Jump to content
polmajk

Subskrypcja papierów dłużnych AfterMarket.pl

Recommended Posts

Ktoś słusznie zauważył, że nie ma sensu czytać niektórych wypowiedzi, gdyż ich język pozostawia wiele do życzenia. To co zaproponował AM mnie nie powala osobiście, a co za tym idzie nie pomogę im wyjśc z tego dokładając kolejną cegiełkę w postaci weksla. Dlaczego? Proste. Nie jest to dla mnie wiarygodne, a to chyba najważniejsze. Fakty są takie, że nie będzie żadnego zabezpieczenia. Jednak mówię szkoda, a zarazem wyrażam nadzieję, że jednak uda im się w jakiś sposób uzyskac płynność. Pączątki tam miałem, ceny mają b. dobre, bez tych końcówek, vatów i innych, proste, przejrzyste(co nie co można byłoby poprawić). Serce się kraja, ale taka jest brutalność. Zabrakło gdzieś pomysłu, przewidywalności, zaradności. Nie mniej jednak chyba tylko wpływ obcej gotówki, a także jakiś pomysł na dalszą działalność może ich uratować.

 

P.S. W zasadzie chyba się dołożyłem do pomocy, bo do dziś nie dotarały do mnie ok 58 zł z likwidowanego konta tak z początku czerwca. Wierzę, że przez Chiny, Kanadę, Paryż, Niemcy dotrą do Gdyni na moje konto. Aż strach wypłacać z drugiego;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może zaczniemy masowo wysyłać maile do Pay Pala żeby odblokowali AM konto ? To było by chyba najlepsze wyjście odzyskania płynności. To jest niepojęte, że Pay Pal może każdemu w każdej chwili zablokować środki na pół roku. Może zaczniemy działać w tym kierunku aby pomóc Aftermarket ? Może jakiś wykop ? Wtedy ktoś z Pay Pala musiałby zabrać głos w tej sprawie i przyczyniło by się to do odblokowania kont ... Trzymam kciuki za AM i wierzę, że się uda .

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może zaczniemy masowo wysyłać maile do Pay Pala żeby odblokowali AM konto ? To było by chyba najlepsze wyjście odzyskania płynności. To jest niepojęte, że Pay Pal może każdemu w każdej chwili zablokować środki na pół roku. Może zaczniemy działać w tym kierunku aby pomóc Aftermarket ? Może jakiś wykop ? Wtedy ktoś z Pay Pala musiałby zabrać głos w tej sprawie i przyczyniło by się to do odblokowania kont ... Trzymam kciuki za AM i wierzę, że się uda .

Jakby to miało działać - AM by sobie robota napisało który by wysyłał setki maili w sekundę, jednak nie sądzę aby to dało... mają taki wpis w regulaminie.. i z tego korzystają. Pokazuje to tylko że trzeba brać pod uwagę ryzyko korzystając z paypala

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nawet modlitwy nie pomogą jak to przedstawia w tym wywiadzie ;)

 

Niesamowite. Nie wiedziałem o tym.

 

Michał dostałeś poważne ostrzeżenie. Nie jesteś człowiekiem ze świata i cokolwiek robiłeś i nadal robisz w związku z prowadzeniem firmy, to zrobileś sobie krzywdę i nie chodzi o problemy finansowe.

 

Do stracenia jest o wiele więcej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikt was do tego nei zmusa jest to dobrowolne :) , ta gielda jest prekursorem domainingu wtornego w Polsce i chcialbym zeby przetrwala. Pozdrawiam , problemy problemami ale ja trzymam za AM .

w interesach nie ma sentymentów,

 

jak już ktoś napisał banki dają 6% w skali roku i masz gwarancje BFG(praktycznie 100% pewność spłaty), AM daje 10%j i nie masz żadnych gwarancji,

do tego zwykle lokatę możesz w każdym momencie zerwać(rezygnując z odsetek), AM weksla wcześniej nie wykupi.

 

ta oferta nie ma szans na powodzenie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślę podobnie. Chętnie bym wspomógł i dołożył parę cegiełek bo i cel według mnie jest szczytny ( wyprowadzenie firmy w której rejestrowałem swoje pierwsze domeny) i % jest godziwy. Problemem jest gwarancja której nie ma. A niestety zaufanie po ostatnich paru miesiącach jest mocno nadszarpnięte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nawet modlitwy nie pomogą jak to przedstawia w tym wywiadzie

 

Życzę ci Michał aby ta obecna sytuacja wzmocniła cię i aby nie zabrakło ci woli walki oraz siły. Z każdej opresji można wyjść, najważniejsze to nie chować głowy w piasek tylko stawić czoła hydrze. Zrobiłeś dobry krok w tym kierunku, wielu użytkowników to doceni. Walcz o firmę i nie poddawaj się.

