Jump to content
tomon

Kolega delirium.

Recommended Posts

Jakie otrzymujesz bonifikaty i czy nie można w takiej sytuacji stworzyć własnego rejestratora (załóżmy, że masz czas).

 

Świetny sposób, żeby stracić dużo dobrych domen jak np. będzie jakaś awaria systemowa czy sprzętowa, na którą nie będzie się przygotowanym. :) I wskutek tego nie będzie można przedłużać domen, nie dojdą powiadomienia o wygasaniu, źle sczytają sie daty wygaśnięcia itd. różne rzeczy mogą się zdarzyć.

 

Moim zdaniem dobre domeny najlepiej trzymać u zaufanego rejestratora z dobrymi cenami, na pewno żaden rejestrator nie zaproponuje cen poniżej cen, które płaci rejestrom (ICANN, NASK, DENIC), bo wtedy mogłoby dojść do paradoksalnej sytuacji, że każda dodatkowa domena utrzymywana w portfolio generuje dodatkowe koszty dla rejestratora (gdyby np. utrzymywał za 30 zł netto, a do NASK płacił 40 zł netto) zamiast zysku. ;-)

 

Myślę, że max na co można liczyć to "po kosztach" czyli przykładowo 40 zł netto dla .pl.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam kanalow sprzedazy. Klient szuka mnie a nie ja klienta. Tylko jezeli klient sam odczul potrzebe posiadania

domeny, jest mozliwe uzyskanie dobrej ceny. Kazda propozycja sprzedania domeny komus, kto dotychczas o tym

nie myslal, powoduje zejscie z cena domeny do piwnicy. A ja po takich cenach nie sprzedaje. Drogo albo wcale...

Lepiej sprzedac 1 domene za 5000 euro jak 20 domen za 250 euro. Wynik: pieniadze te same a 19 domen

pozostaje w portfolio i czeka na nastepnego klienta.

 

Jedna z lepszych wypowiedzi od dłuższego czasu na forum. "Klient szuka mnie" - do tego *koniecznością* jest budowanie portfolio dobrych domen + duża doza cierpliwości. Tylko ten zestaw gwarantuje dobre sprzedaże. Portfolia budowane zgodnie z zasadą "a zarejestruję taką domenę, może kiedyś się sprzeda" będą generować tylko koszty. Zamiast rejestrować 100 domen w ciemno, lepiej wziąć ten 1000 zł i kupić jedną dobrą, na aukcji od domainera, któremu zabrakło cierpliwości w czekaniu na właściwego klienta. Ostatnio na aukcjach jest dużo domen wystawianych przez osoby które przeinwestowały lub po prostu chcą upłynnić część portfolio z różnych przyczyn (potrzeba gotówki na inny cel, czasem całkowite wyjście z inwestycji), dlatego pisanie o Eldorado jest również całkowicie uzasadnione. Obecnie wystarczy pewien zapas gotwki wsparty odrobiną intuicji by szybko zbudować fajne portfolio (lub uzupełnić istniejące) nie wychodząc poza listę aukcji na giełdach domen + ew. allegro. :-)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna z lepszych wypowiedzi od dłuższego czasu na forum. "Klient szuka mnie" - do tego *koniecznością* jest budowanie portfolio dobrych domen + duża doza cierpliwości. Tylko ten zestaw gwarantuje dobre sprzedaże. Portfolia budowane zgodnie z zasadą "a zarejestruję taką domenę, może kiedyś się sprzeda" będą generować tylko koszty. Zamiast rejestrować 100 domen w ciemno, lepiej wziąć ten 1000 zł i kupić jedną dobrą, na aukcji od domainera, któremu zabrakło cierpliwości w czekaniu na właściwego klienta. Ostatnio na aukcjach jest dużo domen wystawianych przez osoby które przeinwestowały lub po prostu chcą upłynnić część portfolio z różnych przyczyn (potrzeba gotówki na inny cel, czasem całkowite wyjście z inwestycji), dlatego pisanie o Eldorado jest również całkowicie uzasadnione. Obecnie wystarczy pewien zapas gotówki wsparty odrobiną intuicji by szybko zbudować fajne portfolio (lub uzupełnić istniejące) nie wychodząc poza listę aukcji na giełdach domen + ew. allegro. :-)

 

No właśnie - "tylko" to w zasadzie wystarczy. :) Tylko, jak osiągnąć idealny balans pomiędzy źródłami finansowania inwestycji, a generowanym przychodem? Brak balansu Cash flow i panika związana z długim okresem oczekiwania na klienta powoduje zachowania irracjonalne i sprzedawanie za bezcen, o których mowa powyżej. Rentowny biznes płynność zapewnia sobie poprzez kupowanie aktywów, które same lub ich sprzedaż - generują dochody, a więc to co jest na plus po odliczeniu kosztów. Dopiero wtedy zasadnym staje się zdroworozsądkowe reinwestowanie.

