Jump to content
mlm

Rejestracja domen międzynarodowych

Recommended Posts

Witam,

 

potrzebuję dla klienta zarejestrować domeny międzynarodowe pod poniższymi końcówkami i tu mam 2 pytania:

 

Podczas rejestracji na aftermarket większą część z tych końcówek nie można zarejestrować bo platforma aftermarket nie obsługuje ich.

 

Czy wobec tego, może zna ktoś z was jakiś serwis międzynarodowy, gdzie można zarejestrować wszystkie te końcówki za jednym zamachem ?

 

at

be

ch

es

hr

cz

de

dk

fr

gr

hu

it

ru

se

ua

Asia

Nas

sk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, a czy ten serwis eurodns.com jest wiarygodny ? Miałeś z nim styczność ? Jakie opinie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego tematu więc tutaj podpinam. Zarejestrowałem kilka dni temu domenę .es i dzisiaj rano przyszedł do mnie mail:

 

Estimado Sr./Sra.,
En fecha 23/09/2016, el Agente Registrador ESTRATEGIAS WEBSITE ha iniciado el procedimiento de transferencia del dominio "XXX.es", asignado a favor de XXX XXX y actualmente gestionado por el Agente Registrador KEY-SYSTEMS .
A los efectos de llevar a cabo dicha transferencia de forma efectiva o cancelarla finalmente, en su condición de Persona de Contacto Administrativo del dominio recetascloud.es, debe ser necesario que: Acepte o cancele la solicitud de "Transferencia de dominio" (aquí click en la acción correspondiente).
Para tal fin dispone de un plazo hasta el próximo 3 de octubre de 2016. Trascurrido el mismo, sin haberse recibido respuesta, dicha solicitud será anulada.
Atentamente,
DOMINIOS.ES
Entidad pública empresarial Red.es
---
Wrzuciłem w google translate bo nie czytaty i nie pisaty po hiszpańsku. Ale tam to i jak wg. mnie łopatologicznie tłumaczyli i dalej nie wiem czy to konieczne czy to coś na zasadzie "przenieś do nas domenę a będzie lepiej". Wolę się upewnić o co chodzi gdy widzę gdzieś wzmiankę o transferze mojej domeny :P
Proszę o pomoc o co chodzi i czy to trzeba zrobić. A jeżeli trzeba to czemu :) Z góry wielkie dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

"vul" poradziłeś już sobie czy potrzebujesz podpowiedzi?

 

pozdrawiam

 

Daj podpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego (nie znam hiszpańskiego :) co zrozumiałem,

 

Red_es (matka Dominios_es) to chyba rządowy projekt - można rejestrować domeny za jego pomocą w szczególnych sytuacjach (nie dostarcza kojarzonych z tym usług jak zazwyczaj rejestratorzy dostarczają) do tego wykorzystuje Dominios_es

 

Jest wzmianka, że można rejestrować domeny.es u innych akredytowanych rejestratorów z listy.

 

Jeśli rejestrowałeś za pośrednictwem, któregoś z nich powinno być ok. Zresztą bez akredytacji to chyba by nie poszło ;) ale nie znam się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie dziwne bo pisałem w tej sprawie do AM i dostałem odpowiedź, że sprawa dotyczy potwierdzenia transferu domeny i zapytali czy taki transfer gdziekolwiek inicjowałem. Problem w tym, że nie inicjowałem :)

 

Czekam na drugą odpowiedź z AM ale jak na razie cisza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"vul" a może poproś Dominios.es żeby użyli angielskiego dla zrozumienia Ich wiadomości.

 

A wiesz, że teraz po Twoim poście sprawdziłem i na dole wiadomości jest również wersja ang :D:blush:

 

To procedura transferu domeny. Nie zlecałem żadnego transferu więc nie klikam. Wygląda na to, że jakby taki automat aby przenosić domeny .es do DOMINIOS.ES a nie trzymać w AM. Tak czy owak nie jest to konieczne z tego co mi się po tej wiadomości wydaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz otrzymałem wiadomość od AM:

 

"Witam,


W takiej sytuacji prosimy o nie klikanie na linki potwierdzające. Dla domen .es procedura transferu jest taka że operator może zainicjować transfer natomiast abonent ma kontrolę nad jego zakończeniem klikając/lub nie na link potwierdzający."

