Jump to content
fakson

pozycjonowanie - gdzie najlepiej?

Recommended Posts

Zgadza się, pod warunkiem, że mieliśmy wcześniej podłączone analityki. Dla nowej strony to nie przejdzie, jeśli chcemy atychmiast po utworzeniu strony korzystać z usług pozycjonera.

To też nie problem, wystarczy podłączyć staty i już po 1 dniu widać czy mamy już jakiś ruch z google, na jakie frazy i gdzie ląduje. Nie mówiać o tym, że efekty pracy pozycjonera widać najwcześniej za parę tyg. Tak że wszystko jest do rozegrania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To też nie problem, wystarczy podłączyć staty i już po 1 dniu widać czy mamy już jakiś ruch z google, na jakie frazy i gdzie ląduje. Nie mówiać o tym, że efekty pracy pozycjonera widać najwcześniej za parę tyg. Tak że wszystko jest do rozegrania.

Mimo wszystko bałbym się jakiegoś fake'owego ruchu, bo na tym, to totalnie się nie znam, a wiem, że są już takie narzędzia, które i GA ładnie potrafią ściemnić...

 

Ale tak jak piszesz... przede wszystkim wyliczyć wartość jaką ma dla nas UU w przypadku korzystania z tego rodzaju rozliczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W GA można wyciągnąć ile było wejść z wyszukiwarek a ile z innych źródeł. Widać też zakresy czasowe, także łatwo ustalić od jakiego momentu jest to efekt pracy pozycjonera.

Nie zawsze wzrost ruchu będzie efektem pracy pozycjonera. Ew. może być tylko częściowo efektem jego pracy. Niekiedy wręcz symbolicznym.

A tak jak banialuka1 napisał płaci się często niepotrzebnie za cały przyrost ruchu.

 

Sam tego doświadczyłem. Od momentu rozpoczęcia współpracy z agencją, która nie zrobiła dla mojego serwisu prawie nic skutecznego w zakresie pozycjonowania pojawiało się w serwisie ok. tysiąca unikalnych artykułów i okazało się, że stąd ( oraz z innych działań ) jest głównie większy ruch z wyszukiwarek a nie z działań pozycjonerskich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie po to są statystyki google analytics żeby przeanalizować z jakich fraz jest ruch, jaka jest strona docelowa. Pozycjoner linkuje na konkretne frazy do konkretnych stron także ja nie widze tutaj żadnych zagadek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie po to są statystyki google analytics żeby przeanalizować z jakich fraz jest ruch, jaka jest strona docelowa. Pozycjoner linkuje na konkretne frazy do konkretnych stron także ja nie widze tutaj żadnych zagadek.

Rozliczenie było za ( bezpłatny ) ruch z wyszukiwarek a nie za frazy. I widocznie nie spotkałeś się z takimi "pozycjonerami", którzy nie przesłali żadnego solidnego raportu z przeprowadzonych prac zawierającego informacje jakie linki pozyskiwali ani co tak naprawdę robili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie. Jak wybrać pozycjonera?

 

Z Panem z góry posta rozmawiałem w sprawie oferty na serwis gdzie mam 200 artykułów które chcę pozycjonować na długi ogon. Jaką dostałem ofertę? Mam płacić miesięcznie ilość uq * 0,20 PLN za usługi pozycjonowania wg statów Google Analitycs...

 

Ilość użytkowników pozyskanych z ruchu organicznego - czyli tylko z wyszukań bezpłatnych, nie za ogólną ilość wejść.

 

Nie wiem na ile jesteś rozeznany w cenniku usług pozycjonowania, ale moja oferta jest bardzo konkurencyjna, przede wszystkim mało która agencja oferuje rozliczenie za ruch na stronie, który jest najbardziej korzystny dla właściciela strony a mniej dla agencji.

 

Standardową ofertę jaką byś zapewne otrzymał (związaną z tematyką Twojej strony) to płatność min. na poziomie 1k zł/m, przy frazach które generowałyby dużo mniejszy ruch na stronie niż w przypadku rozliczenia które zaproponowałem.

 

Proponowałbym przed napisaniem o mnie postu zapoznać się z kilkoma ofertami innych firm - jestem niemal pewien, że Twój post o mojej ofercie byłby wtedy napisany w dużo lepszym tonie.

 

Nie mam na celu kłócenia się z Tobą, tylko uświadomienia, że pozycjonowanie o którym myślisz jest kosztowne, a moja oferta była dostosowana do pozycjonowania metodą long-tail i de facto była dla Ciebie korzystna.

 

Pozdrawiam.

Edited by vpozycja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idąc tym tokiem rozumowania przy 20 groszy za uq efektów pracy wyników pozycjonera płacimy za powiedzmy 1000 uq/dzien 200zł/dzień co daje 6 tyś zł msc. Z tego co piszesz stawki za tę tematykę (fitness) wynoszą 1zł za uq. Czyli płacimy wtedy 10 tyś zł miesięcznie.

