Jump to content
DD

Skuteczność serwisów przechwytujących domeny

Recommended Posts

AM napisało kiedyś że w z zależności od ilości złożonych na konkretną domenę zamówień rośnie ilość przypisanych kont partnerskich które podejmą się próby przechwycenia.

Na domeny mniej popularne niż trzyliterówki (które miały przecież aż po ~13 zamówień) wykres może wyglądać zupełnie inaczej...

Ale test mi się podoba, zdarzyła się w końcu konkretna okazja by przetestować jak to wygląda na prawdę (Bo każdy catcher twierdzi że ma 90% "wewnętrzną" skuteczność ;)) i ktoś to wykorzystał. Brawo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AM napisało kiedyś że w z zależności od ilości złożonych na konkretną domenę zamówień rośnie ilość przypisanych kont partnerskich które podejmą się próby przechwycenia.

Z moich obserwacji też tak wynika, Premium radzi sobie lepiej w przechwytywaniu domen gdzie jest mniej chętnych, natomiast Aftermarket ma wyższą skuteczność w przechwytywaniu tych lepszych domen.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wnioski: zlecając przechwycenie jakiejś domeny najlepiej zrobić to we wszystkich trzech najpopularniejszych firmach: Aftermarket.pl, premium.pl i AZ.pl. Dzięki temu mamy 95% szans na to, że domenę uda się przechwycić.

Artykuł, badania, obliczenia są zbędne, wniosek też banalny - wystarczyło podać cytowany fragment.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Artykuł, badania, obliczenia są zbędne - wystarczyło podać cytowany fragment.

Myślę, że zlecanie przechwycenia do wszystkich możliwych serwisów nie jest obce domainerom i to standardowa procedura. Ja tak robię odkąd pamiętam :) Chodziło raczej o wyrywkowe sprawdzenie, który "łapacz" radzi sobie najlepiej. Szczególnie, że ostatnio ktoś pisał, że skuteczność AM się poprawiła. Widać, że coś faktycznie w tym może być.

 

Domeny trzyliterowe są o tyle wdzięcznym przedmiotem testów, że zawsze sporo osób dodaje je do przechwycenia, a rejestratorzy wiedzą, że da się zarobić na ich sprzedaży na aukcjach. Dodatkowo spadało dużo domen o tej samej porze, co z jednej strony pokazało, który "łapacz" ma wydajne systemy potrafiące złapać dużo ciekawych domen w krótkim okienku czasowym.

 

Testy nie będą pewnie odpowiadały faktycznej sytuacji dla wszystkich spadających i łapanych domen .pl i trzeba wziąć na to poprawkę odczytując wyniki.

 

Osobiście zdziwiły mnie trochę wyniki AZ.pl i aż tak duża przewaga Aftermarket.pl nad premium.pl.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co powiesz na temat takiej teorii?

Skuteczność przechwytywania przez dany serwis zależy od tego, w którym serwisie dana domena została zarejestrowana.

Oczywiście nie można odnieść tego do domen rejestrowanych kilka lat temu.

 

Skuteczność przechwytywania poprzez masowo zakładane opcje do mnie nie przemawia.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie czytałem większej manipulacji.Test zrobiony w takim krótkim okresie czasu jest kompletnie bezwartościowy.

Aby nie być gołosłownym: na próbie kilkuset domen od kwietnia do czerwca, dropped nie złapało nawet 10%. Dla zainteresowanych mogę udostępnić listę aby każdy mógł sprawdzić.

 

Dopiero w ostatnich dniach cokolwiek się tam ruszyło

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wszystkie sprawdzane domeny były bez opcji? Czy nie było to sprawdzane ?

 

Gdyż ma to olbrzymie znaczenie co do skuteczności przechwytywanie przez AM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wszystkie sprawdzane domeny były bez opcji? Czy nie było to sprawdzane ?

 

Gdyż ma to olbrzymie znaczenie co do skuteczności przechwytywanie przez AM

Domeny biorące udział w teście nie miały założonych opcji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, dropped obudziło się na jakiś tydzień i znów "zdechło" kilka dni temu... A "test" wykonany akurat w tym czasie kiedy działało?

 

Mimo iż dziennie mam dodane średnio 5-15 domen do przechwycenia, w zakładce "przechwycone" w AM przestało ich przybywać.

Z ostatnich 48 godzin - kilkanaście domen zleconych do przechwycenia w AZ i AM (w premium nie zlecałem). Efekt: 9 trafiło do AZ (3 złapałem bezpośrednio, 6 na aukcjach), AM złapało... 1 (bezpośrednio).

Aby być całkowicie obiektywnym dodam że do AM wpadły jeszcze w tym czasie 2 domeny z opcji - nijak się to ma jednak do skuteczności przechwytywania.

Widać wszystko wróciło "do normy", jaka była prezentowana w ostatnich miesiacach.

 

Podejrzewam że za kilka dni może się znów poprawić (skończyły się pieniądze przeznaczone na łapanie, teraz trzeba sprzedać przechwycone domeny, doładować konta partnerskie i znów łapać).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, dropped obudziło się na jakiś tydzień i znów "zdechło" kilka dni temu... A "test" wykonany akurat w tym czasie kiedy działało?

No nic nie poradzę, że akurat wtedy spadało kilkaset domen trzyliterowych w tym samym czasie :) Jak zbiorę więcej danych, czyli pewnie za jakieś pół roku, to przedstawię może wyniki nowego testu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nic nie poradzę, że akurat wtedy spadało kilkaset domen trzyliterowych w tym samym czasie :) Jak zbiorę więcej danych, czyli pewnie za jakieś pół roku, to przedstawię może wyniki nowego testu.

 

Daniel, zrobiłeś test akurat w momencie gdy inne łaparki przytkały się pod ciężarem spadających jednocześnie trzyliterówek - dropped mając 9 czy 10 partnerstw mógł to sobie rozłożyć skuteczniej niż np. premium.pl z czterema łaparkami. Natomiast był to wyjątek w skali roku i poza tym dniem wszystko wygląda zgoła inaczej. Oczywiście nie mam pretensji, wyniki są zgodne z przyjętą metodą badawczą, piszę tylko dla informacji/uzupełnienia. ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje doświadczenia są takie, że AZ przechwyciło mniej znane domeny skuteczniej niż AM i Premium.

Więc wniosek jest taki, że trzeba dodawać do co najmniej 3 operatorów jednocześnie, bo to, że domena jest w 99% do przechwycenia w AM oznacza dla mnie, że jest w 100% przez AM nie przechwycona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel, zrobiłeś test akurat w momencie gdy inne łaparki przytkały się pod ciężarem spadających jednocześnie trzyliterówek - dropped mając 9 czy 10 partnerstw mógł to sobie rozłożyć skuteczniej niż np. premium.pl z czterema łaparkami. Natomiast był to wyjątek w skali roku i poza tym dniem wszystko wygląda zgoła inaczej. Oczywiście nie mam pretensji, wyniki są zgodne z przyjętą metodą badawczą, piszę tylko dla informacji/uzupełnienia. ;-)

Słuszna uwaga :) To teraz już przynajmniej wiadomo, gdzie dodawać jak będzie spadało dużo dobrych domen w krótkim przedziale czasu ;) Pod warunkiem oczywiście, że nie będą to domeny z grupy EuroDNS :P

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×