 

Ogarnięcie portfolio o którym tu mowa, to rzeczywiście nie lada wyzwanie. Chociaż ilość może przerażać, to jednak tyko liczby, które można przeanalizować i zamienić na % - wtedy chyba łatwiej się na to patrzy i dzięki temu podejmuje chłodne, wyważone decyzje, i ustala odpowiednie do okoliczności cele.

 

Rozsądek decyzyjny przydaje się również, gdy nabywamy domeny. Jeśli nie chcemy nabywać domen w ciemno, które "może" się sprzedadzą, kupujmy takie, które "muszą" się sprzedać. Do tego właśnie niech nam służy nasza intuicja i doświadczenie.

 

Wszystkie te rady koledze deli raczej nie są potrzebne, bo to już inny etap inwestycji. Tu raczej ciężar gatunkowy należy położyć na doskonalenie umiejętności negocjacji i "nie zostawiania pieniędzy na stole" - tego i wielu udanych transakcji życzę.

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie te rady koledze deli raczej nie są potrzebne, bo to już inny etap inwestycji. Tu raczej ciężar gatunkowy należy położyć na doskonalenie umiejętności negocjacji i "nie zostawiania pieniędzy na stole" - tego i wielu udanych transakcji życzę.

 

Mój post nie był skierowany do "kolegi deli", miał być raczej uzupełnieniem jego wypowiedzi, nie wiem czy mi wyszło. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie to zastanawia w jaki sposób i od czego zaczęło się Twoje zainteresowanie domenami.

Domyślam się że początki były od rynku niemieckojęzycznego ( .de , .at )

 

edit: literówka

Również jestem ciekaw odpowiedzi na te pytanie. Od czego i kiedy zaczęło się zainteresowanie domenami oraz jakie były początki?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja z innej beczki.Jaki posiadasz samochód osobowy??jeżeli można zapytać.......

 

Jaki tam samochód.

 

Helikopter z jakiej firmy masz? :-p

 

Edit: Mając tyle domen każda sekunda się liczy, nie można sobie pozwolić na stanie w korkach ;-)

Edited by bartxx86
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja z innej beczki.Jaki posiadasz samochĂłd osobowy??jeżeli można zapytać.......

Jest specjalny temat o samochodach na tym forum, będzie chciał to się pochwali fotkami :)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój post nie był skierowany do "kolegi deli", miał być raczej uzupełnieniem jego wypowiedzi, nie wiem czy mi wyszło. ;-)

 

Mój też w zasadzie nie. Co innego życzenia - te jak najbardziej. :) Jasne, że Ci wyszło PB ("zjadłeś" tylko literkę w wyrazie "gotówki" - mam nadzieję, że to nie ze stresu, - ale przymknę na to oko ;) ). Nie zwracaj uwagi na moje dywagacje. :P

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój też w zasadzie nie. Co innego życzenia - te jak najbardziej. :) Jasne, że Ci wyszło PB ("zjadłeś" tylko literkę w wyrazie "gotówki" - mam nadzieję, że to nie ze stresu, - ale przymknę na to oko ;) ). Nie zwracaj uwagi na moje dywagacje. :P

 

Nie wiedziałem przez jakie u napisać, więc zostawiłem na później, a potem zapomniałem. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

To przeglądarka Wam nie podkreśla wyrazów napisanych z błędami?

pb ma problem z u - ó, a deli duży problem z "rz - ż" ;)

 

Wracając do tematu szczerze współczuje deli'emu... Mając tyle domen nie dałbym rady tego chyba ogarnąć... Dzień musiałby trwać 72h, co najmniej.

 

Teraz kilka pytań:

1. Czy w Niemczech/Austrii są jakieś serwisy, typowe przechwytywarki/giełdy coś a'la Premium/Aftermarket/AZ w Polsce, czy tylko Sedo i nic więcej?

2. Ile ofert dziennie otrzymujesz? Ile % z tego jest akceptowana?

3. Czy ustawiasz ceny "Kup Teraz" na wszystkich swoich domenach?

4. Jak wygląda Twój dzień w pracy z domenami (zakładam od rana do nocy) ;)

5. Ile średnio wyciągasz miesięcznie? :P

6. Twoja najbardziej wartościowa domena z portfolio, według Ciebie? :)

7. Twoja najwyższa sprzedaż?

 

Pozdrawiam!

