Jump to content
fakson

pozycjonowanie - gdzie najlepiej?

Recommended Posts

Witajcie,

 

Zostałem zmuszony do założenia tego tematu, ponieważ na chwilę obecną na allegro usługi pozycjonowania, katalogowania, pingowania itp. są niesamowicie marnej jakości. A zwykle tam kupowałem jakieś katalogowanie... i na moje potrzeby zwykle starczało i zazwyczaj bywałem top1 pod moje frazy. Frazy nie specjalnie bardzo konkurencyjne, do tego fraza słowa kluczowego w nazwie domeny chyba robiła swoje.

 

Teraz po pierwsze że

-zaczynam wątpić co do jakości tych katalogów z allegro i ludzi świadczących tam usługi

-obsługa i kontakt ze sprzedawcami pozostawia wiele do życzenia

-na rozpoczęcie pracy trzeba długo czekać

- zapewnianie o dniu rozpoczęciu pracy z faktycznym startem zupełnie się mija z prawdą.

 

Chciałbym coś wypozycjonować tanimi środkami jeśli się da. Płacić kilkaset złotych i co miesiąc jest stanowczo za drogo dla mnie. Czy mógłby mi ktoś coś doradzic w tej sprawie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

piąta grupa katalogów należy do mnie - polecam :):)

 

swoją drogą dlaczego postanowiłes zrezygnować z aktualnego sposobu mimo że przynosi porządany efekt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze sam sie zacznij zajmowac pozycjonowaniem ? Kup licencje na publikera i skonfiguruj projekt. Program automatycznie kataloguje, pinguje, dodaje wpisy do precli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S Pierwszy świadczy usługę katalogowania. Doda Ci do 2-2.5tys wartościowych katalogów to zobaczysz efekt.

Bo teraz już nie przynoszą właśnie efektów, albo spada pozycja po tym katalogowaniu dziwnie. Raz jest na początku a za jakiś czas spada niewiadomo dlaczego.

 

Moze sam sie zacznij zajmowac pozycjonowaniem ?
Nie no samemu to jakoś się nie znam na tyle :)

 

Pierwszy świadczy usługę katalogowania. Doda Ci do 2-2.5tys wartościowych katalogów to zobaczysz efekt.
Ale czy to są tzn. "wartościowe katalogi" bo ja słyszałem że bardziej liczy się jakość i najlepiej jak są dodawane ręcznie, ale nie wiem w takim razie czy to prawda. Bo jak mówiłem nie znam się na tyle, a chciałbym uzyskać opinie jakiegoś fachowca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodawanie ręczne to chwyt marketingowy, bo dodawanie z automatu kojarzy się z spamem :)

 

a katalogowanie przynosi gorszy efekt bo google ostatnio bardzo namieszało w algorytmie wyszukiwania.

 

Zatrudnij jak najtańszą firmę pozycjonującą, ewentualnie napisz mi na PW jakieś szczegóły - może mógłbym zająć się tym. (budżet jaki chcesz na to przeznaczyć, frazy, adres strony oraz info co było robione w zakresie "pozycjonowania". Jeśli posiadasz spis katalogów do których dodałeś wpisy to także poproszę).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nie myślisz, że googiel widzi, że wpis został dodany automatycznie? To tylko sposób dodania i tak jak FreeS wspomniał jest to jakiś chwyt M.

 

Z zatrudnieniem najtańszej firmy pozycjonerskiej w ogóle się nie zgadzam - w tym wypadku lepiej samemu pozycjonować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

firmy pozycjonerskie mają to do siebie, że płaci się za efekt a nie wykonaną pracę. Jeśli ta "najtańsza firma pozycjonerska" nic nie zrobi to też nic nie zarobi. Jesli natomiast wejdzie w top 10 to znaczy że nie jest taka zła :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że gdyby faktycznie niska cena nie szła w parze z jakością pozycjonowania to nie było by tego tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zyciu bym nie wybral "najtanszej" oferty, jesli damy strone do pozycjonowania komus niezbyt obeznanemu w temacie bardzo ryzykujemy banem w wyszukiwarce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozycjonowanie, pozycjonowaniem a jak zwykle w PL o SEO się zapomina ;) mając wróbla nie wiem jak byśmy kombinowali to kanarka z niego nie zrobimy taka filozofia