 

Ktoś wie co by się stało gdybym transfer zatwierdził? Gdzie by cudo powędrowało i jak wygląda potem sprawa z zarządzaniem? :)

Chyba, że zmieniłby się abonenta (na kogo?) i tyle domenę widziałem. Dziwne te domeny .es ... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem AM w akredytowanych rejestratorach. Być może, korzystają z pomocy jednego z nich. :)

Na wszelki wypadek może warto by się było spytać czy wszystko ok, że u Nich zarejestrowana jest domena.

Zawsze jeszcze można sprawdzić w whois kto jest rejestratorem :) może ktoś z listy w Dominios :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A daj jakąś stronę gdzie można sprawdzić dane dla domeny .es bo szukałem teraz 5 min w sieci ale nie znalazłem. Albo nie działa albo strona się nie otwiera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początek to znalazłem:

https://web-solutions.eu/whois-domain-spain.htm

 

natomiast tak sobie zerknąłem "vul" jeszcze na to:

 

 

"You can apply for any of the following ".es" domains from any country in the world as long as you maintain ties to Spain:

- Individuals and legal entities and organisations without legal entity with ties to Spain may apply for any ".es"and/or ".com.es" domain.

 

 

a "ties" to:

"Ties to Spain

According to the Public Business Entity Red.es "interests" or "ties to Spain" to include the following situations, among others:

  • Individuals or legal entities established in Spain
  • Individuals or legal entities who wish to aim all or part of their services at the Spanish market
  • Individuals or legal entities who wish to provide information, services and/or products which are culturally, historically or socially linked with Spain "

Nie wiem jak to się ma do codzienności w rejestracji .es

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpisując jakąś zajętą domenę pokazywało mi informacje.

 

Wpisz może np "car.es"

 

Nasuwa się pytanie, czy Twoja domena jest zarejestrowana...?

 

"vul" w poprzednim poście wspomniałem o warunkach, które należy spełnić rejestrując domenę .es

 

Nie rejestrowałem tych domen więc nie wiem na ile są restrykcyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny .es nie mają żadnych ograniczeń. Co do Twojego pytania - czy naprawdę uważasz, że pisałbym tutaj o domenie, dostawał mail w sprawie tej domeny i nie byłaby ona zarejestrowana? :P

 

Nie działa mi to sprawdzanie whois co podałeś. Nawet jak wpisuję "car"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nie chcę zakładać nowego tematu więc tutaj podpinam. Zarejestrowałem kilka dni temu domenę .es i dzisiaj rano przyszedł do mnie mail:

 

Estimado Sr./Sra.,
En fecha 23/09/2016, el Agente Registrador ESTRATEGIAS WEBSITE ha iniciado el procedimiento de transferencia del dominio "XXX.es", asignado a favor de XXX XXX y actualmente gestionado por el Agente Registrador KEY-SYSTEMS .
A los efectos de llevar a cabo dicha transferencia de forma efectiva o cancelarla finalmente, en su condición de Persona de Contacto Administrativo del dominio recetascloud.es, debe ser necesario que: Acepte o cancele la solicitud de "Transferencia de dominio" (aquí click en la acción correspondiente).
Para tal fin dispone de un plazo hasta el próximo 3 de octubre de 2016. Trascurrido el mismo, sin haberse recibido respuesta, dicha solicitud será anulada.
Atentamente,
DOMINIOS.ES
Entidad pública empresarial Red.es
---
Wrzuciłem w google translate bo nie czytaty i nie pisaty po hiszpańsku. Ale tam to i jak wg. mnie łopatologicznie tłumaczyli i dalej nie wiem czy to konieczne czy to coś na zasadzie "przenieś do nas domenę a będzie lepiej". Wolę się upewnić o co chodzi gdy widzę gdzieś wzmiankę o transferze mojej domeny :P
Proszę o pomoc o co chodzi i czy to trzeba zrobić. A jeżeli trzeba to czemu :) Z góry wielkie dzięki.

 

Każdy może zlecić transfer domeny .es. Jak zatwierdzisz to przepada.

Key-systems to registrar z którego korzysta AM do zarządzania domenami europejskimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×