Jump to content
mofokeng

nieznana domena za 85K

Recommended Posts

Ja uważam, że to jakaś dobra domena z portfolio AM, jako, że papiery dłużne nie idą, a klienci czekają na wypłaty...

Poza tym kto normalny sprzedawałby domenę za taką kwotę przez pośrednika tracąc 4%, czyli wyrzucając w błoto 3400 PLN? ;)

 

Hmm o ile ja logicznie myśle to właśnie Escrow jest stworzone do takich transakcji 100% gwarancja ze coś pójdzie nie tak wiec nie wiem dlaczego sie tak dziwisz jak stac kogos na domene za 85k to nie interesuja go srednie zarobki polaka ktore musi wydac na bezpieczenstwo transakcji !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena l.pl była wystawiona w cenie kup teraz 85000 pln na giełdzie Aftermarket.pl, a potem znikła z tej giełdy.

 

Wszystkie tropy tam prowadzą, oprócz whois. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie tropy tam prowadzą, oprócz whois. ;)

nask ma chyba 5 dni roboczych na zrobienie cesji domeny jeśli dostarczone dokumenty będą poprawne, a jeszcze czas dostarczenia ich do nasku, więc to może potrwać.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

heden.pl chleba sam nie piekę, choć żałuję, ale za dużo z tym zachodu. Nieporównywalnie więcej niż przy sprzedaży bezpośredniej jednej domeny... ;)

 

Alexis jeśli często sprzedajesz domeny za takie kwoty to tylko pogratulować. Wystarczy, że zagwarantujesz mi taką sprzedaż jedną w miesiącu i jestem gotowy stworzyć i obsługiwać specjalnie na Twoje potrzeby aplikację transakcyjną. Prowizja w wysokości 3400zł to dla przeciętnego polaka dwie pensje. Przy sprzedażach za X XXX to praktycznie nieodczuwalne, ale jeśli chodzi o sprzedaże z pułapów średnich i wysokich XX XXX, czy tym bardziej XXX XXX to kasa wyrzucona w błoto, według mnie ;)

 

A ile domen wystawiasz na AM i po co?

Nie ma się co dziwić, że AM ma kłopoty finansowe jeśli jego klienci unikają płacenia za jego jego usługi.

Uważam, że AM niepotrzebnie podaje dane kontaktowe przy składaniu oferty. Po co ten cały cyrk z info o kupującym i jego adres mailowy? W ten sposób AM sam strzela sobie w kolano doprowadzając do sytuacji jak powyżej.

Edited by heden.pl
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedo dopiero goli za sprzedaż domeny - 20% bodajże.

 

ciekawe jak długo sprzedawca będzie wypłacać środki z AM. :D

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten temat dotyczy dyskusji, która ma doprowadzić do odpowiedzi na pytanie - jaka domena została sprzedana za 85k. Ze swojej strony kończę OT związany ze sposobem sprzedaży, wyraziłem tylko swoje zdanie, każdy może mieć inne. Dziękuję! :)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale już rozwiązaliście zagadkę, nie ma o co bić piany, ewentualnie monitorujcie whois :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest zmiana abonenta l.pl

 

Był: YELLOW PAGES SP. Z O.O.

Jest: INTERMEDIA SEBASTIAN SCHNIERL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jednoliterowa domena .pl za 85 tys. zł to naprawdę okazyjna cena - bardzo duże gratulacje dla kupującego i pytanie do sprzedającego czemu nie akceptował lepszych ofert gdy te się pojawiały.

 

Domena idealna dla szkoły jazdy, albo dla naszych idoli sprzed lat - jeden osiem L ;)

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jednoliterowa domena .pl za 85 tys. zł to naprawdę okazyjna cena - bardzo duże gratulacje dla kupującego i pytanie do sprzedającego czemu nie akceptował lepszych ofert gdy te się pojawiały.

 

Domena idealna dla szkoły jazdy, albo dla naszych idoli sprzed lat - jeden osiem L ;)

Od minimum miesiąca stała z kt na AM jako wyróżniona domena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jednoliterowa domena .pl za 85 tys. zł to naprawdę okazyjna cena - bardzo duże gratulacje dla kupującego i pytanie do sprzedającego czemu nie akceptował lepszych ofert gdy te się pojawiały.