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja bym chętnie zobaczyła jak wygląda Twoje Top10 domen według Ciebie :)

Nie wiem czy to było celowo uszczypliwe, ale droga Patrycjo postaram się ustosunkować do Twojego komentarza jednym zdaniem - nie mam się czym chwalić w przeciwieństwie do kolegi deli'ego, który jest ewenementem na skalę krajową. Usatysfakcjonowana? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to było celowo uszczypliwe, ale droga Patrycjo postaram się ustosunkować do Twojego komentarza jednym zdaniem - nie mam się czym chwalić w przeciwieństwie do kolegi deli'ego, który jest ewenementem na skalę krajową. Usatysfakcjonowana? :)

Ale to nie do Ciebie było :P

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcecie mieć na sumieniu kilka dobrych domen, których delirium nie zdąży opłaci odpisując na Wasze pytania ? :P

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to było celowo uszczypliwe, ale droga Patrycjo postaram się ustosunkować do Twojego komentarza jednym zdaniem - nie mam się czym chwalić w przeciwieństwie do kolegi deli'ego, który jest ewenementem na skalę krajową. Usatysfakcjonowana? :)

Tak jak Axis wcześniej wspomniał temat ten nie dotyczy Twojej osoby ;) a swoje pytanie podtrzymuję bo bardzo mnie ciekawi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja chcialbym natomiast zapytac co kolega mysli na temat planowanego wprowadzenia nowych TLD's. Czy Twoim zdaniem beda one w stanie zagrozic tym dotychczasowym?

 

Swoja droga domyslam sie odpowiedzi. pewnie gdybys sie mial ich obawiac nie inwestowalbys, a wyprzedawal na wielka skale ;-) Tak czy owak ciekaw jestem Twojej opinii.

 

PS. Z gory przepraszam za bledy, pisze z telefonu, a wiecie jak to jest ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja z innej beczki.Jaki posiadasz samochód osobowy??jeżeli można zapytać.......

:D Pojechałeś.. ;)

 

Pewnie ma busa, bo do osobówki nie zmieszczą się przecież wszystkie domeny...

 

A ja bym chętnie zobaczyła jak wygląda Twoje Top10 domen według Ciebie :)

Ano właśnie... zapraszamy tutaj:

Moje Top 10. Przedstaw 10 najlepszych swoich domen

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja z innej beczki.Jaki posiadasz samochód osobowy??jeżeli można zapytać.......

To ja poproszę o numer buta i rozmiar kołnierzyka, jeśli to nie problem <_<

A poważnie: interesujący wątek, imponująca skala działania. Oczywiście pobieżnie zapoznałem się z domenami wystawionymi a AM i stwierdzam, że nie sposób nie zgodzić się z Anubisem w kwestii jakości wielu z nich. Niemniej przyjmuję do wiadomości, że większość z tych słabych domen to zbędny balast z zakupionych pakietów, a nie przemyślana inwestycja z oczekiwaną jakąkolwiek stopą zwrotu.

Podzielam stwierdzenie, że teraz jest dobry czas na kupowanie, czyli na budowę czy też reorganizację domenowego portfolio (sam tak robię), aczkolwiek tutaj mam pewną refleksję. Otóż odkąd czytam to forum, czyli od około dwóch lat, wydaje mi się, że już w wielu miejscach i przy wielu okazjach natrafiałem na to stwierdzenie, czyli że właśnie teraz jest dobry czas nie na sprzedawanie, ale na kupowanie domen, co w wielu przypadkach miało być usprawiedliwieniem słabych sprzedaży, o jakich się czytało czy pisało. W związku z czym nasuwa mi się pytanie: to kiedy wreszcze będzie dobry czas na sprzedawanie domen? <_<

To pytanie niekoniecznie jest czysto retoryczne i kieruję je właściwie do wszystkich, nie tylko do użytkownika Delirium, którego ten wątek dotyczy, chociaż oczywiście akurat jego odpowiedzi jestem najbardziej ciekawy <_<

Edited by TLDs

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja z innej beczki.Jaki posiadasz samochód osobowy??jeżeli można zapytać.......

 

Nie wiem od czego zaczac, tyle napisaliscie. Takze zaczne od samochodu.

 

Pytanie jest wprawdze ponizej pasa, ale ok, odpowiem:

Kupilem nowe auto ze sklepu.

VOLVO 850 i nim jezdze. Wspanialy samochod.

Edited by deli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupilem nowe auto ze sklepu.

VOLVO 850 i nim jezdze. Wspanialy samochod.

Zacytuję klasyka "i w pizdu...wylądował.....i cały misterny plan też w pizdu......"

Share this post


Link to post
Share on other sites

ten temat jest potencjalnie bardzo interesujący, kiedy dotyczy rynku domen i jego przyszłości w porównaniu do rynku niemieckiego, ale przez szczeniackie komentarze poziom schodzi coraz niżej, więc proponuje usuwanie komentarzy nie dotyczących choćby pośrednio rynku domen,

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ten temat jest potencjalnie bardzo interesujący, kiedy dotyczy rynku domen i jego przyszłości w porównaniu do rynku niemieckiego, ale przez szczeniackie komentarze poziom schodzi coraz niżej, więc proponuje usuwanie komentarzy nie dotyczących choćby pośrednio rynku domen,

Pewnie się to tyczy mojej wypowiedzi P.Andro .......Nie wiem co złego jest we wprowadzaniu w dyskusji odrobiny luzu.Każdy czasami potrzebuje się uśmiechnąć i oderwać od szarości dnia codziennego.

Napij się kawy,ja stawiam ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×