Jump to content
polmajk

Subskrypcja papierów dłużnych AfterMarket.pl

Recommended Posts

Znasz jeszcze jakieś teorie spiskowe? Rosjanie zestrzelili Tupolewa? Brzoza zaatakowała?

Człowieku - gdyby AM wprowadziło płatność za transfer wewnętrzny, to by ludzie przenosili domenę do zewnętrznego rejestratora, by po kilku dniach wracać z nią na inne konto AM. Może pojedź po bandzie po całości i zaproponuj aby AM omijał obecne zasady i pobierał opłatę także za transfer poza AM w takim razie? No dawaj dalej, dla zupełnej pewności czy ktoś nie unika haraczu, a twoim zdaniem winien płacić(!), może jeszcze opłata za transfer przychodzący zewnętrzny, co? A może jakaś komórka szpiegowska pilnująca, by domena nie miała prawa wrócić do AM po tygodniu na inne konto? I dawaj info, kto zabił Kaczyńskiego???

 

 

Żałosna polemika.. - myśle ze nie bylo by w tym nic złego :) A jak ktos by chciał omijać symboliczną opłate 2 zł to mógłby sobie robic różne cuda z przenoszeniem domen itp.. do woli i do bólu :)

 

Na logike - po co jest transfer wewnętrzny? To tylko sprzedaz poza AM - no chyba że sie koledzy "filateliści" znaczkami - domenami wymieniaja:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł i interesująca propozycja, w szczególności te gratisy.

Czy można to opłacić dodatnim saldem na koncie AfterMarket?

Myślę, że sytuacja idzie już ku dobremu. Nie wiem jaki jest jeszcze czas opóźnień

z wypłatami ale na tickety w sprawie pieniędzy otrzymuję odpowiedzi więc nie jest tak

czarno jak tu wcześniej czytałem.

Trzymam kciuki za Aftermarket, bo nie wyobrażam sobie rynku domenowego bez was.

Grunt to dobra komunikacja z użytkownikami - reszta sama się ułoży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki jest jeszcze czas opóźnień z wypłatami ale na tickety w sprawie pieniędzy otrzymuję odpowiedzi więc nie jest tak

czarno jak tu wcześniej czytałem.

Potwierdzam, na ticket odnośnie finansów otrzymałem odpowiedź w 15min bez żadnej "ściemy". A spytałem o opóźnienie w wypłatach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, na ticket odnośnie finansów otrzymałem odpowiedź w 15min bez żadnej "ściemy". A spytałem o opóźnienie w wypłatach.

I jakie są to obecnie opóźnienia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jakie są to obecnie opóźnienia?

 

Wszystkie zaległości w ciągu 2 tygodni mają być wypłacone.

 

Tez mysle ze to dobry pomysł, kto chce moze wspomóc, bo warto aby ta firma istniala na rynku

 

Ja również chętnie wspomogę AM, ale muszę uzbierać jeszcze trochę by zakupić "papier dłużników", dlatego zapraszam do zakupów do portfolio z sygnaturki - będę akceptował ceny d2d :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tez mysle ze to dobry pomysł, kto chce moze wspomóc, bo warto aby ta firma istniala na rynku

pytanie, czy taki co chce, się znajdzie

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmieniając temat, ktoś wie coś o tym?

 

Uruchomienie nowego systemu zakładającego opcje Premium na domeny wygasające, o podwyższonej skuteczności.
Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też się nad tym zastanawiałem, bo nie można zakładać w ogóle opcji na domeny wygasające, a tym bardziej o podwyższonej skuteczności. ;)

 

Chyba, że NASK coś zmienia, ale to byłaby słaba zmiana, bo ci co by mieli dostęp do baz wygasających domen mieliby łatwo, a inni gorzej.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

juz sie znależli

nie czuję tego... 10% w skali roku, przy takim ryzyku, to żadne pieniądze,

 

tym bardziej że jeszcze nie dawno dawali 5% gratis za doładowanie Paypalem(wychodziło 5% za dwa tygodnie)

 

znasz kogoś, kto się skusił?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za rok będzie masa ticketów kiedy otrzyma się zwrot pieniędzy jak to ma teraz miejsce ;)

 

Dziękuje , postoję ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie czuję tego... 10% w skali roku, przy takim ryzyku, to żadne pieniądze,

 

Ja właśnie bym się naprawdę zaczął martwić gdyby zaoferowali więcej niż 10%. To by znaczyło, że są zdesperowani, mają nóż na gardle i z desperacją starają się zdobyć jakiekolwiek środki nie bacząc na późniejsze konsekwencje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie czuję tego... 10% w skali roku, przy takim ryzyku, to żadne pieniądze,

własnie te 10 % jest realne i rozsądne

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ja właśnie bym się naprawdę zaczął martwić gdyby zaoferowali więcej niż 10%. To by znaczyło, że są zdesperowani, mają nóż na gardle i z desperacją starają się zdobyć jakiekolwiek środki nie bacząc na późniejsze konsekwencje.