 

Domena idealna dla szkoły jazdy, albo dla naszych idoli sprzed lat - jeden osiem L ;)

 

Bez dwóch zdań domena świetna. Jednak zawsze w przypadku użycia w domenie liter "l" (jak idiota - tutaj duża litera) lub "I" (jak lebiega - tutaj mała litera), nie mówiąc już o domenach tychże jednoliterowych zastanawiały mnie ewentualne nieporozumienia wynikające z braku czytelności w rozróżnieniu tych liter. Wydaje się, że powinno się promować ten adres jako "L.pl" używając dużej litery. Oczywiście to tylko szczegół w kontekście tak wyrazistego adresu. Swoją drogą chciałbym mieć takie problemy ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozostaje pogratulować kupującemu, bo taka okazja nie zdarza się często, ostatnia była jakieś 5 lat temu (r.pl była wystawiona na allegro za - jeśli dobrze pamiętam - 40 tys.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczęśliwego nabywcę zapraszam do mnie po IDNa ;)

 

Jak powszechnie wiadomo domena ma wartość dopiero w komplecie z IDNem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tą domeną było tak, że co innego było pod www.l.pl a co innego pod l.pl Dziwne, bo jeszcze jesienią widziałem powiązania YellowPages z tym serwisem - bazą firm. YellowPages funkcjonowało pod tą domeną na długo przed tą transakcją

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tą domeną było tak, że co innego było pod www.l.pl a co innego pod l.pl Dziwne, bo jeszcze jesienią widziałem powiązania YellowPages z tym serwisem - bazą firm. YellowPages funkcjonowało pod tą domeną na długo przed tą transakcją

 

Przecież YellowPages sprzedali tę domenę, a nie kupili, dziwne byłoby, gdyby wcześniej nie mieli tej domeny i sprzedali. ;-)

 

YellowPages sprzedali, a kupiła jakaś firma, która jest we whois (INTERMEDIA SEBASTIAN SCHNIERL) - nie kojarzę kompletnie takiej.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież YellowPages sprzedali tę domenę, a nie kupili, dziwne byłoby, gdyby wcześniej nie mieli tej domeny i sprzedali. ;-)

 

YellowPages sprzedali, a kupiła jakaś firma, która jest we whois (INTERMEDIA SEBASTIAN SCHNIERL) - nie kojarzę kompletnie takiej.

 

Ta firma to działalność jednoosobowa, Naming pewnie ma wątpliwości w związku z tym, co znajduje się na stronie(ze stopki:

Projekt przy współpracy z Yellow Pages Sp. z o.o.)

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież YellowPages sprzedali tę domenę, a nie kupili, dziwne byłoby, gdyby wcześniej nie mieli tej domeny i sprzedali. ;-)

 

YellowPages sprzedali, a kupiła jakaś firma, która jest we whois (INTERMEDIA SEBASTIAN SCHNIERL) - nie kojarzę kompletnie takiej.

kupują l.pl ;) a sami działają na ninji :)http://www.intermedia.biz.pl/ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

YellowPages sprzedali, a kupiła jakaś firma, która jest we whois (INTERMEDIA SEBASTIAN SCHNIERL) - nie kojarzę kompletnie takiej.

 

Myślę, że Ci, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat sprzedali lepsze domeny ją kojarzą ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że Ci, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat sprzedali lepsze domeny ją kojarzą ;)

 

To akurat nie musi być prawda, bo jeśli domena jest sprzedana przez Aftermarket.pl lub Premium.pl to nie zawsze dowiesz się kim jest nabywca, szczególnie jak na domenie po sprzedaży ma zakryte też dane (w NASK widać się nie da).

 

Zresztą nawet te "lepsze" domeny kupione przez tę firmę (dopiero teraz po Twoim poście skojarzyłem nazwę) wcale nie były specjalnie lepsze, a tylko droższe np. grupeo*pl, oled*pl czy programy-partnerskie*pl (Twoja) to dla mnie one były raczej bardzo drogo kupione, a l*pl to dobry zakup.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×