Jump to content
Sign in to follow this  
przemek30

Aukcja domeny przechwyconej ??? TAK czy NIE ???

Recommended Posts

Zwracam się do Was forumowiczów z pytaniem o zasady przechwytywania domen w AfterMarket.pl/Dropped.pl

 

Nurtuje mnie pytanie w sprawie dodanych domen do przechwycenia...

 

Mam dwie sytuacje:

 

1. Dodałem domenę do przechwycenia... w statusie pisze po pół godziny, że oczekuje na aukcję, na drugi dzień w wiadomości e-mail w "Ciekawe przechwycone domeny" mojej domeny nie widzę... a po 5 dniach dostaję e-mail, że tylko ja byłem jedynym zainteresowanym i domena dla mnie została przechwycona.

 

2. Dodałem domenę do przechwycenia... w statusie pisze, że oczekuje na aukcję... a za godzinę dostaję e-mail z wiadomością informującą o przechwyceniu dla mnie domeny...

 

Pytanie:

 

Czy może się tak zdarzyć, że kiedy dodałem domenę do przechwycenia, nie widzę jej na liście wiadomości e-mail na drugi dzień, a po 5 dniach okazuje się, że kilku zainteresowanych było domeną do przechwycenia ?

 

Dlaczego jest tak, że raz jak dodaje do przechwycenia to przechwytuje domenę po godzinie, a innym razem trafia na moje konto nopiero po 5 dniach ? Przy tym, nie wiem, czy tylko ja ją przechwyciłem, czy będzie aukcja ?

 

Z góry dziękuję za merytoryczne i wyczerpujące wypowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież to proste - dla AM łapie domeny kilku partnerów i od nich do Michau Enterprises można przenieść domenę dopiero po 5 dniach od rejestracji (blokada NASK). Jak złapie Michau Enterprises domenę (bo też łapie) to nie czekasz 5 dni, a jak inny partner (których jest 9) to czekasz.

 

Podobnie jest w AZ.pl i Premium.pl, że się czeka jak złapie partner.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież to proste - dla AM łapie domeny kilku partnerów i od nich do Michau Enterprises można przenieść domenę dopiero po 5 dniach od rejestracji (blokada NASK). Jak złapie Michau Enterprises domenę (bo też łapie) to nie czekasz 5 dni, a jak inny partner (których jest 9) to czekasz.

 

Podobnie jest w AZ.pl i Premium.pl, że się czeka jak złapie partner.

 

Dziękuję za odpowiedź. Tzn., że jeśli nie widzę swojej domeny dodanej do przechwycenia na drugi dzień w wiadomości e-mail od AfterMarket.pl "Ciekawe przechwycone domeny" to domena będzie dla mnie przechwycona/zarejestrowana po 5 dniach ?

Pytam, ponieważ np. w Premium.pl oraz AZ.pl aukcja domeny przechwyconej jest widoczna zaraz po przechwyceniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Tzn., że jeśli nie widzę swojej domeny dodanej do przechwycenia na drugi dzień w wiadomości e-mail od AfterMarket.pl "Ciekawe przechwycone domeny" to domena będzie dla mnie przechwycona/zarejestrowana po 5 dniach ?

Pytam, ponieważ np. w Premium.pl oraz AZ.pl aukcja domeny przechwyconej jest widoczna zaraz po przechwyceniu.

 

Nie do końca. :) Domena jest zawsze od razu zarejestrowana po przechwyceniu. U rejestratora który złapie - główny rejestrator lub partner. A wszystkie domeny najlepiej, żeby były zarejestrowane w Michau Enterprises (u głównego rejestratora), bo wtedy pewnie łatwiej tym zarządzać stąd transfer do głównego rejestratora.

Rzeczywiście - w Premium.pl i AZ.pl aukcja jest od razu dlatego, że do aukcji możesz dołączyć po jej rozpoczęciu, a po zakończeniu czekasz 5 dni na transfer (o ile złapał partner) lub domena jest transferowana od razu jeśli główny rejestrator.

A dlaczego w AM jest na odwrót? To też proste - wyjaśnieniem jest ta zakładka - http://www.aftermarket.pl/joincatch.php (Niedawno przechwycone domeny).