 

Koszty pozycjonowania dają nam 120 tyś zł rocznie za 1000 uq/dzien. Powiedzmy, że chcemy kupić taki serwis to jego wycena byłaby na poziomie 200 tyś biorąc pod uwagę sam ruch? :)

 

Schodząc na ziemię myśle, że bez problemu można kupić bloga, stronę o tej tematyce za 10 tyś.

 

Domyślam się że każda firma pozycjonerska szuka bogatego klienta (najlepiej z dotacją z PARP) który tyle płaci ale to nie jest argumentacja że to są normalne stawki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem Ci w wiadomościach, powyżej 4k uu/m, jest możliwość negocjacji stawki i to nawet bardzo dużej negocjacji w zależności od ilości wejść.

 

Ale ok rozumiem, że nie jesteś zainteresowany ofertą. Nie ma co dyskutować o tym dalej publicznie.

 

Prosiłbym tylko nie przedstawiać mnie w negatywnym świetle jako złego pozycjonera szukającego frajera do wycyckania. Proponuje nie mierzyć wszystkich jedną miarą. Ciężko pracuję na swoje pieniądze i strasznie nie lubie, gdy ktoś próbuje zrobić ze mnie oszusta czy naciągacza.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno marketingu szeptanego kompetentnie robić nie potraficie.

Czenzo, jak widzę taki wpisy, to irytacja z agresją i z pożałowaniem mnie łapie. Już byś napisał wprost - nie warto marnować kasy na allegro, napiszcie do mnie, to moja strona, robię to i tamto.

Marketing szeptany w stylu jaki proponujesz jest żałosny, aż korci mnie żeby zrobić Ci lekcję z marketingu szeptanego, ale lekcję na której się poślizgniesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Kppp

Jeśli trafisz na dobrego freelancera, to możesz mu zlecić. Natomiast niby "firmy SEO" mają już jakąś markę i bazę klientów więc jest szansa, że zrobią to dobrze.

W każdym dużo zależy od tego jak konkurencyjne frazy chcesz pozycjnować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej, trudno znaleźć dobrego freelancera i za przyzwoite pieniądze, w dodatku nierzadko sami korzystają także z tych narzędzi SEO, więc po co komuś płacić jeszcze dodatkową kasę za coś, co mozemy z niewielkim wysiłkiem zrobić sami. Niektóre narzędzia można wypróbować za darmo, więc się nic nie traci. Dziś pozycja w internecie jest bardzo ważna, ludzie coraz częściej dokonują zakupów przez Internet, więc widoczność w sieci jest takim "być, albo nie być" firmy. Jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę polecić konkretne narzedzia, przetestowałem kilka i mam swoje typy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Kppp

"Dokładnie jak wyżej, trudno znaleźć dobrego freelancera i za przyzwoite pieniądze..."

 

Czy trudno to nie wiem, ogólnie dobrzy mają stały kontakt z firmami SEO i na tej bazie współpracują więc zleceń nie szukają. Więc tak czy inaczej jest duża szansa, że ten freelancer będzie, dla Ciebie pozycjonował. Ogólnie na PiO jest jeden gość, który dobrze piszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal warto, tylko wiadomo nie bezpośrednio, ale np. z wykorzystaniem stron-satelit ;)

Edited by yendo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnie aktualizacje algorytmów dość mocno zrewolucjonizowały rynek usług SEO, ale też pokazały jak ta branża szybko potrafi dostosować się do nowych warunków gry. Co wg. mnie wyszło na plus to odsianie amatorów którzy pozycjonowali sztampowo, siejąc spam na lewo i prawo. Druga strona medalu jest taka, że pozycjonowanie wiąże się z większymi kosztami niż wcześniej, co jednak przekłada się to na większą dywersyfikacje ruchu, nie tylko z wyszukiwarek, ale też z wartościowych stron.

Edited by vpozycja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używa ktoś lub używał tego Publikera http://www.publiker.pl/ ?

Jest on dobry do pozycjonowania,jakie są efekty jego uzywania czy ktoś wskoczył dzięki niemu do TOP 10 ?

Daj sobie z tym spokój ;) Lepiej zainwestuj w dobrego VPS-a i postaw tam GSA SER z Captcha Sniperem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej to samemu pozycjonować, ale to oczywiście wymaga nie tylko wiedzy, ale też narzędzi i mocy przerobowych :) Z drugiej strony można mieć wpływ na to co się robi. Można też zrobić tak, że będzie się nadzorować cały proces SEO, a do konkretnych prac wynajmie się ludzi którzy wg naszych wytycznych będą wykonywać zlecone zadania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi obecnie stronę pozycjonuje ta firma : [usuniete] . Może nie jest tak tanio bo jednak kilka stowek mnie to miesięcznie kosztuje ale z drugiej strony widzę już pewne efekty pozycjonowania. Robili mi również reklamę adwords. Jestem zadowolona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×