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Życzę ci Michał aby ta obecna sytuacja wzmocniła cię i aby nie zabrakło ci woli walki oraz siły. Z każdej opresji można wyjść, najważniejsze to nie chować głowy w piasek tylko stawić czoła hydrze. Zrobiłeś dobry krok w tym kierunku, wielu użytkowników to doceni. Walcz o firmę i nie poddawaj się.

Gdyby tak bardzo wierzył w ten biznes weksle wystawiał by na siebie a nie na AM, albo dokapitalizował AM sprzedając kilka swoich domen.

Ale znacznie łatwiej(i bez ryzyka straty kolejnych pieniędzy) jest przenieść ryzyko na innych.

Jeśli AM upadnie, nie dostaniecie nic. Do tego nie wiecie nic o obecnej sytuacji finansowej AM, nie wiecie jakie ma zobowiązania, jakie należności, itp.

 

Biorąc pod uwagę że jeszcze niedawno za wpłaty przez PayPal dawali 5% gratis(całość można było od razu wypłacić), obecne 10%(na rok) są śmiechu warte.

Edited by horacy11
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W życiu niestety czasem jest tak, że trzeba sprzedać co się ma, spłacić długi i zaczynać od początku, innej drogi nie ma. Spłacanie kredytu kredytem i to coraz wyżej oprocentowanym nikogo nie uratuje. Trzeba wreszcie spojrzeć na sprawę z dystansu i podjąć właściwe kroki jak się chce uratować to, co jeszcze zostało.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wystarczyło utrzymać rzetelny kontakt z klientami, przestawić sprawę jasno i konkretnie, przeprosić i poprosić o pomoc, zamiast brnąć w ignorancji, olewać to forum, które jest swoistym domem polskich domainerów i generować coraz to większe problemy. Wtedy akcja miałaby szansę powodzenia, w obecnej sytuacji będzie bardzo trudno. Jeżeli zostaną zrealizowane moje opóźnione wypłaty w najbliższym czasie to zastanowię się nad dołożeniem cegiełki, bo sentyment pozostaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety AM nie bedzie pierwsza Firma wykończoną przez PayPala.. Ja zostalem kilka lat temu okradziony na PayPalu - bo to taka firma - umywa ręce - nie potrafiłem wtedy zrozumiec takiej możliwości, że gdy mam pieniądze na koncie to ktoś moze mi je cofnać :D - potem gdy zaglębiałem temat tej firmy - odnalazłem wiele więcej niesprawiedliwości - min. blokowanie kont z kasą firmom - przeważnie tym mniejszym nie majacym wsparcia prawniczego.

 

Ale podsumowując Nigdy w życiu nie podejmę wspołpracy z PayPalem -

po 1. w Polsce to sie calkowicie nie opłaci - wysokie koszty zanim $ trafi na nasze konto

po 2. w teraźniejszym świecie płatności bezgotówkowych - sa lepsze, szybsze i tańsze rozwiazania

po 3. - nie ma sensu wspolpracować z kims kto z gory może nas upierdykać bez zdania racji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stanowczo odradzam jakąkolwiek współpracę z Paypalem. Osobiście unikam tej firmy jak ognia i nie robię żadnych transakcji za jej pośrednictwem. Nie jest to zresztą jedyna duża firma, która jedyne czym się zajmuje to nieustannymi obracaniem pieniędzmi i jeszcze powoduje zatory. W sieci możecie też poczytać opinie o niejakiej Dotpay Ltd. i i jej wielomiesięcznych "zatorach" płatniczych wśród polskich klientów.

Nie dziwię się, że takie zagrywki potrafią zakłócić pracę nawet dużych firm.

Miejmy nadzieję, że perturbacje z Aftermarket szybko się skończą, gdyby nie ta firma wielu z was płaciłoby znacznie więcej za zabawę w domeny i wielu z domen dziś nie miałoby. Nie mówiąc o szeregu innowacji wprowadzonych na rynek przez AM.

Najbardziej dziwią mnie posty plujących na tę firmę bez ładu, składu i argumentów. Skoro macie należności, czemu działacie, jakbyście chcieli upadku tej firmy? Jak dla mnie jedyny cel tej zagrywki to wyrwać jak najszybciej dla siebie - na zasadzie presji - swój dług i potem nie przejmować się innymi. Mam nadzieję, że AM będzie realizował wypłaty po kolei i oleje tych co chcą wypłat "bo głośniej krzyczą". Na szczęście nie wszyscy zrobili w portki i uciekli przedłużać domeny tam gdzie drożej, mniej wygodniej, z papierologią itp. Pamiętajcie, że jeśli chodzi o same domeny, to nad rejestratorami jest jeszcze NASK i nawet gdyby jakiś rejestrator upadł, domeny wam nie uciekną do lasu.