Dokładnie tak. Z perspektywy inwestora wolałbym, żeby to było więcej niż 10%, ale jako klient Aftermarket.pl cieszę się, że są to rozsądne odsetki, które firma będzie mogła spłacić.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. Z perspektywy inwestora wolałbym, żeby to było więcej niż 10%, ale jako klient Aftermarket.pl cieszę się, że są to rozsądne odsetki, które firma będzie mogła spłacić.

 

DD

 

Z perspektywy AM to po prostu bardziej oplacalne, niz jesli ktos wyplaci pieniadze i bedzie musial dostac 2% rekompensaty w skali tygodnia, tak jak to zostalo mi obiecane. Oznaczaloby, ze kontynuujac ta praktyke - za kazde 1000PLN, ktore sa pod kreska - musza zaplacic dodatkowo 1.800PLN w skali roku. To istne zabojstwo. Dzieki papierom dluznym bedzie to "tylko" 100PLN.Przy debecie 300.000 zamiast kosztow finansowych wysokosci 540.000 powstana "tylko" 30.000.

 

Moim zdaniem bardzo przemyslany krok... ciekaw jestem kto dal Michalowi taka rade ;)

 

ps. Nota bene obiecana mi i juz ponad miesiac temu nalezna rekompensata w dalszym ciagu nie zostala mi wyplacona.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja właśnie bym się naprawdę zaczął martwić gdyby zaoferowali więcej niż 10%. To by znaczyło, że są zdesperowani, mają nóż na gardle i z desperacją starają się zdobyć jakiekolwiek środki nie bacząc na późniejsze konsekwencje.

Powiedz mi, do kogo jest skierowana ta oferta? Do domeniarzy, przyzwyczajonych do stóp zwrotu liczonych w setkach procent?

Nie powiesz mi, że Ty albo ktokolwiek inny z tego forum zamiast zainwestować wolne środki w domeny kupi weksel od AM na 10% w skali roku.

Jaki domeniarz tak zrobi?

 

Co więcej wielu domeniarzy żeby móc kupować nowe domeny bierze pożyczki, zastawia posiadane, albo korzysta z salda debetowego AM.

AM każe sobie płacić za saldo debetowe ponad 20% rocznie(.05 za dzień + 5% za przyznanie), mając nasze domeny w zastawie(nie ponoszą więc ryzyka).

A sami dają 10% rocznie i nie dają żadnych zabezpieczeń, śmiechu warte.

 

A może oferta skierowana jest do osób, z poza środowiska domeniarzy? Nieznanej firmie, z siedzibą na cyprze, pożyczą kase na marne 10%. Nierealne

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy debecie 300.000 zamiast kosztow finansowych wysokosci 540.000 powstana "tylko" 30.000..

 

No tak, ale to jest założenie, że wszystkie papiery dłużne Aftermarket.pl zostaną sprzedane, a tak w ogóle się nie musi stać - to jest tylko pula.

 

Też uważam, że to jest dobre posunięcie, ale też uważam, że wszystkie papiery dłużne AM nie będą sprzedane - tylko część.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z perspektywy AM to po prostu bardziej oplacalne...

 

Przede wszystkim Michał nie ponosi żadnego ryzyka.. Mógłby spieniężyć swoje domeny i dokapitalizować AM, ale gdyby AM upadło straciłby wszystko.

A tak, kasę stracą osoby którym AM sprzedało weksle, bo aktywów jako takich AM nie posiada.

Gdyby Michał wystawiał weksle na siebie, to rozumiem, wtedy można kase możnaby ściągnąć z jego majątku, który na pewno posiada.

 

Z resztą w przypadku upadłości układowych(gdy spółka ma szanse wyjść na prostą, lub zostać przejęta), bardzo popularne jest że właściciel któremu zależy na firmie emituje weksel właśnie na siebie.

Jeżeli wierzy w firmę i chce zeby ją dokapitalizować, niech także ponosi koszty ewentualnego niepowodzenia

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak, kasę stracą osoby którym AM sprzedało weksle, bo aktywów jako takich AM nie posiada.

Gdyby Michał wystawiał weksle na siebie, to rozumiem, wtedy można kase możnaby ściągnąć z jego majątku, który na pewno posiada.

 

Z resztą w przypadku upadłości układowych(gdy spółka ma szanse wyjść na prostą, lub zostać przejęta), bardzo popularne jest że właściciel któremu zależy na firmie emituje weksel właśnie na siebie.

