Jump to content
polmajk

Subskrypcja papierów dłużnych AfterMarket.pl

Recommended Posts

Drodzy użytkownicy,

W kwietniu 2012 zostało zablokowane należące do naszego serwisu konto w serwisie PayPal, wraz ze znaczną kwotą pieniędzy przeznaczoną na finansowanie bieżącej działalności. W wyniku tego, duża kwota przeznaczona m.in. na zasilenie konta do rejestracji domen w NASK została zamrożona na co najmniej pół roku.

Z tego powodu, podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu alternatywnego źródła finansowania bieżącej działalności do czasu odblokowania naszego konta PayPal. Źródłem tym jest sprzedaż papierów dłużnych (weksli) naszej firmy z rocznym terminem wykupu:

http://www.aftermarket.pl/subskrypcja.php

W sprzedaży dostępnych jest 300 papierów dłużnych o wartości 1000 zł każdy, oprocentowanych 10% w skali roku, z! terminem wykupu 1.07.2013. Oznacza to, iż każdy nabywca jednego papieru dłużnego otrzyma w dniu 1.07.2013 zwrot inwestycji w kwocie 1100 zł. Nie ma ograniczenia co do liczby papierów wykupionych przez jedną osobą.

Do każdego papieru dołączony jest również jeden pakiet darmowych usług w naszym serwisie o wartości 1800 zł, obejmujący m.in. darmową promocję aukcji oraz darmowe błyskawiczne wypłaty środków na konto bankowe.

Spłata papierów dłużnych wraz z rocznymi odsetkami nastąpi do dnia 1.07.2013.

Szczegółowe informacje na temat zasady subskrypcji i zwrotu inwestycji w skrypty dłużne, naszych działań zapewniających spłatę papierów dłużnych oraz powiązanych z nimi usług znajdują się na stronie:

http://www.aftermarket.pl/subskrypcja.php

Dzięki Wam, serwis AfterMarket.pl od wielu lat niezmiennie pozostaje liderem! rynku wtórnego domen internetowych w Polsce. Dziękujemy za ! okazane nam do tej pory zaufanie. Wierzymy, że mimo przejściowych trudności nadal będziemy mogli świadczyć Wam innowacyjne usługi na najwyższym poziomie.

Z pozdrowieniami,

Michał Pleban

AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spłata zobowiązań

 

Spłata papierów dłużnych wraz z rocznymi odsetkami nastąpi w nieprzekraczalnym terminie 1.07.2013 dzięki działaniom stabilizującym sytuację finansową serwisu, między innymi:

  • Odzyskanie środków z zablokowanego konta PayPal.
  • Zwiększenie obrotów i przychodów giełdy poprzez m.in.:
    • Zagwarantowanie stałej dostępności wypłat błyskawicznych.
    • Zagwarantowanie standardowych wypłat w terminach krótszych niż 5 dni robocze.
    • Optymalizację prowizji od sprzedaży domen na giełdzie, z jednej strony promujących klientów samodzielnie znajdujących nabywców na swoje domeny, a z drugiej strony odzwierciedlających wkład samej giełdy w pozyskanie klienta końcowego.
    • Wprowadzenie prowizji od wpłat elektronicznych, na poziomie niższym niż konkurencyjne giełdy.
    • Rozszerzenie usług związanych z promocją i reklamą domen.

    [*]Zwiększenie przychodów z przechwytywania domen, poprzez m.in.:

    • Uruchomienie nowego systemu zakładającego opcje Premium na domeny wygasające, o podwyższonej skuteczności.
    • Lepszą moderację i system selekcji polecanych domen do przechwycenia.
    • Rezygnację z bonusów na przechwytywanie domen na rzecz innych form wynagradzania lojalności klientów.

    [*]Zwiększenie przychodów z usług hostingu, poprzez m.in.:

    • Aktywną promocję programu resellerskiego.
    • Nową usługę tworzenia stron internetowych dla klientów końcowych.

    [*]Inne usługi zwiększające konkurencyjność i dochodowość giełdy.

