Jump to content
Sign in to follow this  
sandman

literówka w namedrive

Recommended Posts

Prosze o wyrozumiałość, gdyż nie jestem biegły w parkowaniu domen;)

Niedawno kupiłem literówkę i zaparkowałem ją na ND. Po 9 dniach statystyki przedstawiają się następująco:

views - 58, clicks - 4, CTR - 6,90%, revenue - 0,12$.

Czy taki mały dochód jest normalny ? Czy srednia stawka za klik 0,03$ to norma ? Czy trzymanie takiej literowki ma sens i czy zmiana szablonu, rodzajów reklam może coś pomóc ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosze o wyrozumiałość, gdyż nie jestem biegły w parkowaniu domen;)

Niedawno kupiłem literówkę i zaparkowałem ją na ND. Po 9 dniach statystyki przedstawiają się następująco:

views - 58, clicks - 4, CTR - 6,90%, revenue - 0,12$.

Czy taki mały dochód jest normalny ? Czy srednia stawka za klik 0,03$ to norma ? Czy trzymanie takiej literowki ma sens i czy zmiana szablonu, rodzajów reklam może coś pomóc ?

 

statystyki slabe, CTR raczej tez. 0,03$ to norma jesli chodzi o polski ruch. Mozesz pomieszac z szablonami i keywords, ale nie wiem czy to cos da. Wg mnie nie ma sensu trzymac literowki, ktora przynosi mniej niz 1$ tygodniowo (z malymi wyjatkami).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Dziwna sprawa, ale po napisaniu tego postu liczba odwiedzających osób gwałtownie wzrosła ;) Mam teraz 122 odzwiedzin i 15 kliknięć. Kwestia tylko na ile to początek lepszego trendu a na ile krótki wzrost...Jeszcze dwa pytania: 1. od czego zależy Avg PPC (teraz mam 0,08$), 2. czy w ND można ustawić szablony, reklamy na erotykę ? (podejrzewam, że wtedy CTR by wzrósł:P)

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za odpowiedź. Dziwna sprawa, ale po napisaniu tego postu liczba odwiedzających osób gwałtownie wzrosła ;) Mam teraz 122 odzwiedzin i 15 kliknięć. Kwestia tylko na ile to początek lepszego trendu a na ile krótki wzrost...Jeszcze dwa pytania: 1. od czego zależy Avg PPC (teraz mam 0,08$), 2. czy w ND można ustawić szablony, reklamy na erotykę ? (podejrzewam, że wtedy CTR by wzrósł:P)

pozdrawiam

 

Wiesz, z domenami nigdy nic nie wiadomo. Pokażę wam przykład jednej z domen zaparkowanej na sedo. Zaznaczam, że niczego nie zmieniałem – ani słów kluczowych, ani wyglądu strony, ani w żaden sposób jej nie promowałem. Tak po prostu, znienacka...

post-360-1173484159_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nie bylo u ciebie problemu z wyplata z SEDO? nie czepiali sie czemu tak duzow jednym miesiacu? Ja co prawda az tyl, ale srednio wyciagam 20-30 euro/mc

Share this post


Link to post
Share on other sites
I nie bylo u ciebie problemu z wyplata z SEDO? nie czepiali sie czemu tak duzow jednym miesiacu? Ja co prawda az tyl, ale srednio wyciagam 20-30 euro/mc

 

Nie, nic się nie czepiali. Być może przeanalizowali ruch i doszli do wniosku, że jest naturalny. Z jakiegoś powodu (przeszukałem Internet pod kątem jakichś premier, nowych produktów itp. związanych z nazwą domeny i nie mam pojęcia z jakiego) nagle ruch wzrósł kilkakrotnie, a stawki skoczyły nawet do 0,65e za klik (średnio w miesiącu wyszło chyba 0,25e). Wygląda na to, że teraz powoli spada (stawki też, w lutym 0,15e), ale i tak jest większy ruch niż przed tym boomem. Żeby było ciekawiej, mimo słów kluczowych związanych z adresem, reklamy były i są z zupełnie innej bajki. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pewnie w tym miesiacu posypał im sie skrypt przyznawania stawek i raz dali Ci tyle ile rzeczywiście na tym zarabiają, teraz możesz zobaczyć jaka część standardowo z tego dostajesz ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
pewnie w tym miesiacu posypał im sie skrypt przyznawania stawek i raz dali Ci tyle ile rzeczywiście na tym zarabiają, teraz możesz zobaczyć jaka część standardowo z tego dostajesz ...

No, to całkiem możliwe, bo za inne domeny też w styczniu więcej zarobiłem. Może to były stawki zachodnie, bo pomylili Polskę z Portugalią. ;-) Ale nie tłumaczy to kilkukrotnego wzrostu ruchu na tej domenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×