ich interesujące, nawet jeżeli nie są okazjami.

Ja jestem zwolennikiem wychodzenia z ofertą domenową w kierunku KK. Testowałem już (żeby ograniczyć się do byłych zabiegów) i ogłoszenia prasowe i banery przy trasie i obecność na targach branżowych. Gdybym miał ofertę reklamową trafiającą bardziej do KK, a nie na rynek d2d ...

W tym kontekście ciekawy jestem co konkretnie oznacza zapisana na blogu AM informacja:

 

"...Oznacza to, że zasięg tych reklam już teraz jest większy niż tylko krąg użytkowników naszego serwisu. Z czasem reklamy będą umieszczane na kolejnych serwisach o tematyce poświęconej domenom internetowym, a dotychczasowe formy reklamy w naszym serwisie będą konwertowane do modelu CPC. Oznacza to, że zasięg reklam będzie się stale powiększać..."

 

 

Prosiłbym o więcej szczegółów, bo jeśli to nie są tylko teksty z podręcznika PR-u, to właśnie taka perspektywa może skłonić (mnie na pewno) do korzystania z reklam i płacenia za nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaję mi się, że problem leży nie w cenie (czy nie tylko w cenie), ale raczej co za tę cenę jest oferowane, a przede wszystkim KOMU jest to oferowane. Reklamy CPC w serwisie AM mają o tyle małą wartość, że trafiają do wąskiego grona zainteresowanych osób z branży. Byc może się mylę, ale sądzę, że osoby zainteresowane zakupem domen d2d i tak śledzą co dzieje się na giełdzie i są w stanie "wyłapać" wszelkiego rodzaju okazje lub domeny ich interesujące, nawet jeżeli nie są okazjami.

Ja jestem zwolennikiem wychodzenia z ofertą domenową w kierunku KK. Testowałem już (żeby ograniczyć się do byłych zabiegów) i ogłoszenia prasowe i banery przy trasie i obecność na targach branżowych. Gdybym miał ofertę reklamową trafiającą bardziej do KK, a nie na rynek d2d ...

W tym kontekście ciekawy jestem co konkretnie oznacza zapisana na blogu AM informacja:

 

"...Oznacza to, że zasięg tych reklam już teraz jest większy niż tylko krąg użytkowników naszego serwisu. Z czasem reklamy będą umieszczane na kolejnych serwisach o tematyce poświęconej domenom internetowym, a dotychczasowe formy reklamy w naszym serwisie będą konwertowane do modelu CPC. Oznacza to, że zasięg reklam będzie się stale powiększać..."

 

 

Prosiłbym o więcej szczegółów, bo jeśli to nie są tylko teksty z podręcznika PR-u, to właśnie taka perspektywa może skłonić (mnie na pewno) do korzystania z reklam i płacenia za nie.

 

Totez to mialem na mysli, ze na chwile obecna, cena nie jest adekwatna do tego co otrzymujemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AM powinien reklamować się w internecie, w serwisach branżowych, odpowiednio kierując ruch oraz analizując efekty dla różnych serwisów i branż, jak będzie to sensownie zrobione, wtedy można liczyć na skutek, a użytkownicy mogliby dzielić koszty takiej reklamy.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie się ta nowa funkcjonalność podoba :) Zmieniłbym tylko domyślny budżet na 10 PLN zamiast 100 PLN.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

W reklamach cpc naliczane są boty, Google potrafi pojechać dokładnie po wszystkich reklamach:

 

http://whois.domaintools.com/66.249.71.34

 

Google NetRange: 66.249.64.0 - 66.249.95.255

 

Poza tym opłaty są naliczane także kilka godzin po usunięciu reklamy.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×