Jump to content
necik

Poradnik Jak dostać się do raju (podatkowego)?

Recommended Posts

Jeśli chodzi o mnie, to nie kupiłem i nie zamierzam. Tego rodzaju wiedza nie jest mi obecnie potrzebna.

 

A czy warto? To zależy od potrzeb i jego treści, czyli tak naprawdę przekonasz się dopiero, jak sam przeczytasz. Moim zdaniem - jak już zauważyłeś - trochę tajemniczy jest ten opis, co ma wzbudzić ciekawość. Po pierwsze: zastanów się, czy taką wiedzę potrzebujesz. Wtedy podejmij decyzję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak czy owak uważam że to zwykłe skalpowanie bazy danych kontaktów. Są moim zdaniem lepsze sposoby na wyjście z tarapatów niż pisanie książek... Np. skupienie się na poprawie komunikacji z klientami.

Fakt faktem chętnie bym przeczytała taki poradnik ale nie kupię go tylko i wyłącznie ze względu kontekst tej akcji.

Na studiach często się powtarza że ludzie piszą książki-poradniki jak są emerytami z wybitnymi osiągnięciami albo ludźmi którzy popełnili większość możliwych błędów...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 70zł dowiesz się, co dzieje się z Twoimi domenami wartymi znacznie więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę kupował. Czekam za to na propozycje sprzedazy mebli, agd, tv i warzyw i innych ktore to wiadomy serwis już niedlugo nam zaoferuje...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oby na rynku było więcej takich pomysłów, przydałoby się parę informacji na temat publikacji,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z Was kupił już poradnik http://www.aftermark...l/rajpodatkowy/ ? Na tej stronie brakuje bardzo wielu informacji jak chociażby liczba stron, spis treści więc zastanawiam się czy warto?

 

Mi tez brakuje tych informacji. Jesli ktos nabedzie ta ksiazke, to prosilbym o pozielenie sie opinia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak będzie wartościowa to trafi na pewne strony nieprzestrzegające praw autorskich. To ją zweryfikuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja również czekam na recenzje jako, że temat mnie zainteresował (choć inna sprawa, że ten mailing to moim zdaniem nietakt...), a poza tym

 

Teraz wiedza na temat niuansów optymalizacji podatkowej, do tej pory będąca domeną wąskiej grupy prawników, dostępna jest dla każdego

o rety... :lol:

Edited by marismo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję jak już to... zebrać się w 7 osób po około 10 PLN i kupić ten poradnik.

 

A jak ebook bedzie zabezpieczony DRM? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak ebook bedzie zabezpieczony DRM? ;)

 

To OCRem go, albo rentgenem ;)

 

A poważniej - dla wszystkich członków forum di.pl kolejka na koszt firmy, po całym poradniku... :D i tak wyszedł żart :P

"Przecież miało być tak pięknie. Wywiady miały być..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak ebook bedzie zabezpieczony DRM? ;)

 

Na to jest zawsze doskonale narzedzie nazywa się SCREENSHOT, np. MW snap. NIejedne ksiązki już tak skopiowałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To OCRem go, albo rentgenem ;)

 

A poważniej - dla wszystkich członków forum di.pl kolejka na koszt firmy, po całym poradniku... :D i tak wyszedł żart :P

"Przecież miało być tak pięknie. Wywiady miały być..."

Na to jest zawsze doskonale narzedzie nazywa się SCREENSHOT, np. MW snap. NIejedne ksiązki już tak skopiowałem.

 

Problem w tym, ze nawet nie wiadomo, ile toto ma stron. Jak to jakas kniga o tysiacach stron? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję jak już to... zebrać się w 7 osób po około 10 PLN i kupić ten poradnik.

 

Czemu się tak ograniczać zaraz? Zbierz w 70 osób po złotówce: ebook o zakładaniu firmy w raju podatkowym - zamiast lizaka - powinieneś znaleźć chętnych kolegów.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie no to juz bardziej się opłaca całe gimnazjum w to zaangażować to będzie pewnie po ok 10gr ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozpatrując target tego pdfa i to gdzie jest reklamowany rozsądniej byłoby dać cenę ~19,99 PLN, mniej osób powinno wtedy złamać warunki umowy. Natomiast nic nie tłumaczy braku darmowej próbki, czy obiektywnych recenzji - bez tego to kompletne kupowanie kota w worku. Nie można liczyć że ludzie rzucą się na książkę tylko dlatego bo napisał ją Michau...

 

Boję się natomiast że traktując zawarte tam porady w sposób bezkrytyczny większość osób napyta sobie sporych problemów z US:

  • Jak sprzedawać w Unii Europejskiej bez konieczności płacenia podatku VAT?

Odpowiedź jest jedna - przerzucić zobowiązanie na klienta i zmusić go do popełnienia przestępstwa skarbowego. To chyba nie jest droga którą powinno budować się relację z klientem?

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla osób zainteresowanych:

 

Chcecie sprzedać domeny za miliony i wprowadzić do firmy oszczędności na poziomie tysięcy złotych, a wahacie się nad wydaniem 70zł?

 

Ja nie kupuję, ponieważ nie jestem zainteresowany. Ale widzę, że dla niektórych zainteresowanych koszt niespełna dwóch odnowień domeny nawet w ciemno jest nie do przeskoczenia. I nie patrzę tutaj użytkownikom po kieszeniach, tylko nie rozumiem dysproporcji pomiędzy 70złotymi, a tym co można osiągnąć, cięcia kosztów już na tym etapie i braku skłonności do niewielkiego ryzyka.

 

Osoby, które nie chcą podjąć tak małego ryzyka powinny chyba inwestować w obligacje, bo inwestycja w domeny przy inwestycji w ten poradnik to nic i działanie wbrew sobie jak się domyślam :P

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apze proponuje zamknąc ten temat. Tu się proponuje kradzież dóbr intelektualnych (zakup i powielanie) a moderatorzy na to nie reagują

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apze proponuje zamknąc ten temat. Tu się proponuje kradzież dóbr intelektualnych (zakup i powielanie) a moderatorzy na to nie reagują

 

Weź kolego coś na wstrzymanie bo Twoje zachowanie zaczyna się robić mocno irytujące.

Chcesz dyktować komuś co ma robić to załóż własne forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weź kolego coś na wstrzymanie bo Twoje zachowanie zaczyna się robić mocno irytujące.

Chcesz dyktować komuś co ma robić to załóż własne forum.

 

Po co się irytować, wystarczy tylko przeczytać ze zroumieniem treśći.

Ja piszę: proponuje, Ty czytasz dyktuje a róznica znaczeniowa jest ogromna

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...)

Osoby, które nie chcą podjąć tak małego ryzyka powinny chyba inwestować w obligacje, bo inwestycja w domeny przy inwestycji w ten poradnik to nic i działanie wbrew sobie jak się domyślam :P

 

Ryzyko jest rzeczywiście niewielkie. W totka też jest bardzo małe - jeden zakład to tylko 3 zł. Mimo to niektórzy nazywają tego rodzaju gry "podatkiem od głupoty".

 

W pewnych okolicznościach inwestycje w obligacje mogą być bardziej ryzykowne niż inwestycje w domeny. Mam na myśli obligacje np. Grecji. Rok temu w mediach mówiono o 50% stracie, ostatnio mówi się o ponad 70%, a są też pojedyncze głosy, które mówią, że można je będzie przeznaczyć na rozpałkę do kominka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×