Jump to content
Sign in to follow this  
Grzegorz

Konkurs na najgłupszą domenę...

Recommended Posts

Guest anglik

Z domenami jest jak z pytaniami. Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

 

Moim zdaniem organizacja takiego konkursu na forum mija się z celem. KAŻDY na początku przygody z domenami popełnia błedy i na nich się uczy.

 

Domena sama w sobie nie jest głupia, (chociaż cena jest ojojoj :P ).

 

Ale zdziwiłbyś się jakby za taką cenę poszła? Co? I co wtedy byś napisał?

 

Nie staję tu w niczyjej obronie i nie jest to moja aukcja, tylko uważam że takie 'and the winner is' jest pozbawione logicznego uzasadnienia (jak dla mnie oczywiście).

 

Chętnie wysłucham opinii innych forumowiczów w tej materii.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

www.cenarejestracji.pl (w przygotowaniu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

najglupsza domena dla mnie musialaby miec nastepujace cechy:

maksymalna liczbe znakow

polskie litery

kilka wyrazow

kreseczki miedzy nimi

i do tego reg.pl

szukajcie a znajdziecie ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z domenami jest jak z pytaniami. Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

 

Moim zdaniem organizacja takiego konkursu na forum mija się z celem. KAŻDY na początku przygody z domenami popełnia błedy i na nich się uczy.

 

Domena sama w sobie nie jest głupia, (chociaż cena jest ojojoj :P ).

 

Ale zdziwiłbyś się jakby za taką cenę poszła? Co? I co wtedy byś napisał?

 

Nie staję tu w niczyjej obronie i nie jest to moja aukcja, tylko uważam że takie 'and the winner is' jest pozbawione logicznego uzasadnienia (jak dla mnie oczywiście).

 

Chętnie wysłucham opinii innych forumowiczów w tej materii.

 

Pozdrawiam.

www.cenarejestracji.pl (w przygotowaniu)

 

To miało być pół żartem-pół serio a jeśli ta osoba fatycznie taką cenę otrzyma to jej pogratuluję, na prawde.

Bardzej chodziło mi o to jakich cen niektórzy żadają za ich przeciętne domeny ale może rzeczywiście jest to trochę przykre dla ich właścicieli.

Z drugirj strony szkoda mi tych właścicieli bo mogliby te pieniądze wydane na te domeny lepiej zagospodarować.

To co, rezygnujemy z takiej formuły?

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
To miało być pół żartem-pół serio a jeśli ta osoba fatycznie taką cenę otrzyma to jej pogratuluję, na prawde.

Bardzej chodziło mi o to jakich cen niektórzy żadają za ich przeciętne domeny ale może rzeczywiście jest to trochę przykre dla ich właścicieli.

Z drugirj strony szkoda mi tych właścicieli bo mogliby te pieniądze wydane na te domeny lepiej zagospodarować.

To co, rezygnujemy z takiej formuły?

Pozdrawiam!

Nie wiem czy rezygnujemy czy nie rezygnujemy z takiej formuły. Nie odemnie to nie zależy. Musisz zapytac adminów czy Im się podoba coś takiego.

 

Moim zdaniem tego typu konkursy robią 'piaskownice' z tego forum, a to ma byc chyba poważne forum.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

www.cenarejestracji.pl (w przygotowaniu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz, rzadko się zdarza aby domena była naprawdę debilna, zazwyczaj to cena jest nietrafiona

i aż żal patrzeć jak właściciele takich domen tracą kasę na wystawianie swoich domen

na allegro. Ale każdy musi się nauczyć i dotrzeć jeśli chodzi o domeny.