 

AM ma to tak rozwiązane, że 5 dni czekasz przed rozpoczęciem aukcji (w tym czasie można do niej odpłatnie dołączyć), po 5 dniach jeśli trzeba to domena jest transferowana do Michau Enterprises i zaczyna się aukcja - w ten sposób domenę masz od razu po aukcji, już nie czekasz, bo domena jest w Michau Enterprises (bo 5 dni było już "odczekane").

 

Jeśli zdarzą się dwie okoliczności:

- domenę złapie od razu Michau Enterprises,

- będziesz jedyną osobą, która dodała - wtedy ta domena nie będzie w zakładce http://www.aftermarket.pl/joincatch.php

to czekanie 5 dni nie ma sensu i domenę wtedy masz od razu.

 

Gdyby nie blokada NASK na pewno nie trzeba by czekać. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak domeny, którą dodałem do przechwycenia w AfterMarket.pl/Dropped.pl mającą status "Oczekuje na aukcję" nie ma w zakładce, którą podałeś tzn. http://www.aftermarket.pl/joincatch.php to mogę być pewien, że po 5 dniach domena będzie dla mnie przechwycona/zarejestrowana ?

 

Najlepiej ją sprawdzić we whois - szczególnie rejestratora. Jeśli jest to First Dropcatchers ... Ninth Dropcatchers i nie ma jej w tej zakładce to znaczy, że przejął ją partner Aftermarket.pl i po 5 dniach będzie dla Ciebie przetransferowana - dodatkowo jesteś jedyną osobą, która dodała do przechwycenia.

Jeśli rejestratorem jest SenseSites Limited to znaczy, że domena jest Premium (czyli złapana lub sprzedana na opcję) i wtedy takie domeny nie zawsze pojawiają się w zakładce http://www.aftermarket.pl/joincatch.php i może być po 5 dniach i tak aukcja.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej ją sprawdzić we whois - szczególnie rejestratora. Jeśli jest to First Dropcatchers ... Ninth Dropcatchers i nie ma jej w tej zakładce to znaczy, że przejął ją partner Aftermarket.pl i po 5 dniach będzie dla Ciebie zarejestrowana - dodatkowo jesteś jedyną osobą, która dodała do przechwycenia.

Jeśli rejestratorem jest SenseSites Limited to znaczy, że domena jest Premium (czyli złapana lub sprzedana na opcję) i wtedy takie domeny nie zawsze pojawiają się w zakładce http://www.aftermarket.pl/joincatch.php i może być po 5 dniach i tak aukcja.

 

Hmm... nie widzę domeny w powyższej zakładce, a zarejestrowana jest na takie dane:

 

REGISTRANT: Domain Aftermarket, LLC

TECHNICAL CONTACT: Michau Enterprises Limited

REGISTRAR: Sixth Dropcatchers, LLC

 

To domena, którą dodałem do przechwycenia po 5 dniach będzie dla mnie zarejestrowana, czy będzie aukcja ?

PS. Nazwy domeny nie ma na liście: http://www.aftermarket.pl/joincatch.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... nie widzę domeny w powyższej zakładce, a zarejestrowana jest na takie dane:

 

REGISTRANT: Domain Aftermarket, LLC

TECHNICAL CONTACT: Michau Enterprises Limited

REGISTRAR: Sixth Dropcatchers, LLC

 

To domena, którą dodałem do przechwycenia po 5 dniach będzie dla mnie zarejestrowana, czy będzie aukcja ?

PS. Nazwy domeny nie ma na liście: http://www.aftermarket.pl/joincatch.php

 

Będzie po 5 dniach przetransferowana z Sixth Dropcatchers, LLC (partnera Aftermarket.pl) do Michau Enterprises Ltd. (głównego rejestratora Aftermarket.pl) i od razu do Ciebie przetransferowana do panelu - nie będzie jej na aukcji.

 

Ale czekać 5 dni i tak musisz.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będzie po 5 dniach przetransferowana z Sixth Dropcatchers, LLC (partnera Aftermarket.pl) do Michau Enterprises Ltd. (głównego rejestratora Aftermarket.pl) i od razu do Ciebie przetransferowana do panelu - nie będzie jej na aukcji.

 

Ale czekać 5 dni i tak musisz.

