Jump to content
bukox

Odzyskanie AuthInfo

Recommended Posts

Witam.

Zakupiłem w dropped.pl 4 domeny "com.ua". Od 3 miesięcy nie mogę się doprosić o wydanie kodów AUTHINFO. Ciągle zwalają na rejestratora po stronie ukraińskiej i zwodzą, że sprawa jest badana przez dział techniczny. Pisałem już do operatora domen na Ukrainie ale oni twierdza, że muszę go odzyskać od polskiego rejestratora. Czy jest jakiś sposób aby odzyskać te kody bez udziału dropped albo gdzie jeszcze się zgłosić w tej sprawie?

 

pozdrawiam

Edited by bukox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najwięcej moim zdaniem załatwisz pisząc bezpośrednio do rejestru domen, opisując całą sytuację i podając nazwy firm, które powodują problemy czyli operatora i Aftermarket.pl - jeśli jest problem dogadania się między rejestratorami: https://hostmaster.ua/?contacts (któryś z tych maili - info@hostmaster.ua lub help@uanic.ua możesz napisać na oba).

 

Podobnie jak w Polsce jest jakiś grubszy problem powodowany przez rejestratora - piszesz do NASK, któremu on podlega. Możesz napisać po angielsku, w prawym górnym rogu strony możesz też przełączyć na język angielski. Rejestr domen powinien być w stanie tę dziwną sytuację rozwikłać, być może jeśli jest problem techniczny pomoże Tobie w przeniesieniu tych domen i poprawi ten problem.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Kłopot w tym, że pisałem już zarówno do hostmaster.ua jak i dns.com.ua i ten pierwszy przekierował mnie do tego drugiego a ten drugi zadał kilka pytań ale podsumował, że wydanie kodu AuthInfo leży w gestii rejestratora. Pozostaje mi więc nadal atakować rejestratora na Ukrainie.

Swoją drogą to czy jest możliwe, że ukraiński rejestrator nie wydało tych kodów AfterMarket (np. z powodu płatności) i dlatego nie mogą mi ich wysłać?

Jak sprawdzić u którego konkretnie rejestratora domeny te były rejestrowane (chodzi mi o konkretną firmę a nie dns.com.ua czy hostmaster.ua)?

 

pozdrawiam

Edited by bukox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Kłopot w tym, że pisałem już zarówno do hostmaster.ua jak i dns.com.ua i ten pierwszy przekierował mnie do tego drugiego a ten drugi zadał kilka pytań ale podsumował, że wydanie kodu AuthInfo leży w gestii rejestratora. Pozostaje mi więc nadal atakować rejestratora na Ukrainie.

 

Rejestr na pewno nie powinien Ciebie tak "spławić", no ale skoro tak się stało to trochę słabo to wygląda.

 

Swoją drogą to czy jest możliwe, że faktycznie AfterMarket tych kodów nie posiada, mimo że sami rejestrawali te domeny u któregoś z ukraińskich rejestratorów? Czy rejestrator ukraiński u którego był rejestraowane te domeny posiada te kody?

 

Nie ma możliwości, żeby Aftermarket.pl nie posiadał kodów, może mieć tylko problemy z ich uzyskaniem.

A patrzyłeś we whois tych domen zarejestrowanych w Aftermarket.pl? Jaki tam jest rejestrator podany?

 

http://dns.com.ua/whois

 

Z tego co widzę powinien być podany w polu mnt-by:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Wygląda na to, że rejestratotrem jest :

DNSU-UANIC (ua.dns)

Czyli mogą być 2 powody braku uzyskania AuthInfo:

1. AfterMarket ma problemy z ich uzyskaniem

2. AfterMarket z niewiadomych powodów nie chce ich wydać

 

Czyli pozostaje wyjaśnianie sprawy z dns.com.ua. Rozumiem też, że poprawienie danych kontaktowych i administracyjnych będzie możliwe dopiero po uzyskaniu AuthInfo i przeniesieniu domen do innego rejestratora?

 

pozdrawiam

Edited by bukox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Wygląda na to, że rejestratotrem jest :

DNSU-UANIC (ua.dns)

Czyli mogą być 2 powody braku uzyskania AuthInfo:

1. AfterMarket ma problemy z ich uzyskaniem

2. AfterMarket z niewiadomych powodów nie chce ich wydać

 

Czyli pozostaje wyjaśnianie sprawy z dns.com.ua. Rozumiem też, że poprawienie danych kontaktowych i administracyjnych będzie możliwe dopiero po uzyskaniu AuthInfo i przeniesieniu domen do innego rejestratora?

 

pozdrawiam

 

Na hostmaster - http://hostmaster.ua/uanic.php?uanic=DNSU-UANIC pokazuje, że to jest ten http://dns.com.ua

Czyli tutaj wszystko jest jasne - domeny masz zarejestrowane w Aftermarket.pl, który je utrzymuje w dns.com.ua i dlatego Ciebie rejestr tam odesłał. Tutaj wydaje mi się, że problemem jest to, że Aftermarket.pl ma jakiś kłopot uzyskać te kody od dns.com.ua (a ten powinien je wydać niezwłocznie).