Jeśli miałeś na myśli pokręcone domeny to proszę - zobacz jaką wyobraźnię mają rejestrujący domeny:

 

0801napraw.com.pl

100011110010101101101010010010110110001110100110001100101100011.com

101drobiazgowdlapsow.pl

benedyktynkaodsiedmiubolesci.com.pl

bezmiarsprawiedliwosci.pl

bezpieczenstworuchudrogowego.pl

bezpiecznyzwierzakwpodrozy.pl

bezwzglednasilaslonca.pl

biuletyninformacjipublicznej.pl

biuro-rachunkowe-korekta.com.pl

biuroinformacjigospodarczej.info.pl

biurowsparciasprzedazy.com.pl

cowidziszzarazpoprzebudzeniu.com.pl

crowderconsultantspolska.pl

czatowniczka.konskowola.pl

czlowiek-dla-czlowieka.org.pl

czwartarzeczpospolita.org.pl

darling-dajeszdostajesz.pl

deceuninck-thyssenpolymer.pl

dobrze-ze-jestes-sandomierz.com.pl

konstrukcjealuminiowe.malopolska.pl

kontraktowanie-programistow.com.pl

msnbetterthangoogle.warszawa.pl

muzeumprzyrodnicze.kazimierz-dolny.pl

nth-silniki-man-mercedes.pl

platformapoznannowemiasto.org.pl

999999999999999999.com

54858584845512.org

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
msnbetterthangoogle.warszawa.pl

 

Jak dla mnie nie od razu najgorsza bo każdy chciał wygrać w konkursie SEO :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czesc!

 

Jestem tu nowy, domenami interesuje sie od jakiegos czasu,a szczegolnie aspektami prawnymi, mam rowniez kilka domen w moim portfolio, ktore probuje opchnac, ale musze przyznac, ze to, co sobie niektorzy oferenci domen (nie tylko na allegro) wyobrazaja to sie w pale nie miesci. Niektorzy chca jakies glupawe domenki sprzedawac za setki tysiecy zlociszy. Ludzie! Ja jestemw tym biznesie nowy, ale mysle, ze nieco wiem juz, co sie liczy..nie tylko nazwa, ale rowniez pare innych czynnikow. Oczywiscie najwazniejsza jest nazwa. Ale apeluje do wszystkich oferentow glupich domen. Zejdzcie prosze na ziemie, a w ramach zimnego okladu proponuje odwiedzic serwis aukcyjny SEDO.com. Tam oprzytomniejecie i zobaczycie, co sie stanie z wasza cena domen...nikt notrmalny nie bedzie kupowal po cenach z kosmosu.

 

Czasem ja tez sie dziwie, ze glupawe domeny sa sprzedawane drozej (nieco drozej) niz domeny, ktorych nazwy moglyby generowac naprawde ladny traffic. Ale to za sprawa aukcji, taka jej natura. Trzeba rowniez troche myslec!

 

Jesli ktos kupi ten pakiecik domen za 1 000 000 PLNow (http://allegro.pl/item172630081_wwwow_ja_zwariowalem_takie_domeny_tak_tanio_.html) to chyba ktos z zoltymi papierami.

 

Tak samo domeny: Marella.pl i Marella.com.pl ktos chce opchnac za 100 tys. No ludzie! Nazwa ladna, ladnie brzmi, ale cudow nie ma, nikt za tyle nie kupi..a nawet ktos kto ma forse zapyta sie, czy moze kupic na poczatek za 5 tys. Wiecej ta domena nie dostanie...

 

Albo np. ALLmp3.pl - za 2000 pln...tutaj znowu moim zdaniem za malo...przedzial miedzy 5 a 10 tys.

 

Albo: DĘBOWE.PL ORAZ DĘBOWE.COM.PL za 1950 PLN - tego nikt nie kupi, bo z polskim znakiem

 

A tu: chelmza.eu za 4999PLN ocencie sami - szkoda gadac!

 

Natomiast bardzo fajna jest oferta domeny ttt.pl za 1000PLN - realistyczna, nawet moim zdaniem za nisko wyceniona, no bo czy lepiej wstukac 3x t, czy tez jakies gqb.pl? no i zapamietac!

 

GIEjTYCH.PL - smieszne jest w ogole zarejestrowanie tej domeny..bo i po co?