Wszystkie te działania zostaną wdrożone w ciągu najbliższych 4 miesięcy dzięki pozyskaniu środków bieżących z subskrypcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak dla porównania - Getin Bank na 4-miesięcznej lokacie daje 6,4% w skali roku, z gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie tylko, czy po zakupie będzie to jakoś prawnie umocowane i przesłane w formie papierowej, czy tylko zapis po stronie serwera, że klient XYZ kupił x papierów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest chyba unikatowa sytuacja w której weksle mają prawo się sprawdzić... Natomiast czy 300 tys. zł wystarczy na naprawę sytuacji? Śmiem wątpić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie tylko, czy po zakupie będzie to jakoś prawnie umocowane i przesłane w formie papierowej, czy tylko zapis po stronie serwera, że klient XYZ kupił x papierów.

 

Subskrypcja papierów dłużnych odbywa się w formie zawarcia umowy online. Po dokonaniu wpłaty subskrybent otrzyma natychmiast elektroniczne potwierdzenie zawarcia umowy, a następnie w ciągu nie więcej niż 30 dni imienny weksel w formie papierowej wystawiony przez naszą firmę i potwierdzający powyższe warunki zapłaty.

 

Żeby nie było, że to moje - to cytat stąd http://www.aftermarket.pl/subskrypcja.php

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subskrypcja papierów dłużnych odbywa się w formie zawarcia umowy online. Po dokonaniu wpłaty subskrybent otrzyma natychmiast elektroniczne potwierdzenie zawarcia umowy, a następnie w ciągu nie więcej niż 30 dni imienny weksel w formie papierowej wystawiony przez naszą firmę i potwierdzający powyższe warunki zapłaty.

 

Żeby nie było, że to moje - to cytat stąd http://www.aftermarket.pl/subskrypcja.php

 

Dzięki, nie zauważyłem ;)

 

 

EDIT:

Wykupiono:

15000 PLN

 

Szybko idzie.

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak dla porównania - Getin Bank na 4-miesięcznej lokacie daje 6,4% w skali roku, z gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

No ale Aftermarket.pl dorzuca jeszcze promocję domeny na stronie głównej (jedna w miesiącu) oraz darmowe szybkie wypłaty (1000 zł w miesiącu).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy papiery dłużne są zabezpieczone na majątku AfterMarket.pl ? Jeśli nie, to można sobie tym.... w przypadku upadłości firmy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subskrypcja papierów dłużnych odbywa się w formie zawarcia umowy online. Po dokonaniu wpłaty subskrybent otrzyma natychmiast elektroniczne potwierdzenie zawarcia umowy, a następnie w ciągu nie więcej niż 30 dni imienny weksel w formie papierowej wystawiony przez naszą firmę i potwierdzający powyższe warunki zapłaty.

 

Żeby nie było, że to moje - to cytat stąd http://www.aftermarket.pl/subskrypcja.php

 

Zapomniano dodać iż...w celu ewentualnych roszczeń wynikających z wykupu weksli zapraszamy na Cypr...:)

Błazenada...

Panie Pleban, a może tak posprzedawałby Pan część swoich b.dobrych domen albo jakieś inne fanty zamiast żebrać o kasę? Bo inaczej nazwać tego raczej nie można...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiemy jaka jest dokładna sytuacja firmy... a jak wiadomo Cypr ma "silniejszą" tajemnicę handlową... w przypadku innych emisji obligacji, warrantów itp. wszystko jest jawne, a tutaj większe ryzyko...

 

Nie warto ryzykować 1000 PLN dla 1100 PLN za rok.... już lepiej zainwestować w jakąś fajną domenę... to takie moje subiektywne zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Błazenada...Bo inaczej nazwać tego raczej nie można...

 

Żebrać? Idź podziel się swoim fachowym spojrzeniem na ten temat ze spółkami na GPW, które tak żebrzą o kasę emitując akcje, i żebrzącym bankami oferującymi lokaty.

 

Jak czytam takie posty to myślę sobie...

Błazenada...Bo inaczej nazwać tego raczej nie można...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żebrać? Idź podziel się swoim fachowym spojrzeniem na ten temat ze spółkami na GPW, które tak żebrzą o kasę emitując akcje, i żebrzącym bankami oferującymi lokaty.

 

Jak czytam takie posty to myślę sobie...

