Jump to content
tomon

Kolega delirium.

Recommended Posts

Napewno kojarzycie użytkownika aftermarket którego nick to delirium - ostanio bardzo często spotykam go na aukcjach domen przechwyconych :/

Czy ta osoba udziela się na tym forum - chętnie obejrzałbym jej portfolio domen jesli jest dostępne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne za tak wielką inwestycją stoją mądrzy ludzie ale ja akurat nie jestem aż taką domenową optymistką żeby gołym okiem zauważyć opłacalność takiej inwestycji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki za link ,

za taką ilością domen można chyba przyzwoite warunki odnowień wynegocjować - może jakieś konsorcjum ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki za link ,

za taką ilością domen można chyba przyzwoite warunki odnowień wynegocjować - może jakieś konsorcjum ?

 

 

 

ABONENT:

firma: Domcreate

ulica: Himbselstr. 12

miasto: 92259 Neukirchen

lokalizacja: DE

telefon: +49.17660000449

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większość z domen to jednak *.de i *.com. Nie wiem na ile można sobie pozwolić w negocjacjach cen przedłużeń, ale jeśli policzyć za sztukę odpowiednik 20 PLN, to wyjdzie 471K. Gdy weźmiemy do dalszej analizy dane z głównej strony sedo za maj br., to roczny współczynnik sprzedaży wynosi 0,2625% (jedna domena sprzedana w ciągu roku na 381 posiadanych), przy średniej wartości transakcji ok. 7K PLN (1714 euro). Tak też, w przypadku sprzedaży na podanych warunkach mamy:

 

23.535 * 0,2625% = 61,77, czyli w przybliżeniu 62 domeny sprzedane rocznie za średnio 7K, a więc 62 * 7.000 PLN = 434.000 PLN

 

Z powyższych wyliczeń wynika, że jeśli nasze założenia są słuszne, to majowe dane sprzedaży z sedo wymagałyby dopłacenia do przedłużeń 37.000 PLN - 62 * 20 PLN = 35.760 PLN. Oczywiście taki bilans występuje w przypadku, gdy chcemy przedłużać na kolejny rok wszystkie domeny, jakie nam pozostały.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

-1

Uczysz się liczyć? :)

Wczoraj kolega Delirium dokonał zakupu jednej z naszych domen. Pomimo ze domena nie została opłacona zmienił się abonent domeny którym obecnie jest AM. Kasy nie ma domeny też już nie. Czyli coś nie tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uczysz się liczyć? :)

Wczoraj kolega Delirium dokonał zakupu jednej z naszych domen. Pomimo ze domena nie została opłacona zmienił się abonent domeny którym obecnie jest AM. Kasy nie ma domeny też już nie. Czyli coś nie tak.

 

Przecież domena na czas transakcji Escrow zmienia abonenta na AM - ostatnio to wprowadzili, wcześniej blokowali domenę w rejestrze, ale być może ktoś znalazł jakąś lukę, żeby obejść taką blokadę (to bym obstawiał, inaczej raczej by tego nie zmieniali).

Edited by thomaso
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uczysz się liczyć? :)

tak, ale zawsze na siebie.

 

Wczoraj kolega Delirium dokonał zakupu jednej z naszych domen. Pomimo ze domena nie została opłacona zmienił się abonent domeny którym obecnie jest AM. Kasy nie ma domeny też już nie. Czyli coś nie tak.

 

Jakbyś uważniej czytał forum, bądź był bardziej spostrzegawczy zanim kogoś oczernisz to byś wiedział, że po sprzedaży domeny w AM zmienia ona abonenta na AM do czasu opłacenia - nic innego jak blokada domeny.

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

tak, ale zawsze na siebie.

 

 

 

Jakbyś uważniej czytał forum, bądź był bardziej spostrzegawczy zanim kogoś oczernisz to byś wiedział, że po sprzedaży domeny w AM zmienia ona abonenta na AM do czasu opłacenia - nic innego jak blokada domeny.

blokowanie domeny ok ale zmiana abonenta juz ok nie jest. A dlaczego to pomyśl. Poza tym pytałem a nie twierdziłem. Zapewne nie zauważyłeś znaku ?

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

blokowanie domeny ok ale zmiana abonenta juz ok nie jest. A dlaczego to pomyśl. Poza tym pytałem a nie twierdziłem. Zapewne nie zauważyłeś znaku ?