Share this post


Link to post
Share on other sites

po kolejnej aktualizacji algorytmu w google - za duży napływ linków obniżają pozycję strony, dodatkowo obecny algorytm tnie strony ze zdublikowaną treścią, brakiem grafiki, i za duża ilością reklam (zmian około 100 - kwiecień 2012)

Share this post


Link to post
Share on other sites

firmy pozycjonerskie mają to do siebie, że płaci się za efekt a nie wykonaną pracę. Jeśli ta "najtańsza firma pozycjonerska" nic nie zrobi to też nic nie zarobi. Jesli natomiast wejdzie w top 10 to znaczy że nie jest taka zła :)

 

Jeżeli to poważny biznes to radzę trzymać się od takich ofert z daleka. Pozycjonowanie to wiedza plus pewna ilość wykonanej pracy i wcale nie polega na waleniu w katalogi i w co popadnie z różnego rodzaju skryptów. Nikt dobry nie zgodzi się pracować za obietnicę zapłaty ("za efekt"). To tak jakbyś sprzedawał dobrą domenę klientowi, który zapłaci o ile postawiony na domenie portal będzie zarabiał :). Nie dajcie się nabierać na oferty pseudopozycjonerów.

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli to poważny biznes to radzę trzymać się od takich ofert z daleka. Pozycjonowanie to wiedza plus pewna ilość wykonanej pracy i wcale nie polega na waleniu w katalogi i w co popadnie z różnego rodzaju skryptów. Nikt dobry nie zgodzi się pracować za obietnicę zapłaty ("za efekt"). To tak jakbyś sprzedawał dobrą domenę klientowi, który zapłaci o ile postawiony na domenie portal będzie zarabiał :). Nie dajcie się nabierać na oferty pseudopozycjonerów.

 

radzę się rozeznać na rynku. Większość liczących się agencji seo rozlicza się za efekt. Ja wyznaję zasadę nie oddzywania się na temat o którym mam nikłe pojęcie. Jeśli nie wierzysz wejdź na forum.optymalizacja.com, zrób ankietę a następnie wyślij zapytania ofertowe do tych liczących się agencji seo. Jeśli Ty komuś płacisz inaczej niż za efekt oraz wierzysz że dzięki temu uzyskasz lepszy efekt to muszę tej firmie pogratulować marketingu :)

 

A Twój przykład zapaty za dobrą domenę podczas gdy portal będzie zarabiał jest równie nie trafiony jak cała reszta. Domena = towar, pozycjonowanie = usługa.

Edited by FreeS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wyznaję zasadę nie oddzywania się na temat o którym mam nikłe pojęcie. Jeśli nie wierzysz wejdź na forum.optymalizacja.com.

 

forum.optymalizacja.com jest trochę jak GW, czytasz i myślisz, że świat wygląda tak jak go opisują, a jest zupełnie inaczej. Jeżeli uważasz że pozycjonowanie sprowadza się do spamowania katalogów, SWL-em czy w porywach zarzucanie kiepskim blastem to allegro i PiO jest dobrym adresem do Ciebie. Czytaj, wierz i płać. I może sam wyślij sobie zapytanie do tych Twoich "agencji seo" o pozycjonowanie, ale tym razem spróbuj zapytać o jakieś poważniejsze i bardziej konkurencyjne słowa kluczowe. Zdziwisz się odpowiedziami. Ja nie mówię tu o słowach, które robi się 3 linkami (a Ty płaci za to co miesiąc jak za zboże) i nie mówię tu o ofertach dzieci neo z allegro.

 

Wyobraź sobie, że nie korzystam z żadnych agencji SEO, ponieważ jestem w tym lepszy od wielu Twoich "agencji seo". I stawiam złoto przeciwko kamieniom, że wiem na ten temat o niebo więcej niż Ty. A co do zasad to ja mam tylko taką, że jak jestem w jakimś temacie laikiem to nie pouczam obcych mi ludzi, którzy jednak w danym temacie mogą być mądrzejsi niż ja. Trochę więcej pokory.