 

Drugiego wariantu - że Aftermarket.pl nie chce celowo wydać kodów bym nie obstawiał, bo nie mają w tym żadnego interesu.

Pozostaje wtedy kontaktować się z dns.com.ua (bo to oni mogą tylko uzyskać kody authinfo, Aftermarket.pl bezpośrednio nie może, a tylko przez nich) i tam próbować załatwić tę sprawę - więcej nie można doradzić niestety - sytuacja jest w każdym razie bardzo dziwna.

 

Sam bym się skontaktował z dns.com.ua, zażądał kodów authinfo do swoich domen (ale napisał to już bardziej w formie żądania nie prośby, po 3 miesiącach można to zrobić), a jeśli by ich nie wydali to skontaktował się z hostmaster pisząc już, że rejestrator dns.com.ua nie chce wydać kodów authinfo a to jest już poważny zarzut i wtedy chyba coś się ruszy w temacie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Rozumiem. Sprawa jest o tyle kłopotliwa, że 2 z tych domen mają wpisane moje poprawne dane adnministracyjne i mam hasło do ich edycji na stronie hostmaster.ua ale pozostałe 2 mają wpisane inne dane administracyjne i inny nic-handle (1 ma Domain Privacy LLC a druga Whois Privacy Protection Service). O ile w przypadku tych 2 pierwszych mogę udowodnić, że są moje o tyle nie wiem jak to udowodnić w przypadku 2 pozostałych.

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Rozumiem. Sprawa jest o tyle kłopotliwa, że 2 z tych domen mają wpisane moje poprawne dane adnministracyjne i mam hasło do ich edycji na stronie hostmaster.ua ale pozostałe 2 mają wpisane inne dane administracyjne i inny nic-handle (1 ma Domain Privacy LLC a druga Whois Privacy Protection Service). O ile w przypadku tych 2 pierwszych mogę udowodnić, że są moje o tyle nie wiem jak to udowodnić w przypadku 2 pozostałych.

 

pozdrawiam

 

To może spróbuj wyłączyć usługę prywatności domen na tych dwóch domenach w samym Aftermarket.pl - powinno to zmienić dane z powrotem na domenach na Twoje.

 

W Aftermarket.pl robisz to tak, że zaznaczasz domeny w zakładce Zarządzaj domenami -> Moja lista domen i na dole masz taką listę rozwijaną z opcją "Ochrona prywatności WHOIS" i tam można włączyć / wyłączyć.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Niestety próba wyłączenia prywatności poprzez checkbox zakończyła się błędem: "Error #29999: Nie można wykonać operacji". Próba wykonania tej samej operacji z poziomu operacji grupowych czyli rozwijaka o którym piszesz także kończy się błędem "Unable to perform operation". Dla drugiej domeny w ogóle nie ustawiałem ochorny prywatności więc zapewne (nie)przypadkowo zostały nadane inne dane. Najgorsze jest to, że kilkakrotnie zgłaszałem te błędy do dropped.pl ale bez efektu. Jednym słowem kupiłem 4 domeny dla których najpierw nie dało się ustawić DNS a teraz nie da się zmienić ani ochorny prywatności, ani danych kontaktowych i administracyjnych, część danych jest błędna a do tego nie da się pobrać AuthInfo. Podsumowując zapłaciłem za usługę, która jest pełna błędów i nie ma możliwości poprawienia tego. Czy ktoś jeszcze ma takie problemy z AfterMarket i wie jak zmusić ich do działania?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś jeszcze ma takie problemy z AfterMarket i wie jak zmusić ich do działania?

 

Szczerze to zdarzały się już problemy z obsługą domen "zagranicznych" w Aftermarket.pl, ale nigdy aż takie (żeby danych nie można było zmienić albo czekać 3 miesiące na authinfo?).

Moim zdaniem wykorzystałeś wszystkie sensowne drogi działania - kontakt z rejestrem, operatorem domeny i samym Aftermarket. Szczerze to nie bardzo mam pomysł co tu jeszcze można poradzić i gdzie tu może leżeć problem, że Aftermarket nie wydaje tych kodów authinfo. W każdym razie pozostaje Tobie chyba jeszcze tylko naciskać na support / dział techniczny Aftermarket, bo wychodzi na to, że tylko oni mogą coś w tej sprawie zrobić.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

No więc po długiej walce udało się przenieść 2 z 4 domen bezpośrednio do ukraińskiego rejestratora (bez kodu AuthInfo bo nadal go nie mam) a z pozostałymi dwoma sprawa jest jeszcze w toku (bo są błędnie zarejestrowane). Mam jeszcze 2 pytania. Obie przeniesione domeny nadal są widoczne w AfterMarket na moim koncie więc można z poziomu obu paneli administracyjnych np. zmianiać serwery nazw. W związku z tym:

1. Czy da się jakoś usunąć domeny z AfterMarket tak aby były zarządzalne tylko z poziomu ukrainskiego rejestratora?

2. Czy to jest jakiś problem, że domeny są zarządzalne z poziomu 2 paneli (AfterMarket i ukrainski)?

 

Pytam, bo chce uniknąć problemów w przyszłości (np. z przedłużaniem czy ponowną utratą kontroli nad nimi)?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×