Owszem, żebranie o kasę. Pokaż mi jakąkolwiek firmę wchodzącą na GPW, która emitując akcje a jest zadłużona na tyle że nie potrafi obsługiwać swoich bieżących zobowiązań...Gdyby AM było spółką notowaną na giełdzie to w momencie ujawnienia niewypłacalności jej akcje przestałyby być notowane...

Nie mówiąc już o tym, iż wierze, że zakładasz lokatę w banku który nie wypłaca klientom ich pieniędzy...

Edited by Bazyli
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chętnie skorzystam. Nie dla zarobku (bo ten nie jest duży), ale jeśli te 300 tysięcy poprawi działanie giełdy i zapewni płynność wypłat, to zaryzykowanie 1000 zł jest tego warte. Poza tym warto wesprzeć Aftermarket.pl - nawet bezinteresownie. Plus bonusy w postaci promocji domen.

 

DD

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieźle się ubawiłem to czytając :D

 

Aftermarket teraz chce zeby ludzie pożyczyli im kasę dobrowolnie bo ta przetrzymywana bez ich zgody nie wystarcza

Edited by DESiGNER
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikt was do tego nei zmusa jest to dobrowolne :) , ta gielda jest prekursorem domainingu wtornego w Polsce i chcialbym zeby przetrwala. Pozdrawiam , problemy problemami ale ja trzymam za AM .

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również wierzę w te nowatorskie rozwiązania o jakich napisali w związku z pieniędzmi z pożyczek, jak również w to, że podniosą się i wszystko wróci do normy. Tyle czasu korzystam z ich usług praktycznie po cenach NASKu a nawet i niżej... więc można im pomóc ( samemu na tym również zarabiając ) bo i o tym fakcie nie można zapominać.

 

Wierzę w AM i trzymam kciuki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybaczcie ale jak dla mnie to jest gra na zwłokę .

 

 

Te "papiery dłużne" emitowane w momencie kiedy firmie brak jakiejkolwiek płynności finansowej i dodatkowo firmie wirtualnej która nie posiada majątku w postaci środków trwałych, które w razie czego można spieniężyć to wyrzucenie pieniędzy w błoto lepiej przeznaczyć je na Caritas. Zbyt dużo rozmijania z prawdą było przez ostatnie miesiące, zbyt mało jakiejkolwiek komunikacji z WIERNYMI klientami żeby można było im zaufać w takiej chwili....

Edited by DESiGNER
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tradycyjnie ostatnie działania AM wzbudzają wiele emocji i jak zwykle jest wielu zwolennikow i przeciwników

Oczywiście przeciwnicy wiecej krzyczą (niestety niektórych wypowiedzi nie da się już czytać, tak są przesiąkniete jadem)

Mnie bardziej interesuje to co stanie się z wystawionymi wekslami w sytuacji, kiedy AM sprzeda weksle za kwotę znacznie niższą niż zakladana 300 tys i nie uratuje to AM???

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie bawi ta cała sytuacja, bo podobno Michał miał jakieś mieszkanie sprzedać na pokrycie wirtualnego pieniądza, a tu się okazuje, że albo już sprzedał i nie starczyło, albo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwiększenie obrotów i przychodów giełdy poprzez m.in.:

  • Zagwarantowanie stałej dostępności wypłat błyskawicznych.
  • Zagwarantowanie standardowych wypłat w terminach krótszych niż 5 dni robocze.

 

Na dzień dzisiejszy zostały nam zapewnione wypłaty błyskawiczne które są niedostępne oraz regulaminowa wyplata do 10 dni roboczych...Nie ma to jak kolejne wodolejstwo...

 

A na marginesie...jestem w stanie załatwić Wam pożyczkę owych 300k ale pod zastaw domen, które wycenie z możliwością ich przeszacowania w trakcie trwania naszej umowy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a wg mnie zbyt duza presja i nacisk wywierany byl od poczatku tej akcji na AM. Nie bronie ich to to ich sprawa/wina ze srodki zostaly zablokowane , wiadomo kazdy upomina sie o swoje, ale tak samo jest z bankami jakby kazdy klient poszledl i wyplacil to co w nim trzyma wierzcie mi duza czesc czekala by na swoje pieniadze wiecej niz 1 miesiac ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×