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzymaj się tematu.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że top frazy są płatne nie za efekt, ale z góry, ale przeczytaj ze zrozumieniem 1 post. Autor wypozycjonował swoją stronę do top 1 dzięki katalogom i preclom, oraz stwierdził że jego "Frazy nie są specjalnie bardzo konkurencyjne". Moja odpowiedź nawiązywała do tematu, a Ty oddalasz się od niego pisząc o "poważniejszych i bardziej konkurencyjnych słowach kluczowych"

 

reasumując:

 

zgadzam się że:

najbardziej konkurencyjne frazy nie są płatne za efekt(nigdzie tego nie negowałem)

 

nie zgadzam się że:

firmy które oferują pozycjonowanie za efekt to jak to nazwałeś "pseudopozycjonerzy" i trzeba się od nich trzymać z daleka. Należy tylko przeanalizować rynek, aby za pozycjonowanie nie zapłacić "jak za zborze"

 

Powiedzmy sobie szczerze: jeśli fraza nie jest specjalnie trudna do wypozycjonowania, to agencji seo bardziej się opłaca wziąć kasę za efekt, ponieważ daje to poczucie bezpieczeństwa klientom, a sami na tym dobrze wyjdą finansowo(nie trzeba dużo żeby wbić się w top).

 

Nie wiem co miałeś na myśli pisząc o "moich" agencjach seo - z żadnych nie korzystam, zajmuję się tym w swoim zakresie. Co do mojej wiedzy - jest "wystarczająca" :) Radzę Tobie rozesłać zapytania do kogo tam chcesz na frazy o których była mowa w temacie czyli tych "niespecjalnie konkurencyjnych" i daj znać ile z nich było płatne za efekt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pozycjonowanie i wyskoczy kilka firm, np. http://www.devmark.pl

 

Jasne wpisze w wyszukiwarkę a potem będzie podobnie jak z allegro. Bez sensu, zwłaszcza, że lepiej popytać wśród znajomych o kompetentne agencje internetowe takie jak choćby agencja Czenzo. Przeważnie i tak za pozycjonowanie trzeba zapłacić, to chyba najlepiej skorzystać ze współpracy z kimś kto nie tylko zna się na rzeczy, ale i myśli kreatywnie i zaproponuje Ci albo dodatkową kampanię w social mediach albo np aplikację mobilną co wg mnie jest dużo lepszym pomysłem niż kombinacje z allegro - bo to tak jakbyś samemu chciał z ulotkami po mieście latać. Poza tym taka współpraca to przecież wyszukanie też własnej drogi do rozwoju, więc dlaczego nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogę wykonać komuś pozycjonowanie. Cena do uzgodnienia, musiałbym przemyśleć za ile, ale taniutko. Jeśli mi zlecisz pozycjonowanie swojego serwisu, zapomnij jednak o otrzymaniu faktury na usługę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem, z allegro otrzymałem piękny raport, kontakt znikomy, ale początkowo byłem zadowolony. Po pewnym czasie wchodzę w raport aby samemu przepingować i prawie żaden z katalogów jużnie działał... Ale polecałbym forum PiO i ofertę katalogowania w prywatnych katalogach, Chodź ostatnio zrobiło się to bardzo popularne i więcej powstaje prywatnych katalogów (płatne), niż normalne... hehe

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak macie coś do pozycjonowania to śmiało pisać na priv ;)

Wystawiam fvat.

Edited by yendo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Same katalogi to mało, również większość ofert grup katalogów z PiO jest niewiele wartych, na rękach jednej ręki można policzyć ile z nich jest dobrych tzn zadbanych, nie przyjmujących "śmieci"/zaplecz/mfa. Należy zacząć od działań on-site tj contentu, optymalizacji itp itd, dopiero później szukać/robić dobre backlinki (nie mylić z naturalnymi linkami "ewangelistów" z forum wujka G., bo one są jak yeti tzn każdy słyszał, ale nikt jeszcze ich nie widział).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie moją ofertą. Gdzie najlepiej? Polecam siebie - u majstra 17. Moją ofertą zainteresował się na razie jeden forowicz - wycenę przedstawiłem, zobaczymy, czy dobijemy transkakcji (zapytanie o pozycjonowanie seo jednego serwisu płatnego SMS-ami - na próbę jeden serwis, jeśli klient przyjmie ofertę, zleci mam nadzieje następne swoje portale).

 

Dlaczego warto? Po co płacić duże sumy, nie wiadomo za co. U mnie wiesz, za co zapłaciłeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×