Jump to content
Luke

Raport NASK Q2 2012

Recommended Posts

Taaak, tylko dlaczego NASK zakłamuje grafiki.

 

Np. liczba nowych rejestracji jest NAJNIŻSZA od Q2 2010. Dlaczego więc diagram na stronie służący do obrazowania rozwoju nowych rejestracji tego nie pokazuje, a belka Q2 2012 z wartością 245K jest dłuższa od belek o wyżsyzch wartościach (np. 277K, 258K, 253K, 272K, ...) z wcześniejszych okresów? Belka wyraznie przechodzi linie 250T, dochodzac prawie do 300T, mimo iz jej wartosc jest PONIZEJ 250T.

 

Dlaczego NASK chce zakłamać rozwój rynku pierwotnego domen .pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak pokazuje to NASK:

jest.png

 

A tak wygląda to po skorygowaniu ostatniej belki:

powinno.png

Przy okazji widać, że NASK już niepierwszy raz upiększa wyniki. Miało to już miejsce w Q1 2010, Q2 2010 itd. Widać liczby nie pasowały do strategii marketingowej.

Edited by Alexis
 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto też obserwować na bieżąco statystyki .pl:

http://www.dns.pl/zonestats.html

 

Co prawda w ciągu ostatnich 365 dni przyrost liczby domen .pl wyniósł 195 tysięcy, to na przykład w ciągu ostatniego miesiąca ubyło 1800 domen.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • A co sądzisz w kontekście przytoczonego cytatu o fakcie iż KK zmienił Dekalog ?  
  • Widzisz @Alexis, gdybyś brał przykład z 1 ligii nie zaś najsłabszych miliarderów to wiedziałbyś iż postowanie na forum celem sprzedaży jakiegoś gniota w ilości 2 egzemplarzy dziennie jest niezwykle mało wydajne i całkowicie przeczy temu co powiedziałeś, więc jedynie kolejny raz się ośmieszyłeś. Chciałem tylko abyś samodzielnie to napisał, co też zrobiłeś zgodnie z moimi oczekiwaniami, albowiem jak powiedziałem Ci wcześniej - Twoje ruchy są tak proste do przewidzenia jak fakt, iż po nocy będzie dzień.   No i ta historia o globalnym rynku mnie urzekła, aż dziw iż babrasz się jakimś śmiesznym kanałem na YT ze znikomą oglądalnością, skoro to jest zaledwie 1%   Wogóle to również nie przeczy temu co powiedziałeś wcześniej Ale może złapiesz na te zabawne opowiastki o wydajności i globalnym rynku jakiegoś leszcza.    
  • EkskluzywneMieszkania.pl LuksusoweDomki.pl TanieKursy.pl   Na sprzedaż w aukcjach od 10 PLN bez ceny minimalnej domeny: EkskluzywneMieszkania.pl LuksusoweDomki.pl TanieKursy.pl   zapraszamy!
  • Sprzedam pakiet domen generycznych:   Zgrupowania.pl Lekkoatleci.pl Trichoskopia.pl Pelnomocnicy.pl Cewniki.pl   Oferty proszę składać na priv.   
  • Mój przykład pokazuje odwrotną sytuację, gdzie serwis na początku istniał pod własną domeną a potem został wrzucony do pod jedną domenę. Myślę, że to po prostu pewna praktyka optymalizacji i oszczędności, gdyż jaki ma tytuł strona nie jest tak istotne jak to, ile czasu potrzeba na utrzymanie tej domeny i serwisu na którym działa, więc względy ekonomiczne raczej.   Ten serwis jest tylko blogiem, gdyby był platformą do sprzedaży usług to miało by to sens, odłączyć domenę, gdyż wtedy lepiej się zarządza pod indywidualną subdomeną czy domeną aniżeli folderem dopiętym do domeny głównej.   Dlatego zaryzykuję stwierdzenie, że oni (SE) nic nie robią, tylko ją trzymają, bo może coś kiedyś....  
  • Myślę, że po prostu gdzieś tam w tle buduje się serwis pod podroze.pl, ale tez nie chcą, żeby google kojarzyło tę domenę z inną tematyką (np. z "budową", jak dadzą "strona w budowie").
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18514
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  Fabciu
  Joined
×