Jump to content
Sign in to follow this  
PeterX6

Spadające zarobki

Recommended Posts

Witam

 

Mój problem wygląda następująco: we wrześniu 2011 roku miałem z domen pewną satysfakconującą mnie kwotę, która systematycznie lecz nie gwałtownie spadała aż tu nagle spadek zaczął się pogłębiać i w marcu miałem już 40% mniejszą wypłate a w lipcu ponad 50% mniej. Dodam iż myślałem, że zaniedbałem odnowienia moich domen i przez to zarobki mogły spaść ale nie, wszystkie domeny jakie miałem we wrześniu 2011 mam do tej pory. Czekam jak będzie wyglądała sytuacja w sierpniu ale już podjąłem decyzję, że zmienię parking. Wiem, że zarobki topnieją, parkuję domeny już kilka lat ale takiej sytuacji ( tak gwałtownego spadku ) jeszcze nie miałem. 95% mojego portfolio to .fr. Poradźcie mi coś, nie ogarniam tego.

 

CTR mi nie spadł a wręcz wzrósł, przyczyną jest niska liczba odsłon - 60000 w 2011 i 38000 w 2012 roku porównując wrzesień do lipca. Moje pytanie brzmi: czy też tak macie ?

 

Pozdrawiam

Edited by PeterX6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generyczne:

Ruch na domenach generycznych maleje w niektórych krajach np: w Polsce.

 

 

Expired:

Skoro spadł ruch to nie jest to związane z konkretnym parkingiem. Być może miałeś expired traffic w większości? Wtedy tak się dzieje zawsze, stare linki wygasają wraz z pamięcią o serwisach.

 

 

Typo:

Jeżeli to typosy to mógł spaść ruch na oryginalnych serwisach, gdy straciły na popularności.

 

 

 

Zmiana np: na Sedo.com czy Bodis.com pewnie nic nie da ponieważ od zmiany parkingu ruch nie wzrasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie zwróciłeś mi uwagę na pewien ważny aspekt - ruch może wygasać z powodu malejącej popularności dla danego tematu. Ja poprostu nie rozumiem jak to może być, że domena zarabia i to całkiem dobrze a nagle zarobki i ruch się tak ucinają, że aż szukam u registrara czy ta domena jest na moim koncie, czy mi nie wygasła. Cóż, kończę już z tym interesem chyba a tak z ciekawości, może chciałby ktoś zerknąć na moje portfolio i je ewentualnie wycenić ? Nosiłem się z zamiarem sprzedaży domen ale ND mi nikogo nie załatwił no i temat odszedł na dalszy plan. Są tam napewno wartościowe domeny, są też i takie, które mają krótszy termin ważności ale plusem jest to, że wyniki w tej chwili z pewnością nie są zawyżone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam w temacie odpowiedziałeś sobie na swój problem. Napisałeś, że ruch maleje, a CTR wzrasta - aby uzyskać dawne przychody wystarczy zoptymalizować reklamy, ale nie na .... ND :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam w temacie odpowiedziałeś sobie na swój problem. Napisałeś, że ruch maleje, a CTR wzrasta - aby uzyskać dawne przychody wystarczy zoptymalizować reklamy, ale nie na .... ND :)

Chętnie się dowiem, jak kolega może uzyskać dawne przychody za pomocą optymalizacji przy spadku ruchu o 40%. Wychodzi na to, że każe (w tym moje) moje obecne portfolio może zarabiać 40% więcej muszę je tylko zoptymalizować mimo, że już jest zoptymalizowane.

A może muszę pierw doprowadzić do spadku ruchu, żeby optymalizacja zadziałała bardziej magicznie :blink: ?

 

Chyba, że założyłeś, że portfolio autora tematu nigdy nie było optymalizowane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chętnie się dowiem, jak kolega może uzyskać dawne przychody za pomocą optymalizacji przy spadku ruchu o 40%. Wychodzi na to, że każe (w tym moje) moje obecne portfolio może zarabiać 40% więcej muszę je tylko zoptymalizować mimo, że już jest zoptymalizowane.

A może muszę pierw doprowadzić do spadku ruchu, żeby optymalizacja zadziałała bardziej magicznie :blink: ?

 

Chyba, że założyłeś, że portfolio autora tematu nigdy nie było optymalizowane?

 

Dopisałem na samym końcu, że nie na ND. Zawsze można odseparować od reszty perełki, które przynoszą najwięcej trafficu i pomyśleć o innym kanale reklamy. Ostatnio ciekawa dyskusja była o tym na acorndomains, ale zwolennik parkingu i tak nim zostanie ;-)

 

Pisząc o optymalizacji miałeś ciągle w głowie na myśli ND, dlatego też tyle znaków zapytania w poście ;)

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×