W dobie czarnego pr-u (niektóre nowe konta piszące od początku na ten temat nie mają żadnej wiarygodności) nie dziwię się, że Michał i koledzy zajmują się tym, by jak najszybciej wybrnąć z kłopotów, zamiast dyskutować na forach. I tak parę osób bez posłużenia się argumentów natychmiast zaczęłoby pisać bzdury.

ps. Przy okazji - niech się wreszcie koledzy z AM/Dropped ogarną w kwestii nazwy ich serwisu i wypracowania spoistego brandu. Mam już dość czytania raz o AM, raz o dropped, podwójnego nazewnictwa wszędzie, zdecydujcie się na jedną domenę a drugą permanentnie przekierujcie, bo szlag człowieka trafia, nie mówiąc o dezorientacji wśród nowicjuszy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja mam pytania i przepraszam za OT,

 

Czy te środki są blokowane na pol roku i potem zwracane , czy są permanentnie blokowane (bo maja taki kaprys) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuje wrócić do meritum sprawy a nie dyskutować o Paypalu. Bo jeżeli to jest prawda, co ja osobiście kwestionuje, to tutaj tylko nasuwa mi się powiedzenie: "wreszcie trafił swój na lepszego"

1. Proponuje się nie podniecać sprawą paypal, bo poza oświadczeniem pana Plebana nie mamy żadnego dowodu, że jest tak jak on to przedstawia.

2. Podaje on, że w kwietniu zostały zablokowane środki na koncie w PayPal. Chcę przypomnieć wszystkim podniecającym się Paypalem, że problemy z płatnościami w dropped zaczęły się już pod koniec grudnia. Mnie to wygląda na wrzutkę, żeby jakoś uprawdopodobnić brak wypłat.

3. Dlaczego pan Pleban nie weźmie kredytu w banku. Myślę, że te wszystkie dobra, które wymieniał do spieniężenia wystarczyłyby do zabezpieczenia 300.000 zł chyba, że są sprawy o których nie wiemy i pan Pleban nie otrzyma kredytu w żadnym banku w Polsce i za granicą.

4. Mój apel o przelewanie po 1000 zł na konto AM jest ironicznym żartem w kierunku tych wszystkich, którzy w samych superlatywach wypowiadają się o AM, ale widzę,że pan Pleban skorzystał z tego i tu duży plus - potrafi słuchać (czytać). Tylko znowu sposób w jaki jest to robione przypomina mi grę w trzy karty lub w trzy kubki (zaraz po wystawieniu tematu znalazło się 15 chętnych na papiery toaletowe (dłużne)).

Obserwując gdzieś taka grę widzimy jak ludzie obstawiają i wygrywają. Jak my się skusimy to zaraz przegrywamy. Obserwując dalej widzimy, że Ci co wygrywali dalej obstawiają i wygrywają i wtedy uświadamiamy sobie jak zostaliśmy zrobieni w balona, oni wszyscy są razem i grają w jednej drużynie przeciwko nam. Oni zawsze wygrają my zawsze stracimy.

 

"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

 

Lubisz AM, nie boisz się ryzyka, chcesz pomóc AM - kup papiery dłużne.

300 osób ........ i dropped będzie miał 300.000 zł a wy papier ........ toaletowy.

To nie jest cud, to tylko matematyka.

Wszyscy ratujemy Dropped, bo go lubimy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owszem, żebranie o kasę.

Można to nazwać żebraniem ale trzeba przyznać, że Michau ciągle szuka rozwiązań.

Czy najbardziej optymalnych, tego nie wiem.

I nie wiem też dlaczego skończyła się ścisła współpraca z EuroDNS ale dla mnie ta emisja to sygnał dla dużych inwestorów branżowych mówiący, że jest okazja do stosunkowo korzystnego przejęcia udziałów w tym przedsięwzięciu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie są Ci wszyscy co wykupili weksle do tej pory?

Chętnie bym się z nich pośmiał z tych którym nie brakuje "wiary" w nie upadłość firmy jaką jest Michau Enterprises?

( jednak domeny mają dużo z hazardu i to twardego ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie są Ci wszyscy co wykupili weksle do tej pory?

Chętnie bym się z nich pośmiał z tych którym nie brakuje "wiary" w nie upadłość firmy jaką jest Michau Enterprises?

( jednak domeny mają dużo z hazardu i to twardego ;) )

Może po prostu "ci wszyscy" wolą robić coś konstruktywnego niż dyskutować na forum...? ;) Bez urazy dla Dyskutantów! :)

 

DD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można to nazwać żebraniem ale trzeba przyznać, że Michau ciągle szuka rozwiązań.