 

DZIĘKUJĘ za kompetentną, merytoryczną oraz wyczerpującą odpowiedź dotyczącą tego tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne pytanie:

 

Jak nie ma domeny, którą dodałem do przechwycenia na stronie http://www.aftermarket.pl/joincatch.php a jest na liście w wiadomości e-mail otrzymanej jako "Ciekawe przechwycone domeny" to będzie aukcja, czy nie będzie ? Możliwe, że wystąpił jakiś błąd ? Czekam już 5 dni i 8 godzin i żadnych zmian na domenie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne pytanie:

 

Jak nie ma domeny, którą dodałem do przechwycenia na stronie http://www.aftermarket.pl/joincatch.php a jest na liście w wiadomości e-mail otrzymanej jako "Ciekawe przechwycone domeny" to będzie aukcja, czy nie będzie ? Możliwe, że wystąpił jakiś błąd ? Czekam już 5 dni i 8 godzin i żadnych zmian na domenie...

 

Niestety, jednak aukcja domeny. Pierwszy raz w Dropped.pl tak mi się zdarzyło, że nie było domeny na stronie http://www.aftermarket.pl/joincatch.php a była na liście w mailu "Ciekawy przechwycone domeny"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tej podanej stronie może nie być, bo tam jest lista około 80 najnowszych planowanych aukcji. Domen jest dużo więcej. Jeśli chcemy zobaczyć domenę na liście joincatch.php, powinniśmy zajrzeć natychmiast po przechwyceniu domeny. Potem z listy zniknie, a na liście pojawią się nowsze aukcje domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tej podanej stronie może nie być, bo tam jest lista około 80 najnowszych planowanych aukcji. Domen jest dużo więcej. Jeśli chcemy zobaczyć domenę na liście joincatch.php, powinniśmy zajrzeć natychmiast po przechwyceniu domeny. Potem z listy zniknie, a na liście pojawią się nowsze aukcje domen.

 

Nie, ponieważ obserwowałem tą listę zaraz po przechwyceniu domeny oraz co godzinę w dniu przechwycenia i nie było jej... pewnie to jakiś błąd techniczny, a sprawdzałem dokładnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny, które dodałeś do przechwycenia nie są dla Ciebie widoczne w joincatch. To logiczne, po co Ci dołączać do aukcji domeny, którą przechwyciłeś i będziesz brał w niej udział normalnie. Nie wpadliście na to? ;)

Edited by CzarnyElo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny, które dodałeś do przechwycenia nie są dla Ciebie widoczne w joincatch. To logiczne, po co Ci dołączać do aukcji domeny, którą przechwyciłeś i będziesz brał w niej udział normalnie. Nie wpadliście na to? ;)

 

Faktycznie - dobra uwaga. ;) Swoje aukcje rzeczywiście nie są widoczne w "joincatch" - to jest dobre wyjaśnienie tej sytuacji.

Dopiero gdyby mieć dwa konta i się zalogować z tego "drugiego" można by było w 100% ocenić czy będzie ta aukcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso po co dwa konta, wystarczy zapisać się do newslettera "ciekawe przechwycone domeny" w którym są wszystkie przechwyty z zainteresowaniem powyżej 2 osób, oczekujące na aukcję ;) [wycięto]

Edited by CzarnyElo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny, które dodałeś do przechwycenia nie są dla Ciebie widoczne w joincatch. To logiczne, po co Ci dołączać do aukcji domeny, którą przechwyciłeś i będziesz brał w niej udział normalnie. Nie wpadliście na to? ;)

 

Niestety nie jest tak zawsze... jak do tej pory wszystko chodziło ok, jak nawet miała być aukcja domeny przechwyconej to była na stronie w joincatch oraz w mailu "Ciekawe przechwycone domeny", nawet jak ja byłem jednym z przyszłych licytujących...

Napisałem ten wątek, ponieważ tak się zdarzyło, że nie było mojej domeny w joincatch, a była w mailu z ciekawymi przechwyconymi domenami... myślałem, że to jakiś błąd i że domena będzie dla mnie... czekałem ponad 5 dni i 10 godzin i okazało się, że jest aukcja i 3 licytujących...

Taki przypadek zdarzył mi się pierwszy raz odkąd mam konto w AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×