 

Przeważnie się z Tobą nie zgadzam (tak w 80% wypowiedzi), ale tym razem się zgadzam - jest to przerzucenie ryzyka z AM na nabywcę weksla.

W razie, gdyby AM wyszedł na prostą wszystko ok.

W razie jakiejś wtopy to mniejsze szanse w dochodzeniu praw i odzyskania pieniędzy z weksla na Cyprze, a Bazyli pisał, że nawet żadne - ja mu wierzę.

Edited by thomaso
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki domeniarz tak zrobi?

 

Taki co ma konkretne domeny na sprzedaż, to oczywiste, a na dodatek umie oszacować i podjąć ryzyko. Wszystko sprowadza się do tego, jakie masz domeny.

 

To nie jest na pewno oferta dla osób mających słabe domeny, tylko dla takich, które uważają, że mają dobre domeny na sprzedaż w dobrych cenach. Teraz mają okazję to sprawdzić, jakie naprawdę są ich domeny. Reklama na pierwszej stronie AM to świetny sposób, by dotrzeć do innych inwestorów z ciekawą ofertą.

 

Oferta jest okazyjna ze względu na bonus reklamowy, jedna dobra sprzedaż pozwoli odzyskać pożyczone pieniądze, co daje w sumie szanse na bardzo duży procentowo zysk.

 

Jeżeli AM przetrwa i sprzedaż domen nie uda się, to także jest zysk.

 

Tylko jak AM nie przetrwa i żadna domena nie sprzeda się, dopiero wtedy jest strata. Ale nawet wtedy jest pewien zysk, inwestor dokona oceny swoich domen, co normalnie by sporo kosztowało, zejdzie na ziemie i weźmie się za pracę, co będzie jego największym zyskiem, bo po co ma tracić czas i pieniądze na takie inwestycje.

 

Także jest to okazyjna oferta.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak Andro, masz rację, to wszystko prawda.

Ale to tylko jedna strona medalu.

Druga strona to:

AM potencjalnie straci (nie zarobi) za 300 dobrych domen x 100 zł miesięcznie za reklamy na głównej stronie. Wystarczy to pomnożyć przez 12 miesięcy i wychodzi niemała strata dla AM. Oczywiście ewentualna strata bo nie wiadomo czy właściciele tych dobrych domena reklamowali by je na stronie głównej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Także jest to okazyjna oferta.

Fakt, zapomniałem o tej darmowej reklamie, ale jak mówisz trzeba mieć porządne domeny, które opłaca się reklamować.

Możliwość darmowej promocji jednej aukcji w miesiącu na stronie głównej serwisu (wartość wg. cennika: 100 zł x 12 miesięcy = 1200 zł).

Ktoś z Was korzystaj kiedyś z tego typu reklamy w AM?

Edited by horacy11
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dofinansuje tą drogą AM i Dropped razem wzięte z paru powodów.

Pierwszy to utrata wiarygodności.

Drugi to brak JAKIEGOKOLWIEK zabezpieczenia weksla bo trudno uznać za takie zabezpieczenie słowa p.Plebana.

Trzeci, to ewentualny spór na Cyprze o ile firma wcześniej nie upadnie a na to się zanosi.

Czwarty, jak napisałem wyżej. Gdybym ja szukał dofinansowania to zastawiłbym własny majątek a nie dawał słowo...Za rok można się obudzić z tzw. ręką w nocniku.

Piąty, Nie widzę żadnego zysku z tej inwestycji. Wkładając 1k w opcje lub domenę jedną czy dwie. są większe szanse i szybszego zwrotu wkładu i zysku.

I przede wszystkim o czym również pisałem dla mnie to szukanie jeleni bo idę o zakład że gdyby p.Pleban powystawiał część swego portfolio bez problemu uzyskał by tą kwotę. Napiszę więcej, gdyby zaczął od wystawiania swoich domen w celu ratowania firmy i ta kwota by nie wystarczyła to osobiście bym parę "udziałów" nabył. Niestety jednak zaczął od złej strony...zaczął skubanie od nas...I szczerze pisząc wystąpienie z propozycją "zakupu" weksli w sytuacji kiedy tylu klientów zostało wyrolowanych już nie jest bezczelnością a....( tutaj wymyśl pasujące słowo :) )

 

Ps. Co do bonusów za " zaufanie"... Nie wiem, ale w moim odczuciu bonus w postaci promowania domen to żaden bonus bo i tak około 99% klientów trafia do nas bezpośrednio wpisując adres interesującej domeny...ja bym się

tym aż tak nie zachwycał jak niektórzy z Was... :)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×