Czy najbardziej optymalnych, tego nie wiem.

I nie wiem też dlaczego skończyła się ścisła współpraca z EuroDNS ale dla mnie ta emisja to sygnał dla dużych inwestorów branżowych mówiący, że jest okazja do stosunkowo korzystnego przejęcia udziałów w tym przedsięwzięciu.

 

Ścisła współpraca z EuroDNS zakończyła się pewnie z tego samego powodu co z wieloma klientami: kłamstwa, brak terminowych płatności oraz pozostałe sztuczki znane nam osobiście i opisywane tez na tym forum.

 

Kolego mylisz pojęcia papierów dłużnych z udziałami w firmie przez co zaciemniasz obraz sytuacji.

 

Lubisz AM, nie boisz się ryzyka, chcesz pomóc AM - kup papiery dłużne.

300 osób ........ i dropped będzie miał 300.000 zł a wy papier ........ toaletowy.

To nie jest cud, to tylko matematyka.

Wszyscy ratujemy Dropped, bo go lubimy

Share this post


Link to post
Share on other sites

konstruktywne rzeczy można tworzyć w oparciu o prawdę a nie domysły, stąd cały komizm.

Jeśli każdy kto wykupił weksel wie więcej niż to co się pisze na forum to rozumiem, bo

zabawne jest gdy ktoś decyduje się na ryzyko w oparciu o domysły, których tutaj nie brakuje.

 

Warto się śmiać z głupoty, zawsze i wszędzie, winna wiedzieć, że istnieje ;) bez urazy dla forumowiczów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • A ja mam w d... papiery dłużne. Chcę dostać MOJE pieniądze za sprzedaż MOICH domen od pośrednika, którym było AM. To moja kasa i nie powinna być ruszana. Inaczej to zwykłe przywłaszczenie żeby nie napisać mocniej...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

... trzeba przyznać, że Michau ciągle szuka rozwiązań.

Czy najbardziej optymalnych, tego nie wiem.

Też to zauważyłem. Jak tak się zastanowić, Aftermarket to dziecko Michała. Stworzył je i dbał o nie, a teraz jest ono chore, więc trzeba zarywać nocki i pilnować powrotu do zdrowia. Czy choroba nie okaże się śmiertelna, to zobaczymy. Ja trzymam kciuki za wyzdrowienie.

 

ps. pozostając w terminologi dziecięcej: Aftermarket wisi mi równoważność rocznego zapasu pieluch dla mojego dzieciaka niemowlak-02.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnoszę wrażenie, że strasznie Was podnieca to, że AM jest Wam dłużny pieniądze, bo od kilku tygodni piszecie w kółko to samo i tylko...piszecie ! Uważam, że są przyjemniejsze rzeczy, którymi można się podniecać. Żeby nie było - mi też AM jest dłużny pieniądze.

Wasze krzyczenie "oddajcie mi moje pieniądze" przypomina mi "zostawcie nasz krzyż".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Marcinie,

Wolelibyśmy przeprowadzić transakcję bezpośrednio bo szukając informacji o aftermarket.pl natrafiłam na zapis, że mają oni problemy finansowe.

 

:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ścisła współpraca z EuroDNS zakończyła się pewnie z tego samego powodu co z wieloma klientami: kłamstwa, brak terminowych płatności oraz pozostałe sztuczki znane nam osobiście i opisywane tez na tym forum.

 

Jak można pisać takie głupoty ? Nie masz żadnych dowodów a wypisujesz takie bzdury. Po co to robisz ? Nie masz innych zajęć w życiu ? Równie dobrze możesz napisać że MP uciekł na Cypr i już nie wróci bo TY tak uważasz i PEWNIE tak jest. Weź się w końcu ogarnij bo rzygać się chce jak czytam to co piszesz.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ścisła współpraca z EuroDNS zakończyła się pewnie ...

Nie wiem jak było ale jeżeli i Ty nie wiesz tylko tak sobie spekulujesz żeby coś popisać, to lepiej nie pisz wcale.

Kolego mylisz pojęcia papierów dłużnych z udziałami w firmie przez co zaciemniasz obraz sytuacji.

Gdy poczytasz ze zrozumieniem to co napisałem, to może znajdziesz tam wyraz "sygnał".

Zazwyczaj jest tak, że inwestorzy obserwują rynek i chętnie przejmują udziały w przedsiębiorstwach, które mają wyrobioną markę, znaczące udziały w rynku gdy pojawiają się trudności z płynnością finansową.

To daje sporą przewagę negocjacyjną i możliwość okazyjnego zainwestowania nadwyżek.

Jestem przekonany, że gdyby ktoś z większymi, wolnymi środkami zaproponował teraz Michałowi rozmowy, to ten nie zatrzasnął by przed nimi drzwi.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×