Jump to content
ryskadow

sprzedaz domeny przez Sedo. Jak wystawic fakture dla kupujacego?

Recommended Posts

Witam, sprzedałem domenę przez Sedo i pierwszy raz kupujący z niemiec podał swoje dane do faktury.pytanie - jaki vat wpisać na fakturze? Polski, niemiecki ? Eu nip mam. I czy przeliczać na Pln?

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli kupiła osoba fizyczna, stosujesz polski vat 23%. Jeśli kupiła firma i ma vat-id zarejestrowany w VIES (musisz sam sprawdzić) wtedy wystawiasz bez vat ("stawka" NP.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pb zapomniał jeszcze o jednym. Jeżeli kupiła osoba fizyczna to VAT musisz podać w walucie oryginalnej oraz w PLN, przeliczony według kursu średniego NBP z dnia poprzedniego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pb zapomniał jeszcze o jednym. Jeżeli kupiła osoba fizyczna to VAT musisz podać w walucie oryginalnej oraz w PLN, przeliczony według kursu średniego NBP z dnia poprzedniego.

 

Hm, a jak firma to nie? Ja zawsze dla sedo (za parking) wystawiam w EUR + pozycja z PLN wg kursu z dnia poprzedzającego datę faktury.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Hm, a jak firma to nie? Ja zawsze dla sedo (za parking) wystawiam w EIR + pozycja z PLN wg kursu z dnia poprzedzającego datę faktury.

 

Tak samo, kurs z dnia poprzedniego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, a jak firma to nie? Ja zawsze dla sedo (za parking) wystawiam w EUR + pozycja z PLN wg kursu z dnia poprzedzającego datę faktury.

Nie ma obowiązku umieszczania na fakturze ceny przeliczonej na PLN. Taki obowiązek istnieje tylko w przypadku kwoty VAT w walucie obcej (również w transakcjach pomiędzy podmiotami krajowymi).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Nie ma obowiązku umieszczania na fakturze ceny przeliczonej na PLN. Taki obowiązek istnieje tylko w przypadku kwoty VAT w walucie obcej (również w transakcjach pomiędzy podmiotami krajowymi).

 

Moja księgowa twierdzi inaczej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×