Jump to content
Sign in to follow this  
tomon

Zagospodarowanie domen

Recommended Posts

Postanowiłem kilka domen z mojego portfolio zagospodarować.

Chciałem na nich postawić proste strony z unikalną treścią i powoli zamieszczać je w katalogach seo .

Nie śpieszy mi się z ich sprzedażą chyba że klient zaoferuje satysfakcjonującą cenę.

 

Chciałem zapytać w jaki sposób można to zagospodarowanie rozegrać.

Myślałem o stworzeniu prostych stron ( co nie powinno być dla mnie problemem ) ale na pisanie unikalnych treści dla tych stron raczej nie będę miał czasu i pewnie w niektórych tematach chęci.

 

Może polecicie jakieś miejsce w sieci gdzie mogę zlecić pisanie artykułów , tylko tutaj wolałbym związać się z kimś na dłuższy czas a nie za każdym razem korzystać z usług kogoś innego.

 

Dodatkowo z czasem możliwe byłoby umieszczenie reklam na tego typu strona po osiągnięciu wyższych pozycji w wyszukiwarkach.

 

No i to chyba na tyle co na ten czas wymyśliłem jesli chodzi o zagospodarowanie domen ,

Może macie jeszcze jakieś pomysły. Myślę, że mogą się one przydać nie tylko mnie.

 

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej zlecić komuś kto ma doświadczenie w tworzeniu dobrze wyglądających mini stron i poważne podejście do tematu, bo samemu metodami chałupniczymi lub nawet z wiedzą, a brakiem czasu - dużo ciężej.

 

Polecam szoguna:

http://di.pl/topic/75765-wykonam-zagospodaruje-twoja-domene-mini-strony-strony-tematyczne-fora-internetowe-tanio/page__st__20__p__513211?do=findComment&comment=513211

 

Szczególnie, że teraz ma promocję, nie sądzę, żeby ktoś taniej wykonał i na poziomie niż ~40-50 zł.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

a co do pisania tekstów na strone to tez jest mnóstwo ludzi którzy się tym zajmują. Google --> seo copywriting.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej zlecić komuś kto ma doświadczenie w tworzeniu dobrze wyglądających mini stron i poważne podejście do tematu, bo samemu metodami chałupniczymi lub nawet z wiedzą, a brakiem czasu - dużo ciężej.

 

Polecam szoguna:

http://di.pl/topic/75765-wykonam-zagospodaruje-twoja-domene-mini-strony-strony-tematyczne-fora-internetowe-tanio/page__st__20__p__513211?do=findComment&comment=513211

 

Szczególnie, że teraz ma promocję, nie sądzę, żeby ktoś taniej wykonał i na poziomie niż ~40-50 zł.

 

Myślałem że szogun wykonuje tylko strony i ewentualnie jakiś tekst na początek i na tym koniec. Widze jednak że jest w jego ofercie usługa pisania tekstów - i jak narazie tylko tekstami jestem zainteresowany.

 

Dzięki gibu za keyword jest dość sporo do poczytania także napewno się podszkolę.

Napiszcie mi jeszcze czy usługi świadczone przez copywriterów polegają na tym że zleca im się jakiś temat i oni sami szukają info na jego temat i tworzą tekst czy jest to robione w jakiś inny sposób ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałem że szogun wykonuje tylko strony i ewentualnie jakiś tekst na początek i na tym koniec. Widze jednak że jest w jego ofercie usługa pisania tekstów - i jak narazie tylko tekstami jestem zainteresowany.

 

szogun napisał w ofercie, że sam nie pisze tekstów przecież:

 

Tekst na stronę możliwy jest do uzupełnienia (4.50zł/1000znaków) i ja już się tym nie zajmuję, a znajoma osoba z która współpracuje już kilka dobrych lat.

 

W obecnej ofercie nie jest zawarty w cenie tekst, w poprzednich był, ale było drożej.