 

Bazyli wystarczyłoby przeczytać regulamin, który zaakceptowałeś...

....

Przeniesienie własności domeny

Użytkownik wystawiający aukcję, ofertę sprzedaży lub transakcję Escrow domeny w

serwisie zgadza się na tymczasowe przeniesienie praw do domeny na właściciela serwisu w

przypadku jej pomyślnej sprzedaży (tzn. dokonania zapłaty przez nabywcę lub zakończenia

aukcji), celem przekazania jej nabywcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o kupione domeny, to domena jest kupiona a na zaplate

jest termin 5 czy 6 dni. Co robi AM z domena to nie wiem i szczerze mowiac

jest mi to wszystko jedno. Wszystko leci jak ma byc. Ja tez sprzedaje domeny

na AM i to przeciez leci tak samo - nie mam z tym zadnego problemu.

 

Pieniadze ida przekazem z zagranicy. Wczesniej byl dostepny PayPal a od

paru miesiecy nie da sie zaplacic przez PayPal - a przekaz nestety trwa.

 

Takze prosze bez paniki - na calym swiecie odbywaja sie zaplaty w podobny

sposob. Na Sedo jest termin do zaplaty 7 dni a da sie go przeciagnac do

6 tygodni zanim bedze tranzakcja zerwana. W AM nie da sie przeciagnac

nawet o jeden dzien, bo domena znika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak jest w praktyce ? ;)

 

Pytanie zbyt kompleksowe :)

Z checia odpowiem (w miare mozliwosci) na pojedyncze pytania.

Jestem stosunkowo otwarty, takze nie ma problemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takze prosze bez paniki - na calym swiecie odbywaja sie zaplaty w podobny

sposob. Na Sedo jest termin do zaplaty 7 dni a da sie go przeciagnac do

6 tygodni zanim bedze tranzakcja zerwana. W AM nie da sie przeciagnac

nawet o jeden dzien, bo domena znika.

 

Nawet nie ma sensu zawracać sobie tym głowy, to oczywiste że płatność trwa, w AM jest 5 dni i nie ma konieczności płacić wcześniej, a nawet można poprosić o przedłużenie terminu płatności.

Nie wiem czy Bazyli szuka sensacji czy sprzedał pierwszą w tym roku domenę na aukcji ale to że dane zmieniają się na dane AM po zakończeniu aukcji ma miejsce od kilku miesięcy więc nie róbmy afery.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widze, ze niezle mnie podsumowaliscie...

Ale to wszystko teoria... :)

 

Praktyki się dopiero uczymy... :)

 

Edit: Która transakcja kupna/sprzedaży sprawiła Ci najwięcej frajdy?

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie zbyt kompleksowe :)

Z checia odpowiem (w miare mozliwosci) na pojedyncze pytania.

Jestem stosunkowo otwarty, takze nie ma problemu...

 

Potwierdzam, własnie jestem po zakupach u kolegi.

 

Nie prosił o ten wpis ale tak mi się Jego stosunkowo otwarta deklaracja spodobała że nie mogłem się powstrzymać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie zbyt kompleksowe :)

Z checia odpowiem (w miare mozliwosci) na pojedyncze pytania.

Jestem stosunkowo otwarty, takze nie ma problemu...

W takim razie pozwolę sobie zadać 2 pytania.

 

- W 2006 roku miałeś 32 tys. domen(źródło: http://www.wiwo.de/technologie/domains-klick-fuer-klick-geld-verdienen-/5085446.html)

Ile masz ich teraz i jaki % stanowią domeny z rozszerzeniem .pl.

 

- Bierzesz udział w wielu licytacjach - można powiedzieć, że kupujesz prawie wszystko.

Wielu użytkowników tego forum zanim podejmie decyzję o zakupie konkretnej nazwy analizuje rynek, czasem są osoby które specjalizują się w tylko konkretnej branży.

Nasuwa się pytanie, jak trzeba mieć rozwinięty kanał sprzedaży, żeby sprzedawać wszystkim - wszystko, zwłaszcza, że w portfolio które prezentujesz w AM masz tylko 12 gwiazdek, nie promujesz jakoś specjalnie zakupów, ceny masz dość wysokie i parkujesz w parkingcrew. Wygląda na to, że na razie tylko inwestujesz ? :)

 

Pozdrawiam.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×