 

AukcjeDomen.pl za 17 000 - moim zdaniem calkiem niezla propozycja

 

www.cenowebomby.pl na szczescie za zlotowke...no gdyby to bylo bomboweceny.pl - no ale ta jest wolna jeszcze ;)

 

OUTSOURCING.PL wycenione na jedyne 5 000 - za malo moim zdaniem!

 

WWW.WEB-MASTER.COM.PL za 1999 - calkiem calkiem i za tyle samo dzieciak.com.pl - rowniez rozsadna cena

 

c.net.pl za 1000PLN - rowniez moim zdaniem OK

 

WWW.WĘDLINY.COM.PL za 700 pln - dla koneserow parowek

 

pl.org.pl - niby fajna domenka za 222 pln,ale ta nazwa troche zakrecona...

 

eventus.pl za 210 000 - smieszne!!!

 

narod.pl - tylko za zlotoweczke - giertych powinien juz ja wykupic!!!

 

zsmp.pl - dla teskniacych za zwiazkiem socjalist. mlodziezy polskiej - i tylko 1 PLN! :P

 

i-pod.pl - za 3000 - niezle, niezle

 

showtime.pl za jedyne 100 000 - nikt nie kupi, a tym bardziej branza filmowa, ktorej czesto 100 000 to marzenie, zeby tyle miec na film!

 

www.sexbank.pl za 50 000 - rozsadnie! mysle, ze za 20 tys byloby rozsadniej!

 

PEJA.PL - dla fanow hip hopu wycenione na jedyne 1 PLN

 

----

 

to tyle na razie - to byl moj subiektywny wybor i ocena domen. Co wy na to?

Share this post


Link to post
Share on other sites
thenaturat ale pojechałeś po całości, aż teraz strach wystawić swoje domenki na sprzedaż :P

 

a ja z większością komentarzy thenaturata do tych aukcji/domen się zgadzam. niektórzy naprawdę nie mają wyobraźni. chcą tysięcy, milionów za nic albo prawie nic nie warte domeny. szkoda kasy na opłaty dla allegro za wystawianie takich aukcji ;-)

 

moim typem jest liveczat.pl za 20tys. :-)

albo gieldy.pl - 90tys.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja z większością komentarzy thenaturata do tych aukcji/domen się zgadzam. niektórzy naprawdę nie mają wyobraźni. chcą tysięcy, milionów za nic albo prawie nic nie warte domeny. szkoda kasy na opłaty dla allegro za wystawianie takich aukcji ;-)

 

moim typem jest liveczat.pl za 20tys. :-)

albo gieldy.pl - 90tys.

 

W sprzedaży domen ważna jest konsekwencja i upór, nigdy nie wiesz za ile i kto kupi od Ciebie domenę. Oczywiście że

ceny większości domen są kosmiczne np. domena wwwonet.eu była na początku wystawiona na Allegro za 50 tysięcy

a że długo długo nie było klienta, cena zjechała do 5 tysięcy a teraz jest na poziomie 499 złotych i też nikt nie chce jej kupić.

Każda cena nawet ta z sufitu to indywidualna sprawa sprzedającego który po jakimś czasie zejdzie z chmur na ziemię i sprzeda swoją domenę za ułamek pierwotnej ceny.

Tak naprawdę nigdy nie możesz być pewnym ile domena dla kogoś kto potrzebuje akurat tej domeny może być warta, prosty przykład z domeną vhm.pl ( 10 tysięcy złotych ) Jeśli ktoś wystawiłby ją na Allegro z tą ceną to wyobrażam sobie polewkę na forum z właściciela a tak wszyscy cmokają z zachwytem i ze znastwem bo przecież wiadomo że ona jest tyle warta hm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się spotkałem na allegro ostatnio z domeną SkazanyNaŚmierć.net - jedyne 2000 zł :P Gadałem z kolesiem i wciska mi kity że już ma oferty po 600-800 zł i woli poczekać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Ja się spotkałem na allegro ostatnio z domeną SkazanyNaŚmierć.net - jedyne 2000 zł :P Gadałem z kolesiem i wciska mi kity że już ma oferty po 600-800 zł i woli poczekać ;)

hahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahaaahaahah

 

 

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×