4,50 zł za 1000 znaków to mało, ale jak tekstu jest dużo to z tego też się zbierze niemała kwota.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie także zastanawiam się nad tym, czy nie warto zagospodarować niektóre moje domeny. Brak mi jednak danych, dzięki którym można by było obliczyć progi opłacalności i tym samym określić parametry i cele do zrealizowania, zaplanować kolejne etapy.

 

Jest wiele pytań.

Jaki duży ruch trzeba mieć, aby można było liczyć na zainteresowanie reklamodawców?

Jakie zasoby są niezbędne do stworzenia wystarczająco atrakcyjnej strony dla reklamodawców?

Jak rynkowo jest wyceniany ruch / kliknięcia w danej branży lub ogólnie odsłony w odniesieniu do banerów?

Jakie rodzaje reklamy są najbardziej efektywne z punktu widzenia reklamodawcy, jak i sprzedającego reklamę?

W jakim czasie koszty poniesione na zagospodarowanie domeny i jej pozycjonowanie zostaną pokryte przez przychody z rekam? Itd.

 

Jeśli chodzi o pozyskiwanie treści na strony, to można spróbować w miejscach TU wymienionych. Nie wiem tylko jak z jakością i unikalnością takich tekstów - nie korzystałem.

 

Z mojej strony mogę zaproponować Ci Tomon napisanie autorskich tekstów na tematy związane z finansami i inwestowaniem, nieruchomościami, marketingiem, motywacją i coachingiem, motoryzacją i nowinkami technicznymi. Jeśli którykolwiek z tych tematów jest w kręgu Twojego zainteresowania i zamierzasz go rozwijać na swoich domenach - daj znać na PW - omówimy szczegóły.

 

Pozdrawiam

Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites

@exallwave

 

1. Możesz wcale nie mieć ruchu a umieszczać reklamy z google adsense. Z adkontekst to chyba jakiś tam ruch trzeba mieć(kiedyś było chyba 500 unikalnych użytkowników (UU) dziennie czy jakoś tak). W przypadku zainteresowaniu reklamą przez domy mediowe to ruch musisz mieć jak największy ale zależy też od tematyki strony (w każdym bądź razie kilka tyś. UU dziennie). Ze swojego doświadczenia powiem że domy mediowe to nic dobrego, wyssysają ze strony co tylko się da i rzucają ochłapy(najwięcej zawsze zarabiałem na adsense), dlatego też podziękowałem im za współprace.

 

2. Pomysł na stronę, oraz kogoś kto wcieli go w życie. Jeżeli robisz kolejną stronę o opisach gg lub tekstach piosenek to niestety ale nie widzę tutaj zainteresowania przez reklamodawców. No chyba że pozycjonerzy będą zagaszać się z prośbą o wykupienia linku pozycjonującego na stronie ;-)

 

3. Branża rozrywkowa to niestety ale dno, brak sensownych reklamodawców. Jeżeli Twoja strona jest w jakiejś sieci reklamowej to spodziewaj się samych kampanii zasięgowych za marne grosze. Ciężko jest ogólnie wycenić ruch na danej stronie, bo każda strona ma inny potencjał. Często widzałem na różnych serwisach jakieś tam przeliczniki 1zł za 1000 odsłon itp, ale to pic na wodę.

 

4. Przykra prawda jest taka że to portale społecznościowe zbierają obecnie największe żniwo gdyż można dopasować takie czynniki jak wiek, zainteresowania i pochodzenie danego użytkownika. Jeżeli chodzi o formy reklamy na własnej stronie, to najskuteczniejsze są te nietuzinkowe. Ludzie omijają wzrokiem banery itp. (mowa tutaj o stałych użytkownikach internetu).

 

5. To zależy od sukcesu Twojej witryny. Wydatki poniesione na rozkręcenie danego serwisu mogą nigdy się nie zwrócić, jak i również mogą zwrócić się w przeciągu kilku miesięcy.

 

Co do Unikalnych tekstów to mam osobę która takowe pisze (nie kopiuje z internetu jak to często bywa i słuch po niej nie ginie gdy czekamy na teksty). Teksty można zamówić o rożnej jakości, na portal czy też na precelka ;). Jak ktoś jest zainteresowany, zapraszam na pw, podam namiar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×